PDA

View Full Version : amfeti



macka
12-02-2005, 16:34
kak deistvat amfetite na psixikata ?

12-02-2005, 16:46
Еми един от моя клас е доста пристрастен и ми е разказвал за някъв негов познат дето попрекалил със грамажа.. и така се побъркал.. помислил си,че е ябълка и взел един нож и почнал да се БЕЛИ!! Сама си прави изводите на другия ден като се събудил крака му в какво състояние е бил! :roll:

12-02-2005, 16:48
Po na4alo amfetite sa opasni!Ne smei da probva6!

macka
12-02-2005, 19:14
hora .. mn me trevoji 4e priqtelq mi zima ve4e gi e zimal 17 pati .. kakvo moej da mu stane :(

Murderdoll
12-02-2005, 19:16
da se pristrasti...

macka
12-02-2005, 19:49
a katos e pristrasti sasigornost li 6te premine na herca

[wan`a`doo]
12-02-2005, 21:06
Е ти пък на херца го прати човека...не е задължително да минаваш на по-силно,въпреки че е възможно. Макар,че има хора,дет мое доста да друсат със секви шитове,ама пък нема да пробват херца.

alexgov
12-03-2005, 07:42
anfetkite mogat da di istriat gankite ot mozachnata kora i da ti napraviat edni drugi ganki koito da ne se haresat mnogo na blizkite ti :D

12-05-2005, 12:59
ами при епизоди4ни приеми в малки дози я стимулират временно за сметка на лека отпадналост на другия ден.

при 4ести приеми в големи дози могат да доведат до психози, страхови неврози, шизофрения и дори до коматозни състояния, особено метаамфетамините( т. нр пико)

12-05-2005, 13:06
a katos e pristrasti sasigornost li 6te premine na herca
а тва пък е едно крайно некомпетентно и дори неграмотно изказване.
пристрастяването към едно вещество няма нищо общо с опитването на друго вещество освен това не познавам никой , който да се е отказал от "нервно-подска4ащото-стиснало-зъби" състояние, което ти дават амфетите в полза на "отпуснат-като-дроб, блаженно-птъващ-в-топлата-тиня-на-собствената-си-осакатена-душа"
като един познат определя надрусването с херца.. тоя същия (дипломиран помощник-фармацевт бту) се отказа от херцата като се зака4и на амфети, и оттогава поне отново става за събеседник(преди беше се превърнал в полу-труп, полу-мошеник от хернгата) а сега си е горедолу добре и ако не друго поне не се боде.

hamilcar
12-05-2005, 15:24
Амфетамините са възбуждащи средства или психостимуланти. Към тях принадлежат метамфетаминът, фенметразинът, както и други подобни на амфитамина вещества като диметоксиметиламфетамина (ДМА и МДМА екстази). Амфетамините вече не се използват като средство за намаляване на апетита, както преди защото организмът бързо привиква към тях, а съществува и опасност от поява на зависимост. Те обаче се използват при лечение на нарколепсията (паталогична сънливост). Метилфенидатът (риталин), който по действието си наподобява амфетамина, се прилага при хипереретични (страдащи от силно двигателно неспокойство) деца и младежи, при които стимулацията има парадоксално действие, защото ги успокоява. Сродният с амфетамина ефедрин се съдържа в прилагани и досега медикаменти за лечение на кашлица, хрема, грип и за стимулиране на кръвообращението. Амфетамините и подобните им вещества стимулират алфа- и бета-рецепторите и повлияват клинично сърдечната функция (ускорен пулс, повишено артериално налягане). Психичното им действие се изразява в премахване на чувство за глад, ободряване, привидно повишена дееспособност. Последното е причина амфетамините да се употребяват като допинг за повишаване на издръжливостта в професионалните дейности (например при нощно шофиране на големи разстояния). Поради многобройните рискове за здравето употребата на амфетамини е забранена.


Един приятел доста употребяваше по 1-2гр. на ден,беше употребил 6гр.

marusha
12-05-2005, 16:18
abe macka /hahha/ shto ne zemesh da potursish malko...vuv foruma ima sigurno 238195709 temi za amfetite...kak deistfat na psihikata...mi kak moje da deistfat-loshoooo!!!Ama puk ti e iako da gi drusash taka 4e...purjat mozuka zverski mnogo i se stiga do shizofrenia poniakoga,da.
Fizi4eska zavisimost NIAMA....
I pi4a/pi4kata deto kaza 4e niakuf se bil belil-sorry ama tfa leko ne e vuzmojno
1vo ot amfeti halucinacii ne se polu4avat ili ako se polu4avat ne sa do takava stepen...nali se seshtash
2ro tfoia frend ili e ial gubi ili akenetoni,ili LSD ili nekfo takova halucigenno...ili prosto ti lujesh...muhahahaha

Sounder
12-22-2005, 12:13
eeee marusha kefish me ..... mi to4no taka , pri amfetite haliucinacii NQMA ... koi kvoto iska da govori ... li4no az sum probval desetki puti i ne sum imal ,izklu4vam slu4aite deto ne sum spal po 70-80 4asa ,6toto togava ve4e i golqmata preumora si kazva dumata ... makar i ot tova 4e naistina mnoo sum treskal amfetki ne mislq 4e sum pristrasten ... ot 4 meseca ne sum polzval voub6te!!!! Loshto spored vsi4ki e depresiqta koqto te lovi 4as sled kato amfetamina vleze v kruvta ti ... no na men tva mi haresva6e nz za6to ... No vse pak toi ne e ne6to hubavo i za hvalene , no se radvam 4e pone sum probval i znam kakvo predstavlqva , a ne pi6a gluposti za DRUGS za koito ne razbiram ,kakto pravqt vsi4ki neotkrehnati po temata ... :idea:

12-22-2005, 15:20
vodqt do depresiq,razdraznitelnost,bezpokoistvo,moje da otkluchat shizofreniq.osven tova i efekta ne e mn priqten,pone za men.sluchvalo mi se e na drugiq den da me bolqt prystite shtoto sym gi stiskal :roll:

01-12-2007, 15:38
kak deistvat amfetite na psixikata ?

gostqqq
01-12-2007, 16:10
kak deistvat psihqsvash i stavash narkuman posli tursish pichka maina da ebesh ama nqma .. v sledstvie maikata si ebalo ..
:-({|=

IlLuSi0nS`
01-12-2007, 16:15
блаженство, енергия, удоволствие, сякаш света е твой и можеш всичко.. абе страхотно усещане.. мислех си че съм се пристрастила ама сега не съм чертала от 1 седмица и нищо ми няма.. е малко депресийка първите дни ама се преодолява хаха пък преди тфа 6 месеца нон стоп ама явно нема пристрастяване.. ама мн ми се чертае де.. хаха но наистина вреди и те психясва.. то не толко амфа колкото безсънието.. ся си имам халюцинацийките ама се свиква.. хах но мое се закачиш и то мн щото усещането е невероятно.. но все пак е лошо хаха

01-12-2007, 16:28
pristrastqvane kam amfetite ima...no to e na psihi4eska osnova i vseki koito ima dostata4no sila i volq moje da spre...super vredni sa,na sledva6tiq den sled kato si vzel napravo...lelee...NQMA TAKAVA DEPRESIQ abe ujas mn kofti se 4uvstva6!Kogato si vzel ima6 mn energiq,pripovdignato nastroenie i ei takiva podobni 4uvstva...a i iskam da kaja 4e ot tqh HALUCINACII NQMAAA :!: :!:

sWeEt_SeEd
01-13-2007, 15:29
аехахе ми виж са...ти пътите ли му бройш-17 хаехахе от 17 не може да се пристрасти...зависи през какъв интервал ги вЗимаш и колко време...халюцинации мисля,че не са много възможи ама ако си редиш всеки ден в продължение на година или по-малко няа да си мноо читав...аз нз кфо толкова ви харесва в амфетите...всеки който почва да взима бонбони и кока и тн е минал и през амфетите-както и аз...редях си доста честичко( не съм взимала 9 месеца и няма да го направя )...еуфория в началото и после супер зверски цикъл...кое е якото? но ефекта който имаха те не оправдаваше това как се чувствам на следващичт ден и така...изядена уста отвътре...от стискането на ръцете в юмрук имах леки рани по дланта и тн и е супер shit ...няма смисъл просто...за тфа ся като ходя на партита си зиам бонбони щото е по-различно.Пък и познаам такива,които си зимат перманентно амфети и дори и да не са друсали една седмица им личи...прекалено много те зомбират и зацикляш.
ае respect

Sounder
01-14-2007, 02:03
naistina ima psihi4eska zavisimost,koqto ako ne prevuzmogne6 ne6tata ne otivat na mn dobre... a za partita opredeleno bonboni... a za hard-techno amfeti 8)

zyzka
01-15-2007, 05:57
блаженство, енергия, удоволствие, сякаш света е твой и можеш всичко.. абе страхотно усещане.. мислех си че съм се пристрастила ама сега не съм чертала от 1 седмица и нищо ми няма.. е малко депресийка първите дни ама се преодолява хаха пък преди тфа 6 месеца нон стоп ама явно нема пристрастяване.. ама мн ми се чертае де.. хаха но наистина вреди и те психясва.. то не толко амфа колкото безсънието.. ся си имам халюцинацийките ама се свиква.. хах но мое се закачиш и то мн щото усещането е невероятно.. но все пак е лошо хаха

Zashto si mislish che ne si se pristrastila?Edna sedmica i nishtu ti nqma...mi katu mine taq edna sedmica?Ti sama si kazvash che ti se iska :?

IlLuSi0nS`
01-15-2007, 08:46
блаженство, енергия, удоволствие, сякаш света е твой и можеш всичко.. абе страхотно усещане.. мислех си че съм се пристрастила ама сега не съм чертала от 1 седмица и нищо ми няма.. е малко депресийка първите дни ама се преодолява хаха пък преди тфа 6 месеца нон стоп ама явно нема пристрастяване.. ама мн ми се чертае де.. хаха но наистина вреди и те психясва.. то не толко амфа колкото безсънието.. ся си имам халюцинацийките ама се свиква.. хах но мое се закачиш и то мн щото усещането е невероятно.. но все пак е лошо хаха

Zashto si mislish che ne si se pristrastila?Edna sedmica i nishtu ti nqma...mi katu mine taq edna sedmica?Ti sama si kazvash che ti se iska :?

няма физическа зависимост, но психическа определено има.. тфа исках да кажа..

zyzka
01-15-2007, 10:39
Ahamm,napulnu sym syglasna s tova....

01-17-2007, 16:57
аз имам 1 приятел който от амфетамини мина на кокаин и според него пък и според мен кокаина е най-безвредния наркотик от всички (за съжаление доста скъп) аз лично не съм пипал ами и кока но той не се е пристрастил в никакъв случай а аз като си ползвам трева и като гълтам едни чудни хапове по дискотеките нито съм се пристрастил нито съм станал малоумен каквито представяте наркоманите :roll: :roll: в класа си имам такива които дори цигара не са палили а са 128319 пъти по малоумни от мен .......


така че следващия път когато някой тръгне да пише неща от рода "НАРКОМАНИ ОТ ВАС БЪЛГАРИЯ ПРОПАДА"
да отиде в събота на някоя дискотека и да прецени сам :
дали ще глътнеш 1 хапче , ще дръпнеш 1 линийка или ще споделиш с някой приятел цигарка :-D и ще влезете да си прекарате незабравимо (и след 2-3 часа все 1 не е било)

или ще се натряскате с алкохол ще седнете на ъгъла на дискотеката (изгонен от гардероба) и ще повръщате като прасета пред всеки минаващ :D докато някой не ви смаже от бой ;)

Sounder
01-18-2007, 20:00
napulno sum suglasen s teb....

Snoopy_
01-22-2007, 23:33
простотии! към амфетите не можеш да се пристрастиш психически, защото нямат действие върху психиката. това с ябълката е един случай които се разправя на ляво на дясно, но този ефект може да ти докара единствено LSD. Амфетите проблема им е че много рядко са чисти и сериозно овреждат организма, защото се смесват с стрихнин и други по гадни неща, задръстват синусите и т.н. ако имаш кинти за кока - давай, ако не по леко с амфетите.

Sounder
01-23-2007, 00:49
простотии! към амфетите не можеш да се пристрастиш психически, защото нямат действие върху психиката. това с ябълката е един случай които се разправя на ляво на дясно, но този ефект може да ти докара единствено LSD. Амфетите проблема им е че много рядко са чисти и сериозно овреждат организма, защото се смесват с стрихнин и други по гадни неща, задръстват синусите и т.н. ако имаш кинти за кока - давай, ако не по леко с амфетите.
brato amfeti naistina uvrejdat seriozno psihikata.. znam go ot li4en opit... imal sum slu4ai na izklu4itelna paranoq sled prodaljitelno hranene s amfeti ... snaiperisti,kameri ... awe v bahti filmite sum izpadal...

Snoopy_
01-23-2007, 01:12
това става от кофти амфети, и мен веднъж ми се случи, но по принцип не е така...

Sounder
01-23-2007, 22:14
това става от кофти амфети, и мен веднъж ми се случи, но по принцип не е така...tova stava ot 4 kantara za 4 dena ...

smeshiii
01-26-2007, 00:44
ей такоа идва ти ацкия power
глей на мен сън не ма хваща хахахах
ама такоа страст ти стаа сеш се :-D

No_LiMiTe^f
01-26-2007, 11:28
Значи и аз да си кажа!
НЯМА ПРИСТРАСТЯВАНЕ!Бях зимала няколко месеца нон стоп(много пъти съм прекалявала)!След което спрях....наистина в началото има гадна депресия...но после се чувстваш по-яко без тях!И ся вече само от време на време....
Но за пристрастяването зависи и от него!
Ако на приятеля ти му е много гот да взима амфетки...едва ли скоро ще спре...докато не предруса толкова жестоко че няма да иска повече да ги поглежда! :twisted:

Snoopy_
01-26-2007, 12:50
Той ако предруса много жестоко може да гледа цветятя само отдолу ако ме разбираш....

No_LiMiTe^f
01-26-2007, 13:42
Той ако предруса много жестоко може да гледа цветятя само отдолу ако ме разбираш....

Hah...ne govorq 4ak pyk tolkova!Prosto az ei tyi edin pyt prekaleno mnogo vzeh i ne se osyznah!I na drugiq den ,ebala mi sa be6e maikata!:)

FeeLCooL
01-26-2007, 19:28
amfetite uni6tojavat mozaka pri mix sus marihuana vodqt do amfetaminena psihoza i 6izofreniq edin moi poznat zakla ba6ta si i rani te6ko maika si za6toto otkazali da mu dadat pari za narkotici leja 1 mesec v ludnica zaradi moza4ni ovrejdaniq porodeni ot anfetaminite .koito ne mi vqrva moje da proveri v vesnik TRUD ot 24.01.2007

CRaZy_IKT
01-27-2007, 19:38
Кви халюцинации при амфетите бе баси смеха хахахаххахаха :lol:

No_LiMiTe^f
01-27-2007, 20:13
Кви халюцинации при амфетите бе баси смеха хахахаххахаха :lol:

И аз тва се чудех...хората като не са пробвали и някой ги е филмирал и си мислят че знаят!

Sounder
01-28-2007, 02:40
xaxaa... a vie si mislite 4e mn znaete taka li?golemite narkomani!drusai non-stop amfeti,ne si lqgai dori za mig za 80-90 4asa i togava mi govori 4e nqma haliucinacii ... vie da ne mislite 4e ot edin kantar 6e vi stane ne6to ... bah vi v pubertetskite specove :evil:

zyzka
01-28-2007, 03:38
Hahah,ama vie naistina ste mnoogu zle,katu ne znaete shto prikazvate gluposti.Esttestvenu che ima haliucinacii,mogat da se poqvat sled predozirane,moje i malku sled katu si sprql...prasnali ste 5 linii i veche si mislite che sichku znaete...

IlLuSi0nS`
01-28-2007, 08:44
начи мн ясно че не са халюцинации като да се надрусаш с диазепами примерно.. но както казаха по-горе като не спиш една седмица и само чертайш мн ясно че параноясваш.. естествено не говорим за ясни и постоянни образи, а за привиждания (примерно виждаш с периферното си зрение човек, но като се обърнеш виждаш че няма никой) и леки паранои (като тфа да си убеден че някой върви след теб и те преследва и дори да чуваш стъпките му).. това всичкото се получава от безсъние и предрусване..

ProstoAz
01-28-2007, 10:03
Темата е стара, вече се изчерпа, а и повече от 30% от мненията в нея са в грубо нарушение на 12 точка от правилника!