PDA

View Full Version : мастурбация



lusko
12-13-2005, 18:44
та въпроса ми е колко често е наи-ЗДРАВОСЛОВНО да мастурбирам 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

неутрализер
12-13-2005, 18:58
Сутрин вечер онанизъм - здрав и бодър организъм !!!

12-13-2005, 19:20
COOL 8) 8) 8) 8) 8)

Waterhand
12-13-2005, 22:27
прави като мен- не спираи!!! брато тва е най тъпото нещо... ама супер зле :twisted: :twisted: :twisted:

Buono_Il_Brutto_IlCattivo
12-13-2005, 22:51
В Дивия Запад мастурбацията може да те убие!

gia_bs
12-14-2005, 07:43
ЦЪК (http://www.bg-lesbian.com/masturbation/mainelmastr.htm)

Ахаха виж още на какво попаднах .. :shock:
Маструбация - физическо и емоционално удоволствие, в следствие на самозадоволяване.
Тук трябва да отбележим, че Библията не класифицира това за грях . Но всеки, който е наясно с дискутирания въпрос, ще признае, че проблеми все пак има.

Първият от тях са "мисловните картини". Тези умствени представи, тласкат удовлетворяващия се към едно нарастващо желание на още и още, и това не е въпрос на физиология, а на емоционално пристрастяване. В резултат на това с времето (вярващият) развива чувство за вина. Тази виновност обаче не е резултат толкова от деянието или мисловните картини, но от неуспеха да се спре. Този неуспех пък е резултат от вече пречупената воля, която е обезсилена поради бързото и неусетно пристрастяване.

Вторият проблем по-скоро касе брачното бъдеще. Маструбацията и свързаните с нея емоционални и физически преживявания възпитава сексуални навици, които са неадекватни на реалните сексуални отношения. Самозадоволяването привиква към агресивност, прибързаност и себевглабение, които не само не помагат в реалния сексуален живот, но дори могат да пречат.


Прави си сам изводите колко често да лъскаш! :wink:

deem
12-14-2005, 13:33
Доколкото аз съм запознат св.Тома Аквински в своя труд "Summa Theologiae" освен всичко друго прави класификация на плътските грехове,където включва и мастурбацията.Според неговата класификация тя е по-лошо дори от изнасилването.
Разделението е следното:
1.Прелюбодеяние
2.Кръвосмешение
3.Изневяра
4.Съблазняване
5.Изнасилване
6."Неестесвен грях"
Към 6 спадат-мастурбация,зоофилия,хомос ексуализъм,педофилия и несъзидателен секс между мъж и жена.Той обяснава,че неестественият грях,включващ мастурбацията,е явно по-лош от останалите плътски грехове,защото е грях срещу природата и разума,докато изнасилването е грях само срещу разума