PDA

View Full Version : pravopis!



DoktorkatA
12-20-2005, 01:29
Az ne znam dali sum tineidjurka,vse pak sum na 21 veche,za sujalenie ili ne,no tova e bez znachenie ,zastoto bih iskala da pogovorim za "dneshnata mladej" i za PRAVOPISA ili po-skoro za tqhnata "vruzka".Registrirah se dnes v saita i naistina se posmqh ot surce na mnogo ot nestata v nego,no za smetka na tova mi se prireva,poznaite ot kakvo-ot tova,che mnogo ot vas sa....kak da go kaja,e dobre de,ami negramotni!Pulno e s nedopystimi greshki!Ste kajete-na kogo my pyka?Da taka e nali se razbirame,qsno stava za kakvo se govori ili puk kirilica-latinica;v burzinata edna bykvi4ka,i t.n....
E da,no ne e taka,dori i v neta se razbirat nqkoi nesta,kato tova,che mnogo hora ne mogat da "pishat"!
A na vas pravilo li vi e tova vpechatlenie?

IdontGiveaFuck
12-20-2005, 07:31
Само аз ли си мисля,че не е редно да пишеш на латиница и да говориш за правопис ? :? :?
Някак си... :?

rosskata
12-20-2005, 07:36
Само аз ли си мисля,че не е редно да пишеш на латиница и да говориш за правопис ? :? :?
Някак си... :?

Съгласна! Похвално е, че си се загрижила за правописа, но е някак смешно че едновременно с това пишеш на латиница- при латиницата не знам да има някакъв правопис...

miloto_girl_4e
12-20-2005, 11:35
Само аз ли си мисля,че не е редно да пишеш на латиница и да говориш за правопис ? :? :?
Някак си... :?

Съгласна! Похвално е, че си се загрижила за правописа, но е някак смешно че едновременно с това пишеш на латиница- при латиницата не знам да има някакъв правопис...

Подкрепям и двете мнения :!:
Супер глупаво е да пишеш на латиница(където всеки си има свой начин на писане)и да ми говориш за правопис :!: Да,и мен ме дразнят някои неграмотно написани мнения,ама кво ще се занимавам ...щом даскалите не са могли да ги научат на елементарен правопис, кой ще ми обърне внимание на мен?! :shock:

HereTodayGoneToHell
12-20-2005, 12:17
Съгласна! Мен лично латиницата много повече ме дразни, отколкото разни правописни грешки!!!

morphi
12-20-2005, 13:14
Само аз ли си мисля,че не е редно да пишеш на латиница и да говориш за правопис ? :? :?
Някак си... :?

Съгласна! Похвално е, че си се загрижила за правописа, но е някак смешно че едновременно с това пишеш на латиница- при латиницата не знам да има някакъв правопис...

Подкрепям и двете мнения :!:
Супер глупаво е да пишеш на латиница(където всеки си има свой начин на писане)и да ми говориш за правопис :!: Да,и мен ме дразнят някои неграмотно написани мнения,ама кво ще се занимавам ...щом даскалите не са могли да ги научат на елементарен правопис, кой ще ми обърне внимание на мен?! :shock:

DoktorkatA
12-20-2005, 14:01
Е все пак някой е обърнал внимание на това.:)Приемам критиката за латиницата,но знате,че тук почти всички пишат на нея и когато някой ми напише 3 пъти уважение с"О" или "в филма" е простете,но ми става ясно колко е грамотен:)

rosskata
12-20-2005, 14:12
:? Ами да ти кажа- не им обръщай внимание на неграмотните... В бъдеще те ще си патят от това че не могат да пишат...
А мненията на латиница- честно казано в много случаи просто ги пропускам- няма да си тормозя очите и да се пуля, опитвайки се да разчета някой километричен пост, написан на латиница, при това неграмотно :roll:

morphi
12-20-2005, 14:24
Е все пак някой е обърнал внимание на това.:)Приемам критиката за латиницата,но знате,че тук почти всички пишат на нея и когато някой ми напише 3 пъти уважение с"О" или "в филма" е простете,но ми става ясно колко е грамотен:)

rosskata
12-20-2005, 14:27
Е все пак някой е обърнал внимание на това.:)Приемам критиката за латиницата,но знате,че тук почти всички пишат на нея и когато някой ми напише 3 пъти уважение с"О" или "в филма" е простете,но ми става ясно колко е грамотен:)

Абе ти ще спреш ли да флудиш?? Ако нямаш свое мнение, трай си! :x

DoktorkatA
12-20-2005, 14:27
Е гледам да не им обръщам внимание,но като бъдещ филолог малко се дразня,не понякога полудявам!За правоговора пък не ми се говори-ужас,но там нещата не са толкова страшни,но както казваш само неграмотните ще си патят

teenkopele
12-24-2005, 08:56
Само аз ли си мисля,че не е редно да пишеш на латиница и да говориш за правопис ? :? :?
Някак си... :?

Подкрепям те ! 8)

`Death`Whore`
12-24-2005, 13:06
Механичните грешки са ясни. Но когато човек е написал 10 думи неправилно в едно свое мнение, не могат всичките да са от бързината. Как може толкова хора да пишат лекЪр, да пишат пълни безсмислици, да не използват пунктуация...

Boot
12-24-2005, 14:21
Dam, dori admina dopuska pravopisni greshki...
A puk mackata ne q napadaite 4e pishe na latinica, zashtoto moje da nqma vyzmojnost da si turi. Az sega kato sym na rabota predpo4itam da razcukvam mnogo-mnogo kompa i za tova ne slagam kirili4ka...

ycMuBkaTa
12-30-2005, 20:20
Напълно съм съгласна с темата. Наистина е важно да пишем грамотно и който се опитва и старае- похвално. Но и мен повече ме дразни писането на латиница. Все пак имаме си кирилица, трябва да си я използваме и все пак правописните грешки на кирилица са много по-грозни и дразнещи от тези на латиница :!:

air_J
12-30-2005, 20:49
Темата е наистина добра! Доста пъти зачеквана (включително и от моя милост), дано има ефект. Недопустими са елементарните грешки. Вече самия аз се съмнявам как точно се пише "съжАлявам", или "съжЕлявам" (това образно казано де, защото отлично знам, че се пише "съжалявам", но от толкова повтаряне на грешния вариант, човек започва да се чуди в крайна сметка - кой беше правилния?). Колкото до писането на латиница - по-голяма лайняница от това няма! Мнения, по-дълги от 2 реда на латиница не ги и чета, само това е начина да накараме пишещите на латиница да започнат да пишат на кирилица, като не им и четем дори мненията! Похвално е, че все повече потребители се обръщат към кирилицата, като положителен (и пресен) пример в това отношение мога да дам новата модераторка (милото гърл-че), която доскоро пишеше на латиница, а сега е на кирилица. Аз самия също в началото пишех на латиница и не смятах, че има значение дали кирилица, или латиница, но повярвайте ми - не е така. Най-малкото е доста по-лесно за четене. Пишете на латиница, така повече хора ще прочетат мнението ви и повече хора ще ви дадат съвет за проблема, защото по-лесно (и с повече желание) се чете мнение 20-30 реда на кирилица, отколкото на латиница. Нали??? :wink:

`Death`Whore`
12-30-2005, 20:52
Аз пиша на кирилица и в чата. Защото писането на латиница на компютър разваля драстично правописа. Защото когато е "ъ", всички пишат "а" и по едно време започват да мислят, че се пише с "а". И като не използват пунктуация в чата и по форуми, престават да я използват и когато трябва.