PDA

View Full Version : One In A Million



HereTodayGoneToHell
01-06-2006, 12:10
Тва е една песен на моята любима група. Много хубаво парче, но не съм съгласна с него. Става въпрос за негрите, емигрантите и хомосексуалистите. Как те нямат място в Америка. Разбира се, тази песен е причинила доста възнегудувание. Но искам да разбера и вие ко мислите за негрите, циганите, емигрантите, жълтите, хомосексуалистите, бисексуалистите, властните жени... Имат ли място, според вас, те в България?

Аз смятам, че всички сме хора и е нормално всички да бъдем наравно.

korn___
01-06-2006, 12:12
bih kazal samo ..... mrazq ciganite :!: no sum vijdal i rabotlivi ta bih kazal samo ..... ima i malki isklu4eniq :wink:

zElEnA^mAsLiNkA
01-06-2006, 12:14
Ami m0je bi e p0-d0bre da ima h0ra tuka ,a ne si4ki da imigrirat i da se pylnim s cigani ... Kfit0 i da sa da idvat ... sam0 da sprat ciganite!

i'm so excited!
01-06-2006, 12:15
всички сме граждани на г-ца Земята

NeverForgiveNeverForget
01-06-2006, 12:18
Уж всички се раждаме равни ама това не е баш така. Българската нация в момента е адски застрашена от изчезване, било то от прииждащата все по-силно и по-силно циганска вълна и напускането на българите от страната. АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В ЦИГАНСКА ДЪРЖАВА! Искам да живея в БЪЛГАРИЯ.

HereTodayGoneToHell
01-06-2006, 12:26
Уж всички се раждаме равни ама това не е баш така. Българската нация в момента е адски застрашена от изчезване, било то от прииждащата все по-силно и по-силно циганска вълна и напускането на българите от страната. АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В ЦИГАНСКА ДЪРЖАВА! Искам да живея в БЪЛГАРИЯ.

Добре, де, и аз, ама аз не ви карам да се *бете с цигани! Просто да има място за всички! Така е нормално. България не е въобще гъсто населена, за да ссе притисняваме за място. Се пак 8 милиона на 111 хил. кв. м. не е много, нали?

NeverForgiveNeverForget
01-06-2006, 12:27
Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

HereTodayGoneToHell
01-06-2006, 12:31
Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

Щото се още има хора, които се смятат за повече от другите, защото са бели :evil: Всички сме равни в тоя свят, бе!!!!!!!!!!!!!!!

SweetBunny
01-06-2006, 12:33
Axxx, mnogo po4vam da se draznq...
Mi az glasuvah za poslednoto - vsi4ki trqq imat RAVNI prava, za6to trqbva da mrazim opredeleni hora???
Dobre, ako ti se be6e rodil ciganin (po princip govorq)...6te6e li da ti e priqtno da si po-razli4en (v otricatelniqt smisal), horata da te prenebregvat, da te mrazqt, da nqma6 prava kato ostanalite hora :roll: :( :(
Tui si e ujasno napravo, ima i dobri cigani...
Ili puk homosexualistite - e dobre, ne spodelqm tehnite vle4eniq, ama zakfo trqq gi mrazq, haresvat hora ot su6tiq pol - ok, taka im e dobre...
Ama 4ak puk da mrazite hora, koito ne poznavate :x :?
HereTodayGoneToHell - napulno te podkrepqm :wink:

NeverForgiveNeverForget
01-06-2006, 12:34
Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

Щото се още има хора, които се смятат за повече от другите, защото са бели :evil: Всички сме равни в тоя свят, бе!!!!!!!!!!!!!!!
Kaжи го на циганите, които пребиха един приятел пред дома му, взеха му якето и написаха на стената в квартала "СМЪРТ ЗА БЪЛГАРИТЕ"!

Violence Against Violence.

HereTodayGoneToHell
01-06-2006, 12:36
Axxx, mnogo po4vam da se draznq...
Mi az glasuvah za poslednoto - vsi4ki trqq imat RAVNI prava, za6to trqbva da mrazim opredeleni hora???
Dobre, ako ti se be6e rodil ciganin (po princip govorq)...6te6e li da ti e priqtno da si po-razli4en (v otricatelniqt smisal), horata da te prenebregvat, da te mrazqt, da nqma6 prava kato ostanalite hora :roll: :( :(
Tui si e ujasno napravo, ima i dobri cigani...
Ili puk homosexualistite - e dobre, ne spodelqm tehnite vle4eniq, ama zakfo trqq gi mrazq, haresvat hora ot su6tiq pol - ok, taka im e dobre...
Ama 4ak puk da mrazite hora, koito ne poznavate :x :?
HereTodayGoneToHell - napulno te podkrepqm :wink:

Евалата! Каза всичко, което мисля!
Ето песента!

Guess I needed
Sometime to get away
I needed some peace of mind
Some peace of mind that'll stay
So I thumbed it
Down to sixth and L.A.
Maybe your greyhound
Could be my way
Police and niggers
That's right
Get out of my way
Don't need to buy none of your
Goldchains today
I don't need no bracelets
Clamped in front of my back
Just need my ticket till then
Won't you cut me some slack


You're one in a million
Yeah, that's what you are
You're one in a million, babe
You are a shooting star
Maybe someday we'll see you
Before you make us cry
You know we tried to reach you
But you were much to high
Much to high
Much to high
Much to high


Immigrants and faggots
They make no sense to me
They come to our country
And think they'll do as they please
Like start some mini Iran
Or spread some fucking disease
They talk so many goddamn ways
It's all greek to me
Well some say I'm lazy
And others say that's just me
Some say I'm crazy
I guess I'll always be
But it's been such a long time
Since I knew right from wrong
It's all the means to an end, I,
I keep on movin' along


You're one in a million
Yeah, that's what you are
You're one in a million, babe
You are a shooting star
Maybe someday we'll see you
Before you make us cry
You know we tried to reach you
But you were much to high
Much to high
Much to high
Much to high


Radicals and racists
Don't point your finger at me
I'm a small town white boy
Just tryin' to make ends meet
Don't need your religion
Don't watch that much TV
Just makin' my livin', baby,
Well that's enough for me


You're one in a million
Yeah, that's what you are
You're one in a million, babe
You are a shooting star
Maybe someday we'll see you
Before you make us cry
You know we tried to reach you
But you were much to high
Much to high
Much to high
Much to high




Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

Щото се още има хора, които се смятат за повече от другите, защото са бели :evil: Всички сме равни в тоя свят, бе!!!!!!!!!!!!!!!
Kaжи го на циганите, които пребиха един приятел пред дома му, взеха му якето и написаха на стената в квартала "СМЪРТ ЗА БЪЛГАРИТЕ"!

Violence Against Violence.

Така е, има такива! Но се едно само циганите се бият и така нататък!!! Се пак не забравяш добрите българи - мутри, които само избиват други хора!

Swinkenhoffer
01-06-2006, 12:40
за мен е важно да няма цигани и турци, другите не ме интересуват ... не, излъгах ... всъщност ми се иска държавата да се грижи повече за СВОЯ народ (българите), а не за ромите ... хъхъх, те затова раждат по 659235 деца, защото получават помощи и така не им трябва да работят, а децата им кво? ми, нищо ... и те ще народят цяло катунче, а българите ще имигрират и няма да раждат деца, защото не могат да ги гледат. ако имаше повече контрол в цялата ни система, нямаше да сме на това дередже - българите изчезваща порода ... но не би.
поне след някое и друго десетилетие ще бъдем ценни екземпляри, може да си отворим резерват:idea:
кой е като нас :D 8)

NeverForgiveNeverForget
01-06-2006, 12:41
Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

Щото се още има хора, които се смятат за повече от другите, защото са бели :evil: Всички сме равни в тоя свят, бе!!!!!!!!!!!!!!!
Kaжи го на циганите, които пребиха един приятел пред дома му, взеха му якето и написаха на стената в квартала "СМЪРТ ЗА БЪЛГАРИТЕ"!

Violence Against Violence.


баси... ама те май са на твоя принцип...
защото съм виждал адски много надписи... смърт на циганите, циганите на сапун и т.н.
ето ти го око за око... :wink:
Гледай сега, аз нямаше да имам нищо против циганите, ако вместо да си седят на гъза и да крадат, работеха и допринасяха за развитието на странта. Не стига, че седят и нищо не правят, грабят ама и се оплакват че не им стигат парите. Има една стара циганска поговорка, която казва "Циганинът си е циганин."
Сега говорите така, ама след 10 години като видите, че 60%-70% от населението на българия са цигани ще запеете друга песен.
Не ме разбирайте погрешно не подкрепям нацизма или расизма или нещо от сорта. Просто искам да живея нормално в тая страна без да се налага да се оглеждам на всички страни като се прибирам вечер.

Qgodka_
01-06-2006, 12:59
Понастоящем мисля че проблема с циганите е най-належащ и трябва да търси разрешение, но такова едва ли скоро ще бъде намерено .... за моя жалост...

lina15
01-06-2006, 13:05
Никой. Докато я има България, всеки трябва да е добре дошъл тук и да има равни права

Swinkenhoffer
01-06-2006, 13:08
Никой. Докато я има България, всеки трябва да е добре дошъл тук и да има равни права
да, но когато циганите (като малцинство ... уж) се ползват с повече права от българите, какво да правим? :?
то бива, бива, ама ...

Worthless
01-06-2006, 13:11
bih kazal samo ..... mrazq ciganite :!: no sum vijdal i rabotlivi ta bih kazal samo ..... ima i malki isklu4eniq :wink:ъхъ...
ъм... абе песента доколкото знам беше грешно разбрана, ддз, ще проверя точно кфо се е имало предвид...
ма за циганите... грррр... баси, тия имат повече права от нас... как да не ги мрази човек
ма аре да не вкарвам пак кухите си разсъждения

rosskata
01-06-2006, 13:48
Аз не съм съгласна с расистите, националистите, ксенофобите, хората, които запо4ват всяко второ изре4ение с "МРАЗЯ" , хората , които съдят за другите по външни , а не вътрешни фактори, вси4ки орани4ени хора, отказващи не просто да възприемат, а дори да изслушат другата гледна то4ка... Но аз не съм ПРОТИВ ХОРАТА, а ПРОТИВ ТЕЗИ ТЕХНИ ВЪЗГЛЕДИ... Не изклю4вам факта сред тях да има супер пе4ени типове...

И ВЪПРЕКИ 4е съм против техните разбирания, смятам, 4е и тези хора , както вси4ки ние имат право на живот и на равни условия. Да не говорим колко тъпо зву4и "Да ги махнем от България" И като ги махнем кво??? По- добре ли ще бъде?? Съмнявам се. Това което прави живота красив е разнообразието.
КОлкото до циганите, негрите, хомосексуалните... Познавам такива хора, някои от тях са супер, други не ме кефят... То4ка.

01-06-2006, 14:18
И аз съм против мангалите ..

Оня ден една моя съу4ени4ка с гаджето си седят в някво заведение и там имало мангали и изведнъж един от ония мръсни цигани станал шибнал гаджето и и му избил 1 зъб ..
на др ден кат полицията фанала мангала като го питат що го е ударил оня мангал казал "Ами не ме гледаше както трябва"

Та думата ми е за кви се имат .. тоя свят да не е техен .. е тка за нищо може те пребие .. баси шибаните мангали

xandria
01-06-2006, 14:28
mi az sum protiv ziganite po pri4ni gorespomenati nai to4no ot пор... ina4e vsi4ki sa dobre do6li ama tiq zigani prosto... mnogo si pozvolqvat

01-06-2006, 14:39
abe kakvi cigani kvi 5 leva!Da mrut
Gledah predavane za Bulgariq kak jenite vse po-malko deca rajdat ,a nqkoi dori ne rajdat,dokato rajdaemostta pri ciganite v BG e 3puti po-golqma ve4e!!!DO 2050 E DOKAZANO 4E CIGANITE 6TE NABROQVAT 30% OT NASELENIETO A NIE NAI MNOGO 50%!Te ni nastigat be hora vzemete se v ruce i rajdaite,tuko vij ciganite zavladeqt sveta..gnusni tvari

RoyTheReaper
01-06-2006, 14:46
ami istina e 4e NQKOI hora ot malcinstvata si pozvolqvat mnogo. ciganite trqbva da si platqt toka -ina4e spirane na toka i syd :!: osven tova turcite nai naglo si prikrivat sen4estiq biznes s antikonstitucionnata si partiq DPS. no za vsi4ko tova e vinovna durjavata ni 4e go dopuska. vav absolutno vsqka malcinstvena grupa ima i gotini horica, i istinski assholes.
trqbva da ima ravni prava za vsi4ki (est ne romite i turcite da imat pove4e prava ot bulgarite) i darjavata da tretira ednakvo vsi4ki.

01-06-2006, 14:58
[quote=NeverForgiveNeverForget]Не е много ама българите стават все по-малко а циганите все повече! Това което ти казваш е невъзможно! След 10 години най-късно в България ще започне расова война.

Щото се още има хора, които се смятат за повече от другите, защото са бели :evil: Всички сме равни в тоя свят, бе!!!!!!!!!!!!!!!
Kaжи го на циганите, които пребиха един приятел пред дома му, взеха му якето и написаха на стената в квартала "СМЪРТ ЗА БЪЛГАРИТЕ"!

Violence Against Violence.


tova koeto sa napravili e ujasno :( ama ne trqbva vsi4ki cigani da gi slagame pod ob6t znamenatel ,ima vsqkakvi hora :!: sa6to takak smqtam 4e ne trqbva da si vodim nqkakvo mnenie za nqkoi 4ovek spored negovata narodnost ,rasa ili ne6to takovo VSEKI E RAZLI4EN :wink: TRQBVA DA GO OPOZNAEM I POSLE DA SI NAPRAVIM IZVOD :wink:

LunaTriCk
01-06-2006, 15:21
Щом имате време да опознавате всеки циганин и да преценявате добър ли е, лош ли е - правете го. Аз нямам. Всички сме имали равни права ?? Те тез права да не сме ги получили с пеене на песнички ? Трябва да се заслужат по някакъв начин. Мислч, че циганите не са достойни да ги притежават. Малко от тях даже знаят какво е това. Само говорят на изуст. Не мога да разбера как може да се сравнявате с номади ? С група хора, единственото, което ги обединява е цвета на кожата и езика. Нито история, нито писменност, нищо с което да се гордеят. Е, аз как аз мога да се нарека равен с него ?

RoyTheReaper
01-06-2006, 15:44
Щом имате време да опознавате всеки циганин и да преценявате добър ли е, лош ли е - правете го. Аз нямам. Всички сме имали равни права ?? Те тез права да не сме ги получили с пеене на песнички ? Трябва да се заслужат по някакъв начин. Мислч, че циганите не са достойни да ги притежават. Малко от тях даже знаят какво е това. Само говорят на изуст. Не мога да разбера как може да се сравнявате с номади ? С група хора, единственото, което ги обединява е цвета на кожата и езика. Нито история, нито писменност, нищо с което да се гордеят. Е, аз как аз мога да се нарека равен с него ?

pravata v edna demokrati4na darjava, za kakvato pretendira da e na6ata, se pridobivat po rojdenie :!:


Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

hamilcar
01-06-2006, 17:52
Нямам против никой,трябва да има равенство,все пак всички дишаме един и същи въздух.

LunaTriCk
01-06-2006, 18:10
Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

Цитираш ми конституцията. Аз именно за нея казвам, че не сме я спечелили от лотарията, че да даваме права на всеки. И най-вече погледни го от морална гледна точка, не от правна. С какво заслужава един циганин да е равноправен граждадин с теб ? Та той даже не е чистокръвен българин, просто има късмета да се е родил на наша територия.

RoyTheReaper
01-06-2006, 18:45
С какво заслужава един циганин да е равноправен граждадин с теб ?

a za6to da ne zaslujava? za6toto nqkoi ot negovoto pleme e myrda, kradec, prestupnik? takiva gi ima mnogo i sred bulgarite - tova ozna4ava li 4e vsi4ki bulgari sa kato tqh?
osven tova ravnite prava ne sa ne6to koeto da se zasluji: te sa ne6to koeto prinadleji na 4ovek i nikoi nqma pravo da mu go otnema :!: tova e taka ne samo za6toto e napisano v konstituciqta, a za6toto prosto taka e redno.

egHu4ka
01-06-2006, 20:06
Цитираш ми конституцията. Аз именно за нея казвам, че не сме я спечелили от лотарията, че да даваме права на всеки. И най-вече погледни го от морална гледна точка, не от правна. С какво заслужава един циганин да е равноправен граждадин с теб ? Та той даже не е чистокръвен българин, просто има късмета да се е родил на наша територия.

напълно съм съгласна :!:

Excuse_me
01-06-2006, 20:32
bih kazal samo ..... mrazq ciganite :!: no sum vijdal i rabotlivi ta bih kazal samo ..... ima i malki isklu4eniq :wink:

MaD_CaT*
01-06-2006, 20:51
Против никой
от гореизброените в анкетата не съм :!:
Нека и емигранти и цигани да живеят в държавата ни...макар че е жалко,че ромите почват да стават малцинство (пресилено звучи...ама с тва темпо,с което излизат малките мангалчета скоро ще се превърнем в Мангалия) :x Не мога да кажа и че нямам нищо против тях...да ,не всички трепят българи,крадат и правят всякакви такива неща...но съвсем малко са тези,които си стоят мирно и кротко...и се хранят с това,което си купят,намерят,спечелят с труд(ако ме разбирате)
И вижте циганите са единни!Давам пример БИГ Брадър 2 ...един циганин събра гласове,колкото с един българин..не искам да прозвучава расистко..напротив Сали не беше зле...но доста цигани са гласували..мисълта ми е ,че са единни...давам друг пример- в един побой..няма да отиде 1-2 цигани..ще ти се тупне цяла туба мангали...защо ?! Ми,защото са единни,и задружни,така да го нарека..а ние ?! Смятам,че българите гледаме да се спасяваме по отделно...:roll:
Видях,че пак се засяга темата за циганите,за това и аз си изразих мнението... :roll:

LunaTriCk
01-06-2006, 21:42
Равни ? Никога не сме били, никога и няма да бъдем равни. Никога и не трябва да сме равни. Всяка нация, всеки човек е различен. Някой е постигнал повече, друг по-малко. Ако сложиш всичко под общ знаменател, ти убиваш това, което онзи по-способния е постигнал. Всеки трябва да си знае мястото на стълбата. Не сме всичко еднакво способни, който е по-добър от другите заслужава да се счита за нещо повече. Не мога да приема, че един цигагин е равноправен с мен. Как да го приема като съгражданин, като няма нищо общо с България ? Не мога и да го приема като друг гражданин понеже няма и собствена държава. Е, защо трябва да се чувствам на едно ниво с него ? Само, защото има еднакъв брой крайници като мен ? Е, съжалявам но се имам за нещо повече от животно.

machoka
01-06-2006, 22:12
Не мога да приема, че един цигагин е равноправен с мен. Как да го приема като съгражданин, като няма нищо общо с България ?

Приеми го - толкова си равен, колкото и с евреин, колкото и с всеки друг.

Ти и той сте се родили в България - българи сте по паспорт, братя сте по земя! Независимо той или ти какво приказвате - това си остава факт.

Не си никой, за да се разпореждаш кой има право да живее, кой е българин и подобни!


Всеки трябва да си знае мястото на стълбата.
Коя е тая стълба, ти ли я определи? Всички се раждат равни - няма по. Имаш същите тези права, които има и рома. Защитава ви една конституция, спазвате едни правила. За нарушителите има санкции - независимо българи ли са или други.


Те тез права да не сме ги получили с пеене на песнички ? Трябва да се заслужат по някакъв начин. Мислч, че циганите не са достойни да ги притежават.
Твърде си нищожен в глобален аспект, за да правиш подобни заключения.

LunaTriCk
01-06-2006, 22:56
@exploitedteen
Мога да се нарека българин, защото имам род. Имам история зад себе си. Заслужил съм си го с късмета да се родя в правилното семейство. Знам, че не всеки тръгва от една линия, точно затова трябва да докажеш, че и ти
си способен. А, все пак не всеки може. Оцеляват по-силните, така е в природата, така и в живота. Този, син на милионер
завършил Оксфорд, презираш го не защото според теб, той се мисли за нещо повече, презираш го защото му завиждаш. Той има всичко, което ти нямаш. Че и повече.
Ако ти беше на неговото място, сериозно ли си мислиш, че все още щеше да ти пука за другите ? Ти, вече опитал от сладкия живот, щеше ли да го загърбиш ? О, не. Лъжиш единствено себе си.

@machoka
О, да равни сме. Ама само на хартия. То и ти не си някой, че да ми казваш, аз какво съм и какво не съм. Аз си имам собствени възгледи, споделям ги и си ги защитавам. За съжаление, стълбата на живота не съм я определил аз. Може и да се раждаме равни, но постепенно някой стават повече, други по-малко. Ай, да обърнем внимание шанс на тези, които са повече, а ?

Tedka-Medka
01-06-2006, 23:14
be stiga be..trqalo da imat prava
q se skriite..pfu
tfa da ne e Ciganiq!?
tfa e Bulgariqqqqqqq za boga..
da mrat groznite mirizlivi mangali..
daje i..tolkoz sa nagli..f bylgariq na romski
sh mi prikazvat..napraite si dyrjava i stoite tam
ve da eba vashta mama da eba grozni cigani!!!!!
mrazq typi cigani!!!!!!mrazq gi
da umrat, na sapunn!!!!!!!!!!!!!!
ai sq opluvaite me

Tedka-Medka
01-06-2006, 23:25
оплюй се сама...
според мен не заслужаваш да се наречеш мислещ човек...
заслепени от непонятна злоба и омраза...
мразите без да знаете защо...

mrazq gi,shtoto kradat,lyjat,
mamqt..pravqt mizerii
abe ti si lud be!!!bojee
ciganina e syzdaden za da trovi bylgarite..
ne ciganite sa malcinstva veche a nie,
bylgarite!!tuka v moq grad samo cigani..
ne mojesh da izlezesh vecher,to se
she te zakachat,she vikat zad teb..2 telefona
mi otkradnaha..zaplashvat ni..a zemi gi
da jiveqt u vas kat tolkoz gi obichash..
nali se sa bezdomni i bezrabotni..
zemi gi da ti mirishat mizernicite

Tedka-Medka
01-06-2006, 23:35
имах добро впечатление за теб...
затова ще ти обясня кротко и спокойно...

тези хора са гниди не защото са цигани, а защото са престъпници...
другото е... живея в квартал, където е пълно с цигани и... не правят много мизерии... много от тях работят в чистота или по училища и т.н. са чистачки и честно си изкарват парите с работа за която съм убеден- ти не би се наела да работиш...

българите също крадат...
само че, българите крадат заводи...
българите правят пирамиди
българите източват ДДС
българите крадат коли
да продължавам ли???

научи се да мразиш престъпниците, а не просто различните хора...

ne prosto spiram da sporq
ne iskam da se karam s tebe..
kakto i da e..az si dadoh mnenieto
za men si ostavat bokluci..ako ne si
edin ot tqh ne se chustvai obiden
i ne go vzemai tolkoz pri syrce!
spokoino..ne me mrazi :) xax

Tedka-Medka
01-06-2006, 23:44
AZ SYM SI RASISTKA
ne kym si4ki rasi de..samo
kym ciganite ;)))
nqam nishto protif negri,jylti i t.n
a homoto i bi-to:))
cheee..az..sum bi :)) xaxaxaxa

`Death`Whore`
01-07-2006, 01:32
Циганите са просто грозни и гнусни(не всички, но повечето!), говорът им е гаден...не ми харесват физически.

cannabinoid
01-07-2006, 01:59
Изключително много мразя циганите! (с изключения разбирасе) но тия гейове да им сера в устата !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! Гласувах, че мразя тъпите гейове!

х
01-07-2006, 09:53
svoboda, ravenstvo, mir
http://www.iwn.fi/~janil/piis.jpg

LunaTriCk
01-07-2006, 10:54
За да станеш българин не се прави нещо, за да го докажеш. Предците ми вече са го направили, аз само трябва да продължа рода. Човек се ражда с нациалноста си, не може да стане българин,турчин, арабин и т.н. щот повече му харесва просто ей така. Какъв род имат циганите ? Дошли на наща земя преди време, харесало им и айдее дай щот тъпчем една земя да сме равни. Сигурно обичаш историята, ай докажи ми че циганите имат няква заслуга да ги наричам братя ? Борили са се във войните ? Участвали са във възстания ? Спасили са много българи ? Какво ? От всичките години, които съм учил в училище, не помня даскалите да са ни споменали някви тяхни дела? Някой известен циганин, с който да могат да се гордеят.
Няма да има българи в бъдеще, защото те ще ни надброяват. А това е плашещо...
Животно не, ама заблуден - да.

Bleika
01-07-2006, 11:20
Абе кво се препирате-всички хора са грешка на природата тва е!!!!
Независимо дали има цигани в България или не,тя си остава идна гнусна държава! Накои Българи както ги наричате са по-лоши от циганите,съществуват такива изчадия,пропаднали типове,пияници,УБИИЦИ,крад и и т.н.Ей тия ги мразя аз ей тия дето незнаят как да живеят..и всъщност циганите са българи щото живеят в тая смешна държава тва е!Неможе да се промени и така и ще си остане
независимо кой какво мрази и какво обича,те като гледам се развиват по-добре от нас'Българите'

LunaTriCk
01-07-2006, 11:48
Под думата "аз" не искам да кажа аз - 1л ед.ч.
"Аз" като българин става въпрос. Какво имам ли ? Народност, писменност, култура, история. Дали има някой циганин, който може да се похвали със същото ?
Как може да го наречеш българин, като той даже не говори на твоя език ?

дам, натрапили сме се, но въпроса е там, че ние сме били първи. Не ни трябва още някой, който да се натрапва.

Защо мисля, че не са участвали във войните ли ? Защото никъде не е доказано.

проф. Чирков...мхм. Хирург. Питам те за някой по-далечен. Някой писател, музикант, войник, артист ?

ний сме по-силни, но те ще са повече.

`Death`Whore`
01-07-2006, 11:50
А ние какво сме? Смесица от 3 племена, едното от които се е набутало и е взело русите жени.

party_girl
01-07-2006, 12:07
PROTIV CIGANITE :!:
naistina ima izkliu4eniq ot tqh
nar mn se radvam na nqkvo milo cigane :D
idva pri teb i mi vika"kako,iska6 li karti4ka"
ama ne nahalno a daje 6e potyne v zemqta ot sram :shock: :D mn im se radvam
no tva sa izkliu4eniq :!:

Грахче
01-07-2006, 14:23
здравейте на всички :)

реших и аз да кажа нещо в разпаления ви спор :)

казвате "всички сме хора, трябва да има равноправие" , говорите за морал... ок :)

съгласна съм. нека всички да сме равни. звучи добре.

но откъде накъде един циганин може да не си плаща тока и неплатените сметки да му се трупат ли трупат, а към българина няма такова отношение? той или си плаща, или му спират тока?! къде е коректното отношение? а равноправието?

казвате, че има и добри цигани. та нали всички хора лъжат, крадат, убиват. с какво един циганин убиец е по-различен от един българин убиец? на пръв поглед - нищо. съгласна съм - и двамата трябва да получат своето наказание. да, циганите и те са хора. трябва да се отнасяме към тях с уважение. ок.

ама как да го уважаваш този дето е целия в мръсотия, мирише на незнам си какво, изпружил се е на някаква пейка и от джоба му се подава торбичката с лепило? след малко виждаш как детето му идва при него, дава му някакви пари, които е събрало, но получава шамар, защото не е събрало достатъчно?!

не се съмнявам, че има и цигани, които са хора на място. но това са изключения. а на всеки е известно, че едно общо мнение не се прави на базата на изключенията.

незнам вие колко сърдечни, добри, човечни цигани сте срещали.. и къде сте ги срещали... но съм забелязала, че в големите градове е едно и също - простотия, неоснователна надменност и самодоволност от страна на циганите.

И да, не се раждаме с равен старт. Жалко е. Гадно е. Ама това е реалността.

Не доумявам как така изведнъж всички забравихте случки като тази например -> "Умря професорът, бит от цигани" (http://www.omda.bg/bulg/news/TSIGANITE/Zaharna%20fabrika_3.htm)

И ако някой прочете статията, кажете ми на какви мисли ви навява следното изречение :" Глобите също не вършели работа, защото циганите казвали, че нямат пари и документи. " Как така няма да имаш документи? Дори паспорт? Нали говорехме за разноправие.. закони разни?!

А за колко села, които са населени само с българи сте прочели нещо такова - > В село Микрево момичетата на 10 години вече работят като проститутки, а родителите са им сводници. (http://ntv.bg/news/show_news.php?id=7601)


Всеки обвинява българите в лошото си отношение към циганите, ок. Всеки изказва възмущението си, че не е справедливо, че един циганин трябва много да се доказва, за да получи уважение... ок. Всеки призовава да се държим с тях като с равни, ок. Ама как? Не става само на думи и като щракнем с пръсти. Циганите не искат да бъдат интегрирани в обществото. Опитват се единици. И успяват. Другите продължават с първобитния си начин на живот и отрицателното отношение към заобикалящия го свят.

Последните проучвания на “Амалипе” сочат, че 66% от ромките в България никога не са работили, 20% от тях са въобще неграмотни, а близо 39% стигат само до начално образование. Тези, които завършват основно, са 37%, а със средно са едва 4% от жените. 80% от циганите калдараши и бургуджии въобще не могат да четат и пишат.

И сега ще кажете, че българите сме виновни за това, защото не им даваме шанс? Хайде стига глупости!

И бтв винаги ми е било чудно защо никой не прави разлика между "безработен" и "неработещ". "Безработен" е човек, който е загубил работата си, но активно си търси нова. Докато "неработещ" е такъв, който не е работил, в много случаи никога през живота си, и не гори от желание да започне. Кажете ми колко такива "неработещи" българи познавате? А циганите към кои ли принадлежат, към "безработните" или "неработещите"?! Мх, труден въпрос наистина?

За да се отнасяш с някой като с равен трябва да го чувстваш като такъв. Как да се почувстваш равен с човек, който се отнася безотговорно към живота си? Мисли единствено за това как да се размножава, за да получава по-високи помощи, за да има с какво да живее, защото това да работиш си е само за балъците, и изпива голяма част от получените пари?!

Извинявайте, ама циганите в Българияя имат по-големи права и от българите.Никой не ги спира да ходят на училище,никой не ги спира да работят,ако си намерят работа и т.н. Това,че родителите не пращат децата си на училище,може би се смята,че е проблем за който сме виновни аз и съседа ми,защото не сме направили необходимото да ги убедим,че така не трябва. Можете ли да ми кажете след като оправдавате циганите, че крадели желязо, защото нямали "друг изход",българите които също живеят на социални помощи,ако тръгнат и те да крадат желязо,какво ще остане за крадене след някоя друга година??? Това са пълни смешки!

RoyTheReaper
01-07-2006, 14:49
iskam da popitam rasist4etata: kak predlagate da se re6i romskiq problem v BG :?:

LunaTriCk
01-07-2006, 15:32
един хирург е по- маловажен от един войник ли???
и не е просто хирург той... :wink:

както и да е... признавам те, за промит мозък... просто е смешно това, което ми пишеш

сънувай си бялата раса и как си толкова велик и другите са по- слаби от теб...
живота ще ти докаже, че не е така... мамино детенце...

мммммхм. Признаваш ме за промит мозък. Аз пък те признавам за равен с този (http://baimangau.hit.bg/mango3.jpg)
И точно живота ми показа, че не всички сме равни междудругото...
И ти казах, да споменеш някой от по-старото време. Не наш съвременник.Не съм омаловажавал хирурга.
Проблема с циганетата може да се реши само като се изселят на някой остров и там да си се клецат като зайци. Ако искат и собствена държава да си направят. Пука ми, само да не са по наще улици.

Tedka-Medka
01-07-2006, 16:16
iskam da popitam rasist4etata: kak predlagate da se re6i romskiq problem v BG :?:

да ги иЗтрепим!!смърт!
сорка ако е прозвучало злобно :)

RoyTheReaper
01-07-2006, 16:19
Проблема с циганетата може да се реши само като се изселят на някой остров и там да си се клецат като зайци. Ако искат и собствена държава да си направят. Пука ми, само да не са по наще улици.

ti govori6 za istoriq...ama qvno si nqma6 ponqtie ot neq; vsi4ki koito deistvat po metoda koito opisa sa obre4eni da budat izhvurleni v bokluka na istoriqta i ima desetki primeri za tova.

Tedka-Medka
01-07-2006, 16:22
exploidetteen
смяташ ли се равен с ей тоя http://baimangau.hit.bg/mango16.jpg :shock:
много тъпи изказвания прайш..
ако се смяташ за тавен тука с циганите
по нашите места..;))
леле да не ми е работа с тебе батка..
надявам се да не си такъв не ми приличаш
на такъв за ся

RoyTheReaper
01-07-2006, 16:22
iskam da popitam rasist4etata: kak predlagate da se re6i romskiq problem v BG :?:

да ги иЗтрепим!!смърт!
сорка ако е прозвучало злобно :)


“Peace cannot be achieved through violence; it can only be attained through understanding.”

za6to li? za6toto nasilieto vodi do nasilie!

Tedka-Medka
01-07-2006, 16:27
exploidetteen
смяташ ли се равен с ей тоя http://baimangau.hit.bg/mango16.jpg :shock:
много тъпи изказвания прайш..
ако се смяташ за тавен тука с циганите
по нашите места..;))
леле да не ми е работа с тебе батка..
надявам се да не си такъв не ми приличаш
на такъв за ся

и добре с какво да съм по- различен??
дишам, ям, пия, ходя, говоря, сера, драйфам, пърдя, пикая...
изпитвам омраза, злоба, завист, любов, радост, тъга...
както и той...
и двамата сме хора...

ама той смърди :)
мухаха
чатара патараа Мухамед Али Асан Ага :)

01-07-2006, 16:33
хубаво де.смърди.аз па познавам и българи
дето смърдят в истинския смисъл на думата
не ти се иска да си до тях.всички сме хора мамка
му.някои смърдят, някои крадат, някои
още нещо правят.това което ни обединява е, че
живеем в един и същи свят-колкото и да не ви се
иска, така е.и вместо да се проявиш като разумен човек и да потърсиш компромис, начин да живеете
нормално без да си пречите един на друг, ти
обиждаш, псуваш, биеш и т.н.
и после ми казваш, че си по-извисен/а от тях...
хубаво, щом така мислиш

LunaTriCk
01-07-2006, 17:28
ами аз съм равен с него...
не виждам с какво един човешки живот да бъде смятан за по- ценен от друг...

Ооо, всичко на тази планета си има цена. И следователно едно нещо е по-ценно от друго. Било то живот или предмет. Съжалявам, но това е реалноста. Ако искаш да оживееш, примиряваш се.
Престъпност има навсякъде и при всеки. Въпроса е, че при циганите е най-разпространена. 90 на 100 циганета са престъпници. За българите незнам колко е, но определено е по-малко.

Tedka-Medka
01-07-2006, 17:46
ами аз съм равен с него...
не виждам с какво един човешки живот да бъде смятан за по- ценен от друг...

Ооо, всичко на тази планета си има цена. И следователно едно нещо е по-ценно от друго. Било то живот или предмет. Съжалявам, но това е реалноста. Ако искаш да оживееш, примиряваш се.
Престъпност има навсякъде и при всеки. Въпроса е, че при циганите е най-разпространена. 90 на 100 циганета са престъпници. За българите незнам колко е, но определено е по-малко.

напълно съм сагласна с тоа пич

HereTodayGoneToHell
01-07-2006, 17:58
Последните 3 страници в тази тема не съм поствала нищо, въпреки, че тва е моя тема. Просто исках да видя докъде ще стигнете в желанието си да накарате някой да мисли като вас. В интерес на истината съм раочарована. Темата не целеше дискусия "Българи vs цигани". Исках просто да направим една статистика за дискриминацията в нашата държава. Затова и темата не е за българите и за циганите. Просто секи да каже честно дали е против някое от малцинствата. А не да се карате! Секи си има лично мнение и аз исках да го чуя. Ако темата ще продължава в този вид, предпочитам тя да бъде заключена, защото не това е предназначението. И сега... Ще ви бъда много благодарна, ако изразите отношението си не само към циганите, а към МАЛЦИНСТВАТА.

LunaTriCk
01-07-2006, 17:59
Откъде я имам статистиката ли ? Лични наблюдения и приятели. По-сигурно от това незнам.
"материялист с някакви извратени идеи, за супремация на своята ти раса"
Мммм въобще не си близо даже. Просто мразя циганите. А и живеем в един и същ свят, жалко че не искаш да го видиш, такъв какъвто е всъщност.
Когато, живота ми зависи от някой циганин и той ми помогне, тогава ще повярвам в тях. Дотогава...не.

LunaTriCk
01-07-2006, 21:17
их, тъкмо взе да става интересно :roll:

WILD__BOY
01-07-2006, 21:20
Мразим крадливия ромски контингент :) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Грахче
01-07-2006, 21:23
това което ни обединява е, че
живеем в един и същи свят-колкото и да не ви се
иска, така е.

може да живеем в един и същи на свят, но начинът по който гледаме на него е твърде различен. Съжалявам, но колкото и упорито да ми говорите ей така просто на думи, че циганинът и българинът имат еднакви виждания за света и изобщо за всичко, което се случва около тях... ами няма да ви повярвам.

Това, че сте срещнали точни хора от тяхна страна е много хубаво. Аз не отричам тяхното съществуване. Съгласна съм, че омразата не води до никъде. Така е. И вие на какво мнение сте - трябва да им се дава повече възможности за развитие и живот, имайки предвид бита и начинът им на мислене. Ем, сори, ама накъде повече? Не може само да се дава, защото даденото не се цени.
И нали точно начинът им на мислене трябва да се промени в посока да не чакат само да им се дава.

И айде защото на детето ще му се подиграват, то да си остане просто, необразовано и отчуждено вкъщи. Ама да, то за какво му е образование? Нека още от малко да го настройват, че сред българи ще го 'смачкат' - унижават и потискат, пък да видим колко дружелюбен и готин човек ще стане след време... Както едно българско дете понася подигравки в училище /защото не вярвам да има някой, който да не е минавал през това/ така и циганчето може. Нали всички бяхме равни? Защо него да го оправдаваме и защо се съмняваме, че няма да може да се справи? Ако пожелае - ще успее. Стига сме ги оправдавали! В началото може и да е трудно, е и? Това значи ли, че трябва да се откажеш?

И какво значи "как да се разреши ромския проблем в Бг?" То ако имаше ясно решение то до сега да е взето. Не сме единствената държава, която се бори с интегрирането на малцинствата и има проблеми в тази област. Ами Германия, Франция, Русия... дори те не могат да се справят с положението...

Извинявай, но ако ще търсим равен шанс, нека да го имаме и ние.
Не че мрънкам. Аз ще търся и ще намеря начин, защото не съм научена да стоя и да чакам, но не е правилно да ги защитаваш така.
Като искат интеграция, да положат усилия. Както ние сме положили усилия да постигнем нещо.
Правят ли това, всички ще ги уважават и няма да се налага да коментираме тези въпроси.