PDA

View Full Version : след 12 клас...



01-07-2006, 18:17
оф...няям никва идея какво искам
да правя...
кажете вие решили ли сте какво искате
да учите после?аз ся съм 10 клас...
и съм се панирала ужасно щото нямам
идея какво да правя ебаси откъде хората
разбират какви искате да станат?!?
няма ли някъф сайт със всички специалности
на света и гледаш цъкаш и да ти дава вече
университетите където се учи и т.н.....

01-07-2006, 18:27
mili4ka ne vsi4ko e v internen. purvo trqbva da re6i6 v koe si nai silna i da dava6 vsi4ko ot sebe si za da ima6 dobur uspeh po dadeniq predmet posle preglejda6 spec na universitetite(tova ve4e go ima v net-a) i gleda6 v koi se kandidatstva s izbraniq ot teb predmet. v pove4eto saitove na universiteti ima i kratko obqsnenie kakvo to4no se izu4ava v dadenata spec. iiii taka ne e 4ak takava filosofia
Good Luck :P

01-07-2006, 18:31
хубаво де на психология се кефя.
ама то има ТОЛКОВА видове специалности
и откъде да знам после кво ше я правя
тая психология...ще се окаже така че с дипломата
ще мога да си избърша гъза най спокойно:)

експлойтедтийн кво учиш и къде? :D :D

RoyTheReaper
01-07-2006, 19:06
ako si dobre s angliiskiq i s ocenkite moje6 da se probva6 s toefl i sat v nqkoi amerikanski. tam nqma da se pritesnqva6 kakvo da u4i6, za6toto moje6 da re6i6 sled kato ve4e si prieta.

RoyTheReaper
01-07-2006, 19:21
ako si dobre s angliiskiq i s ocenkite moje6 da se probva6 s toefl i sat v nqkoi amerikanski. tam nqma da se pritesnqva6 kakvo da u4i6, za6toto moje6 da re6i6 sled kato ve4e si prieta.


забрави да споменеш, че няма пълни стипендии и пак си трябва да имаш яко кинти... :roll:

zavisi kade: v blagoevgrad ima; v evropa nqma a v samite USA ima dosta mesta kadeto ako ima6 visok rezultat mogat da ti platqt vsi4ko i da ti ostane da si pla6ta6 samo bileta

RoyTheReaper
01-07-2006, 20:37
за съжаление на местата, където си заслужава да учиш можеш да получиш до 60% стипендия (поне така беше, когато се занимавах аз)...
другия вариянт е чрез някоя фонданция и т.н., ама там си е шибална работа...
zanimaval si se? i kakvo to4no stana...spodeli malko opit.

lp_krasi
01-07-2006, 20:37
миии нз аз лично съм се ориентирала към строителен инженер в УАСГ звучи мн добре и искам да се занимавам с тва и се влиза с математика а по математика съм мн добре...всъщност в тва съм най- добра...:)и така

vra4ka
01-07-2006, 22:06
Аз имам идеи за международно право в Германия :wink:

01-08-2006, 13:09
аз ти стисках бе!
а тфа че не са те допуснали
е кофти:( и ся кво?

BroKeN^DreAmZ`f
01-08-2006, 14:16
Еми късмет на другия изпит тогава :D
Ами и аз кът тебе май съм доста пообъркана,е не 4ак толкоз де ама пак :D зна4и нещата дет искам да у4а най-много са 4:моден дизайн,право,психология и журналистика :D само дето и аз така с тез специалности дет са 1219080 немога нищо да схвана....хубоискам да у4а право например....ама то има супер мноо видове баси и със си4ко етва и съм супер безинформирана.....идея си нямам как стават нещата и така нататък,ужким търся в нет тва онва да съм малко по в 4ас ама полза няма :D ама то и аз кът тебе съм 10 клас ся така4е имаме още около година да решим споко тя бързо ще мине хахха :D

HopeLesss
01-08-2006, 20:49
И аз още много се двоумя. Вече съм 11-ти клас и трябва да се насочвам нанякъде. Май съм най-добре по английски и литература, в другите области хич ме няма. Мислех журналистика ама една журналистка ме разубеди като ми даде доста основателни причини да не уча това... Сега си мисля за Връзки с обществеността или нещо подобно... :roll: Ако не ще видя някъде в Америка :roll:

hamilcar
01-08-2006, 21:26
След 12ти клас,мисля да се запиша география и английски специалност туризъм.Надявам се да стане.

123456789
01-08-2006, 22:02
Насочи се към нещо с перспектива! Виж, позапитай хората около теб, дори поговори с родителите си! Наистина, хубаво е, че от още сега си мислиш за това!
:wink:

fulldelight
01-08-2006, 22:06
http://www.uni-sofia.bg/index.html

ето ти, къде може да видиш специалностите, които се учат в СУ и т.н. Ако те влече киното или фотографията:

http://natfiz.bitex.com/

Аз лично съм 9ти клас и ако след 12ти ПО НЯКАКВА УЖАСНА СЛУЧАЙНОСТ не замина за чужниа, ще се пробвам в СУ със Европеистика, Социология, Политология или Журналистика :)До тогава ще си избера :P
Видях, че искаш нещо с психология...хм, по МОЕ МНЕНИЕ нищо свързано с психологията няма хляб в БГ, тъй че ако искаш това, се замисли да отлетиш на някъде ;)

sOutH^pArk
01-09-2006, 15:36
Ми аз съм 11 клас ии общо взето още от 5-ти клас съм решила, че след 12-ти клас ще кандидатствам медицина. Сега ходя на уроци и така :lol:

rosskata
01-09-2006, 16:54
След 12ти клас,мисля да се запиша география и английски специалност туризъм.Надявам се да стане.

:P Аз уча туризъм, весело е :P

Не бях решил какво искам до средата на 12 клас... И все още не знам, така че споко- не е толкова важно да мислиш с години напред... В средата на 12 клас реших че ще кандидатствам в СУ, УНСС и ИУ- Варна... С история кандидатствах, и това го реших спонтанно... Също така случайно се получи, че останах във Варна... ПОнеже не знаех какво искам да уча, бях написала на първо място Туризъм, заради езиците които се изучават усилено...
И така се получи- низ от случайности... Но сега съм адски доволна, уча интересни неща, и срещнах страхотни хора...

Съвет- не се стягайте, има време да решите, а дори и да не стане както сте го решили, не е фатално- когато губиш не знаеш какво печелиш...

п.с Експлоитед, нали сесията ви почваше от 9ти? :shock: Споко за изпита, ще те пуснат следващия път...Аз съм така с руския, ходила съм веднъж за цял семестър... Незнам ка ще правя...
между другото... Вас и на лекции ли ви проверяват :?:

п.п.сАз вече взех 2 изпита... :P :roll:

LunaTriCk
01-09-2006, 18:21
кино и режисура
Натфиз
СУ Варна
Нов Български Уневирситет

hamilcar
01-09-2006, 21:24
След 12ти клас,мисля да се запиша география и английски специалност туризъм.Надявам се да стане.

:P Аз уча туризъм, весело е :P

Не бях решил какво искам до средата на 12 клас... И все още не знам, така че споко- не е толкова важно да мислиш с години напред... В средата на 12 клас реших че ще кандидатствам в СУ, УНСС и ИУ- Варна... С история кандидатствах, и това го реших спонтанно... Също така случайно се получи, че останах във Варна... ПОнеже не знаех какво искам да уча, бях написала на първо място Туризъм, заради езиците които се изучават усилено...
И така се получи- низ от случайности... Но сега съм адски доволна, уча интересни неща, и срещнах страхотни хора...

Съвет- не се стягайте, има време да решите, а дори и да не стане както сте го решили, не е фатално- когато губиш не знаеш какво печелиш...

п.с Експлоитед, нали сесията ви почваше от 9ти? :shock: Споко за изпита, ще те пуснат следващия път...Аз съм така с руския, ходила съм веднъж за цял семестър... Незнам ка ще правя...
между другото... Вас и на лекции ли ви проверяват :?:

п.п.сАз вече взех 2 изпита... :P :roll:

Трудно ли се влиза ? Мен лично географията много ми харесва любим предмет ми е и нямам проблеми с него.За английския ще се потрудя повече,но и с него ще се оправя.

RoyTheReaper
01-10-2006, 12:24
moite nabliudeniq puk sa 4e turizma ne e perspektivna specialnost. brat mi e zavur6il turizam vav varna i spored nego e interesno no ne se pridobivat po4ti nikakvi polezni i prakti4ni znaniq. brat mi se uredi, zamina da u4i v america, ama negovite sustudenti koito ostanaha ob6to zeto se bluskat i ne mogat da si namerqt rabota. drugiq problem na turizma e 4e dokolkoto znam konkureniciqta e golqma

Boot
01-10-2006, 12:54
Аз искам с клинична психология да се занимавам. С дечица. Общо взето от цялата психология, тази част е най-яката, тъй като за да работиш с едно детенце, трябва да се занимаваш с него, със семейството му, с учителите му. Просто кръгът е много голям.
А сега е много модерно да следваш психология, но тъпото е, че повечето завършили се хващат на място, където психологията почти не участва, а преобладава обработката на статистически данни.
Всъщност леля ми е завършила психология и това лято си говорихме доста, за много неща ме светна и смея да твърдя, че съм ориентирана в това отношение. Пък и смятам сега като мина първа смяна (и имам доста повече време) да посещавам лекциите на една приятелка.

В последно време нещо се зачитам в учебниците на сестра ми. Страшно интересни са някои, нещо по стравнително образование имаше, якоооооо. А мислех специалността й за тъпа. Сега направо се разколебавам тези дни...

Last_kiss_f
01-16-2006, 07:59
Аз мисля да кандидатствам с Англ.ез и География.Езика ме влече още от 8ми клас и от тогава мн съм се запалила.Ти имаш още време да решиш.Не се притеснявай толкова. :wink:

stop_the_war
01-16-2006, 08:45
е, не е ли купон да си шофьор, само че ше си надувам пънк, и си се возя, знам един шофьор дето работи 10 дни от месеца и взема около 1200 лв 8) 8)

egrgergetge
01-19-2006, 19:31
хах..много хубаво сте почнали да мислите от рано-10,11 клас,а не като мен....аз от много умуване какво да бъде се реших съвсем скоро да е с биология,а съм 12 клас :shock: темите са отвратително дълги...обаче това ще е...няма измъкване..аз ще си сърбам попарата,че сега съм се сетила..дано да успея да ги науча,че все по-малко ми се вижда времето...исках да опитам и немска филология,ама няма да имам време и за готвене по това.. :roll:
е пък в крайна сметка шофиорка ще ствам :lol: и без това карам курса :lol: остава само да прослушам и чалга :shock: :shock: :shock: аааа нее това ще ми е стимул да уча по биология..никаква чалга! :lol:

Absconding
01-19-2006, 20:51
Журналистика или фотография. Най-добре първо журналистика, а после фотография ;)

edna^sladka
01-19-2006, 20:57
az puk sum re6ila da kandidatstvam v Natfiz-aktiorsko maistorstvo,osven ako po nqkva slu4ainost ne stana tanciorka v Dubai(suedinenite arabski emirstva) i taka..predi misleh v Germaniq,6toto u4a v takava paralelka kum "Goethe" institut,ma se otkazah...i taka,mila..ma spoks ti ne se ot4aivai...10 klas si vse pak.Nai-napred pomisli kakvo ti se otdava da pravi6,a sled tova pomisli estestveno za vuzmojnostite za realizaciq sled tova i razbira se ako pita6 men ne zabravqi da pomisli6 i za parite,t.e. dohodna li 6te da e "tvoqta" profesiq,v kraina smetka nali ne iska6 cql jivot da sujalqva6 i da strada6 ot lipsa na sredstva,kakto mnogo bulgari-vis6isti.Taa..kato re6i6 s kvo iska6 da se zanimava6 tursi za nego v helpos.com/links/university.php-tam ima vsi4ki universiteti v bulgariq(po4ti) i takamm..Eee osven da to pojelaq uspeXxX... :lol: :lol: :lol:

01-19-2006, 21:07
Журналистика или фотография. Най-добре първо журналистика, а после фотография ;)

да..и мен ме влече фотографията,но мисля първо да завърша биология,а после може ей така за хоби да запиша фотография :wink:

egrgergetge
01-19-2006, 21:22
уфффффф...госта бях аз :?

melbon
01-20-2006, 06:12
Сега съм 11 клас ...решила съм да кандидатствам с математика и немски ,но точно какво си нямам идея.......

nekaduren
01-20-2006, 08:49
сега съм 11 клас и сигурно ще ходя някъде у чужбината най-вероятно в италия и искам да уча Икономика или Междонародни отношения ама ще видим накрая да не взема да остана само с искането :?

FuckThePolice
01-20-2006, 13:18
Ми аз сега съм 10-ти клас, но още от 8-9 клас съм решила да кандидатствам в Академията на МВР - във факултета по "пожарна и аварийна безопасност".Демек искам да стана пожарникарка...не съм от хората които могат да седят на едно място...искам динамична и интересна работа:)каквато мисля че е тази...Пък и познавам цялата Велинградска пожарна...и съм им като дете...Доста често са ме взимали с тях на всякаква вид дейност(въпреки че не е позволено)И аз вече се чувствам като една от тях...Изпитите са по Математика,Физческа подготовка,Психо и още една камара глупости:)

П.С. Ейй хорааа влезна ли там няма да изтрезнявам 3 месеца!!!Супер много искам това!!!Който стиска палци и него ще го черпа :D

CRaZy_IKT
01-22-2006, 10:33
Abe zabelqzah che tuka sichki gledat materialnoto-KYDE OTIDE UDOVOLSTVIETO?!Kvo da kaja az koqto ve4e sym si izbrala pytq ot koito q spechelish q ne-risk pecheli risk gubi...Ami iskam da sym hudojnik i ne mi puka che horata ne go cenqt-men me kefi i za parite ne mi dreme...

Death_F
01-22-2006, 11:26
И аз съм 10-ти клас мисля да кандидатствам МИО (международни икономически отношения) в Свищов щот ми върви езика ...и пък ся уча информатика ии..да де да знам може и да си променя решението ама за сега товва ме кефи имам приятели които учат във свищов и викат че в тая специалност сяка година влизали се много яки хора пък и специалността била яка...и за тфа мисля да се накисна там!

RoyTheReaper
01-22-2006, 11:47
Abe zabelqzah che tuka sichki gledat materialnoto-KYDE OTIDE UDOVOLSTVIETO?!Kvo da kaja az koqto ve4e sym si izbrala pytq ot koito q spechelish q ne-risk pecheli risk gubi...Ami iskam da sym hudojnik i ne mi puka che horata ne go cenqt-men me kefi i za parite ne mi dreme...

trqbva da se sa4etae poleznoto s priqtnoto :idea: zatova az smqtam da u4a himiq, za6toto q obojavam, no smqtam da hodq da q u4a v america, za6toto v BG nqma da ima svqstna rabota za men, poneje ne iskam da stana industrialen rabotnik a u4en-himik 8)

Li4iCe
01-22-2006, 14:55
Аз съм раздвоена и направо ще се побъркам! До преди няколко месеца знаех, че ще уча фармация и това беше единственото, което исках;ходех на уроци по химия и биология още от миналата година и т.н.....НО кво стана ся :cry: изведнъж ми скимна, че искам да уча скандинавистика в СУ или в Германия и не знам кво ще правя...пък наште ако разберат...олеле мамо!

FuckThePolice
04-13-2006, 19:08
Mi ni6tu ne ti pre4i da opita6 nali?vajnoto e tova koeto ti iska6, a ne tova koeto va6ite iskat :))) pyk za parite golqma rabota....6e im gi vyrne6 nekoi den :))))