PDA

View Full Version : benki



12-25-2005, 21:54
Здравейте! Имам една бенка на лицето, която много ми харесва, обаче е твърде малка. Има ли начин да я оголемя? Ако я излагам на слънце по-често може би...

Моля ви само не ме нападайте...знам, че природата си знае работата, но просто искам да разбера има ли начин? :wink:


Благодаря предварително :wink: :wink: :wink:

lainagovna
12-25-2005, 22:28
леля ми днес показваше на сестра ми как се правят изкъствени бемки с нещо като молив. поинтересувай се в "Козметика"

12-26-2005, 00:17
леля ми днес показваше на сестра ми как се правят изкъствени бемки с нещо като молив. поинтересувай се в "Козметика"



Ама аз си имам бенки на подходящо място. Просто искам да станат по-големи :lol:

lainagovna
12-26-2005, 00:54
леля ми днес показваше на сестра ми как се правят изкъствени бемки с нещо като молив. поинтересувай се в "Козметика"



Ама аз си имам бенки на подходящо място. Просто искам да станат по-големи :lol:
еми онуи ми приличаше на някав молив. еледователно ще си донарисуваш просто мястото около бемката и ще стане по голяма :wink: :wink: :wink:

12-26-2005, 07:42
Не те нападам, но си зле. Не е до козметичния ефект, просто където и каквито бенки имаш, не ги закачай по никакъв начин и с нищо и ИЗОБЩО не ги излагай на слънце, понеже не знаеш какво ще се случи и дали няма да се изродят.

Казвала съм го и друг път - приятелят ми почина от рак на кожата през май тази година, който започна тъкмо от разранена бенка. Това е най-страшния и бързо развиващ се рак, така че - пазете се и се оглеждайте перидочески за изменения на бенките ви.

Qgodka_
12-26-2005, 07:54
Правилно, излагай ги на слънце, за да си докарш рак на кожата... Гениално :!:

mil4eto_
12-26-2005, 08:54
Не те нападам, но си зле. Не е до козметичния ефект, просто където и каквито бенки имаш, не ги закачай по никакъв начин и с нищо и ИЗОБЩО не ги излагай на слънце, понеже не знаеш какво ще се случи и дали няма да се изродят.

Казвала съм го и друг път - приятелят ми почина от рак на кожата през май тази година, който започна тъкмо от разранена бенка. Това е най-страшния и бързо развиващ се рак, така че - пазете се и се оглеждайте перидочески за изменения на бенките ви.

дам съгласна съм,че въобще не трябва да си излагаш бенката на слънце!
ако искаш да стане по-голяма може да си я очертаеш май с молив за вежди,но внимавай,защото понякога изглежда супер грозно!

`Death`Whore`
12-26-2005, 09:41
Казвала съм го и друг път - приятелят ми почина от рак на кожата през май тази година, който започна тъкмо от разранена бенка. Това е най-страшния и бързо развиващ се рак, така че - пазете се и се оглеждайте перидочески за изменения на бенките ви.

Моите съболезнования...

TSecret
12-26-2005, 11:09
edinstvenoto koeto e bezopasno e s moliv za vejdi ili za o4i leko da q macva6 za da si li4i pove4e... ni6to dr ne pravi za6toto e mn opasno!

12-26-2005, 11:28
Аз съм гостът отгоре. Благодаря на Death Whore, не съм го казала с такава цел. Исках просто да го знаете, че това наистина е изключително опасно и да внимавате, понеже профилактиката е едно от малкото неща, които човек може да направи.

Ако има модератор, който да забоде някоя тема, която направя по въпроса, като важна, ще ви дам информация с удоволствие (имам много, повярвайте ми) - този рак е лечим до голяма степен, когато е в много, много ранен стадий. Проблемът е, че се разраства буквално за дни и тогава вече е късно. Затова, смятам, че няма да ви е такъв проблем ако се поогреждате, след като се изкъпете (ако ще и да е веднъж седмично, но следете за абсолютно всякакво изменение на която и да е от бенките си. Ако размерът на някоя от тях се увеличава, или някоя прокърви - веднага на лекар).

И един съвет от мен - забравете за солариума, колкото и да ви е кеф.

Знам, че звучи много наставнически, но не можете да си представите какво е и колко е страшно.

Florimel
12-26-2005, 22:31
...И един съвет от мен - забравете за солариума, колкото и да ви е кеф.
Подкрепям! Баща ми е целия с бенки, за щастие аз имам много малко,но той постоянно ми реже статийки и препоръки... В никакъв случай не прави ОРОМНАТА глупост да излагаш допълнително на слънце... Препоръчително е по всякакви възможни начини да НЕ се излагат на слънце,да се слагат лепенки и прочее,а ти обратното .......... :?

ProstoAz
12-27-2005, 14:38
Хммм...опасни са бенките, но чак пък толкова???
Гост, ти май ме вкара с единия карк в гроба. Още преди 5-6 (ако не и повече) години си разраних една бенка на вратата на хладилника...но още мърдам? :shock:

12-27-2005, 15:08
moje na nqkoi da se razmine,no naistina e mnogo opasno,edin priqtel na ba6ta mi taka e po4inal na okolo 20god,za6toto raz4oplil edna benka,taka 4e mnogo vnimavaite!

Florimel
12-27-2005, 15:59
Наистина,може да ти се размине,но може да има ужасни последици.

12-27-2005, 16:22
Не казвам, че ВСЯКА разранена бенка води в гроба, има много различни видове и някои от тях са опасните - асиметрични, неравномерно оцветени, изпъкнали, такива, които се намират на места, които се търкат често в дрехите - примерно около презрамките на сутиена...Което не означава, че останалите са безопасни - нали знаете, никой не знае какво му е писано. Просто се пазете.

При жените тези бенки се намират най-често по краката, при мъжете - на гърба, което обаче не е гаранция за нищо. И не казвам, че всеки, който си разрани бенка, ще мре, просто ако ви се случи нещо подобно минете през кожен лекар - прегледът ще ви отнеме не повече от 10 минути, а наистина може да спаси живота ви.

Приятелят ми си разранил бенката като си правил йогийските упражнения, ама не ми каза и после...почна някаква кашлица, отпадналост, кофти му беше, все едно беше все с грип и оппа - на 29 март влезе с тая диагноза в болницата. Почина на 24 май, беше на 34 години, така че...

Наистина ще взема да пусна една тема в Здраве, дано повече хора я видят. Казах ви - не се паникьосвайте, просто се оглеждайте хубаво след баня - отнема 2 минутки.

12-27-2005, 17:16
Вижте това, на английски е, обаче:
http://www.afraidtoask.com/skinCA/skinwarning.html

Тук има някои примери, последната бенка е нормална:
http://www.afraidtoask.com/skinCA/skinexamples.html

Няма да ви праша повече. Обръщайте си внимание.

10-17-2006, 12:59
искате да кажете, че от разранена бенка се умира???

SINDEL
10-17-2006, 13:05
А стига бе! Добре ако толкова е опасно да си излага6 бенките на слънце то нямаше да има жив 4овек останал. Си4ки 6тяха да изпомрат от рак на кожата. Замислете се колко хора имат бенки на лицето или ръцете или други места, които не обли4ат с дрехи особено през лятото а нищо им няма. Някво абсурдно ми зву4и. Зна4и вси4ките през лятото преди да посмеете да си подадете носа навън старателно си скривате бенките или ги мажете със слънцезащитен крем фактор 1000? Аз имам поне 3 на ръцете и 1 на лицето и рак на кожата от излагането им на слънце не съм хванала

kpucu_
11-05-2006, 20:59
Ttva sys slunceto e nai-glupavoto neshto, koeto mojesh da napravish.Ima dva varianta:
1.ochertavai benkata s moliv
2.NE se zanimavai s gluposti
:) :) :)