PDA

View Full Version : Herpes



01-09-2006, 18:08
Zdr.Zna4i problema koito imah dnes malko me sduha.A eto kakuv e toi.Prekarah prostuda prez vakanciqta i mi izlezna herpes na ustnata.o6te ne e zarastnal.I ot vqtara samata kori4ka koqto e hvanal se napukva. I po vreme na 4as po4na da mi te4e kryv ot nego.Dobre 4e imah salfetka.Sled 5-10 min sprq de ama mi stana mn.kofti.vsi4ko me zqpa6e i se polu4i tapo..Neznam kakvo si e pomislil klasa za men.Vie kak mislite.Ima li ne6to sramno i pritesnitelno

123456789
01-09-2006, 18:32
Не мисля, че има нещо срамно в това да имаш херпес. Всеки е страдал от херпеси! Твоите съученици и приятели трябва да са адски задръстени, за да ти се смеят на това, че имаш херпес.
Колкото до самата рана, незная с какво трябва да я лекуваш, но мисля, че ще ти мине от самосебе си! :o

01-09-2006, 18:45
maji go s lidokain
s nego vsi4ko minava

`Death`Whore`
01-09-2006, 19:11
Лидокаин????

peperydka
01-09-2006, 20:55
abe molq ti se mili4ka,q stiga!Kakvo tolko,na vseki my se e sly4valo da ima herpis :wink: Ina4e moje6 da probva6 s pasta za zabi(kogato si si v ka6ti)tq izsy6ava rani4kata(mn star "trik") i taka 6te ti mine po barzo :D Aidi i nqma da se korka6!!!

01-09-2006, 21:04
[b]Всеки е страдал от херпеси!
абе не е баш така... докато не си го лепнеш отнякъде не страдаш, освен ако не ти го лепне майка ти по рождение.. на мен ми го лепна първото ми гадже, е поне ще я помня :twisted:
нищо срамно няма, наистина, просто недей да се целуваш, когато е активен, и да знаеш като станат хората ,дето страдат от херпес над 50% от населението най-накрая сигурно ще измислят на4ин да се леува завинаги..
ама засега- с мехлем4е-7 дни, без мехлем4е една седмица и минава.. до следващата настинка или до следващото класно по математика.

sesanata
01-14-2006, 20:13
Вземай си Ерпал - лекува точно такива проблеми. И пази другите, никога не си позволявай да целуваш докато имаш херпес. Предавш вируса на другия за цял живот.

08-14-2006, 15:43
Хехе, току що написах подобно мнение. > http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=48656&highlight=%F5%E5%F0%EF%E5%F1


Купи си ЕРПАЛ, прекрасно лекарство. Спира размножаването на вируса и ако е мазнато навреме, предотвратява появата на херпеса ;)

Аз съм заразен по рождение, и колкото и да ме е яд, това е живота. Поне имам това мехлемче, иначе нямаше да се справя. Откакто го имам, да чукна на дърво, не ми е излизал херпес. Най-много да се подуе, и тогава му прекратявам развитието.

08-18-2006, 00:06
mila,herpesi imam prez mesec,taka 4e spoko!ni6to ne4ove6ko nqma,koito e glupak da se smee,i na nego 6te mu doide do glavata kakto se kazva.maji go s pasta za zubi,sutrin pastata se e vtvardila okolo herpesa,no s topla voda 6te e mahne6.slagai pove4e 4ervilo za da go prekrie6,puk i 4erviloto lekuva herpesa.ako e mnogo golqm i te boli mnogo otidi v aptekata i si kupi ne6to za mazane,no da ti kaja 4e sa skupi,po 10 lv i nagore sa za herpesi lekarstvata.

cskamoni4ka
08-18-2006, 11:50
Абе то въобще има ли някакво лекарство за херпис,преди си бях купила едно,но аптекарката ми каза,че то помагало само в началото и нямало кой знае какъв резултат,и че за херписа няма значение,ако веднъж ти е излезнало ще ти излезне и пак.Та преди няколко месеца претърпях катастрофа и лекарката ми каза,че от това ми бяха излезнали херписи и сега преди няколко дни ми излезна понеже имах проблеми с наште може ли да е от това или от какво друго може да е?

sladoled
08-18-2006, 20:24
Причинителят на Херпесите е вирус.Както знаеш, с вирусите е трудно да се оправиш.По принцип стресовите състояния-като катастрофата, разправията с вашите влияе на имунната система и отслабва защитните сили.От там ти се появява херпес.Ако положението е сериозно /в смисъл излиза често, повишаваш температура, чувстваш се зле/ трябвада идеш на кожен лекар.Има и ваксина против херпеси.Ако преценят, ще ти направят.Дава добър резултат.
Имай предвид, че има и генитален херпес- появява се по половите органи и е още по-неприятен.Така, че внимавай много с личната хигиена-да не пипаш херпес по устните и после се пипнеш, без да измиеш добре ръцете. :

CrazyWitch
08-19-2006, 13:19
Че какво му е срамното? На мене всяка снимка то детските години е с рана на устата :-) . Тая година пък общо около 3-4 херпеса са ми излезли. Много зле работата. Ама ся се успокои. Надявам се пак да си почина няколко годинки и после пак хух.. Не се притеснявай за нищо. Не мисля, че някой ти се е смял за тая работа. Просто на тебе ти е станало неудобно и ти си вкарваш паранои.