PDA

View Full Version : дигитална камера<=>PC



01-01-2006, 19:24
Отскоро си имам дигитална камера и бих искал да питам как точно става качването на снимки от камерата на компютъра?

ragi
01-01-2006, 19:30
С помоща на софтуера който са ти дали с камерата :wink: успех

Neko_Dream
01-01-2006, 20:02
да предположим, че си на Вин ХП. Еми ръгаш там камерата в УСБ-то и то ще ти го разпознае като подвижно устроиство. И там гледаш експлорера и от там си копираш снимките, като файлове :)

dataworm
01-01-2006, 20:18
Разгледай ръководството към камерата!:wink:

korn___
01-02-2006, 06:46
да предположим, че си на Вин ХП. Еми ръгаш там камерата в УСБ-то и то ще ти го разпознае като подвижно устроиство. И там гледаш експлорера и от там си копираш снимките, като файлове :)

da taka e no iskam samo da dobavq 4e nqkoi kameri ne se razpoznavat kat primerno teq na MUSTEK te ne sa skapana marka no taka sa go napravili 4e bez drivers i bez programa za vadene na snimkite ... nqma da uspee6 ina4e as si imam praktika foto i samo go mu6kam i to si mi go otkriva i si4ko e gotovo :) ta tva sa dvata varqnta ...

Neko_Dream
01-02-2006, 08:31
Е то аз имам нещо като програма, дето е експлорер и намира всичко що има по ПЦ-то ми и около него :) Е после гледам снимките с друга програма де...Примерно ACDSee e mnogo gotina programa. preporu4wam.


ПП: korn___ каква ти е камерата?

korn___
01-02-2006, 09:11
Е то аз имам нещо като програма, дето е експлорер и намира всичко що има по ПЦ-то ми и около него :) Е после гледам снимките с друга програма де...Примерно ACDSee e mnogo gotina programa. preporu4wam.


ПП: korn___ каква ти е камерата?

kamerata mi e Praktica nemska ako si gi 4uval ne sa mnogo izvestni i trudno se namira dori neina snimka poneje ve4e za dne6nite standarti e ve4e slaba ma6inka no as mnogo si q obi4kam poneje si e s moi li4ni pari kupena .... 180 leva q zeh i e 3.15 MP si4ki snimki det si gi vidql v temata sussnimkite sa ot tva foto mislq 4e e dobre za taq cena a i naskoro si zeh edna SD karta 128 mb i ve4e mi sabira ne 16 snimki kat edno vreme ami nad 140 :) i e malka 85 grama mi e kamerata kolkoto gsm samo tupoto e 4e nqma zvuk kum klip4etata :| a i nqma i Opti4en zoom ... no mislq sled nqkoi i drug mesec da si zema edna det e 5 MPx pak na taz marka no ima i opti4en ima i o6te kakvo li ne i klip4etata imat zvuk i e ludnica kamera e verno baq po golqma e .... ama 6te se prejiveee de

a eto namerih i snimka http://www.praktica.de/CMSFiles/272.jpg

ina4e mislq da si zema ei taz napravo foto pu6ka :)

http://www.praktica.de/index.php?iL=1&iO=0&iM=5&iSM=7&iSM2=207

a ne e skupa koeto e interesnoto 400 leva e samo

Neko_Dream
01-02-2006, 09:25
Доста ти е добра камерата, като за парите дето си я взел. Снимките са сравнително добри. Та, само да ти дам един съвет, като купуваш камера. Гледай да има и настройка за ръчно оправяне на фокуса, защото автоматичният много бави снимките. Аз сега съм също на практика и затова те питах каква ти е.
А тази дето си и метнал око, си я бива. Все пак 8х оптично приближаване е много добре. Но не знам дали ще ти върши работа. По-добре си вземи някоя по-ефтина камера, но пак със същите пиксели и ще ти върши същата работа. Не трябва да има Scharfeinstellung: Auto-Fokus-System :)
Хм.. ти нали беше от София? Та, има един магазин за компютри и тн... и там има камери, има едни много готини, които са ми като мечта, но нали друго си е 400 лв. друго си е 1 400 :) От там можеш да видиш какво трябва да търсиш в камера, но пак повтарям този магазин е много скъп. Намира се близо до КФЦ-то на графа. Тръгваш по уличката дето бепе пц-клуб ам... Токс или нещо такова и вървиш все направо, погледждаш после вляво и онемяваш. Аз на живо толкова техника и такава техника не бях виждал.
А м/у другото на онзи сайт дето си дал намерих и моята камера
http://www.praktica.de/index.php?iL=1&iO=0&iM=5&iSM=7&iSM2=205

korn___
01-02-2006, 10:03
e moita kamera si q zeh ot centralniq im magazin taka da se kaje na vito6ka 29 mai be6e to4nata cifra :) i spored snimkite sa prosto ... mnogo dobri as si iskarah na hartiq dosta snimki i smeq da kaja 4e sa s mnogo dobro ka4estvo a za tvoito foto .... dobur izbor si napravil sa 6te ti pi6a na LS da te pomolq da mi dade6 nqkva snimka na priroda ili nqkav peizaj za da vidq kakvo e max ka4estvoto det vadi 4e mi e interesno ina4e skorosta na snimane ne e samo ot avtofokusa ami i si zavisi ot skorosta na kartata de ... moita e 66 X varno bavno snima no spored men naidobrata funkciq za fotoaparati e kat mrudne 4ovek to snimkata da ne se razmazva prosto samiq fokus te goni ne pomnq to4no kak se kazva6e funkciqta no sum q vijdal samo na panasonic za jalost :| as tva nai mnogo iskam za da nqmam ei taka ot nevolnost razmazani snimk i iverno ako snima6e melko po burzo cena nqma6e da ima :)

sorrow
01-03-2006, 13:33
По принцип като свържеш апарата към компютъра с USB кабел би трябвало Windows-а да го разпознае като "Removable disc" устройство. Ако не го разпознае трябва да качиш driver-а от диска, който върви в пакет с апарата.