PDA

View Full Version : Мoderated:Есе"Какво бих искала да се промени в БГ и зап



01-10-2006, 17:00
Hora znam 4e mqstoto ne e tuka na tazi tema.... oba4e mi trqbva speshno ve4e nz ko da praq sednah da pisha eseto sama na ni6to ne stana trqqq mi ese na tema... "kakvo bih iskala da se promeni v bulgariq i kakvo da se zapazi" pls ne mi kazvaite vij v "teen u4itelq" tam nqma absoliutno ni6to nito puk v referati nikade i ne mi kazvaite 4e sam marzeliva opitah se no ne moga a mi trqqq nai malko 4 .... :( mnooo gadno... pls help !!!!!!!!!!

Moderated by Tiffany
по точка 7 от правилника.

_DaRkAnGeL_
01-10-2006, 17:26
mm az ne znam kyde moje6 da si nameri6 temata samo 4e ti predlagam da si napi6e6 ne6to kato plan i da si nahvyrlq6 ne6tata koito iska6 da se promenqt i posle da si gi razraboti6..ne e tolkova trudno :wink: GooD LucK ako ima6 nujda ot o6te pomo6t pi6i na li4no :!: :roll:

WILD__BOY
01-10-2006, 18:29
Зле.. много си зле! Няма никой да седне да пише есе, камо ли на такава тема. Напани си тъпия мозък. Толкова ли не знаеш какво ти харесва в страната ни и какво не ти харесва. Нямаш ли поне няква мижава гражданска позиция?

01-10-2006, 18:41
не съм зле просто не мога да пиша имам позиция но не мога да я изразя на хартия но въпреки това вижте какво написах :( обаче нямам Заключение ама...ко да се прай .... според вас това за колко е ?


"Това е един интересен въпрос, който вълнува не само мен а и целият български народ.Всеки би искал да промени нещо в страната си.Но дори слепите забелязват разрухата и деградацията на съвременното българско общество. Не е нужно някой да се прави на патриот и да се опитва да защити националния дух на родината. Такъв дух вече няма и то от доста време насам. В момента държавата ни се е превърнала в сбирщина от правещи се на културни новобогаташи, корумпирани политици и дрипави нещастници, които си нямат друга работа освен да подкопават хилядолетните основи на българската култура и цивилизация. Омръзна ми от цинизмите в обществото и измислената ни съвремена конституция, която никой не спазва. И това е факт. Ще звуча банално ако изброя всеизвестните проблеми с наркоманията, алкохолизма, тютюнопушенето, унищожаването на околната среда, корупцията, несправедливостта, неравноправието, дискриминацията, предимството на имащия пари пред нямащия, насилието върху децата неизпълняване на служебните задължения и т.н. Може би и трябва да се спре строенето на сгради защото те унищожават околната среда.Горите изчезват малко по малко а никой даже и не забелязва.Донякъде са виновни и политиците защото те обещават много неща но малко изпълняват.Все още улиците са непочистени,тротоарите са разбити , но това е едно нормално ежедневие за един обикновен човек.Може би трябва и да се променят законите за да може те да помагат на гражданите.Аз искам тези неща да се променят,но все пак има и неща които искам да останат .Аз искам да си запазим красивата ни и уникална природа ,заедно с археологическите находки и историческите и културни паметници."

WILD__BOY
01-10-2006, 19:11
хубаво си се насочил. дай го малко по-тежко и задалбочено. Нека да не звучи като съчинение на третокласник. Напъни се и ще стане.

machoka
01-10-2006, 19:52
За 4-ка става :wink:

Гледаш много първосигнално на нещата. Пишеш това, което се вижда на пръв поглед, но не и това, което е всъщност.
Вгледай се по-дълбоко в нещата, направи собствено размишление, тълкувание.. не приемай за вярно това, което гледаш по новините в 10.

Говориш общи приказки :wink:

123456789
01-10-2006, 19:59
За 4-ка става :wink:
Айде, айде! Може и да не си учител, може и да си, но не мисля, че е хубаво да му поставяте оценки! Все пак не не сме тези, които трябва да оценят, а тези, които по възможност бихме му дали малко напътствия как да си напише домашното!

machoka
01-10-2006, 20:02
Еми, дай му де.

Аз си давам собствената оценка на написаното. То дори не е в пълен вид.

А и аз му дадох насока и съвет, не видях ти къде го направи :roll:

123456789
01-10-2006, 20:10
Аз не бих му давал съвети, защото не правя есета. Не съм добър в тях, просто коментирам, но без аргументация.
щом е добре ще кажа какво мисля, но едвали е от помощ!

Увода може да е:
От деня на основаването на нашата страна ние заявяваме публично, че всеки мъж и всяка жена на тази земя имат права и достойнство, и притежават несравнима ценност, защото носят образа на Създателя на небето и земята. Със всяко следващо поколение ние отново заявяваме императива на самоуправлението, защото не е уместно никой да бъде господар, както и никой не заслужава да бъде роб. Развиването на тези идеали е мисията в основата на създаването на нашата нация. Те са почетното постижение на нашите бащи. Днес това е неотложното изискване за сигурността на нашата нация и зовът на нашето време... :wink: