PDA

View Full Version : Moderated by Aia:Nqma li portokala da mi razdrazni stomaxa?



aaaa?
12-07-2005, 07:11
abe povru6tam ot ne6to i mi e gadno da qm mnogo ne6ta, no mi se qde portokal i iskam da pitam dali nqma da mi razdrazni mnogo stomaxa?

Moderated by Aia
7 tochka ot pravilnika!!!
Blagodarq za vnimanieto!!!

DrSmurph
12-07-2005, 10:25
Citrusovite plodove drazniat izkluchitelno mnogo ligavicta na stomaha. Ne se preporuchvat v sluchai na gastriti, iaszi, ili razdraznen stomah.

Xitap
12-07-2005, 21:06
A az kato pritejatel na Reflux Ezofalgit(ostyr gastrit pod dvanadesetoprustnika) ti kazvam 4e nqma stra6no ot portokala. Za stomaha sa vredni pove4eto hrani, koito sa trudnosmilaemi i tezi s koravi luspi!

DrSmurph
12-08-2005, 09:15
A az kato pritejatel na Reflux Ezofalgit(ostyr gastrit pod dvanadesetoprustnika) ti kazvam 4e nqma stra6no ot portokala. Za stomaha sa vredni pove4eto hrani, koito sa trudnosmilaemi i tezi s koravi luspi!

Хайде да престанеш с простотиите и дезинформацията. РЕГЛУКСЕН ЕЗОФАГИТ или ЕЗОФАГЕАЛНИЯТ РЕФЛУКС НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ГАСТРИТА! И АКО ДЕЙСТВИТЕЛНО ИМАШЕ РЕФЛУКСНА БОЛЕСТ НЯМАШЕ ДА ВКУСВАШ ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ КАКТО И ДОСТА ДРУГИ РАБОТИ!

МОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ ПО НЯКОЙ НЕКОРЕКТНИ ОТГОВОРИ НА НЕКОМПЕТЕНТНИ ЮЗЕРИ, КОИТО ВСЯВАТ ПАНИКА И ОБЪРКВАТ НУЖДАЕЩИТЕ СЕ ОТ ПОМОЩ!

Xitap
12-08-2005, 10:57
Ami Refluksniq ezofalgit si e 4ista proba gastrit, kakto i da go gleda6. Lekarstvata za nego sa sa6tite kato za drugite vidove gastriti(Zantac, Ranitidin, Quamatel, Motilium, Probitor, Famotidine). Taka 4e ne mi govori kvo da qm i kvo ne, naqsno sam dosta otdavna. A pri prodaljitelno nele4enie si stava 4ista qzva. Aide da ne sporime 6toto roditelite mi sa lekari i moga da si dam mnenieto bez nikvi pritesneniq.

DrSmurph
12-08-2005, 11:26
Mnogo se radvam za tvoite roditeli... I az sum lekar... i moga da ti kaja che GERB (Gastro Ezofagealna Refluksna Bolest) NIAMA NISHTO OBSHTO s GASTRITA! Mojesh da popitash roditelite si po vaprosa a ne da stavash za smiah. Nezavisimo che medikamentite koito se izpolzvat za lechenie i na dvete sastoiania sa shodni, zaboliavaniata sa razlichni. ESOPHAGEALNIA REFLUKS e vrushtane na stomashno sadarjimoto v hranoprovoda poradi otslabvane na Dolnia Esofagealen sfinkter. A Gastrita e vazpalenie na ligavicata na stomaha ili dvanadesetoprastnika. Taka che smiatam spora za prikluchen! I pak molia moderatorite da si varshat rabotata v tozi razdel specialno ili da dadat moderatorki prava na niakoi kompetenten!