PDA

View Full Version : Противозачатачните



silvia_88
12-12-2005, 11:37
Здравейте, искам да попитам какъв е прегледа при гинеколога за да ти предпише противозачатачни, само въпроси или ... ? Какви са плюсовете и минусите при използването им, колко голяма е вероятността да се забременее ако правиш секс без презерватив т.е. защитата сигурна ли е с противозачатачните и мисля че за сега това са ми въпросите. Ако вече има такава тема моля да ме извините.

`Death`Whore`
12-12-2005, 11:43
Мисля, че ти правят изследвания и не са само въпроси...а и, ако си под 18, трябва с мама. Ще ти бъркат в котенцето и ще го оглеждат...няма начин.

Иначе, противозачатъчните са почти безвредни. Аз ползвам. Не са повлияли на теглото ми, нито на нещп друго.
всеки месец се прекъсват за 1 седмица и през този период се появява кървене, наподобяващо цикъл. Но не е цикъл. Хапчетата подтискат овулацията, т.е. е безопасно да правиш секс без презерватив по всяко време.
НО! Трябва да вземаш хапчето в един и същ час всеки ден. Изпуснеш ли, се преебава всичко. И не трябва да повръщаш, т.е. не трябва да се напиваш.

Това е, което аз знам. Ако не е съвсем така, да ме поправи някой или да допълни.

>@>>>@<
12-12-2005, 12:54
На мен не ми правиха никакви изследвания, нито ти бъркат където и да било!!!
И не е задължително да си с майка си.
На мен ми предписаха Новинет, те са най-подходящи за млади момичета, които за първи път пият противозачатачни, а и са ниско дозирани, т.е. с най-малко странични ефекти са..
Напълно сигурно е, че те предпазват от бременост, стига обаче да ги приемаш редовно без да пропускаш хапче. Те обаче не могат да те предпазят от болести предавани по полов път.
ако има още нещо питай:)

gia_bs
12-12-2005, 12:56
Мисля, че ти правят изследвания и не са само въпроси...а и, ако си под 18, трябва с мама. Ще ти бъркат в котенцето и ще го оглеждат...няма начин.

Иначе, противозачатъчните са почти безвредни. Аз ползвам. Не са повлияли на теглото ми, нито на нещп друго.


Ем да безвредни са, особенно сега когато има хиляди видове... даже тези които аз ползвам имат благоприятен ефект на кожата, то вече в самата опаковка или брошурата е обяснено как да се пият... А относно гинеколог, не е задължително да ходиш с мама ако нямаш 18 тва са глупости, отиваш си самичка и толкова... ам а и не е страшно.. но все пак ако ти е за първи път гледай да отидеш при жена ще ти е по спокойно според мен :wink:

`Death`Whore`
12-12-2005, 13:07
Направо отиваш в аптеката и казваш, че искаш противозачатъчни. Ако се направят на луди, отиваш в друга аптека.

Oyama
12-12-2005, 13:14
Направо отиваш в аптеката и казваш, че искаш противозачатъчни. Ако се направят на луди, отиваш в друга аптека.
Аре да не даваш повече акъл :wink: . До авторката - винаги първо се консултирай с лекар.

`Death`Whore`
12-12-2005, 13:22
Не ми дръж такъв тон. Нали лекарят само казвал кои са подходящи за младо момиче.

sexy_girl__
03-21-2007, 19:32
значи ако сам разбрала правелно не е нужно да ходиш на лекар за да си купиш противозачатачни? просто отиваш в аптеката и си копуваш???Става въпрос за малолетни под 18 г :)

<black soul>
03-22-2007, 15:53
значи ако сам разбрала правелно не е нужно да ходиш на лекар за да си купиш противозачатачни? просто отиваш в аптеката и си копуваш???Става въпрос за малолетни под 18 г :)

ми ако в аптеката дадат, да, може и без лекар! ама мисля че има много видове противозачатъчни, за различната възраст и т.н. затова по-добре се консултирай с лекар! ако не искаш при генеколог, отиди при личния!

krem4et0
03-28-2007, 07:33
Дават и без лекар. А при мен преглед не е имало. Просто имам кисти, а в такъв случай се пият ОК. първо бях на Логест-гинекологът ми в Свищов тя си изписва винаги, а после на диане 35, които изписва гинеколожкатами в София! хората друго не знаят и това си изписват. Просто се съобразяват с възрастта. Иначе никога не са ми искали рецепта в аптеката. Отивам. кзвам какво искам и толкова!

temito
03-28-2007, 07:45
ami nz ,no na mene minalata sedmica mi napraviha izssledvaniq za protivozachatachni i tazi sedmica trqbva da otida da si vzema rezultata no,az shte gi piq poneje imam nqkakvi ranichki po matkata i filupievite trabi,moje bi zatova sa mi izsledvaniqta,no principno ginekologa mi obesni che vseki chovek si e razlichen,za tova i vsichki hapcheta sa razlichni,smisal na edna edni hapcheta i vliqqt po edin nachin na druga po drug,znachi ako az si reguliram tegloto i mi se opravq kojata i kosata ot edni ,na teb moje da ti stane obratniq efek
mislq che e po-dobre da otidesh na ginekolog,ne e strashno