PDA

View Full Version : ZA ILI PROTIV VLIZANETO NI V EVROPEISKIQ SUIUZ?



01-08-2006, 19:13
ISKAM DA RAZBERA KOI E SAGLASEN S VLIZANETO NI V ES.

Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

black_heart
01-08-2006, 19:14
protiv

CrazY^^MousE^^F
01-08-2006, 19:15
Тва пък що е пуснато в тоя раздел :shock: :?:

j0r3t0
01-08-2006, 19:16
i az sum protiv!

01-08-2006, 19:20
ot moq gledna to4na i na rabotata mi sam OPREDELENO ZA

lady_M
01-08-2006, 19:22
Тва пък що е пуснато в тоя раздел :shock: :?:

miloto_girl_4e
01-08-2006, 20:34
против,ама кой ме пита мен?! :shock:

one_touch
01-08-2006, 20:44
mi az neznam 6te ostana bezpristrastna

Pe666o
01-09-2006, 09:16
против!?!?! вие добре ли сте уе?? на вас на село може да ви е добре..ама за много хора които са в чужбина или които искат да отидат в чужбина хич не е добре! Може да си има и много минуси...ама има още повече и плюсове..за тва не слушайте бабите си кво ви говроят..ЕС е единствения вариант за развитие на България!

мечтател
01-09-2006, 14:05
против,ама кой ме пита мен?! :shock:
никой не те пита, никой не ни пита и нас, защото не сме дорасли. смешна изглежда тая тема сред други като "бръснете ли си дупетата", "пърдите ли пред гаджето" и така нататък. хора, достатъчно недорасли да се правят не интересни по такъв начин нямат думата. и по-добре. не визирам никого. но като се имат предвид няколкото ми реда е близко до ума, че не се чувствам компетентен за такъв въпрос. не, не ме обвинявайте, че се водя по течението, нехая за родината и така нататък. всичко по реда си обаче. на 16 години човек не може да взема такива решения. разделът - за България... за мен на нашата възраст трябва да помагаме на България, все пак сме част от нея, но си има други начини

в този ред на мисли предлагам темата да бъде прекратена. решението не е мое, това зависи от модовете. ако за вас мястото на политиката е в тийн форум - добре. ама за мен не е.

teenkopele
01-09-2006, 16:22
аз съм раздвоен...
и не бих казал с лека ръка ЗА или Против..

И аз съм така.
Влизането ни в ЕС има своите "+" и "-" страни. :roll:

black_heart
01-10-2006, 14:01
we to hubavo-o6te sme malki,ama nqkoi ve4e ne sa i bade6teto e pred tqh i trqbva da si re6avat sadebata.sega si na 15..16...no sled 2 godini ve4e 6te malko po razli4no,sled 3 sa6to,sled 5...Nikoi ot nas moje bi ne e dorasal,no za tova pak vseki trqbva da ima nqkakvo mnenie po vaprosa,ako sega ne te interesuva,to tova nqma da e za dalgo i ne e zle vseki da se zamisli,dori ot ednata ob6ta kultura.Za ili Protiv...?

мечтател
01-10-2006, 14:43
много преди нас са го казали - "политиката е мръсна работа". е, искате ли да си цапате ръцете? добре, направете го. но не показвайте типичната за нашата възраст неподготвеност по темата. затова никой не ви пита. да ви питам - защо точно сте ЗА или ПРОТИВ? или защо сте раздвоени? въобще - обосновете се, а недейте само дава мнения. и ще ме разберете по-добре

teenkopele
01-10-2006, 19:46
Има доста причини да съм раздвоен и да не мога да дам конкретен отговор.
От една страна съм ЗА, защото ако влезнем в ЕС, доста големи парични суми ще бъдат предоставени на България за подобряване на инфраструктурата, здравеопазване, пътища и много други .(Тук краденето им ще е доста трудно имайки предвид,че усвояването ще бъде следено под лупа :) ).
От друга страна съм ПРОТИВ, защото цените ще скочат двойно, а заплатите няма да бъдат изравнени с европейските за доста време напред (до колкото знам нещо такова пише във предприсъединителния договор).От това се разбира,че живота,поне от финансова гледна точка ще стане доста по-труден. :?

Много хора се заблуждават, че ако влезнем всичко ще стане РОЗОВО, но не е така.

123456789
01-10-2006, 20:20
Средно заплатите в европейския съюз са около 11 пъти по-високи от нашите! :(

teenkopele
01-10-2006, 21:32
малко пояснения...
на доста неща цените в момента са като средните за ЕС...

а заплатите ни с техните, ако продължаваме със същия темп на растеж ще се изравнят след около 35 години (проучването беше официално на някакви австрийци доколкото помня) :roll:

Май имаше нещо такова.. :?

01-12-2006, 23:55
Всички, които са против в Турция - там ЕС нема да дойде!

Oyama
01-13-2006, 00:55
Попринцип съм за ама от ледна точка на далечното светло бъдеще. Иначе съм против защото първото което ще получиме от Ес ще са един куп вови наредби и закони които само ще пречат на бизнеса ми, не стига че българския чиновник се е зарекъл че щом той не изкарва пари никой бизнесмен няма да изкарва. Освен това цените ще си останат както са си сега само дето вместо "лева" ще пише "евро" :lol: .

VAMP_GIRL
01-15-2006, 09:04
ЗА ЕСТЕСТВЕНО!!! :evil: :shock:

01-15-2006, 13:22
И аз съм против! Няма да обяснявам защто, но една от причините е че е доказано че файда от ЕС няма! Ще се загуби и единтичността на страната и ще има неизбежна инфлация! АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ!

01-15-2006, 13:37
Твърдо за влизането ни там.Но против излизането му през носа ни.Но кой ли ни пита а пък ние смеем ли да се обадим.

Kypa©
01-15-2006, 20:42
Твърдо за влизането ни там.Но против излизането му през носа ни.Но кой ли ни пита а пък ние смеем ли да се обадим. :wink:

moon^girl
01-25-2006, 11:54
Tvardo sam protiv! Kogato Bg vleze v Evropa ako izobshto vleze nqkoga vsi4ki cigani shte izlqzat navan shte tragnat po iz cqla evropa i tq shte se napalni s tezi sashtestva. Shte se predstavqt za balgari shte okradat vsi4ko. Az sam si v uk i sam si super. Tuka horata ne sa vijdali cigani. Maleee apak ako stane taka kakto kazvam za ciganite cqla evropa shte razbere kakva darjava e bg - palen bokluk samo s cigani i tyrci.



NQMA MQSTO V EVROPA

Kianna
02-02-2006, 16:01
против,ама кой ме пита мен?! :shock:
никой не те пита, никой не ни пита и нас, защото не сме дорасли. смешна изглежда тая тема сред други като "бръснете ли си дупетата", "пърдите ли пред гаджето" и така нататък. хора, достатъчно недорасли да се правят не интересни по такъв начин нямат думата. и по-добре. не визирам никого. но като се имат предвид няколкото ми реда е близко до ума, че не се чувствам компетентен за такъв въпрос. не, не ме обвинявайте, че се водя по течението, нехая за родината и така нататък. всичко по реда си обаче. на 16 години човек не може да взема такива решения. разделът - за България... за мен на нашата възраст трябва да помагаме на България, все пак сме част от нея, но си има други начини

в този ред на мисли предлагам темата да бъде прекратена. решението не е мое, това зависи от модовете. ако за вас мястото на политиката е в тийн форум - добре. ама за мен не е.


Choweko,na 50 li chakash da stanesh,za da si suzdadesh kompetentno mnenie za sustoianieto i jiwota w Bg ? Triabwa da stanesh na nz si kolko ,za da goworish za politika?Lool...

TWURDO ZA ES !

Kianna
02-02-2006, 16:06
Tvardo sam protiv! Kogato Bg vleze v Evropa ako izobshto vleze nqkoga vsi4ki cigani shte izlqzat navan shte tragnat po iz cqla evropa i tq shte se napalni s tezi sashtestva. Shte se predstavqt za balgari shte okradat vsi4ko. Az sam si v uk i sam si super. Tuka horata ne sa vijdali cigani. Maleee apak ako stane taka kakto kazvam za ciganite cqla evropa shte razbere kakva darjava e bg - palen bokluk samo s cigani i tyrci.



NQMA MQSTO V EVROPA

STOI SI W UK I SI MALCHI!CIGANITE SA SI CIGANI,BULGARIA SI E BULGARIA!DEREDJETO NI E TAKOWA ZARADI TAKIWA KATO TEB!MOJESH DA SE SRAMUWASH OT SEBE SI !!

Inloved_girl
02-14-2006, 17:56
аз съм раздвоен...
и не бих казал с лека ръка ЗА или Против..

И аз съм така.
Влизането ни в ЕС има своите "+" и "-" страни. :roll:

И аз се присъединявам към това мнение...и все пак,май клоня към "против"... :roll:

НАЦИОНАЛИСТ!
05-29-2006, 10:41
Твърдо против!От това влизане в ЕС само ще загубим!И то много!Първо продажбата на земя на чужденци(най-голямата гавра с България),затварянето на 3 и 4 блок на АЕЦ(докато посторят Белене ще сме на режим,пък и ще двойно по-скъпо),България ще се напълни с всякаква паплач-негри,араби,турци.... :smt013 Ще си загубим идентичността,фолклора.Цен ите ще скочат двойно,а заплатите почти няма да помръднат поне още 7-8 години и тн. и тн. и тн.!!!
ТВЪРДО ПРОТИВ!!!!!

snooppy_f
06-02-2006, 17:43
Раздвуена, но по скоро ПРОТИВ...

Тука ше стане ебати хауса...
Ето примерно това което стана със смяната на номерата на колите...Казаха че не е задължително, ама ние не та не, сменяваме ги и тва си е, колкото да се "подмажем"

nekaduren
06-02-2006, 23:26
За това е единствената възможност на българия да стане нормална държава а и освен това и да сме за или против друг изход няма бъдещето е ЕС

VaSiLeV@
06-04-2006, 10:55
1. temata ne e za tozi razdel
2. az sam ZA

teenkopele
06-04-2006, 12:43
1. temata ne e za tozi razdel
2. az sam ZA

За кой раздел е според теб? :-k

RoyTheReaper
06-05-2006, 10:28
аз твърдо заставам зад идеята държавите да се сливат в подобни обединения. това гарантира мир и просперитет. кога преди появата на ЕС е имало такъв дълъг период без войни (на територията му)? колко хубаво би било целия свят да се обедини в Земен Съюз.

а относно присъединяването на БГ - определено ще извлечем доста ползи, защото трудно ще дръпнем напред без чужда помощ. ние сме малка държава, без особени природни и демографски ресурси... просто нямаме друга алтернатива.

06-05-2006, 12:09
аз твърдо заставам зад идеята държавите да се сливат в подобни обединения. това гарантира мир и просперитет. кога преди появата на ЕС е имало такъв дълъг период без войни (на територията му)? колко хубаво би било целия свят да се обедини в Земен Съюз.

а относно присъединяването на БГ - определено ще извлечем доста ползи, защото трудно ще дръпнем напред без чужда помощ. ние сме малка държава, без особени природни и демографски ресурси... просто нямаме друга алтернатива.
Бе то е хубаво да се обедини,ама всички да имат равни права!И все пак ми е интересно какви са тия "доста ползи"?

RoyTheReaper
06-05-2006, 12:41
ми предприсъединителни фондове, възможности за работа и пътуване, подобряване на образованието, стабилна валута (еврото), инвестиции...

само че съм наистина притеснен от това че настоящото правителство е некадърно и заради него ще ни отложат. ако това стане, сме преебани.

06-15-2006, 16:04
ми предприсъединителни фондове, възможности за работа и пътуване, подобряване на образованието, стабилна валута (еврото), инвестиции...

само че съм наистина притеснен от това че настоящото правителство е некадърно и заради него ще ни отложат. ако това стане, сме преебани.
Хахаха,преди да пишеш можеше и да се поинтересуваш малко!
"Възможности за работа"-дали знаеш,че в повечето държави от ЕС българите ще имат право да работят само в сверата на хигиената и строителството?
"подобряване на образованието"-това пък е най-голямата простотия,която съм чувал някога!Въпреки,че съм твърд антикомунист трябва да се признае,че откакто се махна тоя режим от тук образованието ни се влошава с всяка изминала година и ще продължи да се влошава!Този процес знаеш ли как се казва-американизация!Просто българите от година на година стават все по-тъпи и вече почти са се доближили до нивото на американците и западноевропейците!

"стабилна валута"-да,но като взимаш поне 4-5 пъти по-малко от средния европеец къв ти е х*я?И да не пропуснем да споменем,че цените ще продължат да скачат!
Ами АЕЦ?Ами продажбата на земя на чужденци?

06-23-2006, 22:47
az sym za. :wink: :mrgreen:

Momchence
07-04-2006, 15:51
Tvardo sam protiv! Kogato Bg vleze v Evropa ako izobshto vleze nqkoga vsi4ki cigani shte izlqzat navan shte tragnat po iz cqla evropa i tq shte se napalni s tezi sashtestva. Shte se predstavqt za balgari shte okradat vsi4ko. Az sam si v uk i sam si super. Tuka horata ne sa vijdali cigani. Maleee apak ako stane taka kakto kazvam za ciganite cqla evropa shte razbere kakva darjava e bg - palen bokluk samo s cigani i tyrci.



NQMA MQSTO V EVROPA:lol: :lol: :lol: Само щи кажа че това е вече факт от години. Хахахахаха само да ти кажа че и българите не им отстъпваме....Особено пък в Обединеното Кралство няма абсолютно никфи цигани :lol: А арабите кфо са?!?! хахахахахха Баси тъпака си!!

Много е тъпо да кажеш само за или против...това е толкова деликатна тема а вие минавате с една дума. Ако ще изкавате мнение, обосновете се! И верно престанете да слушате кфо говорят бабичките и дори родителите ви....помислете за ващо лично бъдеще.....

Аз съм ЗА влизането на България в ЕС. Определено има много минуси но не сме в положение, в което би било разумно да отказваме.....
Цените ще се дигат и без ЕС, който се надява на евтин салам му пожелавам късмет [= Определено няма да е лесен период за България....хората ще разберат един много кофти факт...че трябва да се работи :lol: Вие такова бачкане като на запад просто не сте виждали.....нищо не пада от небето....също много хора са против защото занят че ще им умре далаверата и няма да могат повече да мамят и лъжат, или ще става все по-трудно..... Който е почтен, умен и работлив няма да има проблеми...за остатъка ще е доста тежко събитие....:lol: Това ми е последната надежда че някой ще ни оправи, защото явно сами не можем...аз продължавам да си твърда че българина е като цяло прост човек!! В такова положение сме щото такова сме си го направили....

Slipped Away
07-04-2006, 16:48
Абе и да влезем и да не влезем нещата няма да се оправят!

FlowerinesS
07-13-2006, 18:39
2007-Против
може би по-късно-за.
Като чета това,което сте написали като "+"-наливането на пари в държавата ни в различни проекти ,програми и т.н.-се замислям.Да,да даден някой пари,за да се оправи България-това е + ,но мислите ли,че на нашите 'политици' им дреме за страната?!!Всеки гледа как да окраде държавата,да си купи по-голяма къща,да построи по-голям хотел,чрез който да си пере паричките от нечистите сделки с мафията,да купи на дечицата по-скъпи коли,да им уреди живота..Квото попадне в България се краде..

Друг "+"- "без граници"-че вмомента кой те спира да пътуваш?Да учиш в чужбина,да работиш?Единственото,което ще стане ,е циганите да 'изтекат' към Европа,пък в тва пак си има '+' и '-' :arrow: в България ще има по-малко цигани;В Европа ще останат с много лошо впечатление/не ,че сега не са де/ и като кажеш,че си българин няма да те взимат насериозно,като стойностен човек и това би те накарало да се срамуваш,не да се гордееш с корените си.

А ся минусите...те според мен са доста..но няма да пиша много,защото и не се чувствам особено компетентна/всепак съм само на 14../НО:
1.Имам приятели,които сега купуват земи на поразия,за да ги продадат,когато влезнем в ЕС,красиви кътчета от България са частна собсвеност на някой,който сега ги купува общо взето с 'жълти стотинки' и се надява,че ще ги продаде за много повече.

2.На пазара ще останат само големите производители,ще ни залеят с вносни продукти и и тук малките предприятия ще фалират..Няма да ядем вече вкусни домати,а пълни с хормони и не знам кви още глупости големи,сочни,червени 'гумени ' доматчета../според мен са такива на вкус/

..повече не ми се говори пък и не знам дали има някакъв смисъл :-k

Communist
07-13-2006, 18:45
Твърдо съм ЗА, това ще е най-хубавото нещо случвало се на България от 17 г. насам. Плюсовете всеки ги знае, а минусите които изброявате са несериозни и краткотрайни. 8)

machoka
07-13-2006, 18:47
Твърдо съм ЗА, това ще е най-хубавото нещо случвало се на България от 17 г. насам. Плюсовете всеки ги знае, а минусите които изброявате са несериозни и краткотрайни. 8)

Някак не ти се връзва на изповядваната идеология :-k

Communist
07-13-2006, 19:02
Твърдо съм ЗА, това ще е най-хубавото нещо случвало се на България от 17 г. насам. Плюсовете всеки ги знае, а минусите които изброявате са несериозни и краткотрайни. 8)

Някак не ти се връзва на изповядваната идеология :-k
Може и да не се свързва, но аз съм модерен европейски комунист мислещ трезво. Дразнят ме някои работи (продажбата на земя например) но пък ако я купи някой англичанин например и почне да я обработва няма лошо. Много големи европейски държави също така се управляват от леви правителства (Испания, Италия, Унгария и т.н.)
П.С. Евросъюзът представлява междудържавно обединение, а като всеки уважаващ себе си комунист, аз съм интернационалист.

gigi_00
07-13-2006, 19:03
Tvardo Protiv

machoka
07-13-2006, 19:52
Твърдо съм ЗА, това ще е най-хубавото нещо случвало се на България от 17 г. насам. Плюсовете всеки ги знае, а минусите които изброявате са несериозни и краткотрайни. 8)

Някак не ти се връзва на изповядваната идеология :-k
Може и да не се свързва, но аз съм модерен европейски комунист мислещ трезво. Дразнят ме някои работи (продажбата на земя например) но пък ако я купи някой англичанин например и почне да я обработва няма лошо. Много големи европейски държави също така се управляват от леви правителства (Испания, Италия, Унгария и т.н.)
П.С. Евросъюзът представлява междудържавно обединение, а като всеки уважаващ себе си комунист, аз съм интернационалист.

Напротив, ти не си 'модерен европейски комунист', а ще ти кажа какво си: Заблуден младеж, който не е имал нещастието да живее по време на тази черна дупка, но чиито баща или дядо са били дейни активисти на партията и са му наблъскали в главата врели некипели за великата Партия и това колко хубаво са си живели и колко пари са си имали, а сега как това го няма. Но ти си видял някакви предимства на демокрацията и на ЕС като неин символ и си мислиш, че можеш да съчетаеш 2 крайно различни идеи по смисъла на своята насоченост.
И това, че комунистите били интернационалисти e повече от смехотворно твърдение ;) Вместо да гледаш в залък, прекалено голям за комунягите, гледай си Партията и се радвай на бат Серго.. и на коалиционния му партньор Ахмет Доган. ;)

БТВ, дори твоите идоли ти изневеряват - знаеш ли какво са представлявали турските 'гонения' от страна на Тато към турските граждани, как са побългарявани насилствено или депортирани и т.н. и т.н.? Ама какво виждаме днес - една голяма дружба между социалисти и турци - забравили историята в името и интереса на милионите, с които се грухтят като са заедно.

Ама нищо де, има все още хляб в теб - прозрял си, че в дясната идея има хляб, марак и никой да не я вижда налице и ти се ще да бъдеш част от нея, макар и обагрен с червения си възглед - нещо НЕВЪЗМОЖНО да се случи.

07-15-2006, 12:28
Tvardo sam protiv! Kogato Bg vleze v Evropa ako izobshto vleze nqkoga vsi4ki cigani shte izlqzat navan shte tragnat po iz cqla evropa i tq shte se napalni s tezi sashtestva. Shte se predstavqt za balgari shte okradat vsi4ko. Az sam si v uk i sam si super. Tuka horata ne sa vijdali cigani. Maleee apak ako stane taka kakto kazvam za ciganite cqla evropa shte razbere kakva darjava e bg - palen bokluk samo s cigani i tyrci.



NQMA MQSTO V EVROPA

STOI SI W UK I SI MALCHI!CIGANITE SA SI CIGANI,BULGARIA SI E BULGARIA!DEREDJETO NI E TAKOWA ZARADI TAKIWA KATO TEB!MOJESH DA SE SRAMUWASH OT SEBE SI !!
I za6to da se sramuva? Za6toto si jivee dobre tam i gore-dolu vrazva dvata kraq li? Ili za6toto e izostavila rodonata si? Tova e sme6no, nz koi trqbva da se sramuva ot sebe si - tq ili politicite, koito ograbiha i opusto6iha darjavata. Nqkoi po-gore kaza, 4e tezi izmisleni politici se 4udqt kak da uredqt bade6teto na decata, vnucite i pravnucite si dori i da si napravqt po-golqma ka6ta. Emi taka si e, no te ne se sramuvat ot sebe si, za6to edna mlada balgarka re6ila da si uredi bade6teto i da si jivee dobre po 6to - gode 4esten na4in da se sramuva ot sebe si? :smt017

Eclipse_bb
07-15-2006, 22:59
Против съм и мога да изтъкна доводите си, но предвид аудиторията, не смятам, че е необходимо.

Eclipse_bb
07-15-2006, 23:09
Против съм и мога да изтъкна доводите си, но предвид аудиторията, не смятам, че е необходимо.


хайде де...

Хаха, ето част:
Самият Европейски съюз е удушен още в зародиш - изконната идея за подобна организация е самоцелна конкуренция на САЩ чрез копиране на някои от особеностите на държавата в Съюза.
С помощта на Еврото, страните-членки си вкарват могъщ автогол, тъй като за Щатите е много изгодно да имат по-евтина валута, докато на европееца това няма как да му изнася.
Ако се приеме единна конституция - още по-зле. Тогава ще има убийства, не можеш да налагаш единни закони в страни със съвсем различни особености надосегашно развитие.
В основата си организацията се ръководи от користни цели, подобни на тези на Щатите, от които копира безцеремонно, само дето Буш не иска да присъединява, а направо завладява :)
Лично, както и доста от преподаватлите ми, не очаквам Европейския съюз да просъществува в близките 50 години. Ако се замислите над написаното, може и вие да минете на моя страна.

Стандарта на живот в страната ни вероятно ще се занижи и за много хора ще стане доста по-трудно (факт е, че в Европа и в момента можеш да си кулиш повече с 1 Евро, отколкот ос левовия еквивалент, макар че уж трябва (и в началото са били) що-годе приравнени - 1 евро=2 лева, сега не е така).
И не на последно място - очаквам, ако влезем, цялата работа да се побългари и ще стане още по-голяма мазаница...

Това стига ли:)

playful_baby
07-21-2006, 18:44
ПРОТИВ!!!

sun4e
07-21-2006, 18:51
аз съм за обаче мисля че изобщо не можем да направим това ,което искат от нас за да влезем.... :-s

MimityYy
07-22-2006, 11:04
Tvyrdo ZA \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Iliqn4eto
07-22-2006, 13:59
аз съм раздвоен...
и не бих казал с лека ръка ЗА или Против..

и аз съм така ..
но дано това влизане да е за Добро
а и като се замисля първите години колко ще е гадно ,докато се нормализират нещата ,направо не ми се мсили

niGGa
07-22-2006, 16:37
против.

Bamze
07-23-2006, 14:50
ЕС е хубава идея, но не мисля, че сме готови.
САЩ са против ЕС, така че не се знае дали ЕС ще издържи.
Аз гласувам "ЗА" влизането ни в ЕС, но не през 2007, а малко по-натам /след 2010/.
Има огромно значение как ще влезнем!

SweetBunny
07-23-2006, 23:03
Чух, че ако влеземе в Европейския съюз, няма да има казарма. Вярно ли е? И от кога ще влезе в сила това?

RoyTheReaper
07-23-2006, 23:05
Чух, че ако влеземе в Европейския съюз, няма да има казарма. Вярно ли е? И от кога ще влезе в сила това?

по настоящия закон от 1 януари 2008 няма да има казарма.

Eclipse_bb
07-23-2006, 23:12
Ееех, казармата да ви е проблема...

SweetBunny
07-23-2006, 23:30
Чух, че ако влеземе в Европейския съюз, няма да има казарма. Вярно ли е? И от кога ще влезе в сила това?

по настоящия закон от 1 януари 2008 няма да има казарма.
edin moi priqtel tazi godina 6te u4i 13klas...i drugata godina vuzmojno li e da go vzemat v kazarmata??? Kajete mi, molq vi. Adski spe6no mi e :cry:

Communist
07-24-2006, 08:35
Чух, че ако влеземе в Европейския съюз, няма да има казарма. Вярно ли е? И от кога ще влезе в сила това?

по настоящия закон от 1 януари 2008 няма да има казарма.
edin moi priqtel tazi godina 6te u4i 13klas...i drugata godina vuzmojno li e da go vzemat v kazarmata??? Kajete mi, molq vi. Adski spe6no mi e :cry:
Да така е закона, дори да влезеш примерно Октомври 2007 ще караш 3 месеца казарма и те уволняват на 1 януари 2008, така че ще кара.

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-14-2006, 22:25
vlizaneto na bg v ES ima svoite dobri i lo6i strani... taka 4e ne sum nito za nito protiv nqkakvo sredno polojenie ako mmoga da go nareka taka :)

az_slunceto
09-04-2006, 21:42
:-D zaestestveno :smt026 :smt040 mnogo se kefa :mrgreen:

cskamoni4ka
09-04-2006, 21:55
За!

Communist
09-04-2006, 21:59
ЗА!

Novkov
09-05-2006, 06:11
Що пък не :) И там да влезем и този съюз да се разпадне :lol:

WILD__BOY
09-05-2006, 07:26
Против. Не искам при тея прасета. Вместо да си зазвиваме нашия пазар на труда бегаме да развиваме чуждия.

Ziezi
09-05-2006, 09:53
Естествено,че съм против!

LilAngel
09-05-2006, 10:00
в момента работата ми е да науча и представя информация за това какво печели и какво губи Турция с приемането си в ЕС, така че смея твърдя, че съм малко по-информирана по темата...
аз съм твърдо ЗА влизането Ни в ЕС, както някой по-нагоре каза има и добри и лоши страни на приемането, но нека мислим за нашите деца. след 20ина години нещата в страната ни ще се нормализират и ще живеем по стандартите на страните-членки (поне така се очертава :wink: ). та, мисля че трябва да потърпим за да успеем да се развиваме в бъдеще.
това беше на кратко мнението ми..
а, да! и ако може тези, които са против да не казват просто 'против съм', ами да се обосноват, защо мислят така.

Ziezi
09-05-2006, 12:58
в момента работата ми е да науча и представя информация за това какво печели и какво губи Турция с приемането си в ЕС, така че смея твърдя, че съм малко по-информирана по темата...
аз съм твърдо ЗА влизането Ни в ЕС, както някой по-нагоре каза има и добри и лоши страни на приемането, но нека мислим за нашите деца. след 20ина години нещата в страната ни ще се нормализират и ще живеем по стандартите на страните-членки (поне така се очертава :wink: ). та, мисля че трябва да потърпим за да успеем да се развиваме в бъдеще.
това беше на кратко мнението ми..
а, да! и ако може тези, които са против да не казват просто 'против съм', ами да се обосноват, защо мислят така.

Ами против съм,щото няма да имаме никаква полза от това влизане!Първо заради затварянето на АЕЦ-България в момента прави доста големи печалби от изнасяне на ел. енергия,но след затварянето на АЕЦ-а не само няма да изнасяме,но ще се наложи и да внасяме!Ще има режим на тока,който ще поскъпне 2-3 пъти!Цените на всички стоки ще скочат многократно(както вече става),докато заплатите няма да се променят кой знае колко(поне първите десетина години).България ще бъде разпродадена,като топъл хляб на западната паплач(англичани,германци.. )за жълти стотинки,страните членки на ЕС ще наложат доста строги мерки за възможността за работа на българите(както вече и става),а между временно тук ще се напълни с всякаква сган-камерунци,филипинци,китайц и....Но и ти си права-децата на децата на нашите деца може би един ден ще живеят по-добре отколко ние сега,но тогава те едва ли ще се наричат българи....

RiseGirl
08-27-2009, 07:26
темата е стара и неактуална!