PDA

View Full Version : Фитнес...



Aragorus
12-17-2005, 16:28
или обичате ли да се грижите за тялото си :)

За или против бодибилдинга и хранителните добавки..

tra^la^la
12-17-2005, 17:02
За разбира се!Това е едно от най-зарибяващите неща!От година и нещо си ходя редовно(3 дни в седмицата)и съвсем сериозно ви казвам,че е наистина прекрасно...Отивам там и се счупвам без да мисля за глупости,даскало и изобщо лайна...Само 1 ми е в главата!А и се чувсвам перфектно :D Има огромен ефект бих казал и съм наистина доволен:lol:
Обаче хранителни добавки не взимам...все още се мъча да се убедя,че мога да наваксам с месо и млечни продукти главно...но май не съм прав...ефекта с тях е по-голям...Но натуралното си е по-добре :mrgreen: !

LunaTriCk
12-17-2005, 17:14
Премълчаната Истина:

Всички във Фитнеса са нещастни по своему и в живота им нещо липсва.

12-17-2005, 17:26
Няма нищо лошо човек да поддържа здравето и фигурата си... Фитнес-а не само блъскане и зобене на различни "препарати", това си е начин на живот...
Пълноценно хранене,овес, мюсли(с бифидус и без), пържолки и т.н.

Тренирам от почти две години и съм много доволен от това постигнах...Фитнеса засилва упоритостта и волята, аи не сам боледувал от нищо вече към година и нещо...

FrostMaster
12-17-2005, 17:28
Премълчаната Истина:

Всички във Фитнеса са нещастни по своему и в живота им нещо липсва.
Май на теб ти липсва нещо в живота... :roll:

Aragorus
12-17-2005, 17:34
Фитнеса не е само място където да си хабиш излишната енергия...това е нещо повече..
Фитнеса калява духа и тялото и учи човек на самодисциплина (ако е редовен) и във фитнеса можеш да срещнеш много готини хора..
Според мен хората които смятат, че фитнеса е място където се събират само тъпи маймуни и хора с комплекси или проблеми жестоко се лъжат...
Именно хората които не правят никакво усилие да променят нещо в себе си лежът на този принцип...
само стоят в тях папат и дебелеят....

Aragorus
12-17-2005, 17:38
БТУ: може да сложите малко снимки за ефекта от хоренето на фитнес :)
или за обратния ефект от неходенето :lol:

Neko_Dream
12-17-2005, 17:46
Определено съм ЗА, но ПРОТИВ хранителните добавки, защото ти преебават организма. Нали уж, ти помагат да усвояваш по-бързо витамините. Еми не е в природата да гу усвояваме толкова бързо...
А снимки, след коледа :) ,поне да има 1 месец от фитнеса :) За сега не виждам да има кой знае каква промяна... аз трябва да кача килограми, щото съм мн кльощаф :roll:

Aragorus
12-17-2005, 17:58
Аз съм 60 кг и съм 174см
Ходих на фитнес миналата година докато бях на даскало
и тази година като по4нахме пак тръгнах
(тъй като лятото бачках хард работа и свалих 6-7 кг)

пил съм протеини (Про Голд 90 български) 1-2килограма
и една опаковка креатин от 200гр.

Neko_Dream
12-17-2005, 18:03
аз съм 56 кг. и 171 см... такаче си прави изводи :)
Никакви добавки не съм взимал... аз ако кача 2 кила мн ще се радвам :)

Aragorus
12-17-2005, 18:09
ами аз когато тръгнах отново на фитнес тази година бях 55 кг :) до сега сега съм качил 5 кг и смятам да качвам още щото пак си взех протеини..то без нестава...само креатина и другите са голям ташак..
протеин и аминокиселини
всичко друго прави тялото да нараства бързо а стова и да не изглежда добре...а и води до редица странични ефекти като пъпки, окосмяване и др :)

Жени не вземайте Трибулус (тестостерон) - ще ви поникнат пишки :)

Neko_Dream
12-17-2005, 18:19
интересно? Фитнеса не е ли спорт? Зависи какво правиш там де :)
А иначе за волейбола, дам... като те гледам си нисичък :lol: . Мен не ме искаха за баскета заради това :/ пък като ме видяха как скачам, ми казаха че съм и стар :lol:

Aragorus
12-17-2005, 18:23
exploitedteen ти си напълно прав :)
няма нищо по добро от плуване/бягане/гребане и всички спортове в които участват тези действия :)
от това по - добро няма :)
но и фитнеса си има положителни черти..
...моята цел беше да кача малко килограми защото бях слаб....

FrostMaster
12-17-2005, 20:02
6 години волейбол... 183см- 76кг (нисичък съм за волейболист, ама имах страшен отскок)

та идеята ми е... най- добрите тела имат плувците, а фитнеса е загуба на време за мен, а добавките са... за хилки като вас...

и съм против всякакви такива изкуствени модвания по тялото...
ако искате хубаво тяло спортувайте, а не се завираите по забутаните фитнеси...
Според мен най-добре е да се съчетаят плуването и фитнеса(аз правя така). Едното не пречи на другото. Единствения проблем е че трябва доста свободно време... :roll: Иначе и аз съм против добавките. С тях можеш много яко да се преебеш ако не ги ползваш както трябва.

zElEnA^mAsLiNkA
12-17-2005, 20:06
Mi predi se grijeh ama nap0sledyk p04nah kat0 vezna ... tu ka4vam tu svalqm!
I ne h0dq na fitnes i sym pr0tif iskustvenite na4ini da se zaqkne!

Neko_Dream
12-17-2005, 20:27
6 години волейбол... 183см- 76кг (нисичък съм за волейболист, ама имах страшен отскок)

та идеята ми е... най- добрите тела имат плувците, а фитнеса е загуба на време за мен, а добавките са... за хилки като вас...

и съм против всякакви такива изкуствени модвания по тялото...
ако искате хубаво тяло спортувайте, а не се завираите по забутаните фитнеси...
Според мен най-добре е да се съчетаят плуването и фитнеса(аз правя така). Едното не пречи на другото. Единствения проблем е че трябва доста свободно време... :roll: Иначе и аз съм против добавките. С тях можеш много яко да се преебеш ако не ги ползваш както трябва.
Оооо... попринцип плуване и фитнес е много вредно! Защото щангите стягат сухижилията, а при плуването ти трябват да са отпуснати... Ако във фитнеса си по-слабо натоварен, с по-лека програма, няма проблеми :)

vra4ka
12-17-2005, 21:17
Фитнеса при мен е като допълнение към тренировките
Повече препочитам да си играя тенис,вмеско да повтарям едно и също.Но ме кефи да седя и да се измарям до дупка!Но това да можеш да се оправяш във фитнес зала си е изкуство и не трябва да се забравя :wink:
Иначе за хранителните добавки действат много добре,когато трябва,но ако се взимат постоянно организмът ти няма да издържи :wink:

Aragorus
12-17-2005, 21:39
фитнеса стимулира растежа на мускулите...
тъй като се вдигат тежести на тялото се приспособява за да може да повдига тежестите с по-малко усилия.
а това става с увеличаването на мусулната маса...
и там вече идва и ролята на добавките...
не можем да сложим всичко под общ знаменател...
...не може да се сравни обикновен протеин, който е изолиран от соя или от мляко и яйца...тъй като те са натурални продукти...
но нещата които са на хормонална основа вече могат да донесът много щети на организма..
такива са анаболите (на всички медикаменти които довеждат до бърз мускулен растеж им се вика така, защото се наблюдава анаболен ефект (нарастване на мускула), и антикатаболен (предотвратяване на смаляването на мускулите, ако не се нахранят добре)...
има много и много неща които могат да се напишат но смятам ,че не е мястото тук...
ако вземате нещо...ОГРАНИЧЕТЕ СЕ с протеин, не съветвам да се взема даже и глюкоза или декстроза (който е бил в болница знае)
това от мен :)

FrostMaster
12-18-2005, 08:12
6 години волейбол... 183см- 76кг (нисичък съм за волейболист, ама имах страшен отскок)

та идеята ми е... най- добрите тела имат плувците, а фитнеса е загуба на време за мен, а добавките са... за хилки като вас...

и съм против всякакви такива изкуствени модвания по тялото...
ако искате хубаво тяло спортувайте, а не се завираите по забутаните фитнеси...
Според мен най-добре е да се съчетаят плуването и фитнеса(аз правя така). Едното не пречи на другото. Единствения проблем е че трябва доста свободно време... :roll: Иначе и аз съм против добавките. С тях можеш много яко да се преебеш ако не ги ползваш както трябва.
Оооо... попринцип плуване и фитнес е много вредно! Защото щангите стягат сухижилията, а при плуването ти трябват да са отпуснати... Ако във фитнеса си по-слабо натоварен, с по-лека програма, няма проблеми :)
Еми аз не искам да ставам някъв с 55см бицепс. На фитнес ходя щото ми е приятно и не се натоварвам много... Пък и там не са само щанги :P

Aragorus
12-18-2005, 12:06
...когато се вземат медикаменти мускулната маса както казах нараства бързо и след това отслабва бързо... а относно до спирането на активните тренировки, тялото не намира причина да снимулира мускулния растеж (защото не ходиш на фитнес и следователно не натоварваш мускулите) и следва катаболен ефект...тялото запазва само мускулите които са му необходими за да извършва двигателните функции...

exploditedeteen ако си мислиш, че ако спреш тренировки няма да отслабнеш, жестоко се лъжеш..

Aragorus
12-18-2005, 12:29
...това е ефекта от зобането...
хубавите работи стават бавно.....

Oyama
12-18-2005, 12:53
Ходил съм година две на фитнес като малък, обаче тогава бях още нисък към 180см и бая дебел, бях станал бабанка 8) тва е било в 9ти клас и да съм бил 90 кила, взимал съм само протеини в началото зимах про голд ама като разбрах от кви лайна се прави почнах само на мусаши да си зимам. По късно станах 2 метра висок поотслабнах малко откъм шкембе и понадебелях откъм мускули, почнах да тренирам усилено киокушин и между тренировките блъсках малко железа колкото да поддържам масата ама нищо прекалено , няколко серии на лежанката, тогава бях стигнал до 80 кила от лег и не исках повече защото за каратист е вредно да блъска, даже треньора казваше да наблягам на по леки кила и повече повторения защото за да се биеш ти трябват друг вид мускули - истински :wink: . Скоро изпускам тренинг щото имам много друга работа ама тва е друг въпрос. Иначе съм твърдо против всякакви добавки освен протеини и витамини, и хората които ги взимат явно страдат от липса на пишка или характер че да компенсират с друго. Освен тва като го хвана че му бия един шамар и че му изпадне всичката вода в мускулите :wink: .

12-18-2005, 17:58
Уааа протеино, анаболи, креатин, аминокиселини и т.н мразяя ги, независимо дали са натурални продукти или не все са добавки, когато човек види тяло, което е направено напълно естествено, с много тренировки и при изпълнението на специални диети, при които да се ядат определени храни по 4-5 пъти на ден(в зависимост от телосложението на човека) и когато човек види тяло, което е направено с добавки имааа огромна разлика и естественото изглежда много по-добре :D аз лично преди ходих на фитнес и се стегнах забележително много и то само за 2 години и напълно естествено :roll: сега съм 182см, 72кг с бицепс 36, а в началото ми беше само 28 :) таааа общо взето искам да кажа на всички: не използвайте добавки, защото при малко повече воля и търпение, ще постигнете същите резултати, дори и по-добри и ще изглеждате много по-добре от горилите дето са толкова напомпани, че дрехите им се късат по шевовете :twisted:

SliPKnoTT
12-18-2005, 20:23
или обичате ли да се грижите за тялото си :)

За или против бодибилдинга и хранителните добавки..

Хранителните добавки са гола вода ! На фитнес ходя почти секи ден преди тренировки те са през ден и бягам секи ден ! А пък почне ли се с хранителните добавки е ... да не навлизаме в подробности от половата система на човека ! Аз съм анти на хранителните добавки иначе няма нищо лошо да се грижа за тялото си ! Даже се кефя шото е здравословно !

Josefinne
12-18-2005, 21:07
За бодибилдинга и грижите за тялото, но против твъде напомпаните младежи.

ge4o
12-19-2005, 11:11
zdraveite :) az hodq ve4e 6 meseca na fitnes ... imam rezyltati...ni6to nevzemam i nqmam namerenie da vzemam.. nqkoi moje li dami kaji nqkoq programa za6toto se digam s edna i sy6ta........ i kajete kak da svalq malko kilca :P

12-19-2005, 11:22
hubavo e 4ovek da poddarja tialoto si i az li4no se staraia da go pravia...do predi godina trenirach profesionalno kiokuchin-karate,a sega hodia na fitnes4e 1-2 pati sedmi4no))))

Oyama
12-19-2005, 18:03
Откъде го измиксли тва карате бе :lol: .

ge4o
12-19-2005, 18:26
xaxa i toi mai neznae ..... pak e sanuval :lol:

korn___
12-19-2005, 18:58
spored men fitnesa e ne6to mnogo hubavo hem se u4i6 na red i disciplina hem pravi6 dobro tqlo a dobroto tqlo jivee po dulgo :D men mi e mnogo golqma maniq ama sega hodq na rabota za tva sled rabotata ako ne uspeq da si namerq druga se fa6tam na fitnes :)

cannabinoid
12-19-2005, 23:07
От половин година се замислям да ходя на фитнес, ама мисля че съм сляб. Висок съм около 172-4 см и тежа 63 кг. Да почвам ли от сега или да да ям още и тогава да почна да ходя на фитнес ?
на 14 съм :roll:
П.П. Sorry ако въпроса е смешен, но наистина е сериозен! :oops:

мечтател
12-20-2005, 09:04
мен си ме кефи да тренирам. добавки вземам, но ще ги спирам. то е протеин, нищо сериозно. но не ме кефи нещо с протеини. като цяло от тях ми става по-зле. но тренировката - супер. недостатък е, че натоварванията са пасивни, но това може да се компенсира. аз мисля да съчетая фитнеса с някакъв друг спорт. на мен не ми трябват някви големи буци, аз искам да имам работен мускул.

на предишния - 14 е малко рано. изчакай малко. засега ти трябва някакъв друг спорт. хубаво ще направиш с лицеви опори, набирания, бягане, футбол, баскетбол... нещо такова. засега недей почва фитнес.

vkusen
12-20-2005, 10:38
ами от година и половина не съм изтървал тренировка а преди това ходих на фитнес с малки прекъсвания... всъщност с това ми е свързана работата! тук верно не е специализиран форум за ББ обаче яко се разочеровах от невежеството на някои хора свързано с хранителните добавки , за което естествено мога да поспоря със всеки които има желание и мисли че добавките са едва ли не мишкина отрова! абе вие въобще правите ли разлика между хранителни добавки и анаболни стероиди?!?
а на exploitedteen ще му кажа само за плувците че такова тяло спокоино може да се направи със фитнес, хубавото на фитнеса ,е че можеш да направиш доста по добро тяло

FrostMaster
12-20-2005, 16:43
ами от година и половина не съм изтървал тренировка а преди това ходих на фитнес с малки прекъсвания... всъщност с това ми е свързана работата! тук верно не е специализиран форум за ББ обаче яко се разочеровах от невежеството на някои хора свързано с хранителните добавки , за което естествено мога да поспоря със всеки които има желание и мисли че добавките са едва ли не мишкина отрова! абе вие въобще правите ли разлика между хранителни добавки и анаболни стероиди?!?
а на exploitedteen ще му кажа само за плувците че такова тяло спокоино може да се направи със фитнес, хубавото на фитнеса ,е че можеш да направиш доста по добро тяло
Никой не е казал че няма разлика м/у анаболи и протеини. По принцип протеините не са опасни. Лошото е че не всеки знае как да ги използва(тва са най-често някакви, които са разбрали от приятелите си и са решили и те да взимат, без да се консултират с лекар или друг специалист). Другото лошо нещо е, че на пазара има много боклуци. Ако някой иска да взима протеини, то те трябва да са качествени, а не някви взети от някой забутан фитнес, със срок на годност изтекъл преди 10 години... :roll: