PDA

View Full Version : Покръстване



12-01-2005, 10:49
Сега... Имам един малко странен проблем. Една моя приятелка не е кръстена и ме помоли да разбера малко повече инфо, като например има ли значение кой ти е кръщелник, плащат ли се някакви пари, трябва ли да е голяма церемония, има ли значение възрастта, колко трае церемонията и т.н.

pain
12-01-2005, 11:08
Сега... Имам един малко странен проблем. Една моя приятелка не е кръстена и ме помоли да разбера малко повече инфо, като например има ли значение кой ти е кръщелник, плащат ли се някакви пари, трябва ли да е голяма церемония, има ли значение възрастта, колко трае церемонията и т.н.
Ami nqma zna4enie koi e.. ti si reshavash:) Parite sa okolo 30lv. ako ne se luja. Ne trqbva da e golqma ceremoniq i vuzrasta nqma zna4enie;p ... ceremoniqta trae okolo polovin 4as;]

GLeZoRanA
12-01-2005, 11:12
Сега... Имам един малко странен проблем. Една моя приятелка не е кръстена и ме помоли да разбера малко повече инфо, като например има ли значение кой ти е кръщелник, плащат ли се някакви пари, трябва ли да е голяма церемония, има ли значение възрастта, колко трае церемонията и т.н.
Ami nqma zna4enie koi e.. ti si reshavash:) Parite sa okolo 30lv. ako ne se luja. Ne trqbva da e golqma ceremoniq i vuzrasta nqma zna4enie;p ... ceremoniqta trae okolo polovin 4as;] м да така е ама мисля че цената беше по малка :roll: на церемонията може да сте само 5 човека няма никъкво значение

MaPuXyaHa
12-01-2005, 11:32
Няма значение и само двама да сте пак ще минете..нали се плаща :P

Twista
12-01-2005, 11:37
Ами баща ми се покръсти на 47 години, а аз на 11... Тъй че възрастта няма никакво значение.
Относно плащането нямам идея как беше... Но помня, че трябваше да се носят някакви кърпи и здравец(ама не съм сигурна).
Обаче разбира се, че е от значение кой ще ти е кръстник, защото в бъдеше се счита, че този човек ще ти помага в трудни моменти и ще ти бъде опора, когато имаш нужда. Броят на присъстващите не е точно ограничен мисля.

WILD__BOY
12-01-2005, 18:11
разбира се, че е от значение кой ще ти е кръстник, защото в бъдеше се счита, че този човек ще ти помага в трудни моменти и ще ти бъде опора, когато имаш нужда. Броят на присъстващите не е точно ограничен мисля.
хаха .. както в "Кръстника" на Марио Пузо пише: "Бог е дал на човек кръстник защото живота е толкова суров, че човек се нуждае от двама бащи за да оцелее."

Twista
12-01-2005, 18:36
разбира се, че е от значение кой ще ти е кръстник, защото в бъдеше се счита, че този човек ще ти помага в трудни моменти и ще ти бъде опора, когато имаш нужда. Броят на присъстващите не е точно ограничен мисля.
хаха .. както в "Кръстника" на Марио Пузо пише: "Бог е дал на човек кръстник защото живота е толкова суров, че човек се нуждае от двама бащи за да оцелее."
Хах, може би има нещо вярно в това. :)

12-01-2005, 18:38
Са идва и уловката :arrow: Аз ще съм й кръстница :P Няма ли да бъде смях :P Но пък поне знам, че държи на мен. Но някакво странно аз да съм по-малка от нея (с месеци де)

Twista
12-01-2005, 18:42
Са идва и уловката :arrow: Аз ще съм й кръстница :P Няма ли да бъде смях :P Но пък поне знам, че държи на мен. Но някакво странно аз да съм по-малка от нея (с месеци де)
Това не е проблем.
Моят кръстник например може да ми е гадже, но това е друг въпрос...
Просто важното е наистина да се уважавате и да държите една на друга. Не че е някакво условие, но все пак е хубаво.

WILD__BOY
12-01-2005, 18:53
Кръстникът е хубаво да е по-голям - да е от старата школа и да е преживял всички през което ще минеш за да те напътства.