PDA

View Full Version : какво предпочитате - изкуствена или естествена елха?!



miloto_girl_4e
12-12-2005, 17:00
днеска си украсявах елхата и се сетих,че ми и интересно да знам какви елхи предпочитате и защо?!
Аз лично имам изкуствена елха и съм адски доволна :D
1.Не ми се налага да обикалям с часове(капризен човек съм :D ),за да намеря дръвче,което да ми се хареса :wink:
2.Не падат тези дребните зелени .. сещате се за какво говоря,нали?! ... защото точно в момента им забравих името :?
3.След като минат коледните празници не ми се налага да правя нещо досадно,а именно да ходя да изхвърлям елхата .. да чистя от нея..
Може би така с изкуствените елхи се губи част от коледната магия,но аз съм практичен човек :D
Удобството е с предимство :wink:
Та какво ви е мнението на вас?!

MoM4e
12-12-2005, 17:05
Vse mi e 5, imam 4 izkustveni elhi, ot koito edna e peeshta... :P sqkfi po razmer!

LyLa
12-12-2005, 17:10
Естественото за мен е по-доброто.А и ми вдъхва коледна атмосфера защото мирише на елхичка-много приятно.. :D

Tiffany
12-12-2005, 17:11
И дведе елхички си имат своите предимства,но за мен нищо не може да замени уханието на дравчето като влезеш в стаята :wink:

Twista
12-12-2005, 17:18
Честно казано елха не сме си слагали от две години, защото почти не сме си в нас по празниците. А и виждам, че не е кой знае каква загуба. Някак все едно ми е вече.
Но сякаш предпочитам истинските елхи, защото са си по-традиционни и мисля, че те вкарват по-голямо коледно настроение.

dataworm
12-12-2005, 17:38
Kupuvaiki izkustveno drav4e opazvame prirodata! :wink:

babeson
12-12-2005, 17:47
real rullez!!!

aBeP4eTo
12-12-2005, 17:54
NIKOGA ne pomnq da sme si vzimali izkustvena elha vinagi sme imali estestvena i tazi godina nqma da izneverim na tradiciqta. Neznam az prosto po-dobre useshtam praznika s edna estestvena elhichka, a kato pochnat da padat bodlichkite i q izkarvame v gradinata. :P

12-12-2005, 18:01
Kupuvaiki izkustveno drav4e opazvame prirodata! :arrow: absolutno sam saglasna s tova. pak i izliza po-evtino. vse sa6toto e kato istinskata daje po-hubavo za6toto ne uvqhva i ne i padat bodli4kite. stoi si ve4no zelena. az ne mislq 4e ot estestvenite miri6e v staqta ama aidi.........

e_l_i_z_a
12-12-2005, 18:04
Иэкуствена!Представяте ли си колко много дръвчета се иэсичат всяка година само эаради някакви си коледа и нова година!!! :wink:

^FaiNt^F
12-12-2005, 18:06
am az li4nu predpo4itam izkustvena elih4ka
:arrow: po 4isti4ko e ne padat igli4ki...
:arrow: izliza po-evtino :lol:
:arrow: i na vajnoto za men e 4e mi stava6e mnogo my4no kato trqbva da izhvyrlqme elhi4kata na bokluka :cry: i sega katu vidq dryv4eta do kofite i mi stava mnogu my4nu :cry:
taa taka....vqrnu si e 4e s istinskata praznika moje bi se use6ta po dobre...ama ima aromatizatori s dyh na bor4e :lol: :lol:

Briseis
12-12-2005, 18:11
Кхкхкхкх
Значи предпотим изкуствената елха пред естественат, защото:
-не се изсичка дърво за да ми е кеф на мен /запазвам природата/
-мразя да чистя игличките
-тъжно ми е да гледам как елхата "умира"

rosskata
12-12-2005, 18:34
не ми дреме, защото не празнувам..


:shock: Защо така... Тва е много як празник- с всичките онея семейни глупости, и тва как всички се правят на весели...Пък има и подаръци, и въобще... Аз обожавам коледата най-вече заради атмосферата,която създава... :roll: И съм за естествена елха- просто мирише страхотно, с изкуствена не би било същото... :wink:

12-12-2005, 18:35
Еееее.. друго си е миризмата на смола..на зеленинка..
приятните бодлички,които да ти се забиват по пръстите като се опитваш да наредиш играчките...
А да не говорим за удоволствието след празниците да чистиш всичко и да се чудииииш защо изникват все повече и повече бодли и клонки от най-невероятните места като-килима,под завивките ти,в дивана и каде ли още не :lol:
Къде сме без радостта от естественото :P
Ехх.... :)

LiNkiN4eTo
12-12-2005, 18:44
от 2-3 години сме с изкуствена и май е по-добре щото иначе после тряя да чистя една седмица :?

ChOcOlAtE_^
12-12-2005, 18:44
OPREDELENO estestvena! Drugo si e da ti miri6e na bor4e... ;) A subiraneto na dosadnite igli4ki.... bih go prejivqla :P Ma sa me zamislihte 4e izkustvenite sa po polezni za opazvaneto na prirodata... hmmm.... e vse pak si iskam estestvena. :P

She-Devil
12-12-2005, 18:46
Бих предпочела естествена,но за съжаление се задоволявам с изкуствена поради наличие на 3 котки в къщи.Имаме инциденти и с изкуствената елха,често пъти тя просто е на земята...заради играта на котетата...:(

pinK_Baby
12-12-2005, 19:23
Ние също имаме изкуствена ама още не съм я украсявала...А не знам дали имам и желание...Май съм си изпуснала хубавото коледно настроение някъде по пътя и не знам къде да го търся :roll: :wink: :lol:

Momchence
12-12-2005, 19:24
Exploitedteen е доста прова но тфа е по въпроса за Коледа като празник....тфа е друга тема но това което казва е много много вярно..цяла година сички са лайна и на коледа изведнъж всички стават примерни християни, весели, щедсри състрадателни и не знам кфо още....и пак мисля че някой хора са доста по-естествени от други....мисля че все още българите пазиме поне малко традицията и не сме се самозабравили чак толкова..погледнете другите...

Колкото до елхата...естествена..никога не съм имал изкуствена елха...от както съм на 12-13 ходя самичак и копувам елхата и я мъкна до нас...мама все ми казва да не е по висока от мене а аз все я взимам огромна....пък тя на вънка изглежда малка а като я вкараш вкъщи е огромна хахаха....колкото до това за изсичането..нали за да я отсечеш трябва да я засадиш? ;) толкова много диви елхички няма....повечето са специално за това посадени и според закона би трябвало да е така...друг е въпроса че има нелеглани което е доста жалко..помня че последния път имаше печат което значи че всичко е ок ;)

SEXtreme
12-12-2005, 19:30
естествено, че естествена!Може да излиза скъпо, ама няма нищо по-хубаво от аромата на елхичка и зелената и красота :) изкуствените елхи никога не могат да са толкова красиви...

SummeRLove08
12-12-2005, 21:21
Хмм интересна тема. :) Аз лично предпочитам изкуствената елха. Вече няколко години сме си с една хубавка изкуствена елхичка, която е също така красива както естествената! Естествените много падат, боцкат, докато ги превлечеш всяка година...Много разправия.

FEN_NA_MOTORI
12-12-2005, 22:15
Аз предпочитам естествената мани тая изкуствената 1 път в годината ще е нова година поне да усетим духа и аромата на празника:)

SliPKnoTT
12-12-2005, 22:27
kak we ei estestvenoto si e po qkoo i pove4e nastroenie vkarva kak :) pripovdiga nqkva plasmasa tam nqh

illy
12-13-2005, 09:15
Предпочитам естествена. Обичам Коледата и и обичам мисрзмата на борче и елххичка да се носи и аз апартамента,
но от няколко години съм принуде да празнувам Коледа с изкуствена, защото майка ми си е въобразила, че така е по- лесно.
аз не мога да си взема естествена за мойта стая, защо няма къде да я сложа и всяка година по това време спорим за елхите!

TweeTy^_^
12-13-2005, 12:15
Minalata god karahme s izkustvena tazi sigurno pak , za6toto na na6iq persiiski kilim si4kite bodli4ki se lepat :roll:

tech_noir
12-13-2005, 12:55
Изкуствена. Не мие приятна мисълта да причинявам смърт на каквото и да билоз а лично удоволствие.

gia_bs
12-13-2005, 13:00
Изкуствена. Не мие приятна мисълта да причинявам смърт на каквото и да билоз а лично удоволствие.

Съгласна!!!

korn___
12-13-2005, 17:55
не ми дреме, защото не празнувам..



но иначе бих предпочел изкуствена... не е хубаво да сечем дървета, заради... единия кеф да ти мирише на елха две седмици...

as su6to ne praznuvam .... egati gluposta elhi prostotii da ne sum dete na 5 godinki ... :|

e4o
12-13-2005, 18:29
ami az izkustvena poneje mi e jal za druv4etata, koito izsi4at :( ina4e ne bi mi pre4elo tova 4e i padat igli4kite i 4e trqbva da 4istq :lol: ,
no puk istinskata elhi4ka si miri6e na koleda edno takovaaaa hubavo i priqtnooo,
vinagi pone imam klonki, koito da mi uhaqt :)

MaPuXyaHa
12-13-2005, 20:32
Много ясно..няма да стоя и да я гледам я :D

IdontGiveaFuck
12-13-2005, 20:35
Естествена! :D

Изкуствена. Не мие приятна мисълта да причинявам смърт на каквото и да билоз а лично удоволствие.

Така или иначе елхичката е отсечена...И да си купувам и да не си купувам пак ще продават "живи" елхички тъй че ? :wink:

aHyC
12-13-2005, 20:38
През онаа раута ми е...не ме интересува общо взето

NightWish-f
12-13-2005, 21:19
Предпочитам естесвената

tech_noir
12-13-2005, 21:29
Така или иначе елхичката е отсечена...И да си купувам и да не си купувам пак ще продават "живи" елхички тъй че ? :wink:
така ги стимулираш. Като виждат че се продават, на ще отсекат още. Да има. Бойкот му е майката.