PDA

View Full Version : Moderated: Постоянно се изпотявам - какво да правя?



12-08-2005, 18:11
Здравейте :) имам един проблем и не мога да намеря решение. имам проблем с изпотяването! Без да правя кой знае какво, дори понякога просто си стоя на нормална стайна температура и се изпотявам. Не мога да нося цветни блузи защото се получават ужасни петна. Опитах какво ли не! Опитах най различни козметични продукти на Vichy и разни други, на Avon дори и с мъжки дезодоранти съм се пръскала но нищо не помага! Моля ви ако някой може да помогне нека пише тук! Ще съм ви мого благодарна!
:( :( :(

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

MiRaCuLiXbb
12-08-2005, 18:26
Спираш да пиеш вода за 1 седмица и повече никога няма да се изпотиш. :wink:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точки 10 и 11 от правилника!
Благодаря!

DrSmurph
12-08-2005, 19:41
Най-вероятната причина е пубертета. Би трябвало нещата да се нормализират след 19 г. възраст. Друга възможна причина е вегетативната нервна система, но ако си в тийн възраст - нещата отново би следвало да се нормализират след 19-20 г.

12-08-2005, 19:42
mn umno...iskaha mi se seriozni otgovori ama kakto i da e!

аз съм момче и въпреки, че може би и аз имам малки проблеми с това... ако не се епилираш опитай да го направиш - кола маска на 3/4 седмици и сух хубав дезедорант...а това са водата мисля, че не е вярно пий си повече вода хем е и полезно и все пак не забравяй и че това е нормален процес,чрез които се изкарват вредните вещества :o

12-09-2005, 07:53
Dr. Smurph дано си прав :) аз съм на 17 и дано се оправи но наистина съм се отчаяла...ужасно е! Обречена съм да нося само черни дрехи защото по тях по не си личи но те бързо се захабяват и трябва да се сменят. дано се оправи, искрено се надявам! а иначе за епилирането и другите неща правя го. какво имаш предвид под "хубав сух дезодорант" какво ли не съм опитвала. дай идея!

tech_noir
12-11-2005, 13:11
Стиковете и дездорантите са временно решение. Поговори с лекар (по възможност дерматолог) да видиш дали може да се реши проблема веднъж за винаги. Иначе си има хора, които се потят в пъти повече - по скоро до обмяна на вещшества и темература си е. При пубертета и пр смяна на сезните си се случва, докато тялото се настрои. Виж все пак какво ще ти каже лекаря. Може да трябва да пиеш нещо преди да си допораснала да ти регулира обмяната на вещества, че псоле може да е късно (евентуално де)

12-12-2005, 16:05
Аз имам същия проблем от дете. Стигала съм до там да си слагам парчета дамски превръзки на подмишниците. Знам колко е ужасно постоянно да се срамуваш, да можеш да обличаш само определени дрехи, да се навличаш със суичъри дори през лятото, за да скриеш петната, постоянно да внимаваш някой да не види колко си изпотена ...кошмарно е.

Доста съм се ровила по тази тема, това състояние се нарича "хиперхидроза". Може да е първична /заболяване само по себе си/, или вторична - когато е в резултат от друго заболяване. Ти от кога имаш този проблем? Задължително трябва да отидеш на лекар, вероятно ще те пратят при ендокринолог и ще те накарат да си направиш изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Възможно е да е резултат от прекалена възбудимост, или пък друго заболяване, вече зависи дали имаш някакви други оплаквания. Но НЕПРЕМЕННО отиди на лекар.

Аз съм пробвала доста неща, но ефекта беше нулев и стигнах до извода, че те просто са направени за хора, които се потят по-обилно, но все пак в рамките на нормалното. Единствения препарат който ми помогна /и не само на мен/ се казва Maxim, обаче го няма по аптеките и се продава само онлайн с кредитна карта. Струва някъде към 14 $, със шипинга стават около 20ина. Скъпичък е, и е доста агресивен - понякога излизат обриви и кожата сърби, даже може да ти се разрани, друг негативен ефект е, че се изпотяваш на други места от тялото /на компенсаторен принцип, понеже жлезите на подмишниците ти са запушени/, но то е съвсем малко и незначително в сравнение с реките, които текат от подмишниците. На мен това е единственото, което ми реши проблема. Хубавото е, че едно шишенце ще ти стигне за няколко месеца, на мен ми стига за около 6. Слага се малко количество, вечер преди лягане, и не се слага всеки ден, а през 2-3 дена, според зависи.

И понеже ще се намерят пуберчета умници, които ще кажат, че правя реклама, ще ви кажа, че тва не е така. Давам тази информация, защото знам какво е да си в задънена улица. Когато аз преди години търсих решение, нямаше кой да ми помогне и да ме насочи, сама съм се ровила за да получа повече информация по проблема, вместо да си заровя главата в пясъка и да се примиря. Ако не се бях хванала сама да се ровя за инфо, щях и до днес да си седя потна и отчаяна, вярваща на докторите, според които това е съвсем нормално и не е никакъв проблем. Всеки има право да живее по най-добрия и достоен начин.

Успех ти желая

Sakis
12-14-2005, 11:54
Да се потиш е изключително полезно макар и неприятно. Ще ти мине с времето!!