PDA

View Full Version : Цифрови фотоапарати ?



korn___
12-14-2005, 17:43
mislih mislih i nakraq go izmislih i eto na ... anketa za tez malki ma6inki :D

ta koi kakuv foto aparat ima ? li4no li si go e kupil ? kakva marka e ? kolko pari e ? dovolen li e ? iskate li da si zemete nqkav po nov i za6to ? malko temata stana golqma no se pak trebe6e da sloja po izvestnite marki det se prodavat v na6ta durjavica :D

moq li4no e

http://www.praktica.de/CMSFiles/272.jpg

2,0 MPix CMOS
3,15 MPix (интерпол.)
4x дигитално увеличение
1,5" TFT дисплей
16 мегабайта вградена памет

nadqvam se da haresate temata ....

of zabravih da sloja markata Praktica ama 4e sum ....sa samiq as ne moga da si glasuvam za moito kakto i da e ...

ina4e li4no ot moita ma6inka sum mnogo dovolen snima super i mnogo si go obi4kam :) sus li4ni pari sum si go zel :) no iskam da go smenq sus edno pak na praktica ama struva ...400 leva :? o6te nqmam tolkos ...

LostHorizon
12-14-2005, 17:51
Азе понеже се занимавам (любителски) с фотография имам две "машинки" .. едната е Fujifilm Finepix S7000 - 6mp CCD (софтуерно до 12мп без загуба на цветова информация) , 6,2x optical zoom , изключително съм доволен от него , година и половина ми беше основен апарат , прави страшни снимки.. купих го на промоция от Америка за 460 долара.. тогава тука беше 1500 лева ..сега е към 1000.. другия ми апарат , който в момента ми е основен е Sony DSC-F828 , 8mp 4 color super HAD CCD , Carl Zeiss Vario Sonar T лещи (едни от най-добрите в момента) , 7x оптичен зуум .. прави снимки с уникално качество .. купих го преди 4 месеца от Америка пак на промоция за 999$ долара.. тука нов все още го няма :lol: ..скоро не мисля да го сменям щото ми върши перфектна работа :) ..е имам и едно малко Benq DC C 50 - 5 mp ..ама него го нося само по разни рожденни дни и купони.. да не мъкна тухлите :lol: ..то струваше към 300 лева

kenny_
12-14-2005, 17:52
Oх и на мен ми е доста необходим сега апарат, че авторското право си е ебало мамата в нета и ше трее сам да си правя необходимите ми снимки. Иначе ми е интересно да видя кои са най-харчените апарати. Приятелката ми наскоро си взе една Practika, ама не е снимала много и не съм виждал още как са снимките. Иначе маx 300 кинта за апарат, гледах един Hewlett Packard с 5 пиксела и оптичен зуум, добър ми се видя и цената беше приемлива, ама кога ще събера никой не знае :lol:
П.П. Можеш да промениш отоговорите на анкетата като си редактираш мнението.

SweetBunny
12-14-2005, 17:53
Ami nie imahme cifrov aparat na Cannon (mai, i mislq 4e be6e dooosta skup), no az nali sum si glupavi4ka i mnogo otnesena, i go bqh ostaila navun (v dvora ni, na edin plot) i zabravih da go pribera v ku6ti i go otkradnaha :P :shock: :(
UjasT, na6te 6tqha da me ubiqt :lol:
sq karame s obiknoven foto aparat (edin star) ama mislq 4e na6te trqq vzemat skoro cifrov :D[/b]

korn___
12-14-2005, 17:58
Oх и на мен ми е доста необходим сега апарат, че авторското право си е ебало мамата в нета и ше трее сам да си правя необходимите ми снимки. Иначе ми е интересно да видя кои са най-харчените апарати. Приятелката ми наскоро си взе една Practika, ама не е снимала много и не съм виждал още как са снимките. Иначе маx 300 кинта за апарат, гледах един Hewlett Packard с 5 пиксела и оптичен зуум, добър ми се видя и цената беше приемлива, ама кога ще събера никой не знае :lol:
П.П. Можеш да промениш отоговорите на анкетата като си редактираш мнението.

teq na HP imat mnogo defekti ... kazal mi go e priqtel det e 6ef na golqma firma za komputri v koito prodavat i takiva fotoaparati ... a za prakticata ... kvo da ti kaja moq e 180 leva e vlez v temata sus snimkite i me nameri as sum 4oveka sus kostuma sivata riza i 4ernata vratovruska :P da vidi6 kak snima na tumno pri tva ! koeto e dale4e ot realnoto snimane na svetlina :!: mislq 4e na praktica za 300 leva 6te si zeme6 mnogo dobra ma6inka :!:


Ami nie imahme cifrov aparat na Cannon (mai, i mislq 4e be6e dooosta skup), no az nali sum si glupavi4ka i mnogo otnesena, i go bqh ostaila navun (v dvora ni, na edin plot) i zabravih da go pribera v ku6ti i go otkradnaha :P :shock: :(
UjasT, na6te 6tqha da me ubiqt :lol:
sq karame s obiknoven foto aparat (edin star) ama mislq 4e na6te trqq vzemat skoro cifrov :D[/b]

radvai se 4e ne sum ti ba6ta ... 6teh da te nakaram da kupi6 novo :!: as si4ko det imam sum dal pari naro4no za da go pazq i da ne pravq kat tebe za tva spored men seko dete trebe taka da se postupva s nego kak taka 6te gubi6 foto za 400 $ nai eftinoto na Canon a ?!? :shock: :x ti znae6 li kak se iskarvat 400 $ pari v na6ta durjava a ?

kenny_
12-14-2005, 18:08
Хмм, мерси за съвета, ще го имам в предвид. Значи към Практика да се ориентирам викаш =).

korn___
12-14-2005, 18:14
Хмм, мерси за съвета, ще го имам в предвид. Значи към Практика да се ориентирам викаш =).


emi imat dobri modeli na dobri ceni i imat centralen magazin na vito6ka 28 (egati i reklamniq agent sum ama taka pravq s markite det obi4am de)

eto ti za 300 leva ne6to ...

e tva e malko nad 300 leva no spored men si zaslujava vij go sam i si preceni

http://911.bg/_a/firm1.asp?load_blanc=1&p=1507643&id=2828

a tva e to4no 300 leva ama nqma optic zoom ... mnogo dobra funkciq e tva no si zavisi za kakvo ti trqbva fototo de

http://911.bg/_a/firm1.asp?load_blanc=1&p=1087779&id=2828

li4no za men teq na Canon sa nenormalni fotoaparati kat vidqh za purvu put ot A80 i napravo se :shock: ama se pak e 320 $ de ....

kenny_
12-14-2005, 18:18
Даам, първият наистина ми допада :)
Ама малко отива вече към 400..но докато събера бас държа, че ще е около 200 :D

korn___
12-14-2005, 18:20
Даам, първият наистина ми допада :)
Ама малко отива вече към 400..но докато събера бас държа, че ще е около 200 :D

cifrovite fotoaparati ne sa kat gsm-ite da ti kaja samo nqma golqmi padove

SweetBunny
12-14-2005, 18:40
Ami nie imahme cifrov aparat na Cannon (mai, i mislq 4e be6e dooosta skup), no az nali sum si glupavi4ka i mnogo otnesena, i go bqh ostaila navun (v dvora ni, na edin plot) i zabravih da go pribera v ku6ti i go otkradnaha :P :shock: :(
UjasT, na6te 6tqha da me ubiqt :lol:
sq karame s obiknoven foto aparat (edin star) ama mislq 4e na6te trqq vzemat skoro cifrov :D

radvai se 4e ne sum ti ba6ta ... 6teh da te nakaram da kupi6 novo :!: as si4ko det imam sum dal pari naro4no za da go pazq i da ne pravq kat tebe za tva spored men seko dete trebe taka da se postupva s nego kak taka 6te gubi6 foto za 400 $ nai eftinoto na Canon a ?!? :shock: :x ti znae6 li kak se iskarvat 400 $ pari v na6ta durjava a ?
Vij kakvo :x
Ne si misli, 4e sum napraila tui naro4no, super gadno mi be6e sled tazi glupava postupka, osven tova na6te naistina 6tqha da me ubiqt deto sum bila tolkoz otplesnata i nevnimatelna...
Dori mi sprqha jobnite pari za 2sedmici, bqha mi dulgo vreme surditi (i si be6e zaslujeno, 6tot fototo dokolkoto bqh 4ula be6e kum 1200lv no neznam, ne sum sigorna)...ne me misli za nqkfa ligla, deto vsi4ko i e pozvoleno :evil: i ako imah tezi pari - budi sigoren, 4e roditelite mi 6tqha da me nakarat da im kupq su6tiq aparat...

korn___
12-14-2005, 18:43
Ami nie imahme cifrov aparat na Cannon (mai, i mislq 4e be6e dooosta skup), no az nali sum si glupavi4ka i mnogo otnesena, i go bqh ostaila navun (v dvora ni, na edin plot) i zabravih da go pribera v ku6ti i go otkradnaha :P :shock: :(
UjasT, na6te 6tqha da me ubiqt :lol:
sq karame s obiknoven foto aparat (edin star) ama mislq 4e na6te trqq vzemat skoro cifrov :D

radvai se 4e ne sum ti ba6ta ... 6teh da te nakaram da kupi6 novo :!: as si4ko det imam sum dal pari naro4no za da go pazq i da ne pravq kat tebe za tva spored men seko dete trebe taka da se postupva s nego kak taka 6te gubi6 foto za 400 $ nai eftinoto na Canon a ?!? :shock: :x ti znae6 li kak se iskarvat 400 $ pari v na6ta durjava a ?
Vij kakvo :x
Ne si misli, 4e sum napraila tui naro4no, super gadno mi be6e sled tazi glupava postupka, osven tova na6te naistina 6tqha da me ubiqt deto sum bila tolkoz otplesnata i nevnimatelna...
Dori mi sprqha jobnite pari za 2sedmici, bqha mi dulgo vreme surditi (i si be6e zaslujeno, 6tot fototo dokolkoto bqh 4ula be6e kum 1200lv no neznam, ne sum sigorna)...ne me misli za nqkfa ligla, deto vsi4ko i e pozvoleno :evil: i ako imah tezi pari - budi sigoren, 4e roditelite mi 6tqha da me nakarat da im kupq su6tiq aparat...

as ne te mislq za takava ... as mislq po4ti 100 % ot jenite za takiva .... vie ste tolkova beztgovorni 4e ne e istina .... kakto i da e belkem ti e za urok pone se zamisli kolko dni sa ba4kali roditelite ti za teq pari ... i da me izvinqva6 no za takiva ne6ta mnogo se drazna poneje znam kak se iskarvat pari ... i kat vidq beztgovornost otnosno zaguba na pari i to na drugi hora .... nema zna4enie 4e sa ti roditeli ....

e4o
12-14-2005, 18:45
ami az puk si nqmam cifrof fotoaparat :cry: 6te si poru4am na dqdo koleda :)

korn___
12-14-2005, 18:49
абе не знам, ама аз моя Сони си го взех, защото правел доста бързо снимките...
и наистина на повечето ми приятели иска доста повече време за да снимат нещо и то ситуацията се е преебала...

dam i moq e baven za tva mislq skoro da si zema nqkav gsm sus uj dobra kamera za momentni snimki za da ne ispuskam momenta .... no 6te se vidi de 4e ne mi se davat pari za telefon samo zaradi tva ...

Murderdoll
12-14-2005, 19:02
mi naskoro si vzeh HP
http://www.bjtrading.dk/images/DIG-HP-M22.jpg
i mnogu sa kefq :)[/i]

korn___
12-14-2005, 19:13
mi naskoro si vzeh HP
http://www.bjtrading.dk/images/DIG-HP-M22.jpg
i mnogu sa kefq :)[/i]

bravos na tebe snimkite ti vuv temata s picovete s toq fotoaparat li sa :)



лично според мен няма смисъл...
по- добре се преориентирай към някой апарат, който да си е бързичък (пак реклама на сони)...
то номера е да се види и медия- носителя...
например мемори стиковете са доста по- бързи от СД картите...

абеееее питх в магазина...


а за снимка от телефон... аз съм изкарвал по добри снимки на 1МП режим в сравнение с 2МП камера на телефон...
всичко си опира до оптика и лещи все пак... МП-тата не са толкова важни...

taka e as kogato vihdq snimki ot canon i pri tva 3.00 MP napravo pripadnah .... ama to e tolkova dobro ka4estvoto 4e to edva li ne se vijdaha porite po liceto na edna jena det be6e snimana :shock: ot togava sum im po4itatel na Canon

rosskata
12-14-2005, 20:40
http://img.photobucket.com/albums/v66/ve3cnu/Samsung-Digimax-A402.gif

4.0-megapixel
4x digital zoom

Няма оптичен зуум тва му е гадното иначе съм доволна... Дано да не го разбия скоро :roll:

rosskata
12-14-2005, 20:52
:shock: :shock: :shock:
менка си цвета...
а аз се шашнах тука, че полудявам....
:shock: :shock: :shock:

:) Мда, менка си го :lol: Жалко че апарата не го прави , би било забавно... Иначе моя е кармазъ 8)