PDA

View Full Version : Moderated: Наще искат да уча фармация, а аз искам психология



01-15-2006, 16:54
така......значи сега съм 9 клас и наще от сега ме карат да мисля,какво искам да кандидатствам като завърша,щото после да не съм се чудила много..... и наще много искат да уча фармация,тоест да ставам аптекарка,но там се учат предмети ,които никак не обичам,затова си бях решила да уча психология и да ставам нещо ,като психотерапевт или от тоя род-литературата доста повече ми върви
на наще викат ,че тази професия в България е без перспектива и че нямам голямо бъдще с нея и ще трябва да работя някъде за 200 лв.
вие какво бихте ме посъветвали,мн искам да чуя мнение на млади хора-и още нещо-знаете ли сайт,където мога да намеря информация и адреси на сайтове на университетите в България
забравих да напиша,че наще смятат да ме пращат в Германия да уча,ама аз искам да си остана тук

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

Gabsi-to
01-15-2006, 17:10
Слушай за да не се чувстваш насила накарана да правиш нещо по-добре избери нещо което на теб ти харесва за да не обвиняваш родителите си за неуспехите!Аз лично бих избрала това което ме влече но незнам за теб,надявам се да съм те улеснила донякъде!Успех,а за сайтовете потърси в www.google.com

01-15-2006, 18:31
Аз пък смятам, че тази професия, която ти си си избрала има голяма преспектива. В повечето държави е много модерно да ходят на психотерапевт хората и естествено след няколко години модата ще дойде и до нас. Българите както винаги, за да се правят на интересни ще си дават парите за глупости и ще посещават такива кабинети. Не казвам, че професията е глупост, напротив - хитър начин да измъкваш парите на хората като им бръщолевиш глупости :D . А какъв е смисъла да учищ нещо, което не ти харесва и което ти е трудно? После и няма с желание да го работиш .. Цял живот ще се питаш какво щеше да стане ако беше работила каквото искаш .. :roll: Ако вярваш в себе си ще постигнеш каквото искаш. Както някой по-нагоре каза по-добре да правиш каквото искаш, за да не обвиняваш после родитлеите си за неуспехите си :roll: . Не се тревожи .. още си девети клас. Имаш поне още една година, за да решиш и после от 11 клас серизоно да се насочиш към това, което те влече :D . Късмет ти пожелавам :)