PDA

View Full Version : Страхувате ли се?



Iliqn4eto
01-15-2006, 11:45
Страхувате ли се от птичият грип -"чумата на 21 век " ?Мислите ли,че в БГ го има или ,че ще дойде?!?Предприемате ли някакви мерки?Спряхте ли да ядете птиче месо и всичко свързано с яйца?Изкажете си мнението по въпроса,ако искате

aHyC
01-15-2006, 11:46
не ме интересува набивам пиле кат луд.тфа е се едно като лудата крава навремето се ни вкарват в некфи филми....

kissorankata
01-15-2006, 11:50
Ами според мен и при нас ще дойде щом в Турция умряха толкова хора...и все по-близо идва...Еми аз ям пилешко...ама малко ме е страх все пак.Макар че казват че след термична обработка вирусът умира.Е сега избягвам да ям птиче месо.

MAFIOZO
01-15-2006, 11:51
az kato si pomisliq 4e predi 2 meseca bqx v turcuq ujas!naistina se pritesnqvam za tozi pti4i grip!ako doide v bulgariq tozi grip vednaga spiram da qm pile6ko!

i'm so excited!
01-15-2006, 11:52
пак преувеличават. :roll:
ама е мноо жалко да пукнеш от птичи грип... :lol: некфо ебаси отиваш в ада и сички умрели некфо яко 'ъъъ, мене ме сплеска валяк..', 'ууу, на мен ми се заби железен прът в главата ( :lol: ) ', 'ооо, мене трактор ме смля' .......
'умрях от на пилците болестта..' :( :shock: :wink: :x :twisted: :evil: :!: :!: :!:
аз и без тфа почти не ям месо. тъй че.

х
01-15-2006, 11:52
mediite t1rsqt senzacii! ubiha jelio kartofa i ve4e nqma za kakvo da pi6at...

IdontGiveaFuck
01-15-2006, 11:54
То не бяха луди крави,ТОРС /тежЪк респираторен вирус/,който уж подлуди света...сега дойде и някъв птичи грип.
Хич не ме интересува.След 1-2 месеца максимум всичко ще утихне...

rusalkata_
01-15-2006, 12:07
ами страшничко си е...все пак се умира от него...но аз си продължавам да ям пилешко... :roll:

niki_borisov
01-15-2006, 12:12
То не бяха луди крави,ТОРС /тежЪк респираторен вирус/,който уж подлуди света...сега дойде и някъв птичи грип.
Хич не ме интересува.След 1-2 месеца максимум всичко ще утихне...
Дано наистна утихне,защото като сравним средсвата,които взимат другиоте страни за предпазване,и какви взимаме ние.. Дори в България няма тестове за евентуални заразени,онзи ден го казаха това по БТВ новините. Хубава работа,ама българска...
И межуд другото този вирус трябва да е пуснат от някой.. тъп американец сигурно.. нали те направих вируса на HIV,който избива милиони... Сега ако вируса на птичия грип попадне по някакъв начин в човек,болен от грип,следва получаването на мутирал вирус. Този вирус се разпространява от дадения човек вече и по въздушен път.. :!: Дано не съм бил скучен с тази информация.. но си е за притеснение..

e_l_i_z_a
01-15-2006, 12:59
Според мен тва си е чист саботаж за туризма на Турция. :wink:

01-15-2006, 13:13
ххх ми така е като нагъвате месо...
аз няям такива проблеми.пък яйца не
обичам :lol:

KRaLiCa_na_OrGaZmA
01-15-2006, 13:24
mi to az poprincip ne papam meso ma malko me e strah ot toia p. grip :(

Iliqn4eto
01-15-2006, 13:27
ххх ми така е като нагъвате месо...
аз няям такива проблеми.пък яйца не
обичам :lol:

е ,тогава ако н е тайно какво ядеш-само домати и краставици?и аз пържени и варени яйца не ям(не обичам) ма мн продукти сеправят от тях..:)ще ми бъде интересно да науча какво ядеш

Iliqn4eto
01-15-2006, 14:43
exploitedteen
е да прав си ,ама аз не съм казала само МЕСО ,но тя каза без яйца,а те не са ли жизнено важна съставка..

Kypa©
01-15-2006, 14:47
Abe stiga gluposti be! To ne bqha ludi kravi, to ne bqha ostri respiratorni sindromi...

Kypa©
01-15-2006, 15:09
Нито една болест не е случайна. И от подобни епидемии фармацефтичните компании печелят милиарди.

Death_F
01-15-2006, 15:19
"Аз пък напрау умрях от страх" хахахаха ...вий сте зле няям думи мене ме боли онач работа за тъз болест нит ям месо нит яйца нит си отглеждам кокощки и не им ям акитата тъой че и да ме фане се мий тая...ше си умра..

Tedka-Medka
01-15-2006, 15:32
бе не ме е страх,защо да ме е страх..
той рано или късно ще дойде..няма
къде да иде,може и сега да има
нищо не се знае!
ама аз си ям пилешко не ми пука..
се пак го ям печено,не сорово :)
кат се изпече и вируса умира :>

teenkopele
01-15-2006, 20:07
Малко ме е страх,но какво да се прави?! :?
Според мен рано или късно ще дойде и в България- ДАНО ДА НЕ СЪМ ПРАВ!

party_girl
01-15-2006, 20:11
az sam vegetarianka :shock: 8)
hapvam ot vreme na vreme no moga da se vazdarjam :!:

scorpiass
01-15-2006, 20:13
Малко ме е страх,но какво да се прави?! :?
Според мен рано или късно ще дойде и в България- ДАНО ДА НЕ СЪМ ПРАВ!
Hi noobs

Първо кво ще стане като дойде де,ще пребие 4-5 роми и това е няма да стане пандемия
А и се предава от жовотно на човек>демек трябва почти сурово месо да ядете.
Дано поне не евулюира! и да стане от човек на човек
това ще е страшно а не другото

`Death`Whore`
01-15-2006, 22:37
Не яжте сурово месо.

anonymous464110
01-16-2006, 10:58
:mrgreen: i ne piite surovi qica! :mrgreen:

HereTodayGoneToHell
01-16-2006, 16:49
Птичият грип се предава по въздушно-капков път, както всеки друг. А и не може човек да се зарази като яде месо, поради простата причина, че едва ли някой го яде сурово, освен в някви тъпи секти. А и птичи грип в България няма! Но тея неща са прекалено трудни за разбиране от някои малки мозъчета, като това на KRaLiCa_na_OrGaZmA, p4elata_brumzе и т.н. (не се убиждайте) МОГА ЛИ ДА ВИ ОБЯСНЯ, ЧЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА СЕ ЗАРАЗИТЕ, АКО НЕ ЯДЕТЕ СУРОВО МЕСО Е НИКАКВА (поне докато птичият грип не премине отново през прасета и не еволюира).

WILD__BOY
01-16-2006, 16:54
Ами според мен и при нас ще дойде щом в Турция умряха толкова хора...и все по-близо идва...Еми аз ям пилешко...ама малко ме е страх все пак.Макар че казват че след термична обработка вирусът умира.Е сега избягвам да ям птиче месо.

А знаеш що турците мрат?
Щото:
1. занижена хигиена
2. тва са деца които явно са си играли със заразени птици
3. лоша оргарнизация за предотратяване на подобни случеи

WILD__BOY
01-16-2006, 16:58
Нито една болест не е случайна. И от подобни епидемии фармацефтичните компании печелят милиарди.

AGREED!!!
Втората Световна Война е плод на алчни фармацевтични компании. Налели пари и от двете страни на окопа. Но колко са спечелили от лекарствата? ;)

Mo6no
01-17-2006, 10:58
В момента не ме е страх...ще ме е страх ако се смеси в някоя свиня с човешкия грип...тогава ще стане страшно :?

Josefinne
01-17-2006, 13:08
Е, поспрях пилешкото и се грижа да подкрепя имунната си система с витамини и добра храна , но се надявам да не дойде насам грипа, че хора умират :( . Според мен тоя вирус е изкуствено създаден наистина, защото гледайте как изведнъж лумна това нещо, а птиците едва ли от миналата година боледуват от грипа, едва ли вируса само за една година е успял така масово да мутира, че да тръгне и по хората, а пък и птиците не мигрират от миналата година също...Според мен някой или е направил гаф или просто иска да спечели от ваксината! :evil: Човекът е ЗЪЛ!

gorskata_feja
01-17-2006, 18:11
4ak da me e strah - NEiii ne spiram da qm pile6ko, daje predi malko si purjih qica :P mnogo bqha vkusni xexex

rosskata
01-19-2006, 14:49
:lol: Абе хора, не разбрахте ли , че като ядете пилешко няма да се заразите, ще се заразите само ако ясете СУРОВО пилешко... При температура над 70 градуса вируса пукясва, така че тъпчете си пилешко да не ви пука...
За вегетарианците- не се мислете за автоматично имунизирани... Може да се заразите и ако ви се изцвъка птичка на главата... Така че...

Честно казано на мен не ми пука... Много повече хора умират от катастрофи, от задавяне, от паднали на главите им тухли... Винаги има риск да умреш без най- малко да го очакваш- няма смисъл от притеснение... :wink:

XePouH
01-19-2006, 14:56
то нали по новините казаха,че уш в Хасково е имало,ма пълни простотий,кот кат са заразим нали се някога ша умрем тей че :wink: пък аз си ям пилешко не ма боли,кат ша мра да мра :D

zElEnA^mAsLiNkA
01-19-2006, 18:03
Ne, ne se strahuvam,za6t0t0 sym maximaln0 za6titena :)
Vse pak trqbva sam0 da se pe4e na nad 80 gradusa pile6k0t0 :)

Roxy
01-19-2006, 18:54
:arrow: не ям месо
:arrow: не обичам нито твърдосварени нито бъркани яйца
:arrow: няма да ям яйца
:arrow: не си вкарвам паранои

midnight...
01-19-2006, 18:58
честно казано има много други неща за които да се тревожа и не искам да ставам една параноичка!

CrazY^^MousE^^F
01-20-2006, 11:57
Ае страшничко си е

MaD_CaT*
01-20-2006, 12:54
Ами..аз от нова година ..
почнах да оне ям месо...дали във връзка с птичия грип..или защото преди това изкарах пости..и някакси ми се отврати мисото..или пък заради книгите,които чета... :roll: не знам...
Та...относно това дали ме е страх...Страх ме е е до толкова ,колкото от всички останали болести...и всичко останало ,което би могло да ми се случи...ако ме разбирате...Еднакво ме е страх,както от птичия грип...така и от изброените от Whisskas болести.. + още много други...
бтв ...мн ми хареса начина ти на мислене по тази тема :D Whisskas ;)

HereTodayGoneToHell
01-20-2006, 16:48
Ае страшничко си е

И кво му е страшното?

ПТИЧИ ГРИП НЯМА! РАЗПРОСТРАНЯВА СЕ САМО ПО ВЪЗДУШНО-КАПКОВ ПЪТ, Т.Е. ТРЯБВА ДА ТЕ НАКАШЛЯ ПИЛЕ ИЛИ ДА ГО ЯДЕШ СУРОВО! НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА РАЗБЕРЕТЕ????

Забележка: Саламът и пастетът не са сурови меса :lol:

Fena
01-20-2006, 21:17
Другото нещо, което ми се вижда някак нелогично, е как може в съседните страни вече да има зараза, а при нас още не? В Румъния първи откриха заразени..след около месец се появиха случаи и в Турция. За в Гърция незнам какво е положението, но и нищо чудно и там да има..
Та чудното ми е как още няма в България? Не че го желая..но просто ми се вижда нелогично :roll: Тези пилета от Румъния как са стигнали до Турция ? Не може всичките да са минали през морето, или пък да не са кацали изобщо. А и нищо чудно вече да има случаи и в България, обаче наще да си мълчат. Може би така ще е наистина добре :?

IdontGiveaFuck
01-20-2006, 21:22
Другото нещо, което ми се вижда някак нелогично, е как може в съседните страни вече да има зараза, а при нас още не? В Румъния първи откриха заразени..след около месец се появиха случаи и в Турция. За в Гърция незнам какво е положението, но и нищо чудно и там да има..
Та чудното ми е как още няма в България? Не че го желая..но просто ми се вижда нелогично :roll: Тези пилета от Румъния как са стигнали до Турция ? Не може всичките да са минали през морето, или пък да не са кацали изобщо. А и нищо вече да има случаи и в България, обаче наще да си мълчат. Може би така ще е наистина добре :?
Точно това щях да напиша !
10000% има случаи в БГ,но просто си мълчат !

Fena
01-20-2006, 21:36
До известна степен е и по-добре да се премълчи малко де. :roll:
Абе следете си хигиената и това е...

SickBoy
01-20-2006, 21:44
Ооо,тресе ме бесния страх,не излизам от къщи направо....вие луди ли сте,това са тъпотии