PDA

View Full Version : Кирилица



Dr. Kazimbutt
01-14-2006, 10:49
Хора, въведете правило да се пише само на кирилица! Все пак сме българи! Трябва да уважаваме матерния си език.

sherry
01-14-2006, 11:43
Be i az iskam,ama kirilicata mi ne ba4ka,a nemoga vseki pat kogato postvam ne6to,da go kiriliziram v edin sait s kirilizaciq...

final_fantasy_fan
01-14-2006, 14:18
Няма смисъл от такова правило.Има адкси много хора ,които не могат да пишат на кирилица,не им бачка кирилицата или пък просто им е много по-удобно да си пишат на латиница.по-добре да няма такова правило

Dr. Kazimbutt
01-14-2006, 17:43
Как тогава във форумите на кречетало, data.bg и muzikant.org всичко живо пише на кирилица?

teenkopele
01-14-2006, 20:42
Аз съм твърдо ЗА въвеждането на това правило. Все пак трябва да уважаваме езика си. Също така е доста по-лесно да четеш кирилица от колкото латиница.

За тези,които не могат да пишат на кирилица- ще се наложи да се научите ако правилото влезне в сила. :wink:

sherry
01-14-2006, 20:47
Ako tova pravilo se vavede,6te pi6a po-rqdko vav foruma,za6toto imam problemi s kirilicata.Nai-dobre e da se sloji buton ,s koito da se kirilizira,ima takiva v drugite forumi

teenkopele
01-15-2006, 06:09
Ako tova pravilo se vavede,6te pi6a po-rqdko vav foruma,za6toto imam problemi s kirilicata.Nai-dobre e da se sloji buton ,s koito da se kirilizira,ima takiva v drugite forumi

Това също е добра идея. :)

sherry
01-15-2006, 06:23
Ako tova pravilo se vavede,6te pi6a po-rqdko vav foruma,za6toto imam problemi s kirilicata.Nai-dobre e da se sloji buton ,s koito da se kirilizira,ima takiva v drugite forumi

Това също е добра идея. :)razbira se :wink: Nai-dobre e da ima buton i taka nikoi nqma da ima problemi

LETHAL
01-19-2006, 12:04
Значи според мен е супер тъпо да се пише на "latinica" така ще е добре да се въведе правило за задължително писане на Кирлица ... Все пак сме българи и е смешно да пишем на латиница .... така че аз съм твърдо за въвеждане на кирилица .....

Ако имате проблем с кирилицата това е Он-Лине конвертор от латиница на кирилица ... моля използвайте го >>>>>>>> http://injinera.bgplus.com/JAZI_Conv.htm

Всичко нужно за да имате кирилица на вашият компютър >>>>>>>>http://www.kylie.cc/cyrillic/

midnight...
01-20-2006, 05:57
пишете на кирилица!
аз лично когато видя някакво мнеие написано на латиница най-често го подминавам
вина за това имат и админите разбира се
да направят там някакви правила
да сложат един кирилизатор и така ще се оправи форума
който не иска да пише на кирилица да си помисли дали е много приятно да чете постоянно някакви умотворения и правописни грешки на латицица?!

gia_bs
01-20-2006, 07:00
аз лично когато видя някакво мнеие написано на латиница най-често го подминавам
вина за това имат и админите разбира се
да направят там някакви правила
да сложат един кирилизатор и така ще се оправи форума


И аз така, направо го подминавам... а и проблема не е само в това..Знете ли че тееновете вече са неграмотни покрай тази "латиница".. "а" . "ъ" няма всичко е едно..ако наистина се въведе кирилизатор не само че по някакъв начин ще уважим езика си, ами може и да помогнем малко на българските учители :wink:

machoka
01-20-2006, 08:45
Аз лично по-дълъг пост от 3 реда на латиница не чета, каквото и да става. Затормозява ме някак.

Много хора са така. Ако искаш да те вземат насериозно, пиши на кирилица. Иначе рискуваш дори да не прочетат какво си писал/а.

DarthRevan
01-20-2006, 09:28
hahahah machoka tva 4e moje da ne mi pro4etat post-a si e tehen problem! te 6e izpusnat da se nau4at na mydrost...a kolkoto do kirilicata kato pravilo...qko typa ideq e...mislq i predi kazvah 4e tva e profesionalna zaguba na forumci...teka pravqt horata ako iskat si naebyt foruma...koito iska da pi6e na kirilica, koito ne iska - da kara na latinica...az i na kirilica ne 4eta 99,(9)% ot post-ovete...teka4e kvo? 4eta ako mi e interesno...i pove4e ot 2 reda na kyvto i da e nema gi pro4eta osven ako ne e bezkraino interesno...

midnight...
01-20-2006, 14:13
не че искам да се заяждам,но хората които уважават форума и другите форумци ще пишат на кирилица а не някакви бози на латиница :idea:

aBeP4eTo
01-21-2006, 12:02
не че искам да се заяждам,но хората които уважават форума и другите форумци ще пишат на кирилица а не някакви бози на латиница :idea:

Абсолютно си права!
За мен е немислимо да пиша на латиница! Отвратително е! :x
+ това на кирилица е много по-четливо.
И айде престанете с тези глупости, че нямате на pc-то и аз нямам ама постоянно си отварям един кирилизатор и така... не е много сложно сякаш?

http://lat2bg.kredor.com/scgi-bin/og.php?op=lat2bg
http://www.fentazysvqt.hit.bg/prewod.html

miloto_girl_4e
01-22-2006, 10:22
не че искам да се заяждам,но хората които уважават форума и другите форумци ще пишат на кирилица а не някакви бози на латиница :idea:

Абсолютно си права!
За мен е немислимо да пиша на латиница! Отвратително е! :x
+ това на кирилица е много по-четливо.
И айде престанете с тези глупости, че нямате на pc-то и аз нямам ама постоянно си отварям един кирилизатор и така... не е много сложно сякаш?

http://lat2bg.kredor.com/scgi-bin/og.php?op=lat2bg
http://www.fentazysvqt.hit.bg/prewod.html


ако имаш желание - ще намериш начин,
ако нямаш желание - ще намериш причина :!:

vra4ka
01-22-2006, 13:36
hahahah machoka tva 4e moje da ne mi pro4etat post-a si e tehen problem! te 6e izpusnat da se nau4at na mydrost...a kolkoto do kirilicata kato pravilo...qko typa ideq e...mislq i predi kazvah 4e tva e profesionalna zaguba na forumci...teka pravqt horata ako iskat si naebyt foruma...koito iska da pi6e na kirilica, koito ne iska - da kara na latinica...az i na kirilica ne 4eta 99,(9)% ot post-ovete...teka4e kvo? 4eta ako mi e interesno...i pove4e ot 2 reda na kyvto i da e nema gi pro4eta osven ako ne e bezkraino interesno...

Това е много умно мнение,забележително :x

Иначе аз съм за,просто може да се сложи бутон за кирилица в процореца за писане на отговор :wink:

Дано в бъдеще навсякъде в интернет пространството да бъде забранено писането на латиница на Бълг. език :wink:

12345
01-22-2006, 16:47
старая се да се кирилизирам всески път, но понякога ме мързи! :wink:

Death^Forever
01-23-2006, 07:00
И аз съм за кирилицата, но пък от друга страна всеки има право на избор...има и такива, които не могат да пишат толкова бързо на кирилица...за мен лично не е толкова важно дали е латиница, не ми пречи, но явно тези, които са против дори не четат такива мнения :roll: А пък и мисля, че така може да се загубят доста форумци - ако на някого въобще му пука...това не е чак толкова голям проблем, свиква се...в крайна сметка както стане :wink:

12345
01-23-2006, 07:29
Кирилицата е удобство само за тези, които четат, но не мисля, че за всички ще е удобно да пишат на кирилица! За да поствам мнения на кириливца ми се налага да използвам кирилизатор.

snooppy_f
01-23-2006, 08:51
С гордост вече мога да заявя че вече пиша на кирилица! :lol:.И ще продължавам да пиша на кирилица..чак сега осъзнавам колко е било глупаво да пишеш на латиница... :roll:

LaBanDa
01-23-2006, 10:10
moita kirilica ne bachka kvo da praa ????????
a? sq shtot taka sikash i zaradi tva takia kato mene da ne vlziame vuv forumite... mi tapoz... nidei

IdontGiveaFuck
01-23-2006, 10:16
Аз мисля,че exploitedteen достатъчно ясно обясни за кво иде реч.Човека даде линк към програма,каза кои са буквите...кво повече искаш ?Има и други програми като flex type,пък и на компютъра би трябвало да имаш кирилица !

И земи го махни този огромен 'филмов' подпис,защото има юзъри,които са на трафик и няма да могат да ползват форума 'като хората' !

Форума е Български и съответно би трябвало да се пише на кирилица,а не на изгъзица!

AnnG
01-29-2006, 17:05
Vseki sam 6e si re6ava kak da pi6e i to4ka.Ne mojete da zabranqvate na horata.Edin e sviknal na ednoto,drug na drugoto.Az kakto kazah v edna druga tema,nqma da vlqza pove4e v foruma ako se zabrani latinizata.Ami tupo 6e e ina4e,egati prostotiqta tva :evil: :evil: :evil: