PDA

View Full Version : "Задачата на века" на Айнщайн



Death_F
01-14-2006, 17:56
Незнам дали някой от вас я е чувал но на мен ми стана адски интересна!!!Казват, че решението можело да бъде направено само от 2 % от населението на земята...аз явно не съм от тях проверете се!

Условие:
1. 5 къщи, всяка с различен цват.
2. Във всяка къща живее един човек.
3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно.
4. Никой от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.

Указания:
1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът гледа куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща е отляво на бялата.
5. Норвежецът живее в първата къща.
6. Собственикът на зелената къща пие кафе.
7. Човекът, който пуши Pall Mall гледа птичка.
8. Мъжът в средната къща пие мляко.
9. Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill
10. Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка.
11. Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill.
12. Пушачът на Winfield пие бира.
13. Норвежецът живее до синята къща.
14. Немецът пуши Rothmans.
15. Пушачът на Malboro има съсед, който пие вода.

Въпрос:
Кой гледа рибката?

01-14-2006, 17:58
тфа съм го правила още
преди една година..имахме го
в учебника по английски

01-14-2006, 18:24
xaxa tva e super interesno 6e si go zapi6a!

MAFIOZO
01-14-2006, 18:25
xa tva gore bqx az :oops:

e_l_i_z_a
01-14-2006, 18:39
Тази тема я виждам за 4-ти път!Не си първата,която я пуска. :wink:

01-14-2006, 18:55
Yes!!!!!!!! rei6h q :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

danger_love{F}
01-14-2006, 19:22
ааа яко0о0:)))))тва ся цяла ве4ер 6те мисля;)

MAFIOZO
01-14-2006, 19:23
bravo pe4eli6 usmivka po radioto!

IdontGiveaFuck
01-14-2006, 19:27
Уж доста хора я решиха ма нещо никой не казва отговора :lol:

:arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс :idea: 8)

MAFIOZO
01-14-2006, 19:28
e 6to go kaza be? az tukmo go re6avax ;(

IdontGiveaFuck
01-14-2006, 19:29
Е,шанс :D
Мисли по-бързо :D

xDON CORLEONEx
01-14-2006, 19:36
Уж доста хора я решиха ма нещо никой не казва отговора :lol:

:arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс :idea: 8)


И аз стигнах до тоя отговор.

MAFIOZO
01-14-2006, 19:37
Е,шанс :D
Мисли по-бързо :D eeeee molq ti se de vse pak sam futbolis :lol: :lol: :lol:

danger_love{F}
01-14-2006, 19:45
eeeee molq ti se de vse pak sam futbolis
ами личи си... пиши се футболист;)

MAFIOZO
01-14-2006, 19:53
eeeee molq ti se de vse pak sam futbolis
ами личи си... пиши се футболист;)nem taka mi e po zabavno :P

Awazate Ippon
01-14-2006, 20:15
Немеца е с рибката. ако искате ще ви обясня как я реших но честно казано беше си алко риск но ми се получи от първия път де...ех тва карате не е кат кикбокса 8)

MAFIOZO
01-14-2006, 20:18
Немеца е с рибката. ако искате ще ви обясня как я реших но честно казано беше си алко риск но ми се получи от първия път де...ех тва карате не е кат кикбокса 8) opa vreme za reklama :lol:

IdontGiveaFuck
01-14-2006, 20:34
който я реши искам да ми каже как...
защото и аз знам отговора но се сдържах да не развалям кефа на другите... :wink:

Започвам от НорвежецЪ:arrow: който живее в № 1:
Той не е в червената къща, не е в бялата, защото бялата не е първа, не е в синята и следователно остават зелена и жълта. Синята къща е втора, така, че не може зелената да е първа, защото тя е точно преди бялата. Остава да е жълтата :roll: . От тук следва, че пуши Dunhill. Не пие мляко, не пие чай, не пие кафе, не пие бира, остава вода ???? :roll: . Няма куче, кон или птица и тогава остават котката и рибката :roll:
Датчанина :arrow: Пуши Malboro.Има кон и е във къща № 2 ,която е синя,пиещ чай.
Англичанина :arrow: червена къща./то си е казано във условието/ Не гледа куче, кон. Не пие кафе, чай, или вода :arrow: следователно остават мляко и бира.Пуши Pall Mall или Winfield .Той е или 3 или 5 номер.ако пие мляко значи пуши pall mall и е в средната къща
Ако пуши Winfieldзначи е във къща № 5 и пие бира!
Немецът :arrow: Пуши Rothmans и пие кафе или мляко.Живее или в зелената или в бялата къща.Не гледа птица нито кон. Не е нито в № 1 нито в №2 Ако живее в зелената би трябвало да пие кафе :roll: и може да бъде с № 4,а пък за къща № 5 не позволява условието 4.Ако живее в бялата къща значи е или № 4 или № 5.Обаче ако живееше във къща № 5 трябваше да пуши Winfield,следователно е във къща № 4 Изхождайки от факта,че във зелената къща НЕ може да се пие мляко,следва, че зелената къща е №4.
И става така :arrow: Немецът,който е във зелената къща № 4,пиещ кафе и пушещ Rothmans
:arrow: Шведът,както е казано гледа куче.Пуши Pall mall или Winfield.ъъъ май не пие нито вода,нито чай :roll: За него остава клща № 5,която е бяла и май пие бира :roll: Уаа почвам да се бъркам вече :lol:
:arrow: Сега вече бих могла да се върна отново при англичанина и да го доопределя.Както е казано,той е в червената къща,пие мляко,гледа птица и пуши pall mall.
Също така не съм опреелила животното на норвежеца.От условие 10 -
Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка. следва ,че от едната страна на датчанина живее англичанина ,който гледа птица...следователно остава норвежецтт да е с котка :roll:
И тъй като всички животни са разпределени при всички,то остава рибката да бъде при немеца
Отново отговора :arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс


Уф не мога повече,изтрещях вече! :roll:
Извинявам се за милионите правописни грешки..ама.. :D

01-14-2006, 23:38
който я реши искам да ми каже как...
защото и аз знам отговора но се сдържах да не развалям кефа на другите... :wink:

Започвам от НорвежецЪ:arrow: който живее в № 1:
Той не е в червената къща, не е в бялата, защото бялата не е първа, не е в синята и следователно остават зелена и жълта. Синята къща е втора, така, че не може зелената да е първа, защото тя е точно преди бялата. Остава да е жълтата :roll: . От тук следва, че пуши Dunhill. Не пие мляко, не пие чай, не пие кафе, не пие бира, остава вода ???? :roll: . Няма куче, кон или птица и тогава остават котката и рибката :roll:
Датчанина :arrow: Пуши Malboro.Има кон и е във къща № 2 ,която е синя,пиещ чай.
Англичанина :arrow: червена къща./то си е казано във условието/ Не гледа куче, кон. Не пие кафе, чай, или вода :arrow: следователно остават мляко и бира.Пуши Pall Mall или Winfield .Той е или 3 или 5 номер.ако пие мляко значи пуши pall mall и е в средната къща
Ако пуши Winfieldзначи е във къща № 5 и пие бира!
Немецът :arrow: Пуши Rothmans и пие кафе или мляко.Живее или в зелената или в бялата къща.Не гледа птица нито кон. Не е нито в № 1 нито в №2 Ако живее в зелената би трябвало да пие кафе :roll: и може да бъде с № 4,а пък за къща № 5 не позволява условието 4.Ако живее в бялата къща значи е или № 4 или № 5.Обаче ако живееше във къща № 5 трябваше да пуши Winfield,следователно е във къща № 4 Изхождайки от факта,че във зелената къща НЕ може да се пие мляко,следва, че зелената къща е №4.
И става така :arrow: Немецът,който е във зелената къща № 4,пиещ кафе и пушещ Rothmans
:arrow: Шведът,както е казано гледа куче.Пуши Pall mall или Winfield.ъъъ май не пие нито вода,нито чай :roll: За него остава клща № 5,която е бяла и май пие бира :roll: Уаа почвам да се бъркам вече :lol:
:arrow: Сега вече бих могла да се върна отново при англичанина и да го доопределя.Както е казано,той е в червената къща,пие мляко,гледа птица и пуши pall mall.
Също така не съм опреелила животното на норвежеца.От условие 10 -
Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка. следва ,че от едната страна на датчанина живее англичанина ,който гледа птица...следователно остава норвежецтт да е с котка :roll:
И тъй като всички животни са разпределени при всички,то остава рибката да бъде при немеца
Отново отговора :arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс


Уф не мога повече,изтрещях вече! :roll:
Извинявам се за милионите правописни грешки..ама.. :D


Tova ako uspeq da go izmislq sam... :shock:
WoW!!!Bravo

cannabinoid
01-15-2006, 00:16
Грешкиииии, аз гледам рибката :lol: (домашна акула)

01-15-2006, 10:30
Грешкиииии, аз гледам рибката :lol: (домашна акула)

izob6to yspq l i da q re6i6?

HereTodayGoneToHell
01-15-2006, 11:43
Правила съм го многхо отдавна! И ми се получи! Тва за Айнщайн и процентите са глупости - задачата е лесна за един средноразвит човешки мкозък!

tra^la^la
01-15-2006, 13:28
Правила съм го многхо отдавна! И ми се получи! Тва за Айнщайн и процентите са глупости - задачата е лесна за един средноразвит човешки мкозък!
Напълно съм съгласен с това...и аз си я реших...с табличка както се решават подобни задачи:D Не е толкова трудна колкото объркваща...доволен останах обаче накрая :D

aLiDu6
01-15-2006, 13:42
nqkoi znae li nqkav sait s takiva zagadki i vaprosti i t.n pls mnoo e qko tva :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Verliebt_Maedchen
01-16-2006, 18:01
Уж доста хора я решиха ма нещо никой не казва отговора :lol:

:arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс :idea: 8)

Yesssssss!вярна ми е!имахме я за домащно зимната,но чак сега я рещих,(даскалката беше болна).направо не мога да повярвам!явно не е толкова сложна щом аз-представяте ли си-АЗ я реших!!!!

Kypa©
01-17-2006, 18:12
Не си направих труда да я реша! Просто знаех, че няма да я реша!
:lol: :P

love_delight
01-17-2006, 21:42
Грешкиииии, аз гледам рибката :lol: (домашна акула)
dark soul, Вие спечелихте нашата награда - клечка за зъби! :lol: :lol: :lol: Майтапа на страна, много хубав отговор си дал/а!

^I don't give a fuck.^ , уао!

Pe666o
01-17-2006, 21:56
ahehahehaehe super boza e...za 5min q napravih :P

01-17-2006, 23:20
:arrow: Рибката я гледа немецът ,който живее в зелената къща пие кафе и пуши Ротманс :idea: 8)

Йееееееееееее! Реших го! Получи сеееееее!

`Death`Whore`
01-17-2006, 23:22
Туй бях аз. :)

Rastabreeder
11-07-2006, 21:49
tazi zada4a mi otne to4no 26 minuti a na vseki sledva6t koito q dadoh po okolo 40-45 vav 10 klas bqh kogato stana tva , taka 4e stiga se naduvahte , ain6tain kato e kazal teq 2 % e imal predvid 2% ot naselenieto na zemqta koeto v su6tnost e to4no kolkoto bulgarite v bulgariq no tva ve4e e druga velika negova zada4a .

Pouka : Ne se naduvaite ne ste umni , prosto vsi4ki izvun Bulgariq sa Prosti taka 4e obi4aite Bulgariq.

BornFromPain
11-07-2006, 22:19
Хахахах деба то вече си имало човек който е написал как се решава.. И сега излиза че преписвам от него.. Тъпо тъпо тъпо.. Начи ше си делийтна поста :>