PDA

View Full Version : Хобито на майка ми е да ме сравнява с другите деца!



Dobrinka
12-05-2005, 21:09
Еми вече ми писна майка ми всеки път като се видим с някое наше приятелско семейство и да започне да ме сравнява с техните деца!
"-Виж момичето как учи! Влезе в езикова гимназия. А пък ти! Нищо не правиш с живота си!"
И това е почти всеки ден! :x
Последното, което ми каза е, че с това училище в, което уча (а то е едно от елитните в града) съм щяла да изляза като някоя работничка в завод. :twisted:
Това за езиковата гимназия си е нейна детска мечта. Самата тя не е могла да влезе там когато е била на моите години (а страшно много е искала) и сега си ги избива комплексите върху мен!
Онова гореспоменатото момиче, влезе в езиковата гимназия, защото родителите й са мангизлии, а в нашия град в езиковата гимназия освен с връзки и с пари с друго не можеш да влезеш. Родителите й плащаха луди пари за частни уроци и тя влезе.
Изтъкнах и този факт на майка си, че родителите й са плащали за частни уроци, а когато аз я помолих тогава тя ми отказа. Когато вчера я попитах, защо, когато я молих за уроци не искаше да ме пуска, тя ми отговори:
"-Аз за мързели пари за уроци не давам."
Значи, тя нищичко не направи за мен тогава, а сега ме опреква за това! Отделен е въпроса, че аз се занимавам с домакинската работа в къщи и тя пак не е доволна. Изобщо каквото и да направя все не е достатъчно. И все децата на другите са идиални. Защо аз не съм като тях? Или може би проблема не е в мен?

teenkopele
12-05-2005, 21:20
Проблема не е в теб. СПОКО! :wink:
Факта,че си искала да тръгнеш на уроци, а майката не ти е дала е достатъчно показателен.
Тя се опитва да те сравни с другите, за да те амбицира 'да станеш като тях'...доста странен начин, но си е така. Според мен след време този проблем ще отмине. Само майка ти трябва да разбере, по един или друг начин, че ти си си ТИ и това е.
Може би ще е добре ако поговориш с нея сериозно и се опиташ да й обясниш как стоят нещата.

УСПЕХ! :wink: :lol:

12-05-2005, 21:53
Znaesh li vko ima mn nachini da q nakarash da spre no shto ne opitash da q provokirash v samisal - kaji `znaesh li polvinata mi klas neska go izgoniha ot chas, pisaha im dvoiki ala bala` sravni se s drugite che si po dobra sled koeto maika ti nai veroiatno shte kaje `ne gi gledai drugite` ti mojesh da i kajesh ` zashto? nali ti se go pravish - sravnqvash me...az sledvam maichiniq ti primer i az go pravq`...

Kasmet!

mil4eto_
12-06-2005, 08:15
Еми вече ми писна майка ми всеки път като се видим с някое наше приятелско семейство и да започне да ме сравнява с техните деца!
"-Виж момичето как учи! Влезе в езикова гимназия. А пък ти! Нищо не правиш с живота си!"
И това е почти всеки ден! :x
Последното, което ми каза е, че с това училище в, което уча (а то е едно от елитните в града) съм щяла да изляза като някоя работничка в завод. :twisted:
Това за езиковата гимназия си е нейна детска мечта. Самата тя не е могла да влезе там когато е била на моите години (а страшно много е искала) и сега си ги избива комплексите върху мен!
Онова гореспоменатото момиче, влезе в езиковата гимназия, защото родителите й са мангизлии, а в нашия град в езиковата гимназия освен с връзки и с пари с друго не можеш да влезеш. Родителите й плащаха луди пари за частни уроци и тя влезе.
Изтъкнах и този факт на майка си, че родителите й са плащали за частни уроци, а когато аз я помолих тогава тя ми отказа. Когато вчера я попитах, защо, когато я молих за уроци не искаше да ме пуска, тя ми отговори:
"-Аз за мързели пари за уроци не давам."
Значи, тя нищичко не направи за мен тогава, а сега ме опреква за това! Отделен е въпроса, че аз се занимавам с домакинската работа в къщи и тя пак не е доволна. Изобщо каквото и да направя все не е достатъчно. И все децата на другите са идиални. Защо аз не съм като тях? Или може би проблема не е в мен?
проблема не е в теб а в майка ти.не вярвам тя да е някакво чудовище.всяка майка обича детето си.така че и тя 100% те обича.не може ли просто да поговориш честно с нея и да и обясниш колко те дразнят сравненията и.ако обаче нищо не стане и тя продължи да си кара по старо му почнти да я сравняваш и ти-изтъквай колко да добри другите майки...как се грижат за децата си и т.н.тя със сигурност ще се ядоса и може да се осъзнае. :wink:

12-06-2005, 14:20
Кучко самоубий се!!!

Гoст
12-06-2005, 14:32
Мисля че требе да убиеш майка си докато спи!!!!

Hybrid_Theory_F
12-06-2005, 16:15
Майка ти има интересно хоби... :)
Не се притеснямай, ще отмине, ако ти се държиш добре с нея и опиташ да учиш поне малко ще си промени отношението- пък и ако няколко дни не чистиш, ще забележи и когато й обясниш, че това не е даденост, ще започне да забелязва и да ти благодари
Просто иска да живееш по-добре от нея, за това го прави, не я съди толкова жестоко
Моята майка също ме сравнява с другите, но при мен е друго, на мен никога не ми е пукало какво казва който и да е, все й обяснявам "Че съм уникална и различна" ебавам се и тя забравя накрая

LiL_MeoW
12-06-2005, 16:27
просто й дръпни една лекция за това че ти не си детето на съседа или на някоя нейна приятелка а че си нейното дете , че си различна като всички останали и най-вероятно ще се наложи да го приеме

Bleika
12-06-2005, 19:22
Доведи майка си в спешното да й направя лоботомия ! znae eedna duma i samo neq povtarq! :lol:

hamilcar
12-06-2005, 20:21
Да не ти пука както казва един администратор "Боли ме фара".

Майка ти
12-07-2005, 05:21
Тц, това при майка ти не е хоби! Това си влиза в длъжностната характеристика на всяка майка - да си сравнява чедото с другите. Че как иначе ще разбере що за уродче е отгледала, ъ-ъ-ъ, тъй де, че нейното гардже е най-хубавото! :wink: :P
Ама ти не й се връзвай, ами почвай нейната игра. Щом тя те сравнява, сравнявай я и ти с майките на другите деца. Едикой си бил едикакво си, ОК, ама и неговата майка едикакво си... Затапвай я, все някога ще се усети, че не е идеална и съответно не може да претендира за идеално дете.
Пък и какво ще излезе от детето, зависи най-вече от родителите. Не я оставяй да го забрави! :mrgreen:

vul4e_v_ko6ara
12-07-2005, 10:06
За съжаление, това е доста често срещано явление. Сякаш родителите преживяват още един пубертет когато децата им са в този период. Колкото и неразбираеми сме ние за нашите родители, два пъти повече са нашите родители за нас. Рядко ни разбират, убеждават ни, че те са прави, винаги ние сме най-лошите - не учим , не сме амбициозни и прочее и в един момент сякаш губят реална преценка и си изкарват нещата на нас.
От личен опит знам, че колкото и да засегнеш родител, като поговориш с него как се чувстваш (защото неизменно ще го засегнеш), си дава сметка за няколко дни и после пак е същата история.
И все пак говори с майка си. Не спирай диалога, защото когато проблемите се спотайват, те се регенерират и стават по-кофти отколкото са били преди.

NeNaSiTnA_TA
12-07-2005, 12:03
просто й дръпни една лекция за това че ти не си детето на съседа или на някоя нейна приятелка а че си нейното дете , че си различна като всички останали и най-вероятно ще се наложи да го приеме
pogovori si s neqobqsni i 4e ne ti e priqtno da te sravnqva s kogo i da bi bilo

miloto_girl_4e
12-07-2005, 18:27
и моята майка има такова "хоби" :roll:
гадно е,ама майка ми като почне така да ме сравнява,аз почвам да я сравнявам с други майки или почвам да се сравнявам с деца,които имат повече привилегии от мен и тогава майка ми млъква :!: :D

Iliqn4eto
12-08-2005, 09:35
Споко,това ще отмине,като пораснеш още малко,това е почти характерно за всяка майка да сравнява своето дете с другото..
Когато бях по малка мама все мен и кака сравняваше с другите деца-я това готви,чисти има талант-пее,играе танци ,учено е ,пише стихотворения,има мечти,талантливо е и т.н,а ти кво-по цял ден седиш вкъщи-ами къде да отидя,като те не ме пускаха след 20.00 часа да излизам,не ме пускаха никъде,а тогава много исках да ходя на танци..и така до преди година две все си ме сравняваха (а в у-ще никога не съм имала успех под 5.00 за срок и година,а и си чиста вкъщи).. Но знаеш ли сега тези там "ТАЛАНТЛИВИТЕ "деца тръгнаха по лош път-някой се пропиха,други наркомани,а па трети незнам си кви..и сега като й кажа-мамо айде защо отново не ме сравниш,тя "А не,не -ти си остана добро момиче,не материалистка,без капризи и т.н) хех и така..
така че някой ден това много ще й тежи и на твоята майка,стига ти самата да успееш да се пребориш със трудностите и да станеш нещо ,да имаш добро образование ,професия и т.н.. а от онези глезени дечица нищо не ще стане...тъй че споко,мн много не й обръщай внимание,казвам ит го от личен опит-не си хаби нервите;)

e4o
12-08-2005, 11:45
ami te po4ti vsi4ki maiki sa taka, tva si im e v kruvta :shock: :lol: ne se 6a6kai i ne i obru6tai 4ak tolkova vnimanie :wink:

voDevil
12-27-2005, 08:45
Е*и му майката,мн е тъпо тва и на майка ми също й се случва,ма не й обръщам внимание

snooppy_f
12-27-2005, 09:10
Bei kolko poznato!
:arrow: Maika mi mn obi4a da me sravnqva s drugite!, no :arrow: ponqkoga i pri6traka, i mi vika "ti si gledai v tfoita panica, drugite ne te interesuvat".Opitvam se da i razbera protivore4iqta ama..... :roll:

petq_87
12-27-2005, 15:58
Dosta roditeli go prawqt towa.Te mislqt,4e po tozi na4in te stimulirat da u4i6.A towa e mnogo gre6en podhod,za6toto taka se 4uwstwame o6te po-gadno.No powe4eto roditeli ne se syobrazqwat s towa.Te si mislqt,4e po tozi na4in ti ima6 po-golqm hys i 6te sedne6 da u4i6,za da im se izdigne6 w o4ite.No idwa edin takyw moment,w koito razbira6,4e wsi4ko towa,koeto si prawil dosega e bilo ne zaradi samiq teb,ami zaradi roditelite ti.Koeto e mnogo gadno.Nai-dobre e roditelite da ostawqt decata si da poemat po pytq,koito jelaqt,kato gi napytstwat ot wreme na wreme,a ne da osy6testwqwat 4ujdi me4ti!No wse pak roditelite dopuskat mnogo gre6ki,koeto e 4owe6ko.W kraina smetka nikoi nikogo ne u4i kak da bydat roditeli!

Bimper-ska
12-27-2005, 16:26
Права е майка ти, като не ти е дала пари за уроци. И аз си мисля, че итя уроци са за мързеливи деца с богати родители.
А колкото до това, че те сравнява - от едното да влиза, от другото да излиза. И мене ме сравняваше преди с една моя приятелка мойта майка, ама сега, като видя, че във всичко аз съм по-добра, вече се възмущава как можело другото момиче така да си пропилява живота. Абе мойта майка е даскалица, тъй че на нея това си е професионално изкривяване. Ако и твойта е такава, хич не си го слагай на сърцето.

Enfoego
12-30-2005, 00:48
Честно казано не мисля че ще минеш без да направиш скандал :(. Преди време ( и сега се опитва ма не и се получава) майками се опитваше да развие тоя навик, ама аз си падам малко устат и хич не и спесих нищо от това което ми доиде на акъла...да кажем че това ми е недостатък първо деиствам после мисля...вярно е че 2-3 дена се чуствах кофти ама си стуваше...
Успех с преминаването през тази криза

{P}evanescence{P}
01-08-2006, 16:43
da be pri tebe pone e samo maika ti a pri mene sa i dvamata i maka mi i bashta mi bahti putkite sa seriozno :} nai dobrata mi priqtelka e nai-umnata v klasa mi i roditelite mi postoqnno ni sravnqvat vij kak u4i do sega ne e imala 2-ka ne sa vikali roditelite i v u4ilishte optvah se da i obqsnq 4e e trqbvalo i neinite roditeli da hodqt ponqkoga no prosto klasnata ni i e rodnina kak sha srami roda da vika maika i ili bashta i v u4ilishte kazvat mi 4e skoro roditelite i shteli da i zabranqt da izliza s men 4e kvo tolkos mi ima be xaxaxax ;p

AnnG
01-20-2006, 07:27
Dobrinka moita maika e su6tata i govori absoliutno su6tite ne6ta.No vseki 4ovek e razli4en i ima malki ili golemi vuzmojnosti.Az ne sum naprimer ot nai-u4enoliubivite i zaradi tova vseki den mi 4etat konsko.Az moje i ot tova v nai-skoro vreme da izperkam,vse pak vseki den edno i su6to to pisva. :?:

typaka
01-20-2006, 08:12
Много интересно как когато аз съм направил нещо тъпо и ме сравнява с другите, а когато постигна някъв успех и казвам как са се огелпили другите и ми вика: Ти не гледай другите, гледай себе си.

macka123
01-23-2006, 13:31
spoko
i az ima podoben problem
-vij brat ti si izkara izpitite a tebe kato te gledam i 3 nqma da vurje6
a i drugo
de da imah problem 4e ne me puskan na uroci
men me karat da hodq :roll:
taka 4e
spoko ti ne si edinstvena :D

VukeHceTy
02-22-2006, 18:40
povecheto maiki mai sa za ybivane :D

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
02-25-2006, 23:28
problema ne e v tebe i mama a sa6tata no kato i kaja : ei ne mi puka za nikoi az sam si az i sam edinstvena po roda si nikoi ne e kato mene i za tova ne me sravnqvai s dr ostasvi me da si jiveq kakto mi e dobre i kakto sam 6tastliva kato i kaja taka vednaga mlakfa i si seda na zadnika

Kianna
02-27-2006, 22:24
PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF RODITELITE I S MANGIZI IA WKARALI W EG-TO ... ti dobre li si be ? tui kato ti ne si wliazla,che dai sega wlezlite da sa s pari ?? ogranichenichka si siakash...otnosno drugoto po temata : ne wini samo maika ti,ti sushto imash goliama wina! :evil: :evil:

flasher
03-11-2006, 19:13
mmm ti kaza che maikati i bila mechta da uchi v tazi ezikova gimnazia...taka...tia iska ti da vyrvish po neinite stypki koito misli za idealni i da ne povtariash greshkata i...tia te obicha i iska da se obrazovash dobre...za da stane chovek ot teb ...na koito moje da razchita na starini...i samiat tozi chovek da e dobre ustroen...pokaji i che ima potencial v teb(to tva e iasno) i opravdai niakoia neina ambicia za po visoko stypalo v eirarhiata...kysmet

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-11-2006, 20:11
Еми вече ми писна майка ми всеки път като се видим с някое наше приятелско семейство и да започне да ме сравнява с техните деца!
"-Виж момичето как учи! Влезе в езикова гимназия. А пък ти! Нищо не правиш с живота си!"
И това е почти всеки ден! :x
Последното, което ми каза е, че с това училище в, което уча (а то е едно от елитните в града) съм щяла да изляза като някоя работничка в завод. :twisted:
Това за езиковата гимназия си е нейна детска мечта. Самата тя не е могла да влезе там когато е била на моите години (а страшно много е искала) и сега си ги избива комплексите върху мен!
Онова гореспоменатото момиче, влезе в езиковата гимназия, защото родителите й са мангизлии, а в нашия град в езиковата гимназия освен с връзки и с пари с друго не можеш да влезеш. Родителите й плащаха луди пари за частни уроци и тя влезе.
Изтъкнах и този факт на майка си, че родителите й са плащали за частни уроци, а когато аз я помолих тогава тя ми отказа. Когато вчера я попитах, защо, когато я молих за уроци не искаше да ме пуска, тя ми отговори:
"-Аз за мързели пари за уроци не давам."
Значи, тя нищичко не направи за мен тогава, а сега ме опреква за това! Отделен е въпроса, че аз се занимавам с домакинската работа в къщи и тя пак не е доволна. Изобщо каквото и да направя все не е достатъчно. И все децата на другите са идиални. Защо аз не съм като тях? Или може би проблема не е в мен?

o tfa e mn skapana rabota . vinagi sravnqvat samo s dobrite a ti kato kajesh vij edi si koi i tq vika awe ti tebe si gledai .. ujas

cannabinoid
03-11-2006, 22:13
кажи й:

"Мамо боли ма бечура, че другите са влезли в езикови бла бла и хич не ма ебе, че ти не си успяла да влезеш в езикова"

И май се млъкне

е .. май се е по-хубаво да изплзваш други изрази .. :)

aLakaZam
03-12-2006, 01:39
И при мен е така. Търси ми сметка за някоя петица или по-слаба оценка. Аз и казвам "Приеми, че уроците са трудни, а и поколението е друго". Това е.

addictedtou
03-15-2006, 10:46
Maika ti si e cerber.. ama takiva gi ima pod pyt i nad pyt.Po tozi nachin tq iska da te stimulira.. no opredeleno ne osyznava che tova ne e nachina.Az ako sm na teb shte i polaja che moga da postigna mnogo poveche i ot neq.. ne se otchaiva bydi silna i i pokaji

marche
03-15-2006, 10:52
аз имам същия проблем.когато ходим на гости и има моми4е или мом4е на моите г.казжа 4е трябжа да у4а като тях ина4е ще стана сервитьорка макар че съм по умна от тях

flam`f
03-15-2006, 13:09
хих аз съм същата,баща ми каза че ще отвори ресторант да съм сервитьорка в него ако не уча.мн мразя иначе като майка ми ме сравнява с другите,а иначе постоянно ми повтаря че не я интересували,мн странно как понякога сама си противоречи.... :smt017 иначе е истински цербер и понякога не издържам просто ](*,)

snejito
03-15-2006, 16:07
I az go imah tozi problem!vse me sravnqvaha,4e edi koi si y4i pove4e ,4e edi koi si moje pove4e,pomaga pove4e i t.n.!no men v edin moment mi kipna i prosto kazah na maika mi ,4e az ne sum kato drugite i ne mi puka kvo pravqt drugite az sum si az i tva e!i ot togava do sega nikoga ne e sravnqvala s drugite! :D

dream_for_you
03-15-2006, 18:57
ox,moita maika e su6tata.kak moje vse dr deca da sa po-dobri,po-umni i pro4ie ](*,) taka kato vzeme da se prevuznasq po nqkoi mn me nervi. :smt013

bLaCk^RoSe
03-15-2006, 20:38
ami nesmqtam 4e problema e v teb ! no vsde pak tq ti e maiak i iska nai dobroto za teb , a otnosno tova 4e te sravnqva .... moita sa6to go pravi ba6ta mi i toi :( vse u4i tva u4i onova ... i nakraq edna 4ista4ka moje6 da stane6 ( tva sa dumi na ba6ta mi ) oba4e az u4a i si presledvam me4tata , verni mi stava gadno ot dumite im oba4e .... varvq napred :)

better_life
03-19-2006, 12:35
Тц, това при майка ти не е хоби! Това си влиза в длъжностната характеристика на всяка майка - да си сравнява чедото с другите. Че как иначе ще разбере що за уродче е отгледала, ъ-ъ-ъ, тъй де, че нейното гардже е най-хубавото! :wink: :P
Ама ти не й се връзвай, ами почвай нейната игра. Щом тя те сравнява, сравнявай я и ти с майките на другите деца. Едикой си бил едикакво си, ОК, ама и неговата майка едикакво си... Затапвай я, все някога ще се усети, че не е идеална и съответно не може да претендира за идеално дете.
Пък и какво ще излезе от детето, зависи най-вече от родителите. Не я оставяй да го забрави! :mrgreen:-100000000000000000000% SUM SAGLASNA

HeDa
03-19-2006, 12:50
и моята майка има такова "хоби" :roll:
гадно е,ама майка ми като почне така да ме сравнява,аз почвам да я сравнявам с други майки или почвам да се сравнявам с деца,които имат повече привилегии от мен и тогава майка ми млъква :!: :D
Abe da tq i moqta taka.. i az se svarnqvam s drugite deca , koito imat ne6ty pove4e ot mene (naprimer - ve4erniq im 4as e do po kusno) i tq vednaga mi vadi ve4erniq 4as na nai dobrata mi priqtelka a toi e do dosta rani4ko...Ve4e na se 4udq kak ne i omruzna samo za neq da mi govori... :-#

fti4ka
03-19-2006, 13:08
абе да ти кажа това е хобито на повечето маики..

AiKeN
03-19-2006, 13:49
zemi patlaka na ba6ta ti i q zastrelqi v glavata

LoVe_RuSlAn
03-20-2006, 18:44
Opredelno problema ne e v teb spox ne se pritesnqvai 6e otmine tova kogato te sravni s nqkoi ne obry6tai vnimanie ne se pali i nse vprqgai mnogo mnogo tq 6e razbere kak postypva i sama 6e otkrie gre6kata v sebe si

*Poli*
03-20-2006, 19:54
и моята майка има такова "хоби" :roll:
гадно е,ама майка ми като почне така да ме сравнява,аз почвам да я сравнявам с други майки или почвам да се сравнявам с деца,които имат повече привилегии от мен и тогава майка ми млъква :!: :D

Emi... tapa rabota.. i az se 4udya s kakva cel go pravi.. dori ne to4no cel, a prosto naistina li si misli 4e s tova shte postigne nyakakvo razbirane, moje bi pak o4akva 4e 6te i kaja "da, mamo, dobre, mamo, shte se opitam maximalno da podrujavam na edi koi si"?? awe... ako az sa shte pochna da ya sravnyavam s drugi maiki.. kolko sa bili demokratichni i pecheni....
Kogato se po4vat takiva "razgovor4eta" nai-dobre e prosto spokoino da ya izslu6a6, vse pak trudno shte i obyasnish che e leko tapichko i bezperspektivno (max shte te nervira malko) tova koeto govori....

linkin_park_fenka
09-15-2006, 14:58
ne si sama i moita e taka
:smt013

koalka
09-15-2006, 15:27
Въобще не се занимавай с нея,а и няма смисъл просто...ти знаеш истината,а тяси знае своето.Да не ти пука какво казва! :wink:

mon4eto
09-15-2006, 16:42
Moita pak maika ne obi4a da me sravnqva i tova mnogo q drazni.Ina4e da doida na temata-mili4ka opitai se da pogovori6 s miaka si na 4 ochi i izqsnete vaprosa ili ako ti ne moje6 potarsi nqkoi blizak za da pogovori s neq(4ovek na kogoto vqrva i se doverqva) :wink:

E4i
09-16-2006, 09:03
Milo momiche problema ne e v teb.I na men po nqkoga mi se e sluchvalo mama da me sravnqva s nqkoq moq priatelka!I estestveno mi stava mnogo gadno.Za tova se izpravih pred neq i i kazah:"Mamo az sum tvoe dete.Tova che ne sum kato drugite e poradi prichinata che az sum edinstvena i nepovtorima.Moje da se e sluchvalo da napravq gre6ki no mamo molq te obichai me takava kakvato sum!!!!!" :wink: Mislq che moje6 da kaje6 su6tite dumi i na svoqta maika.Dano podeistvat.Pojelavam ti uspeh \:D/

MoHuTo
12-04-2006, 00:06
Оф и моята ме дразни като прави така!Веднъж ми вика:"Другите деца как имат високи оценки,а ти не!, после пък като и поискам нещо и тя ми откаже и аз и викам "Другите деца как имат това и онова, а аз нямам" и тя ми вика "Мен не ме интересуват другите деца, аз гледам теб!" Е тва кво е вече?! :shock: и на мен ми писва и като почне постоянно се караме.. :x

evil_lady_in_black
12-04-2006, 03:08
лЕЛЕЛ и мойта майка е такава #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o направо много мразя като започне да говори за някой от зубарите в класа ми #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o аз не само трябвало да съм по-умна от тях ами и на поведение да съм като тях да слушам в часовете да не говоря 8-[ 8-[

LaFee
12-06-2006, 18:28
ами и на поведение да съм като тях да слушам в часовете да не говоря Anxious Anxious
ако не можеш друго поне това ти остава а пък и попирнцип училището не е пропаднала кръчма където можеш да се надвикваш с другарчетата си има един такъв отрязък от време на който му се вика час :!: капиш? и в този час се слуша за да не те зацафарят а пък ти ако знаеш всичко тогава ...

reason
12-06-2006, 19:53
На всеки му се случва и аз се чудя защо си мислят,че като те сравняват с някой друг ще се амбицираш...(макар че донякъде действа 8-[ )

LaPeNcEto0o
12-06-2006, 20:58
redovno me sravnqva naprimer -drugite deca vij kak xodqt s 6apka i 6al tq po kys rykav mi trygnala :roll:

meri88
12-07-2006, 07:21
Maika mi nikoga do sega ne me e sravnqvala s nqkoi drug..

Th3WildAng3l
12-07-2006, 14:25
Много кофти .. не знам какво да те посъветвам, защото и аз имам този проблеми каквото и да правя от много време не мога да се справя с него. Но при мен проблемът идва не от родителите ми, а от баба ми.
Лошото е че аз уча в елитно училище (при това най-елитната езикова гимназия в града), изкарвам оценки .. и пак не е доволна. И все ме сравнява с другите по отношение на това: "Виж еди си коя ... тя кандидатства в чужбина и я приеха .. ти какво правиш??" ( само да уточня - аз кандидатствам с биология и химия). До миналата година думите на баба ми бяха "Виж еди си коя кара немски .. ти що не ходиш на немски ... виж братовчедка ти в Германия учи ... да вземеш да хванеш немския" ( а аз през това време уча трети език и допълнително ходя на уроци по биология). Тази година думите и са "Еми .. ти ко си се хванала с тая биология .. давай с математика" .. Тя никога не харесва приятелите ми .. като искам да изляза се хваща за главата и ми разваля настроението с думи от рода "По тия дискотеки ... уууу .. ааааа ... " и все другите са по-облечени от мене. Направих си пиърсинг - то беше все едно съм убила човек. Изправям си косата - всички харесват как ми стои само тя ми натяква колко била хубава като била къдрава и размята някви снимки от преди с думите "Виж колко си хубаа тука, ся ....на нищо не прилича тая коса". Да не говорим за гаджетата ми. "Еди си коя има ли си приятел няма си нали .. ти само хайтосваш като някоя ... хората какво ще кажат - всяка седмица с нов .. мине не мине - нов." Което нищо общо с действителността.... та както и да е излях си душата и аз.
И аз не разбирам какво трябва да правя за да е тя доволна.
Но какво да се прави. Веднъж пробвах със "Създаваш ми комплекс за малоценност с тези приказки". От тогава не си е отваряла устата д ами казва как да си живея живота .. не знам дали е имало ефект или е просто случайност. Ако искаш пробвай така.