PDA

View Full Version : Moderated: На 15 съм, а още не ми е дошло.На какво се дължи?



гост ама наистина гост
12-29-2005, 18:21
на 15 съм а още не ми е дошло искам да разбера на какво се дължи това и как мога да си помогна,на теглото ми ли или на нещо друго .за информация тежа 50 кг и съм висока 172,много е важно помогнете ми

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

miloto_girl_4e
12-29-2005, 19:04
като е толкова важно,еми вземи отиди на гинеколог :roll:
може да има много причини да не ти е дошло :roll:
доста фактори влиаят върху менструалния цикъл :!:
но все още е рано да се безпокоиш,ако до 16-тата ти година не ти е дошло,тогава има повод да се безпокоиш :!:

vra4ka
12-29-2005, 20:39
Ти си доста слаба,а на слабите момичета обикновено им идва по-късно.
Не се притеснявай толкова.Както каза Милото след 16 година вече е добре да отидеш на гинеколог.

xxxxxx
12-29-2005, 22:35
Spokoino na nqkoi im idva na 17god. A tova 4e si slaba nqma zna4enie i az misleh 4e ima no ne e taka.Az bqh na 13 kogato mi doide e tejah 40kg!

sheherezada
12-30-2005, 12:03
Съвсем въжможно е да е от килограмите - лекар ми го е казвал.На мен ми дойде на 15 год.
тежа 45 кг. и съм висока 165

`Death`Whore`
12-30-2005, 12:04
Спокойно! На мен ми дойде на 14...май. Наистина си доста кльощава...ако пазиш диети, сигурно ще повлияят.

gost ama naistina gost
12-30-2005, 20:14
ne pazia dieti ,za6toto niama za kakvo ,no vse pak e trevojno

gost ama naistina gost
12-30-2005, 20:34
no imam i edno mnogo stranno bialo te4enie ot 1,2 godini koeto ne iska da spre inz ot kakvo se e polu4ilo,vsekidnevno e ako mi dadete savet i za tova 6te sam vi mn blagodarna

kurabiika
12-30-2005, 22:49
Бялото течение е нормално когато е бяло на цвят и само зацапва бельото.Ако има неприятна миризма, тече доста и цвета му е странен тогава трябва да се тревожиш.
А за мензиса ще ти препоръчам да ти отидеш просто на един ехограф да те погледнат и ако всичко е наред би трябвало да ти дойде скоро.

gost ama naistina gost
12-31-2005, 11:03
mn vi blagodaria za savetite i otgovorite pone malko me uspokoihte .thanks :wink:

dataworm
12-31-2005, 13:04
Sigurno si nekoq kasnozreika!Spoko be! :wink:

Death_F
12-31-2005, 18:51
Една приятелка има съия проблем и е висока и тежи колкото тебе самоче е на 16 години ...незнам едва ли е повод да се притесняваш...разбирам те сигурно ти е адски кофти...

Neko_Dream
01-02-2006, 13:01
като цяло отговора е - Зависи от организма. А вече организма включва много неща, едно от което е ръста/килограми. Също има и голяма психическа нагласа. За пример мога да дам цветната бременност.
Не се притеснявай. Когато му дойде времето!

Dizi
01-10-2006, 19:54
Не се притеснявай...от значение е храната която поемаш между другото....повечко месо и млечни продукти

ProstoAz
01-11-2006, 13:55
Мисля, че има повод да се притесняваш! Липсата на менструация до 15тата година може и да е опасна, когато се дължи на разни деструктивни процеси в хипоталамуса и хипофизата, а такива са тумори, травми и възпаления.
Но пък може да се дължи и на повишената продукция на андрогени от надбъбречните жлези, същто така и на липсата или недоразвитието на половите органи - матка и влагалище.
Така че най-добре посети лекар, колкото да се увериш, че всичко е в ред! :wink:

Dizi
01-11-2006, 13:59
Мисля, че има повод да се притесняваш! Липсата на менструация до 15тата година може и да е опасна, когато се дължи на разни деструктивни процеси в хипоталамуса и хипофизата, а такива са тумори, травми и възпаления.
Така че най-добре посети лекар, колкото да се увериш, че всичко е в ред! :wink:
Не е лошо да отиде на лекар но недей да я плашиш не е нищо ненормално ти за тумори гожовриш малко е пресилено ..давам пример на мен ми дойде на 13 на на една приятелка на 11 ,на майка ми и е дошно на 17 е имало ли ни нещо според тебе ?просто на всеки организма се развива различно....

ProstoAz
01-11-2006, 14:02
Не казвам, че е задължително да има някакъв проблем, но 15тата година е приета условно за границата, когато вече менструацията трябва да се е появила.
Поводът за липсата и може да каже със сигурност само един гинеколог след евентуален преглед. Аз просто казвам няколко неприятни причини за това. :?

Dizi
01-11-2006, 14:04
Не казвам, че е задължително да има някакъв проблем, но 15тата година е приета условно за границата, когато вече менструацията трябва да се е появила.
Поводът за липсата и може да каже със сигурност само един гинеколог след евентуален преглед. Аз просто казвам няколко неприятни причини за това. :?
Е на мен не ми се сториха неприятни а направо ужасни тумор на 15 шанса е 1 на 10000 ...повечно хранителни вещества витаминки,протеини и всичко ще е наред .... а за прегледа е полезно да се ходи от време на време един ехограф разсейва всички съмнения и не е нещо неприятно или болезнено

Absconding
01-12-2006, 13:03
Една приятелка има съия проблем и е висока и тежи колкото тебе самоче е на 16 години ...незнам едва ли е повод да се притесняваш...разбирам те сигурно ти е адски кофти...

За какво да й е кофти? Аз щях да подскачам от радост! :)