PDA

View Full Version : svobodata



adi4ka
12-02-2005, 17:20
..a kakvo e za vas? :wink:

Worthless
12-02-2005, 17:42
хубава тема...
свободата за мен е да не ти се налагат ограничения, да имаш правото да говориш, каквото мислиш, да можеш във всеки един момент да направиш това, което поискаш(естествено без да вредиш на другите и на себе си) без да ти държат сметка защо си го направил. да имаш свободата да избираш, да правиш, да говориш без да ти пречат забрани, обществено мнение, собствената ти нагласа. свободата е да можеш да ходиш по улицата, да се смееш на висок глас, да говориш как съседа отгоре е невероятно тъп без някой да ти казва нещо за това. свободата е възвишено чувство, което малко хора са изпитали. някой може да си мислят, че са свободни, но всъщност да са роби на собственото си съзнание. никой не е истински свободен, докато духът му не изпита свободата...
всеки се ражда свободен, трудното е да запазиш тази свобода

LunaTriCk
12-02-2005, 17:59
Истинската свобода за мен е нещо, което никога няма да имам. За каквото и да се сетя да направя намирам поне 2-3 причини, които да ме спрат. Също и за мен свободата не се ограничава само в едно единствено нещо. Материални и нематериални облаги. Списъка е дълъг и всеки ден добавям по още едно нещо. Но, ако се вгледам дълбоко в нещата, мога да намеря доста неща, които са ме карали да се чувствам свободен за миг. Най-малкото е училищния звънец след края на часа :roll:

miloto_girl_4e
12-02-2005, 21:34
adi4ka,дано на по малко хора идеалът им за свобода е като твоя :roll:
иначе какво да кажа за себе си .. не знам какво за мен е свободата ... може би да мога да права всичко,което си поискам ..да не ми се бърка никой в личните работи .. просто да бъда свободна и да нямам никакви задължения към никого :D

SEXtreme
12-02-2005, 21:37
Свобода за мен значи да имам чудесна кариера, да имам прекрасно гадже, да имам поне 1 или 2 СУПЕР добри приятелки, да живея в Ню Йорк и да работя 2 дни в седмицата....а и да съм наследничка на Playboy и Бил Гейтс, за да си харча на воля за дрехи, без майка ми да ми опява, колко много харча... :roll:

SEXtreme
12-02-2005, 21:42
Свобода за мен значи да имам чудесна кариера, да имам прекрасно гадже, да имам поне 1 или 2 СУПЕР добри приятелки, да живея в Ню Йорк и да работя 2 дни в седмицата....а и да съм наследничка на Playboy и Бил Гейтс, за да си харча на воля за дрехи, без майка ми да ми опява, колко много харча... :roll:



това не е свобода, а е мечта и то за мързел...
и бтв живота в НЙ се различава от секса и града...
там се работи по много...

свободата е различно от това да искаш кариера и пари за харчене...
хахаха...как ми прочете мислите за секса и града ;)
За мен свободата е да имам всичко, което ми трябва в жовта - аз ако съм добре, другите не ме интересува, какво правят, стига мене да не ме месят. И също никой да не се опитва да ме командори (като наще примерно), щото тва го мразя.

SEXtreme
12-02-2005, 21:48
това пък е егоизъм...
свободата е малко по извисено понятие...



замисли се над тези ми думи:


Докато има и един роб на тази земя, аз няма да се почувствам свободен...
Охх...егоизъм или не, такава съм си. Това с робите отдавна съм го минала - в 6ти и 7ми клас ми ставаше мъчно за просяците по улиците - а на кой му става мъчно за мен?На никой. Аз и не искам на някой да му става...добре си ми е така и не ме интересуват другте!Аз да съм добре, семейството ми да е добре и приятелите ми да са добре - друго не ме интересува!!

Worthless
12-02-2005, 22:02
Свобода за мен значи да имам чудесна кариера, да имам прекрасно гадже, да имам поне 1 или 2 СУПЕР добри приятелки, да живея в Ню Йорк и да работя 2 дни в седмицата....а и да съм наследничка на Playboy и Бил Гейтс, за да си харча на воля за дрехи, без майка ми да ми опява, колко много харча... :roll:ти изобщо знаеш ли какво е свобода? както каза експлойтедтийн-това е мечта. боже момиче, мисли

SEXtreme
12-02-2005, 22:06
Свобода за мен значи да имам чудесна кариера, да имам прекрасно гадже, да имам поне 1 или 2 СУПЕР добри приятелки, да живея в Ню Йорк и да работя 2 дни в седмицата....а и да съм наследничка на Playboy и Бил Гейтс, за да си харча на воля за дрехи, без майка ми да ми опява, колко много харча... :roll:ти изобщо знаеш ли какво е свобода? както каза експлойтедтийн-това е мечта. боже момиче, мисли
боже, момче, мисля!Това е моята мечта за свобода!От кво друго ми трябва да се освобождавам според тебе?Нищо...кво друго ме интересува освен себе си и близките ми?Нищо.

SEXtreme
12-02-2005, 22:15
хубаво насрахме хубавата тема, затва ще помоля някой да я поразчисти...
момиченце това не е свобода, не може да имаш такава представа за свободата, защото просто говориш за кариера и уреден живот, нищо общо със свободата...
толкова много автори за писали за свободата, Левски, Ботев и колко много други хора за дали живота си за СВОБОДАТА и тя не е била... кариера...


като чета такива мнения и понякога започвам да се чудя за какво ебаси се боря и живея...
толкова кофти ми става от безхаберието, апатията и овсеместната глупост и незаинтересованост на хората...
Не ме интересуват ни левски ни ботев.

tra^la^la
12-02-2005, 22:15
Свободата...за мен...?
Това е...може би едно от най-прекрасните неща на света...жалко,че почти не съществува,защото истинска свобода...почти няма...все пак зависи как я възприема човек но...за мен е така...
Иначе за мен свободата е да живея-без ограничения,без норми-така както аз си искам.Без щибаното общество...без останалите хора-да не ми пука за тях!!!
Искам да живея с мисълта за днешния ден...да не се притеснявам какво ще трябва да направя утре,за да съм по-добре вдругиден...изобщо не искам да мисля за останалите...само и единсвено за себе си...да не се притеснявам от всекидневието.от липсата на пари или образование...Не ми пука за това!!!
Свободата е да живея живота си както искам...но и да го живея лесно без страх и притиснения(това може би е вече наглост)
Иначе както знаете Свободата не е за прости хора! Да си свободен означава сам да си налагаш ограничения!
П.С.
Много думи и нищо не казах май... :mrgreen:

[wan`a`doo]
12-02-2005, 22:20
Абе Ади то ако тва е свободата нема да има тръпка. Ам и по-скоро почитат Джа...иначе мене нема да ми е кофти,ако прекерам така една нощ. Но по-яко е да праиш нещо,дет не е разрешено по принцип. За мене свободата не е точно определено нещо...в смисъл целия живот е свободата,щот все пак всеки си избира кво да прави. Мене си ми е еХтра...особено когато съм толкова "свободна" че не мога да спра да се хиля и мисълта набързо се е изпарила някъде далече от тялото...в смисъл тя си лети некъде и мене си ми еХтра... :wink: :wink: :wink: You know for what I'm talking about :wink: А простото описание на свобода за мене е некфо място,дет нема часовници,няма бързане,няма проблеми...седиш си просто с некфи хора и си праиш кефа :wink:

Worthless
12-02-2005, 22:29
Свобода за мен значи да имам чудесна кариера, да имам прекрасно гадже, да имам поне 1 или 2 СУПЕР добри приятелки, да живея в Ню Йорк и да работя 2 дни в седмицата....а и да съм наследничка на Playboy и Бил Гейтс, за да си харча на воля за дрехи, без майка ми да ми опява, колко много харча... :roll:ти изобщо знаеш ли какво е свобода? както каза експлойтедтийн-това е мечта. боже момиче, мисли
боже, момче, мисля!Това е моята мечта за свобода!От кво друго ми трябва да се освобождавам според тебе?Нищо...кво друго ме интересува освен себе си и близките ми?Нищо.ей, като ти чета постовете просто падам от смях :lol:
"говориш за кариера и уреден живот, нищо общо със свободата."
я се замисли върху това, което ти каза @exploitedteen. свобода било... хахаха :lol: абе като гледам никога няма да направиш разлика между свобода и уреден живот, какво ли говоря... се 1 си говоря със стената
ПП: и не съм момче

Murderdoll
12-02-2005, 23:57
ae kfo se zanimaate s taq puberka ue...
se eno ne vidjate che osfen za ebane za drugo ne
stafa...i kfo..she ide f NY pojelavam i go...
ama she doide edin negyr s 30 santa kur, she i
dade 50$ i she kaje iskam da te chukam f gyza..
i tq nqq da ima kfo da kaje...na ti sfoboda sega.
qko typa si obache...ne ta interesuvat levski i
botev...nikoi ne ta interesuva...mi ai stani
otshelni4ka...au zabraih...togava pyk nqq da
ima koi da te chuka v golqmata putka..

12-02-2005, 23:57
Свободата е това, за което са умряли велики български мъже там, на връх Шипка и по бесилата, а вие сега ми въртите кючеци...

SEXtreme
12-03-2005, 07:59
За мен, свободата е това, което АЗ искам да бъде - тъй че ни пука ни оная мъжкарана дет само разправя как сички може да набие, нито оная другата с ника на bon jovy!Кат искате да си живеете жалкия живот, бъхтайки се заради некви си "роби", давайте!Ама не ми говорете, кво е правилно и кво - не, щото точно от вас...

DjyDjaNKa
12-03-2005, 08:25
Ми ... Аз лично се чувствам свободна и сега ще обясня защоооо ... Ами ... първо имам свободата , която са ми дали родителите - да ходя където , и с който си поискам , да се прибирам , когато реша . Разбира се в замяна на тази свобода , те винаги знаят какво правя и ВИНАГИ се старая да оправдавам доверието , което ми гласуват . Така се чувствам напълно свободна , защото според мен свободата освен от физическа гледна точка , има и свобода на съвестта . Като знаят всичко не ме мъчи факта, че от някъде могат да разберат какви ги върша . Затова съм им много благодарна .
Отделно от това се чувствам свободна и заради факта , че винаги мога да изкажа мнението си без да се влиая от чуждото такова , от обществото и от общоприетите норми и правила . Разбира се това не означава , че не си меря думите , защото според мен всеки човек малко или много трябва да предценява кога , какво да каже , в противен случай думите му олекват .
Свободна се чувствам и защото съм различна и съм се научила да не се стремя да съм като всички останали само , за да ме приемат или харесват и се гордея с това , че съм намерила хора , които и такава ме приемат .
Свободна се чувствам даже ,ако искате и заради това , че се обличам както на мен ми е кеф , а не както е модата . Например дънките в ботушите и т.н.
Трудно може да се даде дефиниция на "СВОБОДА" за всеки тя е различно нещо . За мен свободата е и Физическа и Духовна и аз съм щастлива , че я имам такава , какеато аз я разбирам и приемам . Никого не съдя , ако има други разбирания , както и никого не съдя , и няма да съдя , ако не разбере моите схващания . Защото не веднъж съм цитирала тази фраза " Дипломатичен човек е този , който уважава чуждото мнение , но не го зачита!" Аз съм точно такава . Винаги мога да уважавам инакомислието , но това не означава , че ще го зачета и ще го приема за собствена житейска истина ....

Ейми
12-03-2005, 08:57
Ooo божеее ... тая няма ли кой да я удари по главата и да млъкне бе....ебати егоцентризма ебати чудото.. от километри се вижда че си няква вчерашна дрисла, естествено хипер тъпа потенциална курва. Жалко. Много жалко за хубавото момиче. Мислиш ли изобщо преди да пишеш тея безмислици, че да ти се смее целия форум.. смях. Кво си седнала да прайш забележки по английски.. щото съм сигурна че пет смислени изречения не можеш да вържеш на бг, камо ли на английски. Дето вика Мърдърдол , взимай някои негър да те чука отзад и заминавай в НЙ да си упражняваш английския.

SEXtreme
12-03-2005, 10:06
Ooo божеее ... тая няма ли кой да я удари по главата и да млъкне бе....ебати егоцентризма ебати чудото.. от километри се вижда че си няква вчерашна дрисла, естествено хипер тъпа потенциална курва. Жалко. Много жалко за хубавото момиче. Мислиш ли изобщо преди да пишеш тея безмислици, че да ти се смее целия форум.. смях. Кво си седнала да прайш забележки по английски.. щото съм сигурна че пет смислени изречения не можеш да вържеш на бг, камо ли на английски. Дето вика Мърдърдол , взимай някои негър да те чука отзад и заминавай в НЙ да си упражняваш английския.
ХАХ!Аз ли не мога да вържа изречение???Ще ти се мацка - достатъчно съм се опражнявала и съм практикувала английски в англоговоряща страна, че да знам достатъчно за да правя забележки!!И колкото и да не ти се вярва аз поне знам за какво говора, ми не дрънкам некви фантасмагории в стил "мис свят" и "световен мир"....блях - позички колкото си щеш!

DjyDjaNKa
12-03-2005, 11:53
Ooo божеее ... тая няма ли кой да я удари по главата и да млъкне бе....ебати егоцентризма ебати чудото.. от километри се вижда че си няква вчерашна дрисла, естествено хипер тъпа потенциална курва. Жалко. Много жалко за хубавото момиче. Мислиш ли изобщо преди да пишеш тея безмислици, че да ти се смее целия форум.. смях. Кво си седнала да прайш забележки по английски.. щото съм сигурна че пет смислени изречения не можеш да вържеш на бг, камо ли на английски. Дето вика Мърдърдол , взимай някои негър да те чука отзад и заминавай в НЙ да си упражняваш английския.
ХАХ!Аз ли не мога да вържа изречение???Ще ти се мацка - достатъчно съм се опражнявала и съм практикувала английски в англоговоряща страна, че да знам достатъчно за да правя забележки!!И колкото и да не ти се вярва аз поне знам за какво говора, ми не дрънкам некви фантасмагории в стил "мис свят" и "световен мир"....блях - позички колкото си щеш!


SEXtreme .... Извинявам се , че се меся в спора ви , ама не се сдържах ... хахахахахаха ... Научи се на елементарен правопис . пише се "Упражнявала" , а не "Опражнявала" .... хахахахаахах ... Поне не ставай за смях !