PDA

View Full Version : CCCP?



ellen
01-08-2006, 12:51
moje li nqkoi da mi obqsni za6to tolkova mn hora nosqt drehi s nadpis CCCP??????? :?:

HereTodayGoneToHell
01-08-2006, 12:56
СССР=Съюз на Съветските Социалистически Републики
Като цяло - обединение на повечето Азиатски страни, сред които бяха Украйна и Русия. Но СССР се е разпаднал отдавна. А защо някой хора намиат тенискте с тея надписи за интересни :arrow: само те си знаят! Мода :x

hamilcar
01-08-2006, 12:59
Може би защото им харесва ... де да знам.

ellen
01-08-2006, 13:07
da bezsporen e fakta 4e tova gi pravi interesni..no vse pak ,struva mi se malko stranno 4e prosto ei taka sa re6ili da oblekat teniski sas takiva nadpisi!!!.... :shock: ili da ne govorim pak za onezi det pi6e na tqh :"Stalin na6 rulevoi"ili ne6to ot sorta....sqka6 se opitvat da pokajat ne6to s tova...dori bqh vidql liam howlett(the prodigy)da nosi takava bluza na edna snimka...no vse pak dali e samo moda?? :roll:

HereTodayGoneToHell
01-08-2006, 13:10
Ами то много русофилци се завъдиха, което си е малко подтискащо, щото никога не е било така. Затова смятам, че просто се правят на интересни.

ellen
01-08-2006, 13:23
vijte tova ...
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1433770/posts

xDON CORLEONEx
01-08-2006, 15:15
Ами то много русофилци се завъдиха, което си е малко подтискащо, щото никога не е било така. Затова смятам, че просто се правят на интересни.
По-добре русофили, отколкото американофили. Къде е Русия къде е Америка?
Как не разбраха нашите управляващи, че в Русия всичко Българско се цени страшно високо. Адски много българи са просперирали в Русия! Да не говорим, че руснаците са славяни и са по-близки до нас по манталитет.

machoka
01-08-2006, 16:48
Ами то много русофилци се завъдиха, което си е малко подтискащо, щото никога не е било така. Затова смятам, че просто се правят на интересни.
По-добре русофили, отколкото американофили. Къде е Русия къде е Америка?
Как не разбраха нашите управляващи, че в Русия всичко Българско се цени страшно високо. Адски много българи са просперирали в Русия! Да не говорим, че руснаците са славяни и са по-близки до нас по манталитет.

Пфф, момче, скрий се направо с тази Русия бре, ти чу ли се каква глупост каза? 'Щото деситилетия руска дружба много добри неща ни донеха, нали? Няма що.. :?

HereTodayGoneToHell
01-08-2006, 17:24
Ами то много русофилци се завъдиха, което си е малко подтискащо, щото никога не е било така. Затова смятам, че просто се правят на интересни.
По-добре русофили, отколкото американофили. Къде е Русия къде е Америка?
Как не разбраха нашите управляващи, че в Русия всичко Българско се цени страшно високо. Адски много българи са просперирали в Русия! Да не говорим, че руснаците са славяни и са по-близки до нас по манталитет.

Пфф, момче, скрий се направо с тази Русия бре, ти чу ли се каква глупост каза? 'Щото деситилетия руска дружба много добри неща ни донеха, нали? Няма що.. :?

Аз също съм русофилка. Се пак съм четвърт рускиня! Но просто не съм свикнала да гледам хора, които се кефят на Русия. А за Америка :arrow: :evil:

xDON CORLEONEx
01-08-2006, 19:00
Ами то много русофилци се завъдиха, което си е малко подтискащо, щото никога не е било така. Затова смятам, че просто се правят на интересни.
По-добре русофили, отколкото американофили. Къде е Русия къде е Америка?
Как не разбраха нашите управляващи, че в Русия всичко Българско се цени страшно високо. Адски много българи са просперирали в Русия! Да не говорим, че руснаците са славяни и са по-близки до нас по манталитет.

Пфф, момче, скрий се направо с тази Русия бре, ти чу ли се каква глупост каза? 'Щото деситилетия руска дружба много добри неща ни донеха, нали? Няма що.. :?
Човек, ти се скрий. Аз ти говоря за РУСИЯ, не за СССР. Съмнявам се да си бил наскоро там и да знаеш как стоят нещата.

xDON CORLEONEx
01-08-2006, 19:01
Е, аз пък съм на половина руснак!

machoka
01-08-2006, 19:08
Тази дълга тема на разговор дори не ми се започва. Толкова съм говорил, толкова съм спорил из пиъринга, че взе да ми втръсва :roll:

Само ще ви кажа, че не случайно САЩ са номер едно в момента по икономическо състояние и развитие и не виждам скоро да бъдат догонени. Не случайно САЩ е страната, в която с акъл стигаш високите етажи на управлението, а не като у нас и на други места едрите бабаити с банкнотите в джоба да са ти шефове, язък за трите ти висши.
Не случайно са лидери в още много неща, едно от които е успешното налагане на демократическият модел на управление.
И не го правете, ако смятате да ме убеждавате как Буш показвал тоталитазирзъм спрямо иракчани и какви ли не тях подобни араби.

А за Русия .. още по-дълга история. XtaZZy, нищо лошо няма в корените ти - Русия е велика страна и сила и винаги ще си остане такава. Има славна история, личности и други. Но на една страна е поставена дружата на България САМО с Русия, която ревниво ни иска само за себе си и то не е от топли, браткси чувства, а да използва наши ресурси, а на другата страна е поставен ЦЕЛИЯ ЗАПАДЕН СВЯТ и западен модел на управление.
Няма и капка място за сравнение..

Абе... много дълга тема подхващаме :? Най-малкото не и е мястото в този форум.

01-08-2006, 19:15
..........а да използва наши ресурси, а на другата страна е поставен ЦЕЛИЯ ЗАПАДЕН СВЯТ и западен модел на управление.
Няма и капка място за сравнение..
а западния свят ще ви вземе при него на
драго сърце, ей така за милите думи..и изобщо
няма да използва ваши ресурси :shock: :shock:

01-08-2006, 19:17
Е, аз пък съм на половина руснак!
пък и аз...

френски език ( :oops: )
:lol: :lol: :lol: лошо няма:)

01-08-2006, 19:18
и все пак темата беше за тениските...
вие го обърнахте на ебати политическия
дебат :lol: по-спокойно.тфа е тийн форум :wink:

Basil Fawlty
01-08-2006, 19:20
Никога не бих позволил на гадните комуняги да влизат в хотела ми! НИКОГА! ЧУХТЕ ЛИ МЕ??? НИКОГА!

machoka
01-08-2006, 19:35
exploitedteen

Добре приказваш, ама само за история? Вярно е, че именно те са 'страната на мафиотите', след Италия, вярно е и друго, но аз гледам резултатът от всичко това. Гледам настоящето и бъдещето. Гледам какво е днес - не ме интересува много кой управлява и кой пере милионите. Знам едно - с труд и знание - там постигаш много, каквото не би постигнал в никоя друга държава по света. Там е мястото, където се уповаваш на собствените си възможности. Независимо от факта, че САЩ се управлява от колко фамилии бяха - 20-на.


Lola Bunny
Че всеки ще ни експлоатира, това е ясно. Важното е с каква цел. Докато Русия ще иска да спечели еди какво си от нас, западния свят /не забравяй, говорим за много държави/ - ще направят друго, а те вече го и правят. Наливат милиони евро за нашата инфраструктура, както и за други мероприятия.. жалко, че политическия климат в момента никак не е благоприятен за усвояването на тези капитали :?
Бегъл показен пример само за това са милионите, отпуснати за интегрирането на ромското общество, които странно къде се загубиха.. и това е само една брънка от цялата верига субсидии, които сме получили от Европа.
Знаеш ли кога Русия ще направи подобно нещо - тамън никога. За сметка на това иска да ни третира като поредната си провинция, с изгодни за нея терени и друга родна благодат.

xDON CORLEONEx
01-08-2006, 19:43
Знаеш ли кога Русия ще направи подобно нещо - тамън никога. За сметка на това иска да ни третира като поредната си провинция, с изгодни за нея терени и друга родна благодат.
Не знам колко ти е достоверен източника на информация, че да говориш така, но както й да е. Пак казвам, едва ли си бил там, че да знаеш как са настроенията в Русия.
Друг е въпросът, че Русия е на няколко хиляди километра от нас, а Америка на СТОТИЦИ хиляди. Същите смешници в момента са и Украинците, ем искат да са с Америка, ем искат Русия да им продава газ като на съседи...

xDON CORLEONEx
01-08-2006, 19:50
А аз се чудя що по география едвам хващам 3-ката :lol:

123456789
01-08-2006, 20:03
Темата няма да се изчерпа скоро, но е хубаво, че я подхванахте.

Не мисля, че СССР е била лоша формация на общество и идеи. Просто ня някои неща не им е писано да са вечни. И понеже комунистическата идея като цяло пледираше за "свобода, братство и равенство" още в самото начало и беше писано, че няма да просъществува дълго. И то поради простата причина, че не всички хора са еднакви. Не може да уравниш всички човешки същества. Все пак всеки от нас е малко или много матерялен човек...

123456789
01-08-2006, 20:13
exploitedteen, определено можеш да станеш учител по история!И ти го казвам съвсем сериозно. :wink: А спореd мен истински комунизъм така и не е имало, макар и да не съм сигурен в това. Не съм живял през това време, но поне съм наясно с общтите настроения. Определено повечето хора са на мнение, че комунизъм не е имало...

rosskata
01-08-2006, 20:38
Темата не беше ли за тениските... :shock: :shock:
За тях- странни хорица, някои дори не знаят какво точно е СССР :lol:

По въпроса за САЩ и Русия- И двете държави, и двата модела имат много недостатъци, но за БЪлгария е много по-добре в случая да се ориентира на запад...
КОмунизъм не е имало никъде, и в близките 1000 години няма как да има- тва са добри идеи, неосъществими в реалността, несъвместими с човешката природа... Това, което е имало в СССР , е чиста проба тоталитарен режим, диктатура под прикритие на "комунизъм"

machoka
01-08-2006, 22:19
exploited,

По въпроса за водата и бензина - на о. Кипър ситуацията е същата :)

Роска,
Комунизмът, като идея е също толкова идеален и блян, както и анархизма /защо ли го споменах.. :P /.
Хубаво е, иделано е да го има, но за жалост не може.

Връзка м/у двете и подобни - не е излязло добро от всяко нещо, което е утопия, но за сметка на това непреодолим стремеж на много хора :)

Доказано е - демокрацията като модел на управление е най-успешната форма на такова до този момент. Факт е къде тя е най-добре налагана, какво да говорим повече 8)

machoka
01-08-2006, 23:10
Ако не е там демокрация, не знам къде. :) И то не само в политически план.

Важното за там е това, че няма монополизъм. /а пък и да има, то е някакъв илюзорен, недействителен всъщност/. Винаги имаш право на избор между няколко неща, никой не ти налага своята политика.
А капитализмът е добре развит - за мен също много важно качество за съвременен успешен политически профил.

Европейските страни - също, но не предлагат толкова алтернативи всяка поотделно :)

machoka
01-08-2006, 23:29
Европа - като цяло в сравнение с Америка - може.

Но една европейска държава, съпоставена с развитието на Щатите в момента - би трябвало сам да съзнаваш, че е смешно да говорим въобще :)

machoka
01-08-2006, 23:43
Така е, но това е Европейски Съюз. Това не е една държава.. Това са много националности, много народности, изключително огромен ресурс. Обединени нации. Мисля, че заедно с Щатите са 2 несъпоставими понятия, пък дори и в комплект с англичаните.

Кое от ЕС не те привлича?