PDA

View Full Version : Преведете ми това..моля



Tedka-Medka
12-10-2005, 17:06
Значи написах си един разказ,който трябва да го
пратя там на едно място,обаче трябва да е на английски
а аз не съм много добра ф превеждането на текстове
от български на английски..
та искам да ви помоля..аз ще ви дам текста,а вие
да ми го напишете на английски или да ми дадете сайт
с българо-английски преводач..мерси
ето го и произведението ми

Една сълза капна на пода..сълза гореща,сълза която не можеше повече да стои там,където беше седяла толкова време,тя искаше да излезе.Защо ли?Време беше..време за раздяла,любовта си отиваше,а с нея и живота,живот който не можеше без любов.Болката беше тъй силна,тъй дълбока и истинска..
Две думи се откъснаха от пресъхналата й уста.."обичам те"..две думи които значат много,почти всичко..,а той каза само "Замълчи.." обърна се и пое по пътя си..тя падна на колене и започна да ридае като малко дете..
всичко беше ясно..тя нямаше смелост да продължи напред,не можеше без любимия си,не можеше без двете му сини очи,без устните му с вкус на мед,тя нямаше да издържи без да го прегърне и да го целуне..в главата и беше пълна бъркотия и мисълта,че го е изгубила я мъчеше ужасно.
Сърцето й се биеше в гърдите й силно..то биеше за него..,за момчето което преобърна живота й..момчето,което беше живота й..тя бе толкова изморена и така нещастна,че смъртта беше единственият и изход,взе ножа и с него написа името му на ръката си..с кръфта написа нейното име на стената..след това направи едно плавно движение с ножчето и сряза вените си..триста сълзи..тридесет рани,три думи..и те бяха "това е краят".Кръвта и се стече бавно и във вените и навлезе страх..тя падна на земята и издъхна.Раят или адът..незнам къде замина тя,но на гроба й имаше черни цветя.

Josefinne
12-10-2005, 17:50
Една сълза капна на пода..сълза гореща,сълза която не можеше повече да стои там,където беше седяла толкова време,тя искаше да излезе.Защо ли?Време беше..време за раздяла,любовта си отиваше,а с нея и живота,живот който не можеше без любов.Болката беше тъй силна,тъй дълбока и истинска..
Две думи се откъснаха от пресъхналата й уста.."обичам те"..две думи които значат много,почти всичко..,а той каза само "Замълчи.." обърна се и пое по пътя си..тя падна на колене и започна да ридае като малко дете..
всичко беше ясно..тя нямаше смелост да продължи напред,не можеше без любимия си,не можеше без двете му сини очи,без устните му с вкус на мед,тя нямаше да издържи без да го прегърне и да го целуне..в главата и беше пълна бъркотия и мисълта,че го е изгубила я мъчеше ужасно.
Сърцето й се биеше в гърдите й силно..то биеше за него..,за момчето което преобърна живота й..момчето,което беше живота й..тя бе толкова изморена и така нещастна,че смъртта беше единственият и изход,взе ножа и с него написа името му на ръката си..с кръфта написа нейното име на стената..след това направи едно плавно движение с ножчето и сряза вените си..триста сълзи..тридесет рани,три думи..и те бяха "това е краят".Кръвта и се стече бавно и във вените и навлезе страх..тя падна на земята и издъхна.Раят или адът..незнам къде замина тя,но на гроба й имаше черни цветя.


А tear fell on the floor. It was a hot one and it couldn't stay there, where it has sayed for so long anymore, it had to show up. Why? It was time...Time to say good-bye, love was going away and with love life too, because it was a life full of love. The pain was too strong, too deep, too real.
Her parched throat uttered only three words : "I love you". Three words that mean a lot, almost everything. And all that he said was "don't speak" , turned and their ways were parted. She dropped on her knees and sobbed like a child.
And then it was all clear - she couldn't go on, not without the one she loved, without his blue eyes, without his lips that tasted as honey, she couldn't stand not to hold him, kiss him and her mind was a mess, the thought she has lost him was mercilessly torturing her.
Her heart was beating in her chest, beating for him, for the boy who changed her life. She was so exausted,and so miserable that death seemed the only way. She took a knife and wrote his name onto her palm and with the blood she wrote her own name on the wall. An easy move followed and she cut her wrists. Three-hundred tears have fallen , thirty wounds wrere made and three words were said : " that is the end." The blood trickled easy and slowly and fear strated running into her veins. She fell on the floor and breathed her last. Hell or Heaven..I don't know where did she go, but there were black flowers on her grave.

Tedka-Medka
12-10-2005, 18:01
Мерси много Josefinne..
много съм ти благодарна
страхотна си:)

Josefinne
12-10-2005, 18:05
Моля, моля, много се радвам, че помогнах, надявам се преводът да е достатъчно добър, опитах се да го направя художествен и вложих и част от себе си (защото съвсем скоро и н а мен ми се въртяха тия неща в главата, така че ми беше дори много приятно да превеждам) :D

Tеdka-Medkа
12-10-2005, 18:26
Моля, моля, много се радвам, че помогнах, надявам се преводът да е достатъчно добър, опитах се да го направя художествен и вложих и част от себе си (защото съвсем скоро и н а мен ми се въртяха тия неща в главата, така че ми беше дори много приятно да превеждам) :D
Zna4i da znae6,4e ako ni e tai 6ti eba maikata! :wink:

12-10-2005, 18:31
Искам да ми преведете тва:
Happy birthday to you!
Happy birthday to you!
Happy birthday, happy barthey,
happy birthday to you!

Честит рожден ден!?!
Happy birthday to you!...
Милионер в зелено
и всички ектри!!!

Припев:
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...

Честит рожден ден!?!
Happy birthday to you!...
Милионер в евро
и всички ектри!!!

Припев:
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...
Happy birthday ЖОРЕ,
ЖОРЕ, ЖОРЕ, ЖОРЕ...

Честит рожден ден!?!
Happy birthday to you!?!
Милионер в зелено
и всички ектри!!!

Josefinne
12-10-2005, 18:46
Честит рожден, ден Жоре = happy birthday to you, Georgy.
Милионер в зелено
и всички ектсри!!! = A millionair in green and all the stuff 8)
Просто си ги сложи където ти трябват :D

Tiffany
12-10-2005, 19:55
Мерси много Josefinne..
много съм ти благодарна
страхотна си:)

С отговора на авторката смятам темата за приключена.
Благодаря!