PDA

View Full Version : есета-помощ



01-10-2006, 17:00
спешно ми трябва 1 от есетата или поне помошен материал за написването!ето и темите:
:arrow: ВЪзможен ли е съвършен свят?
:arrow: Природата като огледало на душата.
БЛАГОДАРЯ!

sherry
01-10-2006, 17:19
Az li4no ne uspqh da namerq temite iz neta i nqma da moga da ti gi napi6a,tai kato az samata nqmam nikakvo vreme za sobstvenite si temi za klasnoto mi.
6et ti dam nqkoi moi upatvaniq,moje bi 6te ti pomognat.
Za parvata tema moje6 da kaje6,4e savar6en svqt ne e vazmojno da ima,za6toto nqma savar6enni hora.Vinagi 6te ima 4uvstva kato stradanie,samota,vinagi 6te ima bednost,problemi,bolesti.Jivotat nikoga nqma da stane lesen,kolkoto i da ni se iska.Ako edni jiveqt oholno i bezproblemno,to nqkade dele4e drugi 6te umirat ot glad,6te se gar4at ot bolki.Nikoga nqma da postignem savar6enstvo,o6te pove4e,4e harakterite ni stavat vse po Nesavar6enni i vse po-zli.Mislim pove4e za sebe si otkolkoto za drugide,mislim pove4e za sobstvenoto si blago,naranqvame horata,naranqvame jivotnite,naranqvame dori zemqta.Habim vsi4ki resursi,zamarsqvame q,ne vqrvame v Bog,daje v sebe si ne vqrvame.Nqmame celi v jivota,stremim se da spe4elim pove4e pari i ne osaznavame ,4e tova nqma da ni donese jelanoto 6tastie.Izkrivili sme predstavata si za moralno i nemoralno.Ne priznavame nikakvi granici,ne 6tadim nikogo,edinstveno sebe si.Svetat ne moje da stane priqtno mqsto za jiveene,za6toto nie ne polagame nikakvi usiliq za tova,a naprotiv-spomagame za po-barzototo mu razru6enie.A decata ni...te varvqt po na6ite stapki i prodaljavat samouni6tojenieto ni.Tolkova e tejka misalta za tova,4e nie samite ne ocenqvame kolko vajna e zemqta za nas,ne ocenqvame krasotata na jivota ni.Materialnite ne6ta ne biha mogli da zamenqt udovolstvieto ot pregradka,dadena ni ot lubimiq 4ovek,plama4eto v u4ite kogato vidim lubimiq ne moje da bade zameneno ot vsi4kiq blasqk na diamantite...Svetat nikoga nqma da stane savar6en,za6toto nie ne sme dobri.Uni6tojavame tova,koeto e nai-cenno i nai-skapo za nas.No svetat moje da stane po-dobro mqsto za jivot,ako pove4e ot nas osaznaqt gre6kata si i se postaraqt da q popravqt.