PDA

View Full Version : Moderated: Вчера ми дойде, но ми тече много силно - има ли..



Гери
12-12-2005, 12:55
Значи вчера ми дойде цикъла но ми тече много силно :( ,така че въпроса ми е следният има ли начин да пия нещо за да ми тече по малко.Забравих да кажа,че съм девствена ако въобще има значение и днес ми е втори ден от менструацията а и навърших една година откакто ми е дошло за пръв път. Благодаря за отговорите на всички!!!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

Oyama
12-12-2005, 13:19
Витамин Ц

Гери
12-12-2005, 13:24
Мерси но сигурен\на ли си?

Oyama
12-12-2005, 13:26
Епа ебалиго , тва пие мойта като и дойде. Ама все пак питай некой щото може да тече от нещо по сериозно...

Гери
12-12-2005, 13:38
А може ли някой да ми каже колко витамини да изпия

tech_noir
12-12-2005, 13:47
Отвара от бял равнец (билка, има я по билковите аптеки). Горчи, но стяга капилярите. На времето много често и обилно ми течеше кръв от носа. Така се оправих.

{sweet_girl}
12-12-2005, 15:54
Vitamin C moje6 da pie6 kolkoto iska6 no vse pak ne prekalqvai. ama kakto kaza Oyama pitai nqkoi za po sigorno :wink:

svenceto
12-12-2005, 17:25
zna4iiiii parvite edna-dve godini e absolutno normalno da ti e po silno. s vremeto samo 6te ot6umi. vidqh 4e pove4eto sa ti pisali da pie6 vitamin C. az 6t6e te posavetvam da ne go pie6- Vredno e!!!!!!!!!!!!!!!!!! t6aka edinstveno zatormozqva6 organizma si i mogat da SE POLU4AT GADNI OSLOJNENIQ i posle - po-zle. kazvam ti go ot li4en opit. po-dobre idi na lekar. nqma ni6to lo6o. toi bi ti kazal nai-pravilnoto re6enie na problema ti!!!!!!

LyLa
12-12-2005, 17:42
дамм..просто не се е нормализирал все пак е от една година

Майка ти
12-13-2005, 12:51
Нормално е в определени дни от цикъла да тече по-силно. Това е индивидуално при всяка жена. При мене например доста е обилно 2-я и 3- ден. При други - първия...
Това за вит. С и аз съм го правила, но не видях някаква полза. Но при други може и да помогне, кой знае.
Ако обаче направиш кръвоизлив - особено обилно течение, понякога придружено от съсиреци - кажи на майка си, за да те заведе на лекар. Спокойно, няма да те преглеждат в това положение, просто ще ти кажат какво да пиеш, за да намалее или спре. Може да се спре също с вит. К, но той се бие като инжекция и не става без предписание на лекар.
А в обикновените случаи - лягаш да си почиваш, избягваш физически натоварвания, алкохол или други сгряващи напитки и чакаш да ти мине. :wink:
И да, когато си в мензис, не е препоръчително да пиеш аспирин или аналгин - усилват кървенето. Ако те боли коремът - спазмалгон, нош-па и други спазмолетици.

sheherezada
12-13-2005, 17:05
Мен като ми беше супер обилно и 13 ден продължи - отидох до аптеката и попитах аптекарката ако може да ми даде някакви хапчета за спиране и тя ми даде,та намаля и след няколко дена спря.Но аз не се повлиях от витамин Ц

Samo gost
12-26-2005, 11:50
Не пий вит.С!!!Много е вредно,може да ти намали течението,но после ще си патиш!Вит.С се пие само при по-спешни случай,например когато си на море.По-добре използвай по-дебели превръзки и изчакай да ти мине.Тва е нормално.Недей да затормозяваш организма си с лекарства и разни други.

яница димова
03-14-2014, 13:52
na mene mi doide na 12.03.14g.
vchera hodih na lekar tq kaza ne pii nishto na 12 pih lekarstva
no tq kaza ne pii nishto za da namalee i da spre ne sum pila nishto ot vchera i namalqva veche
do utre sigurno shte spre no e normalno 1-2 godini da e taka sestra mi mi obqsni na mene mi pomogna tova deto mi kazaha!!!! No za teb ne znam!!!!!
USPEH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

kalpazanka
03-14-2014, 13:53
Още едно мнение на латиница да видя в СТАРА тема и тресвам перманентен бан!