PDA

View Full Version : Moderated:Когато са върна в България,ще трябва ли да ....



12-19-2005, 13:39
Na4i polojenieto e slednoto...ot 3 godini y4a vav franciq i sega mai tova lqto mi predstoi da se vra6tam v bg i saob6tetno da y4a tam...ta me interesyva kak 6te stane rabotata dali 6te me karat da pravq nqkakavi priravnitelni ispiti i dali 6te mi za4etatat tova koeto sam go y4ila vav franciq...i dali naprimer 6te moga da se zapi6a vav frenska gimnaziq v 11 klas ili 12(za6too az po princip 6te trqbva da sam 11 ama te nali kato parvata godina sa q ispusnali da y4at ezika i sa do 13 klas na4i mai moje da moga sa izpusna 1 god i das e zapi6a v 12 ama nz)
ta tova e za sega...

Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

miloto_girl_4e
12-19-2005, 15:09
само искам да уточня,че езиковите гимназии не са до 13 клас :shock: :shock:
до 13 клас учат само професионалните гимназии и то по желание :roll:

12-19-2005, 15:11
6e darji6 izpiti est,ne moje tuko-taka da te priemat,oba4e ne moga da ti kaja kakvi to4no,trqbva da pita6

Sa3ana3a
12-19-2005, 16:07
само искам да уточня,че езиковите гимназии не са до 13 клас :shock: :shock:
до 13 клас учат само професионалните гимназии и то по желание :roll:
Не е съвсем по желание :? можеш да пропуснеш 13 клас само ако решиш да учиш висше :? иначе трябва да го минеш :(

miloto_girl_4e
12-19-2005, 16:42
само искам да уточня,че езиковите гимназии не са до 13 клас :shock: :shock:
до 13 клас учат само професионалните гимназии и то по желание :roll:
Не е съвсем по желание :? можеш да пропуснеш 13 клас само ако решиш да учиш висше :? иначе трябва да го минеш :(

аз уча в такова даскало(НТБГ)и ти казвам,че 13ти клас е само по желание,ако искаш да се специализираш в областта и след това веднага да можеш да почнеш работа :!: :wink:

vra4ka
12-19-2005, 18:11
Почти сигурно е че ще трябва да правиш приравнителни.
100 процента по литература,а за другите предмети трябва
да се пита в самото училище.
Трябва да видиш какво ще ти зачетат от дипломата .Там като се преведе дипломата и тн.Аз примерно като се върнах от Германия пак си отидох в старото даскало и ми искаха само приравнителни по Български и по История,но тогава бях 7ми клас.
Трябва да питаш.Най-добре ако имаш някой тук,който да отиде и да разбере най-добре,за да можеш да се подготвиш.

12-19-2005, 23:41
vra4ka a kak stana s prirqvnqvvaneto na ocenkite ...v germaniq ot 0 do 10 li sa i kaji kak ti gi obarnaha na bulgarski ocenki

Sa3ana3a
12-20-2005, 13:25
vra4ka a kak stana s prirqvnqvvaneto na ocenkite ...v germaniq ot 0 do 10 li sa i kaji kak ti gi obarnaha na bulgarski ocenki Верно ли са от 0 до 10 :? брей :?

vra4ka
12-21-2005, 21:00
vra4ka a kak stana s prirqvnqvvaneto na ocenkite ...v germaniq ot 0 do 10 li sa i kaji kak ti gi obarnaha na bulgarski ocenki


Там са на обратно смисъл 1 е най-високо,а 6 най ниско.
Като си дойдеш с дипломата трябва да се отиде при нотариус да се завери и и на преводач също. :wink:
Ако искаш ми пиши ЛС ако мога да ти помогна нещо :wink:

Sa3ana3a
12-22-2005, 13:57
А можеше просто да изкарваш лоши оценки и да ги подлъжеш в училището и да имаш доста прилична оценчица :wink:

mil4eto_
12-25-2005, 08:37
ако отидеш във гимназия, която кара по френски модел на образование, ще имаш нужда само от легализация на документите- бележници, свидетелства...

не знам ФЕГ дали карат на този принцип, но в НЕГ си имат образование по немската система (оценки 1-15 точки), матури и т.н. и приравнителни не трябва да се държат...
ми не,не учиме по френска система,така мее ще трябва да държиш изпити. :wink:

teenkopele
12-25-2005, 08:49
Най-добре отиди с родителите си в МОН и говорете с някой специалист...аз съм в същата ситуация и направих така.
Става много кофти обаче ако попаднете на някой некомпетентен и той/тя започне да ръси глупости!
Спокс всичко ще е на 6 ! :lol: 8) :wink:

12-28-2005, 13:49
Ami 4esno kazano nqmam vazmojnost da ida v MOH za6toto 6te si hodq v BG 4ak na lqto...pratih lelq mi da pita v edno daskalo i te i kazali ne neznaeli i trqbvalo da pitat i nz si kvo si... :( vse pak mi se iska6e da si napravq smetkata malko po otrano a ne v posledniq moment za6toto ako trqbva da darja nqkakvi izpiti vse pak 6te trqbva da zybra mn qko za da ima mnqkoi po prili4na ocenka za6otot vse pak teq ocenki 6te mi vleznat v diplomata...i plus tova mai ima vazmojnost da me precakat i da me karat da povtarqm...

vra4ka
12-28-2005, 20:54
Сигурно ще ти направят проблем за Българския и Историята. Да ти кажа хубаво е ако има при теб някакво Българско училище да отидеш там да видиш дали не може да се направи нещо да ти пишат някакви оценки.
Ти тук в кое даскало искаш :?:

12-29-2005, 12:37
Ami parvona4alno si misleh za nqkoq ezikova gimnaziq naprimer tazi v love4 ili v ruse za6toto po princip sam ot svi6to i mi e po blizko oba4e ot skoro vreme si mislq i za edno y4li6te vav svi6tov i nz kolebaq se...po princip ot edna strana ako sam v dr grad 6te sam otdelno ot na6te i 6te e dobre oba4e ot dryga strana go mrazq toq frenski i ne mi se zanimava sas frenski...ot dr strana tova y4ili6te e koeto e vav sv nz dali 6te stane rabotata tam no pak tova koeto y4at mi haresva i nz... pak i 6te trqbva pak da sam s na6te...nz vie kvo bihte me posavetvali