PDA

View Full Version : Щастието



gia_bs
12-19-2005, 19:13
ДЕСЕТТЕ КЛЮЧА НА ЩАСТИЕТО

1. ТЯЛОТО ТИ Е МЪДРО

В тялото ти е заложена безпогрешна система за избор на правилните за теб неща.
Преди да вземеш поредното решение, вслушай се в сигналите, които тялото ти изпраща.
Ако ти отговори с физически или емоционален дискомфорт - внимавай.
Ако ти отговори с радост и задоволство - решението е правилно.

2. ЖИВЕЙ НА МИГА

Единственото, което наистина имаш, е настоящият миг.
И миналото, и бъдещето са извън твоята власт.
Насочи вниманието си към своето СЕГА, усети го с цялата му пълнота. Мигът е такъв, какъвто е. Винаги, когато се противопоставяш на мига, ти се противопоставяш на цялата Вселена.

3. ПОДАРИ СИ ТИШИНА
Помълчи и послушай вътрешния си глас. Вместо да се луташ в умуване, довери се на интуицията си. Ти си най-важният в този свят - подари си време и тишина, за да чуеш себе си.

4. НЕ РОБУВАЙ НА ДРУГИТЕ

Отърси се от потребността да получаваш одобрението на другите.
Ти не зависиш от ничие одобрение.

5. ТИ ЗАВИСИШ САМО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР

Единствено ти избираш чувствата и отношението си към хората и ситуациите. По различно време един и същ факт може да ти изглежда тъжен или смешен. Фактите не се променят; променя се твоето отношение към тях.

6. СВЕТЪТ Е ОГЛЕДАЛО

Ти мразиш или да обичаш у другите само онова, което обичаш или мразиш у себе си.
Ти привличаш в живота си хората и ситуациите, от които имаш нужда, за да научиш определен урок.
Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш. Не бъди жесток със себе си.
Светът е огледало на твоите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към теб.

7. НЕ СЪДИ

Отърви се от вроденото си желание да съдиш другите за това, че са различни от теб. Приемай ги такива, каквито са, и ще се изненадаш от самия себе си, защото ще се почувстваш олекнал, освободен, извисен и просветлен.

8. ТИ СИ ХРАМ

Не тъпчи тялото си с отрови: нито чрез храната, водата и въздуха, нито чрез собствените си емоции. Помни, че Бог живее в теб и пази чист Неговия храм.


9. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ

Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен.

10. БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ

Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

Don Corleone
12-19-2005, 19:14
Глупости.

dataworm
12-19-2005, 19:15
Sporen vapros!6tastieto e razteglivo ponqtie kolkoto i iztarkano da zvu4i!Az li4no se 4uvstvam dobre!Tova e nai-vajnoto!Prosto keep it real! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

dataworm
12-19-2005, 19:16
Глупости.
:roll: Ne mi se struvat gluposti!KAkto i da e!Vseki sus svoeto mnenie!Foruma e svoboden i otkrit!

korn___
12-19-2005, 19:25
za men 6tastie ... da be da :!: :cry: jiveq nqkak si ne den za den mi malko po razli4no ... 6toto poprincip mislq za dale4noto bude6te (meseci napred)i taka .... samo se nadqvam da si namerq momi4e da me obikne predi da e stanalo tvurde kusno :? :( :cry:

miloto_girl_4e
12-19-2005, 19:50
Ами....не точно щастливец, но да, имало е и щастливи мигове :arrow: нещо такова е при мен :D

dodo
12-19-2005, 20:19
otnositelna rabota vaob6te nemoje da se opredeli :?

Waterhand
12-19-2005, 20:22
аз се имам за щастлив човек защото просто си имам гадже и просто настроението е друго... + това един от хората на който най мн държа се спаси от почти сигурна смърт... това беше най щастливия миг от живота ми:)

GLeZoRanA
12-19-2005, 20:33
Ами....не точно щастливец, но да, имало е и щастливи мигове :arrow: нещо такова е при мен :D me 2 ;)

Boot
12-19-2005, 23:18
Бахти, само двама човека се чувстват наистина щастливи, единият, от които съм аз?! Вие какво чакате да се случи, за да кажете, че сте щастливи !? Ама вие си знаете де, на мен си ми е много щастливоооо :]

TweeTy^_^
12-20-2005, 11:26
Mne , ne sam shtastliva za sujalenie ne sam :(

aBeP4eTo
12-21-2005, 09:55
Аз съм от онзи тип хора които просто обожават живота. Обичам да се смея, да гледам, да дишам, да усещам. Всичко това и още хиляди неща ме правят щастлива. За мене живота е дар, които не трябва да пропиляваме в мислене дали да направим това или онова или в мислене дали това е правилно или не. Да! щастлива съм ! Имам всичко от, което имам нужда и да нямах пак нямаше да се оплаквам, защото най-важното, което имам е живота ми.

snooppy_f
12-21-2005, 16:09
Ами....не точно щастливец, но да, имало е и щастливи мигове :arrow: нещо такова е при мен :D me 2 ;)
Me 2... :roll:

angel4e_ot_ada
12-21-2005, 20:04
При мен щастливите мигове се броят на пръсти,но човек трябва да е благодарен и за малкото което има.Обикновено тъгата при мен е в повече,но в такива моменти се сещам за хората,които ме обичат и самата мисъл за тях ме кара да се чувствам щастлива :)

sherry
12-21-2005, 20:44
Edva li sym to4no 6tastliva,no sys sigurnost imam mnogo 6tastlivi migove,koito sa osmislqli jivota mi...
nikoi ne moje da byde napalno 6tastliv,vinagi ima ne6to,koeto da mu lipsva-bilo to malko,ili mnogo.No kogato ima6 tova,ot koeto se nujdae6,ti trqbva da mu se radva6 i da ocenqva6 6tastlivite migove.Da,da bydem zadalgo napalno 6tastlivi ne mojem,vinagi iznikvat nqkakvi problemi,koito razvalqt radostta,no naistina ima migove,koito me pravqt 6tastliva,ostava sami da se postaraq da gi napravq pove4e i pove4e

love_delight
12-21-2005, 20:50
Живота е като едно колело, разделено на два сектора - щастливи моменти и нещастливи моменти. Колелото се върти, и нещата се редуват... За момента не се чувствам щастлива, но ... и това ще мине :!:

illy
12-22-2005, 08:31
По присницм наистина весел човек, но всички имат и нещастни мигове в живота си,
мога да се погрижа само да с по-малко тези мигове..

teenkopele
12-24-2005, 07:14
Ами....не точно щастливец, но да, имало е и щастливи мигове :arrow: нещо такова е при мен :D

И при мен е така.