PDA

View Full Version : Цистит



LiLeNcEtOoO
01-04-2006, 21:02
ee hora ako znaete ne6to pove4e za tova zabolqvane pls spodelete s men az imam cistit i e mnogo kofti na nikoi ne go pjelavam no ako znaete ne6to v pove4e kaje te mi 6te ste mi otgolqma polza sorry ako temata q ima ili vi se stori tupa :?

7 точка от правилата
moderated by Coki

California
01-04-2006, 21:54
еми...аз знам само,че се получава при простуди,така беше казала лекарката на една приятелка която на скоро имаше цистит.
Ама тя и изписа некви хапчета и й мина бързо,ама иначе наистина си е кофти работа...

rowzz
01-05-2006, 15:29
еми...аз знам само,че се получава при простуди,така беше казала лекарката на една приятелка която на скоро имаше цистит.
Ама тя и изписа некви хапчета и й мина бързо,ама иначе наистина си е кофти работа...
да това е ..

LiLeNcEtOoO
01-05-2006, 17:41
oxxx mnogo e gadno tva ne6to ama naistina mnogo dano na nikoi da ne mu se slu4va i da ne prijivqva tova koeto az :(

Майка ти
01-05-2006, 19:49
Възпаление на пикочните пътища при жените. Наричат го и "болест на младоженките"! :wink: Получава се при простуда, лоша хигиена и др. Лекува се с антибиотици или други противовъзпалителни средства. Много е важно да се лекува навреме, за да не стане хронично заболяването!!!
ПП. МОМИЧЕТА, ЗАБРАВЕТЕ ЗА ГОЛИТЕ ПЪПЧЕТА ПРЕЗ ЗИМАТА! Бъбреците и яйчниците ще ви трябват цял живот!

miloto_girl_4e
01-05-2006, 21:33
LiLeNcEtOoO,знам,че е много кофти това заболяване :roll: за съжаление го имам :?
имам го от малка 9-10 годишна,за около 2 години ми беше нещо като хронично(пролет и есен за околко седмица-десет дена ми се появяваше :roll: ),супер боли,нощем съм се будила от болки и не съм спала :roll: тогава майка ми ме заведе на гинеколог и той ми предписа някакви хапчета и всичко стана ОК и повече не се оплаквах.. до тази есен :roll:
След като се излекувах си пазех адски много кръста и нямах проблеми,но тази есен вече реших,че всичко е минало-заминало и си ходех с едно късо яке в студа и се преебах отново :( Пих някакъв антибиотик и се оправих,но за съжаление сега от време на време(без да има причина - да съм ходила с гол кръст примерно)ме наболява и ми е некомфортно :? За това сега си ходя с боди и си пазя кръста,защото това си ми и слабото място.. :roll:
междудругото,ако не си ходила на лекар - отиди,защото с това шега НЕ бива :!:

LiLeNcEtOoO
01-06-2006, 20:17
LiLeNcEtOoO,знам,че е много кофти това заболяване :roll: за съжаление го имам :?
имам го от малка 9-10 годишна,за около 2 години ми беше нещо като хронично(пролет и есен за околко седмица-десет дена ми се появяваше :roll: ),супер боли,нощем съм се будила от болки и не съм спала :roll: тогава майка ми ме заведе на гинеколог и той ми предписа някакви хапчета и всичко стана ОК и повече не се оплаквах.. до тази есен :roll:
След като се излекувах си пазех адски много кръста и нямах проблеми,но тази есен вече реших,че всичко е минало-заминало и си ходех с едно късо яке в студа и се преебах отново :( Пих някакъв антибиотик и се оправих,но за съжаление сега от време на време(без да има причина - да съм ходила с гол кръст примерно)ме наболява и ми е некомфортно :? За това сега си ходя с боди и си пазя кръста,защото това си ми и слабото място.. :roll:
междудругото,ако не си ходила на лекар - отиди,защото с това шега НЕ бива :!:


MI MILI4KA I A ZHODIH I NAMEN TAKA EDNI LEKARSTVA MI PREPISAHA I NAMNE TAKAZA 2 PUT I TO IAZ KATO TEEB A MI TO MINA DAI SEGA KUSITE BLUZKI I AZ KATO TEBE SEGA SUM S BODITA I SI PAZQ KRUST4ETO 4E BUBRECITE SAMI SLABOTO MQSTO MERI ZA OTKROVENNOSTA :wink: :wink: :wink: :wink:

Absconding
01-12-2006, 12:16
еми...аз знам само,че се получава при простуди,така беше казала лекарката на една приятелка която на скоро имаше цистит.
Ама тя и изписа некви хапчета и й мина бързо,ама иначе наистина си е кофти работа...

Не само при простуда, а и при инфекция. Не е нищо толкова страшно, стига да не се забавиш с лекуването.

overdose
01-14-2006, 12:14
taq tvar i as q imam i mi e hroni4no-poqvqva si se kogato mu skimne i pone pri mene sym zabelqzala 4e pri nai mizernata nastinka i vednaga me hvashta.hap4etata deto predi pieh za cistita se kazvat Niledix mislq ama ne trqbva da se piqt 4esto zashtoto vredqt na 4erniq drob.
a drugoto deto e hubavo da se pravi protiv cistita e da se miesh sys tetra i syshto mislq 4e i s laika.

i as si hodq s bodyta ve4e shtoto gyzariqta ne topli kat sa razboleesh :twisted:

ice__kiss
03-21-2008, 05:46
а този цистит може ли да се махне след боледуването ?
смл от тази простуда и се разболяваш и ти минава...

Angel_Girl
03-21-2008, 15:03
И аз бях с цистит..наистина е много кофти.. пази се ако не си ходила на лекар ходи, защото както каза miloto_girl-4e с това шега не бива!

ice__kiss
03-21-2008, 16:08
само дето не разбрах,може ли да е от простуда и да се махне без ходене на генеколког?

Water_lili
03-21-2008, 16:58
само дето не разбрах,може ли да е от простуда и да се махне без ходене на генеколког?
не е нужно да ходиш точно при гинеколог и домашния лекар може да ти направи изследване на урината, но със сигурност трябва да отидеш на лекар защото това е бактериално заболяване и се лекува само с антибиотици. Има супер много причини за настъпването му - настинка (не сядайте на студени третоари или метални пейки ..), лоша хигиена, прекаляване със секс (от там и името "болест на младоженците"). За тези които се интересуват по подробно причинителят на възпалението са бъктерии , които нормално се намират в ануса . По възможност при първите синдроми отиваите на лекар, защото инфекцията може да се качи на горе и да стигне до бъбреците. Най -явните синдроми са честата нужда да ходите до тоалетна по малка нужда, а когато сте там да не можете или е доста болезнено, в тежката форма има и кървене. Като профилактика е хубави да се пият много течности и аз лично си взех хапчета от червена боровинка тя подсилва пикочнип мехур, в аптеките има и чайчета за бъбреците или от листа от мечо грозде. Когато имате симптомите чай от лайка облекчава болката за да се стигне до лекар
Супер скапано заболяване :? :?

LitTlE_BeBsIiI
03-21-2008, 17:36
Вчера се излекувах от цистит.Мммм получава се наистина от простуди,инфекции,възпален ия,секс....и наистина е мн гадна болест.Какво можем да те посъветваме,освен да отидеш при личния си лекар и той вече ще ти каже какво да пиеш и да правиш.Успех :)

neils
03-21-2008, 18:38
az li4no sam imala cistit,kazaha mi 4e se polu4avalo ot prostuda.4ela sam 4e moje da se polu4i o6te ot nedobra higiena i 4estoto nosene na pra6ki(sled kato go pro4etoh ve4e hodq s bokserki)na mene mi izpisaha hap4eta i mi mina i sled tova ve4e ne hodq s gol kr1st :)

prettyIdeath
03-21-2008, 18:42
Аз бях болна миналата година. Знам какво е ... Вечер ставах по 3-4 пъти щото не можех да стискам ... като отида да пишкам ми се ревеше от парене...
Ама така е.. "От студ умри- гъзар бъди" .

ice__kiss
03-22-2008, 11:08
ем,нз дали аз го имам др ден съм на лекар!оба4е мен ме боли корема ниско долу и са по4на да ме боли и от зад....като правя секс и като ми влиза ме боли от доло корема се 1 е има някаква стена в която се блъска.... :? :? :?

littlebaby
03-25-2008, 08:55
И от задържане на урината се получава.Мн кофти болест,цял месец си я влачех с мен :? Добре че се оправих вече.Не е задължително да се лекува с антибиотици.Иначе за болката се взима но-шпа,спазмалгон.Бяха ми предписали урофит,който е на билкова основа и наистина много ми помогна.Също така трябва да се пият много течности,най-малко 2л като най-полезно е чай от мечо грозде.

Water_lili
03-25-2008, 09:27
И от задържане на урината се получава.Мн кофти болест,цял месец си я влачех с мен :? Добре че се оправих вече.Не е задължително да се лекува с антибиотици.Иначе за болката се взима но-шпа,спазмалгон.Бяха ми предписали урофит,който е на билкова основа и наистина много ми помогна.Също така трябва да се пият много течности,най-малко 2л като най-полезно е чай от мечо грозде.
ммм след като си го имала заболяването 1 месец смятам ,че може да се подложи на съмнение лечението на конкретното лекарство и липсата на антибиотици :? особено след като самото лекарство не ти е успокойло болките...

ice__kiss
05-04-2008, 21:23
bolkite pak po4vat bqha spreli za malko sa pak po4naha :lol:
ne sum hodila s gol krust kvo da pravq sa?

kpm_opasen
05-04-2008, 21:24
bolkite pak po4vat bqha spreli za malko sa pak po4naha :lol:
ne sum hodila s gol krust kvo da pravq sa?

А ТИ ЗАЩО НЕ МИ КАЗА ЧЕ ПАК ТЕ БОЛИ КОРЕМА ?????????? :x

Water_lili
05-05-2008, 06:39
bolkite pak po4vat bqha spreli za malko sa pak po4naha :lol:
ne sum hodila s gol krust kvo da pravq sa?

ми след като пак имаш болки пак отиваш на лекар и той пак ти дава лекарства, не е нужно да си ходила с гол кръст може просто предния път да не си се излекувала напълно. При мен така се получи ,че пих 20 дена натибиотик после 1 седмиза почивка в която отново получих болки, после още 10 дена антибиотик и пак почивка , след 10 дена пак болки... ходиш на лекар докато намериш специалист който да знае кво да ти даде

_butterfly_
05-05-2008, 09:16
Тази зима за първи път имах цистит и просто нямааа такава болка. Отвратително е. Ходих на лекар, предписаха ми антибиотици и до 1 седмица ми мина. Получава се най-често при простуда, ако не си обърнеш внимание можеш да стигнеш до хроничен цистит. Мечето грозде или червената боровинка мн помагат. Главно трябва да пиеш мн течности, да не ядеш люти или пикантни храни, защото дразнят на лигавицата на стомаха. Общо взето е това :-D

redbul2
05-06-2008, 12:01
За пълно изчистване на бактериите лечението може да продължи след антибиотиците.Вземате една опаковка "Мечо грозде" билкови таблетки на доктор Милко Тошков или Цистон.Продават се в аптеките,вземат се 20дни-месец и повече.

and1___
05-09-2008, 18:17
оххх тва е ужасноо !!! не гу пожелавам на никой :?