PDA

View Full Version : Религиозни ли сте?



stop_the_war
12-23-2005, 15:19
Какво е религията? На кой бог се кланяте? Защо? Не може ли да сме добри един към друг през всичките 365 дни, а не само по празници. Сега около Коледа се шуми този дарил, онзи дарил, защото е Коледа.
Религиозни ли сте? Защо? Искате ли религия в училище?

RoyTheReaper
12-23-2005, 16:51
ne ne sum religiozen i religiqta za men e edna golqma glupost. i ne mi e nujna religiq za da sum dobur s drugite: vsi4ko e vapros na vazpitanie. razbira se, toleranten sum kum vuzgledite (zablujdeniqta) na drugite, no o4akvam i te da sa tolarantni kam moite.

religiq v u4ili6te: kategori4no ne. ne odobrqvam decata da se prevru6tat v religiozni zombita s promiti mozaci ot malki. te trqbva da porastnat i sami da precenqt kakvo e dobro za tqh i v kakvo da vqrvat.

hamilcar
12-23-2005, 17:03
Религията е пълна заблуда и я ненавиждам.

ProstoAz
12-23-2005, 17:28
Никак не съм религиозна и съм против религията в училище!

Религията на времето е имала за цел да обединява хората, чрез определени възгледи и вярата в един бог, в едно общество. Не бих могла да кажа, че вярвам в Бог...Дори и да е имало някога такъв човек, то представите ни за него са прекалено изкривени от църквата, с цел тя да има по-голямо влияние над хората и да може да ги манипулира. Това обаче вече е недостижимо... :wink:

А това дали ще сме добри един към друг не виждам какво общо има с религията? Това си е заложено в хората.

stop_the_war
12-23-2005, 17:31
радвам се, че сте здравомислещи хора. Аз съм на същото мнение.

PY_MACKA
12-23-2005, 22:20
ne bih kazala-na6te postroiha curkva a az ne sum religiozna-bahti vica

lainagovna
12-23-2005, 22:37
вярвам само на себе си, няма никой друг, който да може да ми помогне, убедил съм се

Atika
12-23-2005, 23:38
E az sym .. i redovno si hodq na cyrkva ..

stop_the_war
12-24-2005, 08:10
Христо Ботев


МОЯТА МОЛИТВА

"Благословен Бог наш..."


О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...


Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове;


не ти, който си направил
от кал мъжът и жената,
а човекът си оставил
роб да бъде на земята;


не ти, който си помазал
царе, папи, патриарси,
а в неволя си зарязал
мойте братя сиромаси;


не ти, който учиш робът
да търпи и да се моли
и храниш го дор до гробът
само със надежди голи;


не ти, боже, на лъжците,
на безчестните тирани,
не ти, идол на глупците,
на човешките душмани!


А ти, боже, на разумът,
защитниче на робите,
на когото щат празнуват
денят скоро народите!


Вдъхни секиму, о, боже!
любов жива за свобода -
да се бори кой как може
с душманите на народа.


Подкрепи и мен ръката,
та кога въстане робът,
в редовете на борбата
да си найда и аз гробът!


Не оставай да изстине
буйно сърце на чужбина,
и гласът ми да премине
тихо като през пустиня!...

teenkopele
12-24-2005, 10:48
Попринцип не съм много религиозен, но си спазвам някои традиции...най-вече по празници! :lol:

VAMP_GIRL
12-24-2005, 10:56
Не вярвам в никои Бог!Вярвам единствено в себе си!

NeNo_pz
12-27-2005, 13:44
Ба 8)

Bimper-ska
12-27-2005, 16:03
Вярвам в Бог, но не вярвам в църквата.

Han^Solo^
12-29-2005, 21:43
НЕ и не искам да бъда
вярвам само в себе си и това е

vra4ka
12-30-2005, 10:15
Има нещо,но незнам какво е точно.
Така де вярвам в неизвестното :wink:

mil4eto_
12-30-2005, 15:07
не съм въобще религиозна....
може да се каже,че вярвам в Бог,но съм супер прротив да се учи религия в училище :wink:

sherry
12-30-2005, 18:41
Hristiqnka sam.Religiozna sam,mnogo silno vqrvam v Gospod i znam,4e v trudni momenti mi e pomagal.
A za tova dali trqbva da se u4i religiq v u4ili6tata-bi bilo hubavo,no nikoi ne e zadaljen da u4i ne6to,v koeto ne vqrva,t.e ako nqkoi ne vqrva v Gospod ne trqbva da mu se natrapva religiqta,nasila ne stava

DeSiTo0o
12-31-2005, 09:44
N sum religiozna i ne iskam religiqta v daskalo. :shock: :lol:

korn___
12-31-2005, 11:13
ne ne sum religiozen i religiqta za men e edna golqma glupost. i ne mi e nujna religiq za da sum dobur s drugite: vsi4ko e vapros na vazpitanie. razbira se, toleranten sum kum vuzgledite (zablujdeniqta) na drugite, no o4akvam i te da sa tolarantni kam moite.

religiq v u4ili6te: kategori4no ne. ne odobrqvam decata da se prevru6tat v religiozni zombita s promiti mozaci ot malki. te trqbva da porastnat i sami da precenqt kakvo e dobro za tqh i v kakvo da vqrvat.

napulno podkrepqm :!: bih kazal samo o6te 1 ne6to ....

oporstvoto rajda postoqnstvoto
a nevejestvoto religiqta :!:

sami se zamislete nad teq dumi !!!!

ne sa moi dumi tva no dobre sum gi zapomnil bqha nadraskani sus sprei na edna stena blizo do edna curkva i as namiram mnogo istina v tqh ....

Death_F
12-31-2005, 17:42
Религията е създадена от хора които не им е остано нищо освен нелени фантазии че някой ги закриля според мен това е голяма тъпня...не вярвам в глупостите за господ един човек ведъж ми беше казал да опозная нещо преди да заявя че го ненавиждам или мразя ...е прочетох библията на същото мнение съм ИЗМИСЛИЦИ!

Swinkenhoffer
12-31-2005, 18:45
вярвам само и единствено в силата на Природата. няма по-могъщо същество (??) от Нея :!:
всичко друго е една голяма глупост ... или поне материализирането му. На християнството (примерно), като религия, нищо му няма. кфо? ама да почнат да ми обесняват за Господа - еди какъв си и еди що си ... фанатици!
а религията в у-ще - тц. въпреки че в нащо даскало имаме едни СИП-ове с някви американки и имам чувството, че ни наливат разни християнски добродетели, ама ни нам :roll:

RoyTheReaper
12-31-2005, 20:23
da kaja o6te ne6to...

da prieme6 4e bude6teto ti zavisi izcqlo ot tvoite deistviq ozna4ava da poeme6 dosta golqma otgovornost. i horata koito ne sa gotovi da q poemat se obru6tat kum religiqta. tova e lesniq na4in: nqkoi otvud kontrolira vsi4ko i vsi4ki i ni durpa koncite. nie samo trqbva da sedim i da ostavim jivota da te4e "kakto ni e pisano" ili "kakto kaje gospod".

hot_sexy_lady
01-04-2006, 20:06
az li4no ne sam osobeno religiozna.estestveno praznuvam pove4eto hristianski praznici no ne postq.

S8K
01-04-2006, 20:07
Да!Вярвам в себе си!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8)

hot_sexy_lady
01-04-2006, 21:04
S8K dobre go kaza :lol:

DATIGONA4UKAM
01-08-2006, 00:15
Може да ме смятате за луд, но не искам като умра да отида в Рая /аз съм ЛОШ!/... Камо ли да се кланя на бог! Или да се моля!

И ако учехме религия, аз щях да имам редовно 2.

123456789
01-08-2006, 00:18
Едно само е ясно! На всеки му се ходи в рая, но на никой не му се умира! :)

SweetBunny
01-08-2006, 10:08
Hristiqnka sam.Religiozna sam,mnogo silno vqrvam v Gospod i znam,4e v trudni momenti mi e pomagal.
A za tova dali trqbva da se u4i religiq v u4ili6tata-bi bilo hubavo,no nikoi ne e zadaljen da u4i ne6to,v koeto ne vqrva,t.e ako nqkoi ne vqrva v Gospod ne trqbva da mu se natrapva religiqta,nasila ne stava
Mdamm, absoluitno suglasna sum...vsu6nost naposleduk stanah malko po-vqrva6ta :roll:

anonimen
01-28-2006, 18:41
Ами аз съм склонен да вярвам в свръхестественото начало, но не съм религиозен...

Li4iCe
01-28-2006, 19:02
Гласувам с две ръце против каквато и да било форма на религия. Причините вече ги казаха няколко човека преди мене, затова няма да ги повтарям. Само бих допълнила, че религиите карат хората да вършат неща, които не са им присъщи по природа. Освен това много ме дразнят хора, които уж се пишат са християни, а в същото време нарушават всички правила на религията си, след което отиват в църквата и се молят за опрощение :smt009 Направо ми се повръща от такива. Това са абсолютно безотговорни и слабохарактерни хора.
Нещата, в които вярвам, са природата, мене самата и науката. Много ми харесва една мисъл , която чух в един филм: "Вярата обединява хората, а религията ги разделя."

Death^Forever
01-29-2006, 08:17
Не вярвам в Бог и не ходя на църква...Най-много ако ме накарат да запаля свещ по празниците, но за мен това е глупаво...Религия, Бог, църква - на някои им става мания, почват да мислят и да говорят само за това - просто им се чудя на акъла честно казано. Не искам да има религия в училище, тъй като това всеки сам го решава, иначе отделно имам съученици, които се бяха записали на религия, но не в даскало, посещаваше се в катедралата, мисля...Както и да е, аз никога не бих го направила.

Absconding
01-29-2006, 22:10
Не съм религиозна. За мен религията е добър начин да се манипулират масите. Вярвам само в едно нещо - в себе си.

Също така от години не съм влизала в църква, по простата причина, че след като не съм вярваща, смятам, че нямам място в църквата. А относно религията в училище - абсолютно против.

Roxy
01-29-2006, 22:20
не съм особено религиозна обаче спазвам повечето християнски празници.не обичам да ходя на църква,защото православните църкви са ужасно подтискащи и занемарени и е супер гадно вътре,докато католическите изобщо не приличат на църкви и е много просторно и по-поддържанои общо взето по-приятно там.
Мисля че децата трябва да имат няква представа от всяка една религия и тва да се изучава в малките класове.

stop_the_war
01-30-2006, 09:21
надявам се, че гледахте Стигмата. 8)
Разцепете дърво и аз съм там,
повдигнете камък и ще ме намерите.

CRaZy_IKTe
01-30-2006, 14:53
Ne mislq che tva e podhodqshta tema za toq forum...Religiozna sym i to mnogo,no v nikakyv sluchai ne vqrvam na cyrkvata-tq e choveshko delo,a sqko neshto koeto e napraveno ot choveka e svyrzano nesymneno s greha.Spored men Bog e nedostijim i e glupavo da govorim za taq Bojestvena sila v edin forum...Ne sym ZA izuchavaneto mu v uchilishte zashtoto po tozi nachin toi 6te se prevyrne v "dosaden" predmet ot typoto uchilishte i shte se poluchi obraten efekt...

InHell
01-30-2006, 15:51
Атеист съм.

miss_kiss_sf
01-30-2006, 17:31
да! религиозна сам! но не чак до такава степен!