PDA

View Full Version : ще ги върнете ли (схоцка)?@



х
01-06-2006, 11:50
преди 5 минути беше.
отидох до магазина да разваля 50лв(последните пари на наште) и си купих хляб и цигари(мн. вреден навик ). давам парите които през цялото време стисках в ръката си и със ужас установих 4е това е една хартийка . бръкнах си в джоба но и там не ги открих. обиколих няколко пъти магазина и не ги намерих. отидох на касата и казах 4е ще отида вкъщи да видя дали не съм ги забравила там, и тогава един дядо с подигравателна усмивка ме попита да не би да съм загубила нещо? аз отговорих-да! тои ме попита-какво? аз отговорих-пари! колко?-тои ;50лв-аз
и тои ги извади от джоба си и ми ги върна.
направо отка4их. то това при мене си е съдба. веднъж си изгубих портмонето, и един 4овек доиде до у4илище и ме намери и ми го върна със вси4ките пари и документи вътре. ориентирал се бил по у4. карта къде у4а!

аз съм намирала и портмоне и телефон, и нищо не съм връщала и си казах 4е оттука нататъка 6те връщам на собствениците вси4ко което намеря!

HereTodayGoneToHell
01-06-2006, 11:58
Аз пък съм точно обратното - винаги връщам, но никога не ми връщат (2 телефона скъпи)

SweetBunny
01-06-2006, 11:58
Ami predi 1-2godini bqh namerila edno portmone s 80lv, s li4na karta, 2kreditni karti, i o6te dokumenti za nqkakvi telefoni...
Namerih nomera na jenata i i zvunnah - dadoh i portmoneto, pulno sus si4kite pari...i tq naprao se trogna, be6e adski iznenadana, 4e sum napraila tova i nakraq mi dade polovinata pari, koito bqha v portomoneto :D
P.P. Kolkoto do temata - mnogo, mnogo kusmet si imala, za6toto mnogo rqdko se sre6tat takiva hora, koito da sa 4estni i ne tolkova al4ni :!:

SyLZaTa
01-06-2006, 12:01
Аз пък съм точно обратното - винаги връщам, но никога не ми връщат (2 телефона скъпи)
лошо ... аз понякога връщам понякога не ... зависи от човек-а ... ако е някое богаташче - нищо няма да му върна ... ако си е нормален човек- всичко до стотинка ...
един път намерих портмоне с около 120-130 лв ... и документи - ... върнах го какво да правя :roll:

IdontGiveaFuck
01-06-2006, 12:02
Голяма късметлийка си,че си попаднала на такъв човек :D
Вернъж намерих портмоне със ключове,документи и много парти и го върнах. :D
Или ходя си на улицата и гледам как човека пред мен си изпуска някакви пари и му ги връщам :D
Попадала съм и на Гсм-и,които съм връщала :D
Веднъж най-весело се моткаме с приятели около блока и намерих 50 лева.Обаче няма жива душа...и си умрях от кеф.Качвам се до нас и майка ми ме пита що съм толкова радостна и и казах.Та накрая се оказа,че тя е изгубила тези пари :shock: :D
Понякога едно нещо е много по-ценно за човека,които го е загубил а не за човека които го е намерил :roll:

Twista
01-06-2006, 12:10
Дядото е постъпил доста човечно, като се имат предвид финансовите възможности на голяма част от пенсионерите. Явно е, че има доста добри хора, които не се блазнят само от парите. А и 50лв погледнато реално не са малко пари. Има много хора, които издържат поне две седмици(ако не е повече) с такава сума. Възхищавам се на такива честни хора, които като намерят нещо, го връщат на собственика му.
Аз лично не съм намирала досега нищо ценно - само жълти стотинки...

i'm so excited!
01-06-2006, 12:12
аффф.. и аз винаги връщам, но никога не ми връщат..
един път много бързах и си купувах минерална вода от попа и нали да платя и ми изпаднаха 2 кинта от джоба точно до крака ..и след една минута гледам някъф келеш с още двама-трима тъпанари и някъф вика 'хъхъ, глейте, намерих си 2 кинта' и некъф се радва и се хили тъпо..
не ми беше въобще за 2те левки, ами че можеше да са повече повече пари например. много ме издразни..
ама щях да си изтърва тролея а много бързах, както казах, иначе с удоволствие щях да се заяда ... :evil:
и телефони съм губила и портмонета кфо ли не - никога никой не връща. сладури

х
01-06-2006, 12:17
амиии на мен част от работата ми доскоро беше да намирам нон стоп телефони и портмонета и др ценни вещи изгубени и да ги връщам...

това лято съм върнал сигурно над 100 телефона..

ха намери и на мене някои телефон, след като толкова мн. ти върви :P

zElEnA^mAsLiNkA
01-06-2006, 12:19
Az bih vyrnala kf0t0 i da e! :)

e4o
01-06-2006, 12:20
malko predi lqtoto namerih nqkvo kato kaluf4e s dokumenti i vutre qko kreditni karti, tva be6e pred kvartalniq magazin :) .
I tam pi6e6e adresa na jenata tq nqkva mladi4ka na 26 :) , i s gadjeto mi otidohme do tqh da i gi vurnem ne6tata no nqma6e nikoi, i vse pak q izdirihme i se sre6tnahme tq ni donese edna butilka wiskey, hodihme na kafe i ot togava moga da kaja 4e daje stanehme blizki :D

GoHardeR
01-06-2006, 12:24
kusmet :wink:
i dobur diaido :P

Napushen_Buhal
01-06-2006, 12:35
преди 5 минути беше.
отидох до магазина да разваля 50лв(последните пари на наште) и си купих хляб и цигари(мн. вреден навик ). давам парите които през цялото време стисках в ръката си и със ужас установих 4е това е една хартийка . бръкнах си в джоба но и там не ги открих. обиколих няколко пъти магазина и не ги намерих. отидох на касата и казах 4е ще отида вкъщи да видя дали не съм ги забравила там, и тогава един дядо с подигравателна усмивка ме попита да не би да съм загубила нещо? аз отговорих-да! тои ме попита-какво? аз отговорих-пари! колко?-тои ;50лв-аз
и тои ги извади от джоба си и ми ги върна.
направо отка4их. то това при мене си е съдба. веднъж си изгубих портмонето, и един 4овек доиде до у4илище и ме намери и ми го върна със вси4ките пари и документи вътре. ориентирал се бил по у4. карта къде у4а!

аз съм намирала и портмоне и телефон, и нищо не съм връщала и си казах 4е оттука нататъка 6те връщам на собствениците вси4ко което намеря!

Ti SI SHmaTKa... :roll: sHTI vzEmAt DoLniTe gasHTI nqkduE nqMa dA sE usEtIsh

х
01-06-2006, 12:58
преди 5 минути беше.
отидох до магазина да разваля 50лв(последните пари на наште) и си купих хляб и цигари(мн. вреден навик ). давам парите които през цялото време стисках в ръката си и със ужас установих 4е това е една хартийка . бръкнах си в джоба но и там не ги открих. обиколих няколко пъти магазина и не ги намерих. отидох на касата и казах 4е ще отида вкъщи да видя дали не съм ги забравила там, и тогава един дядо с подигравателна усмивка ме попита да не би да съм загубила нещо? аз отговорих-да! тои ме попита-какво? аз отговорих-пари! колко?-тои ;50лв-аз
и тои ги извади от джоба си и ми ги върна.
направо отка4их. то това при мене си е съдба. веднъж си изгубих портмонето, и един 4овек доиде до у4илище и ме намери и ми го върна със вси4ките пари и документи вътре. ориентирал се бил по у4. карта къде у4а!

аз съм намирала и портмоне и телефон, и нищо не съм връщала и си казах 4е оттука нататъка 6те връщам на собствениците вси4ко което намеря!

Ti SI SHmaTKa... :roll: sHTI vzEmAt DoLniTe gasHTI nqkduE nqMa dA sE usEtIsh

ami da, kato ni6to... :lol: sega kat se zamislq, edin 4erven sutien otdavna nemoga da si namerq... :shock: :oops: :lol:

rosskata
01-06-2006, 13:33
Ti SI SHmaTKa... :roll: sHTI vzEmAt DoLniTe gasHTI nqkduE nqMa dA sE usEtIsh

ami da, kato ni6to... :lol: sega kat se zamislq, edin 4erven sutien otdavna nemoga da si namerq... :shock: :oops: :lol:

Чове4е, при нас е семейна 4ерта... Едни дънки от половин година не мога да ги намеря...

По темата- Кръв повръщам пари не връщам!!!
Виж ако намеря документи или нещо друго дето е по- ценно за собственика отколкото за мен, ще го върна, ина4е не!

tra^la^la
01-06-2006, 13:49
Ха...зависи...примерно ако намеря портмоне с пари и документи предоплагам бих ги върнал...но само пари без важни неща-не...нещастието на едни е щастие за други...затова много внимавам какво нося и къде го слагам...не нося портмонета(лесно се губи всичко наведнъж)а всичките пари си ги държа в джоба...където си е доста сигурно,защото там само аз си бъркам :mrgreen: иначе ако намеря GSM честно казано не знам...надали ще го върна...просто рядко губя неща...затова...Трябва да се внимава

rosskata
01-06-2006, 13:51
А, сетих се- веднъж върнах един телефон... Не съм била толкова зле на4и- пък и той не беше кой знае кво...

miloto_girl_4e
01-06-2006, 13:58
зависи,но май не бих върнала :roll: :oops:
вие всички тук яко благородни се изкарахте,дано наистина да е така :!:
ако намеря някакъв готин телефон,еми не бих го върнала .. щом има готин телефон,начи ще има пари за нов(може да е тъпа логиката ми,но..),но ако е някакъв обикновен и евтин ще го върна - на мен няма да ми трябва,по-добре да го върна на хората ..
а за пари .. ами .. не,не бих върнала .. даже не бих замислила и ще си ги прибера,и ще се радвам на късмета си :wink:

01-06-2006, 14:32
e mn qsno 4e 6te vurne6 dokumenti ama pari ne...osven ako ne si gi potursi i az vidq i sum siguren 4e toi gi e zagubil..ina4e ne vru6tam
vse pak si e kusmet:)

Devilsplaymate
01-06-2006, 14:43
Ами ... 1ъж като се прибирахме от даскало /целия клас бяхме , зимата/ 1 момче намери GSM в снега . И сички викаха 'прибери го , прибери го , земи си го за тебе бе !' Замълчах си . След 1-2 крачки едно момиченце 2/3 клас го чух да казва през сълзи 'тати немога да си намеря телефона , тате извинявай изгубила съм го ! ' И оня моя съученик чу момичето ама си замълча - аз му викам 'дай ми телефона ' - и той - 'да бе що , аз си го намерих да не го е губила !' ... е накрая ми го зех от ръката и и го върнах , и тя сладураната ме цунка :) После на тоя нищо мизерник , не съм му говорила 2 месеца най-малко ...

:arrow: Да ... обичам сичко да си е на място , затова връщам ... е да де , ама на мене не са ми връщали нищо изгубено ... :wink:

SEXtreme
01-06-2006, 18:31
Аз пък съм точно обратното - винаги връщам, но никога не ми връщат (2 телефона скъпи)
лошо ... аз понякога връщам понякога не ... зависи от човек-а ... ако е някое богаташче - нищо няма да му върна ... ако си е нормален човек- всичко до стотинка ...
един път намерих портмоне с около 120-130 лв ... и документи - ... върнах го какво да правя :roll:

Кво значи "ако е богаташче"???!!! Всички имат еднакви права. Аз към всички се отнасям еднакво - НЕ връщам :lol: Квот си намеря, за мене си е :) 8)

MaD_CaT*
01-06-2006, 19:57
:arrow: ... е да де , ама на мене не са ми връщали нищо изгубено ... :wink:

Забелязах,че повечето сте на тоя принцип..
аз връщам,ама на мене никой не връща... :roll:
Еми,ако всички мислят по този начин...то никой няма да връща намереното...точно вие бъдете тези,които ще направят изключение и ще върнете..Не говоря лично към тебе.. :wink: Браво,много добре си постъпила с телефона :!:

Аз като се замисля май нищо не съм намирала...пари са изтръвали пред мене хора,и не са виждали..аз съм им ги връщала...но не съм губила май...Веднъж в даскало дадох 20стотинки за сокче от 10 и ми върнаха един лев на стотинки...еми върнах му ги на човека.. :roll: малко,малко...ама все пак реших да мму ги върна..
ООоо освен наскоро си изгубих шала в училище :evil:
НЯма ГО !!Всички лелки издирих...нищо не са намирали...Сега като почнеме даскало...само да видя някоя с моя шал...и ше ида и ще го стегна около врата й ,да я питам аз от къде го е набарала :lol: :twisted:

LunaTriCk
01-06-2006, 21:57
Ако има някакъв начин да разбера на кой е, да бих го върнал. Но, в другия случай...по-добре аз отколкото друг :wink:

machoka
01-06-2006, 21:59
Така, като ви слушам, имам чувство че живея в друг свят.. как пък така има толкова много добри хора, а до сега не само, че никой не ми е върнал стотици неща, които съм изгубил и на които ми има координати, а и чак ме преджобваха до скоро по автобусите без да усетя.

Странна работа..

Liz
01-06-2006, 22:22
Az puk kakvoto i da namerq bih vurnala...I da sa 200$ ili 1 lev ili telefon kvoto i da e bih vurnala...
Az ne moga da vzema ne6to koeto ne e moe i sum go namerila...
6toto e mn gadno sa se gubat pari...Ujasno e posle tolkova tq hva6ta qd...Ako ti izgubi6 100 leva namq li da ti stane gadno...

xDON CORLEONEx
01-06-2006, 22:36
Аз пък ако намеря нещо няма да го върна. Finders keepers. Кво да направя, че лошия късмет на някого е мой късмет?

aBnOrMaL_BaBy
01-07-2006, 09:54
:arrow: ... е да де , ама на мене не са ми връщали нищо изгубено ... :wink:

Забелязах,че повечето сте на тоя принцип..
аз връщам,ама на мене никой не връща... :roll:
Еми,ако всички мислят по този начин...то никой няма да връща намереното...точно вие бъдете тези,които ще направят изключение и ще върнете..Не говоря лично към тебе.. :wink: Браво,много добре си постъпила с телефона :!:

Аз като се замисля май нищо не съм намирала...пари са изтръвали пред мене хора,и не са виждали..аз съм им ги връщала...но не съм губила май...Веднъж в даскало дадох 20стотинки за сокче от 10 и ми върнаха един лев на стотинки...еми върнах му ги на човека.. :roll: малко,малко...ама все пак реших да мму ги върна..
ООоо освен наскоро си изгубих шала в училище :evil:
НЯма ГО !!Всички лелки издирих...нищо не са намирали...Сега като почнеме даскало...само да видя някоя с моя шал...и ше ида и ще го стегна около врата й ,да я питам аз от къде го е набарала :lol: :twisted:

Има една лелка в училище дето краде! Тя е тя е аз ти казвам! Даже и картини от кабинета по рисуване е крала!! :lol:

Иначе аз съм губила бая неща щото съм доста невнимателна(даже повече от доста) картите за автобусите редовно .. (при положение че едната карта струва 71 лв. а другата 10) обаче АБСОЛЮТНО винаги са ми ги връщали .. защото примерно ако някой човек ги намери на улицата ги дава на автогарата и така.. винаги ми се е разминавало :lol:
Пари съм губила сигурно общата сума е около 300 лв .. даже преди една седмица изгубих 20.. тъкмо стоя в един магазин и си купувам панталон и вадя парите и шаш 20 лв. липсват.. стана много неудобно :oops:
А аз не помня да съм намирала нещо.. веднъж намерих 20 лв в КОФА ЗА БОКЛУК и просто и да исках нямаше как да ги върна :lol: А и веднъж бях намерила фонокарта с 200 импулса в нея. и нея нямаше как да я върна ..но след това и аз я изгубих хах :wink: Иначе бих върнала, но зависи кфо .. ако е портомоне с документи там дори и пари да има вътре бих го върнала.. ако са само пари и около мене няма никой бих си ги взела 100% :wink: а ако е някой скъп телефон и около мене няма никой който да си го търси ведната с удоволствие бих го взела за да сменя моя стария дето вече за нищо не става.. :roll: :P :twisted: