PDA

View Full Version : Ретро песни



tra^la^la
12-11-2005, 11:41
Сяя...до преди малко слушах малко стари песнички по радиото и реших...тая музика ме връща малко назад във времето...просто ми напомня за нещата още като бях лапе...
Аре нека тука,всеки който се сети напише някоя друга по-старичка песен(говоря нещо от 90-те)...ся примерно слушам Haddaway-What is love и мога да твърдя,че тази песничка е наистина мнооого готина...прсото...кефи
Та...напишете някоя песен,щот така...да се мъча да се сетя нещо по-старо не мога...
И...моля ви...не пишете списъци с глупости!!!Просто...стойност ни песни... :mrgreen:
\/
P.S.
What is love (http://bg.bol.bg/free/search/?INSTR=haddaway+what+is+love&tp=&step=25&image2.x=0&image2.y=0)

Oyama
12-11-2005, 11:43
Малко тъпичка тема не меслиш ли :roll: иначе като сме някъде на хепънинг и пуснат бели птици на радо шишарката веднага се сещаме за всички приятели които не са с нас в този момент :cry: единствената песен на която съм плакал

tra^la^la
12-11-2005, 11:56
Защото това е един "високо интелигентен" форум където се разискват философски проблеми от типът : "Животът,вселената и всичко останало-какъв е смисълът" или "Битието и нищото...кое съществува" :mrgreen:
Идеята е другите да ми напишат някоя хубава песен,пък аз да си изтегля това което ми харесва...а и някой друг също... :D

Oyama
12-11-2005, 11:58
Тия теми ги коментирам в даобг-то , че ако почна тука да ви разправям какъв е звука от пляскането с една ръка ще ви пратя в трета глуха :lol: .

HereTodayGoneToHell
12-11-2005, 12:04
Малко тъпичка тема не меслиш ли :roll: иначе като сме някъде на хепънинг и пуснат бели птици на радо шишарката веднага се сещаме за всички приятели които не са с нас в този момент :cry: единствената песен на която съм плакал

Защо да е тъпа? Това е един от най-стойностните стилове музика - тази, която е претърпяла изпитанието на времето. Защото, каквото и да си говорим, Азис няма да се слуша след 20-30 години.

Аз много обичам ретрото. И, честно казано, ми е много трудно да избера една от всички. What Is Love е страшна песничка, много я обичам. Но аз, все пак, ще препоръчам нещо коренно различно!

Uriah Heep - July Morning (http://www.data.bg/f.php?fid=9333129)

GossipGirl89
12-11-2005, 12:11
Малко тъпичка тема не меслиш ли :roll: иначе като сме някъде на хепънинг и пуснат бели птици на радо шишарката веднага се сещаме за всички приятели които не са с нас в този момент :cry: единствената песен на която съм плакал

Жестока песен!

zavinagi_tvoq
12-11-2005, 12:27
и аз оби4ам ретро песни.Ето някои от лубимите ми:
kiss - i was made for loving you
tom jones - kiss
rednex - hold me for a while
R.kelly - if i could turn back the hands of time
roxette - listen to your heart
fugees - killing me softly with his song
bryan adams - everything i do
bryan adams - please, forgive me
въпреки,4е са стари мн ме кефят

HereTodayGoneToHell
12-11-2005, 12:40
и аз оби4ам ретро песни.Ето някои от лубимите ми:
kiss - i was made for loving you
tom jones - kiss
rednex - hold me for a while
R.kelly - if i could turn back the hands of time
roxette - listen to your heart
fugees - killing me softly with his song
bryan adams - everything i do
bryan adams - please, forgive me
въпреки,4е са стари мн ме кефят

Забележка: kiss са повече рок, отколкото ретро :wink: !

Аз пък ще си позволя да изредя любимите ми ретро изпълнители:

Bryan Adams
Savage Garden
Fool's Garden
2-4 Family
ABBA
Corona
Culture Beat
DJ Bobo
Eruption
Gipsy Kings
Inner Circle
Michael Jackson
Mr. Big
Richard Marx
The Beatles
ZZ top

Boot
12-11-2005, 12:56
Тия теми ги коментирам в даобг-то , че ако почна тука да ви разправям какъв е звука от пляскането с една ръка ще ви пратя в трета глуха :lol: .
Hah i az sym raziskvala temata za zvuka ot plqskaneto sys edna ruka. 8)

A taz pesen na Kiss [I was made for loving you] e tolkova rokadjiiska, 4e mamata si djasa. Napravo si e retro par4eto...

sorrow
12-11-2005, 13:37
Забележка: kiss са повече рок, отколкото ретро

Попринцип ретро стил в музиката няма.
Ретрото е общо понятие за музиката на която времето и е минало. Ретро може да се нарече и музиката от миналата година. И ми е много смешно когато се зададе въпроса "Какъв стил музика слушаш" и следва отговор - "Ретро...". :)


A taz pesen na Kiss [I was made for loving you] e tolkova rokadjiiska, 4e mamata si djasa. Napravo si e retro par4eto...

Това ако не е рок в чистия му вид, незнам тогава кое е рок.

HereTodayGoneToHell
12-11-2005, 13:41
Забележка: kiss са повече рок, отколкото ретро

Попринцип ретро стил в музиката няма.
Ретрото е общо понятие за музиката на която времето и е минало. И ми е много смешно когато се зададе въпроса "Какъв стил музика слушаш" и той отговори - "Ретро...". :)


A taz pesen na Kiss [I was made for loving you] e tolkova rokadjiiska, 4e mamata si djasa. Napravo si e retro par4eto...

Това ако не е рок в чистия му вид, незнам тогава кое е рок.

Не съм съвсем съгласна. Се пак, като кажеш ретро, става ясно за какво става въпрос. Тва е рока, реге-то, кахърните песни (не се сдържах :P ) и т.н. От "Слушам Ретро" се разбира :arrow: "Обичам хубава музика, а не чалга, харесвам смислени текстове и добър интрументал", т.е. :arrow: "Пич съм" :lol:

П.П. Boot, Kiss свирят рок. Се едно да кажеш, че свирят чалга! Не може! Просто това си им е стилът. Не забравяй, че в рок-а също има балади, но той продължава да си е рок :wink: А и донякъде съм съгласна, че рок и ретро се препокриват :wink:

Boot
12-11-2005, 13:50
Qsno mi e, 4e svirqt rock. Ne sporq za tova. Prosto par4eto ne e rokadjiisko. Ama kakto i da e, vie si znaete nai-dobre...

sorrow
12-11-2005, 13:53
Не мога да се съглася.
Рок и ретро, Реге и ретро и т.н са две съвсем различни понятия. Виж може да има ретро-рок, ретро-реге...

Също така какво разбираш под хубава музика с хубав инструментал и с хубави текстове? Мен примерно може да ми харесва чалгата като инструментал и като текст, теб може да ти харесва поп музиката, на друг техно музиката...

aBeP4eTo
12-11-2005, 15:17
zavisi za kakvo retro govorish :?
obicham 2 Unlimited osobeno here I go
Sabrina - Boys, Boys, Boys
20 Fingers
A Night At The Roxbury
oprdeleno Ace Of Base
Bryan Adams
OBOJAVAM ROXETTE
Dr Alban
E-rotic
The Cranberries SUSHTO OBOJAVAM! Osobeno Zombie i Ode for my family
ATC - Around The World
La Bouche-Be My Lover
Jan Wayne-Because The Night

xandria
12-11-2005, 19:06
Aretha Franklin-I say a little prayer for you

pLaMa4eTo
12-13-2005, 19:00
Papa Bear-Cherish
Nana-Remember the time
Cool Cut-Please Let Me Know
C-Block-Time Is TiCkin Away
i o6te suuuuuper mn pesni ama sq me marzi...

WingsOfButterfly
12-13-2005, 19:46
:arrow: Bryan Adams - Everything I Do I Do It For You
:arrow: Bryan Adams - Please forgive me
:arrow: Bryan Adams, Rod Stewart & Sting - All For Love
:arrow: Bryan Adams.-.Have.You.Ever.Really.Loved.a.Woman
:arrow: Roxete - It Must Have Been Love
:arrow: Roxette - Listen To Your Heart
:arrow: Roxette - Fading like a flower
:arrow: Haddaway - I Miss You
:arrow: Nana - When The Rain Begins To Fall
:arrow: E-Type - Angels Crying.mp3

rosskata
12-13-2005, 20:04
Europe :arrow: The Final Countdown
NANA :arrow: One Second
Aerosmith :arrow: Dream On
Seal :arrow: Kiss from a rose

Ей тез ми пълнят душата :wink:

4on4i
12-13-2005, 20:14
пробвайте: Tad Robinson - Party Children

P.s. Ina4e ima 4234234 pesni da vi izbroqvam, no prosot me myrzi :wink: