PDA

View Full Version : Kak se kara kola???



driv3r
01-04-2006, 12:20
Zdraveite na vsi4ki!!!
Hvanah se na edin bas 4e moga da karam kola,a nikoga dosega ne sum karal suvsem sam.Na 17 sum no nqmame kola.Dnes edin priqtel mi kaza 4e sum bastun i nemoga da mu zapalq kolata.Predi sum karal jiguli i mislq 4e sega 6te se spravq...
Kajete mi kakvo trqbva da napravq?Otklu4vam vratata,vkarvam klu4a v startera,zavurtam go i sled tova kakvo pravq i kak sa skorostite???
Pri vsi4ki koli li sa ednakvi?Molq vi pomognete mi,ne iskam da se izlagam!!!

01-04-2006, 12:31
Zna4i.Vliza6 v kolata, natiska6 spira4kata i osvobojdava6 skorostniq lost na svobodna.Sled tova pali6 kolata.Natiska6 saedinitelq i vkarva6 parva skorost.Sled tova po4va6 plavno da dava6 gaz i v sa6toto vreme plavno otpuska6 saedinitelq.V slu4aq da ne se izloji6 da ti izgasne kolata e po dobre da dade6 malko pove4e gaz taka 4e ako ne uspee6 plavno da odpusne6 saedinitelq-e 6te zavarti6 malko gumi ama nqma da izgasne pone.I taka kato tragne kolata posle 2-ra , 3-ta skorost i t.n.Po vaprosa sas skorostite-da vsi4ki skorosti sa ednakvi s izkliu4enie na zadnata.No to na losta si pi6e kade e zadna 4e ako po4na da ti obqsnqvam na vsqka kola kade e zadna 6te stane dalga i 6iroka.Uspeh :)

driv3r
01-04-2006, 12:31
Kude se namira suedinitelq?Na jigulata pomna be6e edno kadet se durpa.Kaji mi ogre dolu kade se namira i blagodarq za pisanoto dotuk...

01-04-2006, 12:34
Tva palene na TheNightRider sa6to ne e gre6no ama za na4inae6t i o6te pove4e ako si na lek naklon moje i da ottarve6 kolata ako pone ne natisne6 spira4kata.

01-04-2006, 12:37
Hmmmm.Zna4i saedinitelq e nai leviq pedal.A tva koeto se darpa - mislq 4e govori6 za smuka4a.Prosto zimata kato e po studeno i se darpa za da vliza pove4e gorivo v dvigatelq.

Dlord
01-04-2006, 12:48
Kazvam ti go profesionalno!!!
Vliza6 v kolata, naglasq6 si sedalkata, oblegalkata i ogledalata. Vkarva6 klu4a, zavurta6 bez da pali6 i ostava6 na kontakt, sled tova izklu4va6 ot skorost i nastiska6 spira4kata v sly4ai 4e kolata trugne nazad ili napred, ako ne trugne ne e nyjno da q natiska6. (A da zabravih, sloji i kolana!!!) Sled tova zavurta6 da zapali kato ni6to ne pravi6... za predpo4itane e da natisne6 suedinitelq kogato vurti6 klu4a da q zapali6 ama da si osvobodil ot skorost (Svobodna). Sled tova vklu4va6 na purva otpyska6 mnogo leko pedala na suedinitelq kato natiska6 su6to tolkova leko i pedala na gazta. Kogato trugne6 v dvijenie pyska6 malko po-burzo i plavno pedala na suedinitelq i natiska6 malkpo po-malko pedala na gazta. Sled tova kato nabere6 malka skorost predava6 na 2-ra... tova stava kato pysne kraka ot gazta , natisne6 dokrai suedinitelq, vklu4va6 na 2-ra i sled tova natiska6 gazta kato po-burzo i plavno otpyska6 kraka ot suedinitelq... nedei da pyska6 suedinitelq rqzko 4e moje da ti pridrupne kolata demek vse edno ti ka6lq6 ama kolata trugva burzo i namalq i trugva i namalq. I pak su6toto stava s 3-ta, 4-ta, 5-ta. Kogato namalq6 natiska6 suedinitelq dokrai vkl4va6 na po-malkata predavka demek ot 5 na 4 i kato go napravi6 otpyska6 suedinitelq da namali6, kogato go optysne6 dokrai pak go natiska6 vednaga i pak na malka predavka, kogato razstoqnieto e prekaleno malko i trqbva po burzo da deistva6, moje da si pomaga6 i sus lek natisk na spira4kata. Desniq ti krak otgovarq samo za gazta i spira4kata , a leviq samo za suedinitelq. Nikakvi kombinacii nedei da pravi6 naprimer s leviq da natiska6 spira4ka. Drygoto koeto kogato vzima6 zavoi koito iziskva po-malka skorost go vzimai na 2 kato leko natiska6 spira4kata po tvoq precenka... no nedei da natiska6 suedinitelq. Moje6 da spre6 napulno i na 2-ra... no se nay4i da kara6 kakto ti kazvam az , za6toto kogato hodi6 na kormyvane i izpiti to4no tova 6te ti kajat da pravi6. Moje v momenta ne6to da sum propysnal no ako ima6 vuprosi moje6 da pi6e6 tyk ili da mi prati6 li4no suob6tenie. Are yspeh!!!

01-04-2006, 12:52
Da.Ei tva e nai podrobnoto koeto moje da e napi6e:) Samo se nadqvam 4e ne davame akal na nqkakav mal4ugan koito e re6il da vzeme kolata na tati i da napravi nqkoq glupost.Ni6to 4e pi6e 4e e na 17 godini.

rowzz
01-04-2006, 13:01
Въртиш геврека и от време на време показваш среден пръст..
айде бай и успех..
и другия път като се фанеш на бас че мойш да прайш свирки не ни питай нас ок ?..

NSрi4
01-04-2006, 13:05
f0r3v3r]Въртиш геврека и от време на време показваш среден пръст..
айде бай и успех..
и другия път като се фанеш на бас че мойш да прайш свирки не ни питай нас ок ?..
Хаха точно така !
Ебаси тъпаците има в тоя форум !

fti4ka
01-04-2006, 13:15
da be dobre ste mu obqsnili ma trqq da znae 4e kato trugva i otpuska suedinitelq i natiska gazta ima edin moment na zacepvane kogato suedinitelq trqq da se zadurji za malko na edno mqsto ina4e 6e se razdrusat..abe spored men nqma da se spravi ot purviq put 6toto to si iska malko da se pouprajnqva..

driv3r
01-04-2006, 13:41
Da vidim dali razbrah.
Vlizam v kolata,sqdam,maham ru4nata ako ima(tva stava kato q pusna nadolu),Nastiskam spira4kata s desniq krak(spira4kata e 2riq pedal,ili sredniq s drugi dumi),s leviq natiskam suedinitelq i zavurtam klu4a da dade kontakt,puskam purva i se kefa.Mi ako iskam da dam nazad vmesto na purva,puskam ne purva ami zadna.Kat smenqm skorostite natiskam suedinitelq taka li?

Master_88
01-04-2006, 13:57
Въпреки че карам от няколко години не се наемам да ти обяснявам защото това е усет и трябва да го имаш и да усетиш колата. Не става само с теоритична част въпреки че и без нея неможе

cannabinoid
01-04-2006, 14:02
Искрено се надявам да загубиш баса !

machoka
01-04-2006, 16:17
Когато навършиш годините и получиш книжка, ще ти кажем /ако все още не си разбрал :shock: /

Сега искаш да те съветваме как да правиш нещо незаконно и да направиш ПТП, недай си боже да бутнеш човек. И за това да носим отговорност ние?

Дейности, извън закона не се коментират по този начин тук.

НЕДЕЙ да шофираш без свидетелство за управление или без инструктор с учебен автомобил.