PDA

View Full Version : study abroad



RoS
01-15-2006, 09:32
Chudia se dali da zamina za 1 god. v USA , predlagat mi razli4ni programi da ucha tam za 1 akademichna godina. Kolebaq se zashtoto kato se vurna trqbva da durja priravnitelni izpiti koito ne vqrvam da sa mn lesni ... :( hm.. i dr koeto e vse pak shte sum na novo mqsto , dalech ot vkushti , s dr hora.. zvu4i mi malko strashno , no vsushtoto vreme dosta dobra vuzmojnost za realizaciq. Vie kak bihte postupili, bihte li zaminali ? Ako ima nqkoi koito ima poznati koito sa o4astvali v takava programa ili samite vie ste , molq vi daite mi suvet :) tnx !!! :)

lady_p
01-15-2006, 09:58
hmm...nqnmam opit v tova no moje da se kaje 4e sym v sy6tata situacia v moemnta i az mnogo se kolebaq no moqt syvet kym teb e ....davai tova e tvoq 6ans za realizaciq kakto kaza! ... s novoto mqsto se svikva... s novite hora sy6to...no spored men ako en go napravi6 sys zagubata po trudno se svikva! :wink:

RoyTheReaper
01-15-2006, 11:33
zaminavai; tova e super dobra vazmojnost da natrupa6 opit, da nau4i6 ezika dobre i t.n. nqma da ti e mnogo lesno ama predimstvata sa mnogo pove4e ot nedostatacite.

az u4astvah v edin takuf konkurs, no ne se klasirah. edno momi4e oba4e zamina za 1 godina za UK i se vurna korenno promenena: predi be6e zadrustena zubarka, a sega e dosta po-otvorena, progresivno misle6ta i cosmopolitna, da ne govorim 4e govori angliiski vse edno cql jivot e jivqla v Britain

BLOOD_SUCKER
01-15-2006, 12:44
iot otvoreno ob6testvo me izbraha da zamina za usa...no ne zaminah za6toto sled 2 godini kato zavur6a srednoto si obrazovanie 6te zamina..ne iskam da mi minat teen godinkite vuv naprejenie i dale4 ot priqteli mi...koeto e nai dobre za teb tova pravi...

teenkopele
01-15-2006, 13:05
Наистина е гадно да си далеч от близки и приятели и да си в напълно нова среда. Това го казвам от опит,защото живях почти 2год. с родителите ми в Англия.
В началото ще ти бъде много притеснено, после ще почнеш да плачеш като се сетиш за България, но си там само за 1 година,което е много добре :wink: .Това е една добра възможност за реализация.Ако имаш достатъчно силна воля ще можеш да преодолееш всичко.
Зависи от теб. :)
За приравнителните няма какво да се притесняваш. Ако имаш известна сума пари..смятай ги за изкарани :wink: .Можеш да се запишеш и в частно,където ще ти ги дадат 100% само и само да останеш да учиш при тях( дали ще останеш обаче щом ги вземеш...).

Успех. :)

stop_the_war
01-15-2006, 13:16
Интересувам се какви възможностите за учене в чужбина, в смисъл някакъв образователен обмен или нещо такова, чувал съм за такива дето са ходили за 2-3 месеца по програми за учене на езици.