PDA

View Full Version : малко разяснения



01-05-2006, 16:40
Моля ви обяснете ми всичко свързано със straigth edge
не съм запозната а искам да разбера повече за нея.Търсих в гугъл но немарих нишо съшествено.Моля ви кажете какво знаете за сХе-тата и всичко свързано

01-05-2006, 17:06
тва на манастир прили4а..
Не, мерси,
"оби4ам да пуша, по малко-да пия
и със ку4ки като тия да направим оргия!
Направи ме щастлив, за мен живота не е сив
от дим нищо не виждам и този ден е мъглив"
както е казал поета:)

Twista
01-05-2006, 17:08
епа тука има няколко еджъри...


в най- обща сметка се издига в култ чистия начин на живот:
- без наркотици
- без цигари
- без алкохол
- без случаини сексуални взаимоотношения...

Ехее, това звучи доста добре. :)

Twista
01-05-2006, 17:22
за жалост реализацията е малко извратена на места...
появяват се хардлайнери, които ако те видят на концерт с бира или цигара те пребиват и т.н.
в БГ не е така де, въпреки че и тука понякога надигат глас...
Ее, това пък да налагат своят начин на живот и разбиранията си над други хора си е наистина тъпо... Но като идея ми харесва честно казано. //Кой ли ме пита? Както и да е...//

Boot
01-05-2006, 18:11
Емииии, дай някъф емайл, да пратя едно докладче, което писах преди време (един проект по английски), защото то има супер много неща за казване, а мен ме мързи.

Иначе освен изброените от exploitedteen неща има еджъри, които са вегетарианци, вегани, разни защитници на околната среда... сякфи.

http://www.faqs.org/faqs/cultures/straight-edge-faq/preamble.html

Death_F
01-05-2006, 18:13
http://www.metal-world.info/sxestatone.htm ей
тука ще намериш доста за стрейт ейджа...пък на кратко мога да ти го обобщя така стрейт еиджа не е религия не е секта просто се борят за по добър живот за да могат да мислят без нещо да имм промива мозъка и да се както се казва drugs-free борят се за свят без необмислени неща и без насилие...това е... :wink:

Boot
01-05-2006, 18:15
борят се за свят без необмислени неща и без насилие...това е... :wink: [/b]
Борят се те, грънци. Насилието не е чак толкова намесено. Да не повтарям и вече споменатите хардлайнъри.

01-05-2006, 18:18
Ми то и аз съм вегетарианец, ама то бирата и цигарите от растения се правят все пак..
тия дето не пушат и те ще умрат, така да знаете:)!!

Death_F
01-05-2006, 18:19
борят се за свят без необмислени неща и без насилие...това е... :wink: [/b]
Борят се те, грънци. Насилието не е чак толкова намесено. Да не повтарям и вече споменатите хардлайнъри.Е, хардлайнърите всички ги знаем те тея вече са побъркани...лопа им дъската ама незнам до колко съм разбрала ама мисля че ейджърите се борят и против насилието над животни.. :? :roll:

Boot
01-05-2006, 18:20
Едва ли някой желае безсмъртие... http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/stunned.gif

Оф, Death_F, стига с тфа 'борят се'. То си е личен избор. Никой не се бори за нещо си там. Според мен защитата на животните малко се отклонява от цялостната концепция на движението, но пък не е излишна.

Death_F
01-05-2006, 18:23
борят се за свят без необмислени неща и без насилие...това е...


това ми звучи като да се ебеш за девственост... :roll:Е НЕ ...хахахахаахха!!!!!!Това ме разби искам го за подпис!!!
"борят се" - deleted form my dictionary! :lol:

CrazY^^MousE^^F
01-05-2006, 18:47
pffffff...tva e mnoo gadno e

rowzz
01-05-2006, 20:23
тва на манастир прили4а..
Не, мерси,
"оби4ам да пуша, по малко-да пия
и със ку4ки като тия да направим оргия!
Направи ме щастлив, за мен живота не е сив
от дим нищо не виждам и този ден е мъглив"
както е казал поета:)
опааа сгреши.. - поетесата мисля че е по правилно :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: