PDA

View Full Version : Moderated:Научете ме как да се гримирам,плс :)



01-15-2006, 19:04
imam edno malko problem4e momi4e sam na 15 oba4e nikoga ne sam se grimirala prosto nz kak .. kak se slaga spirala 4eren moliv i nqkvi takiva fon diuteni ruj i vsi4ko koeto se setite kak se nau4ihte da si slagate tezi ne6ta i kak da kaja na maika 4e iskam da po4na da se grimiram ... predvaritelno mersi za otgovorite :)


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

Vampirela
01-15-2006, 19:11
Napravo ve4e se pla6a.Abe hora vie drugi problemi nqmate li si?No kakto i da e :( Ta na vuprosa :shock: Purvo se u4i6 kato gleda6 i se probva6 da se grimira6 sama.Govori6 i obsujda6 s priqtelki.A po vuprosa za kak da kaje6 na mama...mmmmmm.Zavisi ako se razbira6 s neq i e pe4ena sqda6 i si govori6 s neq 4e iska6 da po4ne6 da si slaga6 po malko grim i vsekvi takiva gluposti,a ako ne se razbirate prosto se grimira6 ama ne da prili4a6 na nqkoq maimuna:))) i q postavq6 pred svur6en fakt.Edin suvet ne se pravi na mumiq s grimove,4e sled godini 6te izglejda6 ujasno,slagai si umereno spored slu4aq,mqatoto i vremeto.

InSOMnIAaa
01-15-2006, 19:50
Tochno Taka

Moderated by miloto
т.10 от Правилника :!:

i'm so excited!
01-15-2006, 21:16
за кво ти е бе, грим съкс :?
аз само за специални събития се гримирам.и то само 1 молив тегля, и толкоз. щото ме мързи :roll:

`Death`Whore`
01-15-2006, 21:18
Учи се с практика. Отначало малко се мацоти човек, но после осъзнава как се прави. :)

sidney
01-16-2006, 08:00
За пръв път си сложих черен молив преди 4 години. Беше ми адски странно, защото много ми сълзяха очите :( . Сега си слагам само черен молив и спирала. А колкото до въпроса ти: ми...не може да не си гледала по твто по рекламите мацките как си слагат спирала. Сенките по същия начин. А за майка ти...ми не знам. Зависи каква жена е. При мен по - големия проблем беше баща ми

Roxy
01-16-2006, 14:46
егати улигофрените..1 грим не могат да си сложат.ми вие тв не гледате ли?!?по разни филми реклами постоянно дават.а мама не може ли да питаш или тя е неандерталец и по цял ден копа на къра

luDo_LaPe^
01-16-2006, 18:55
егати улигофрените..1 грим не могат да си сложат.ми вие тв не гледате ли?!?по разни филми реклами постоянно дават.а мама не може ли да питаш или тя е неандерталец и по цял ден копа на къра
Тц...много и помогна :lol:
Такаа...Добре де,нямаш ли приятелки?Питай ги,те ще ти кажат.Иначе черния молив как си го слагам аз...ми дърпам си окото,и нали има едно розово тоно под окото?И тва розовото с молива го правя черно(или там къвто е молива де)...по-лесно не мога да го обясня :)Мен аболютно никой не ме е учил,просто гледам прекалено много телевизия и от там се научават разни неща.Ааа искаш ли едно мааалко съветче от едно 12 годишно лапе :D -Ти питаш за фон дьо тени,руж...ако питаш мен,това е по-тежък грим,знам ли как да се изразя...при положение,че не си се гримирала досега и изведнъж да си пльокнеш един фон дьо тен с руж(особено пък ако не е сложен добре)ще изглеждаш малко...наплескана :? Като за начало една спирала и един черен молив...да речем и някакъв гланц или съвсееем нежно червило(все пак не си малка)ще са ти достатъчни,поне като за начало.
И пак ти казвам-от форуми няма да се научиш кой знае колко.Всичко става с практика.Викаш някоя приятелка и почвате да се гримирате :D .А за майка ти...ми пак ти повтарям-не си толкова малка(е поне от моя гледна точка де)Ако майка ти не е супре консервативна,ще те разбере.Виж,с баща ми и аз и до днес си имам проблеми.Рядко си слагам молив,и все пак ми е свикнал.Но винаги когато си слагам ме гледа някак...накриво.
Ааа сенките...е от тва няма по-лесно.Взимаш с апликатора(тая малката четчца се казва така,до колкото помня)И слагаш на клепача си...
Ъъъ фон дьо тен-За кво пък ти е тва?!Се тая...тука вече съм почти безсилна,но ще кажа това,което знам-Може да се нанесе с пръсти или със памук/тампонче за грим.Ама самите начини на слагане не мога да ти ги обясня,просто защото не ги знам,не за друго. :roll:
Ъъъ,мисля,че това,за което мога да дам адекватно(горе-долу)обяснение го описах.Ако се сетя нещо ще едит-вам.Изписах спер много гупости,но се надявам поне нещо да ти е от полза.

BroKeN^DreAmZ`f
01-16-2006, 19:10
emi ne e tolkoz trudno,pochvash da opitvash i malko po malko shte se nauchish :D za fondiotena si ima specialni tamponcheta,no moje i bez tqh.....pyrvo se pochistva liceto posle se slaga krem -ovlajnitel nai-4esto i da epodhodqsht za osnova na grim....posle slagash fondioten,sled nego korektor,a nakraq pudrata za da fiksira...slagash senkite ,ochnata liniq ...spiralata i cherviloto :D e tva razbirase ne e preporychitelno da go praiosh vseki den nqma da e nikak dobre za kojatat ti...az ti kazvam prosto v kva posledovatelnost se slagat vsichki produkti.E sq nqma da prikazvam che ima hora det si slagat i po razli4ni pudri oshte razlichni koektora po liceto,ama az ne sym ot tqh takache... :D Ne e tolkoz slojno probvai :D

Silence^
01-16-2006, 19:23
ami kato za nachalo ako pitash mene si oprui vejdite shtot da sa macotish ei tui nestaa... puk ako ne moesh sama idi na kozmetik ili pomoli nqkoq fr-ka.. ako nqqsh nujda ot fon-dio-ten izobshto en si slagai pochni samo sus spirala i moliv puk veche ako iskash si slagai i senki i dr raoti mi to si ima i knigi za pravilno grimirane nameri nqkoq.... puk za cherviloto i glanza predpolagam znaish kak sa slaga :))

01-16-2006, 21:23
otidi v www.chanel.com i tam,kadeto sa kozmeti4nite produkti, na po4ti vseki edin ima klip-4e v koeto se pokazva kak se slaga i polzva.

kissorankata
01-23-2006, 07:18
егати улигофрените..1 грим не могат да си сложат.ми вие тв не гледате ли?!?по разни филми реклами постоянно дават.а мама не може ли да питаш или тя е неандерталец и по цял ден копа на къра
Тц...много и помогна :lol:
Такаа...Добре де,нямаш ли приятелки?Питай ги,те ще ти кажат.Иначе черния молив как си го слагам аз...ми дърпам си окото,и нали има едно розово тоно под окото?И тва розовото с молива го правя черно(или там къвто е молива де)...по-лесно не мога да го обясня :)Мен аболютно никой не ме е учил,просто гледам прекалено много телевизия и от там се научават разни неща.Ааа искаш ли едно мааалко съветче от едно 12 годишно лапе :D -Ти питаш за фон дьо тени,руж...ако питаш мен,това е по-тежък грим,знам ли как да се изразя...при положение,че не си се гримирала досега и изведнъж да си пльокнеш един фон дьо тен с руж(особено пък ако не е сложен добре)ще изглеждаш малко...наплескана :? Като за начало една спирала и един черен молив...да речем и някакъв гланц или съвсееем нежно червило(все пак не си малка)ще са ти достатъчни,поне като за начало.
И пак ти казвам-от форуми няма да се научиш кой знае колко.Всичко става с практика.Викаш някоя приятелка и почвате да се гримирате :D .А за майка ти...ми пак ти повтарям-не си толкова малка(е поне от моя гледна точка де)Ако майка ти не е супре консервативна,ще те разбере.Виж,с баща ми и аз и до днес си имам проблеми.Рядко си слагам молив,и все пак ми е свикнал.Но винаги когато си слагам ме гледа някак...накриво.
Ааа сенките...е от тва няма по-лесно.Взимаш с апликатора(тая малката четчца се казва така,до колкото помня)И слагаш на клепача си...
Ъъъ фон дьо тен-За кво пък ти е тва?!Се тая...тука вече съм почти безсилна,но ще кажа това,което знам-Може да се нанесе с пръсти или със памук/тампонче за грим.Ама самите начини на слагане не мога да ти ги обясня,просто защото не ги знам,не за друго. :roll:
Ъъъ,мисля,че това,за което мога да дам адекватно(горе-долу)обяснение го описах.Ако се сетя нещо ще едит-вам.Изписах спер много гупости,но се надявам поне нещо да ти е от полза.
Малко ама знае...:) Взе ми думите от устата направо всичко което каза щях да го кажа и аз...много добре обяснено според мен.

e_l_i_z_a
01-23-2006, 09:14
Ами сега ще ти дам инструкции за пълен грим,но не за всеки ден естествено :wink:
Значи...ще започна от там,че за един пълен грим се изискват не по-малко от 20мин.
1.Ако ще нанасяш някакъв слънцезащитен крем,първо нанеси него.Лично аз ползвам ЕLEA SPF25 за проблемна кожа.Без Q10 e.Значи тва се нанася на идеално чисто лице!Много е важно това да го запомниш!
2.Фон-дьо-тен.Когато отидеш на магазина да си избереш фон-дьо-тен,го избери по такъв начин,че да не те прави нито като палячо,нито като негърче,а да не си личи.Това ще стане като го пробваш от тестера НИ ВЪРХУ ЛИЦЕТО СИ,а върху ръката си върху външната част между китката и палеца.Този цвят е най-близък(дори ееднакъв)до този на лицето ти.Та,фон-дьо-тенът се нанася като предварително си го мажеш на онази част на ръката,където ти обясних.И като се постопли,нанасяш няколко "мацвания" върху челото,носа,двете бузи и брадичката.После размазваш.Само недей да прекаляваш с фон-дьо-тена.Ще стане смешно.
3.Идва ред на пудрата.От магазина тя се избира по същият начин като фон-дьо-тена.Нанася се с четка за пудра,ако нямаш-и четка за руж върши работа.Нанася се на абсолютно цялото лице и шия.Много е важно на челото да се нанесе хубаво до корените на косата,за да не приличаш на набрашнена.Преди да мацнеш можеш малко да отръска четката,за да не стане пренатруфено.
Пудра се слага докато лицето ти стане с еднакъв(или почти еднакъв)тен навсякъде.
4.Време е за руж-това е любимата ми част.Нанася се с четка за руж.Подбирай розови оттенъци ако си със светло лице или прасковено-кафеникава гама ако си по-тъмничка.Нанася се първо по скулите.Това става като четката тръгва от началото на бузата(на около 1-2см от носа)до горната основа на ухото.Замахът е като щрих и е в посока ЕДИНСТВЕНО И САМО КЪМ УХОТО.След като получиш желания ефект,руж се слага и по челото,само че отстрани...незнам как да ти го обясня!Над скулите,само че на челото!Дано да си ме разбрала.Руж се слага съвсем малко и на брадичката.Както и по долните ъглови контури на лицето за да се придаде оформяне.
5.Сега с четка за разресване на вежди си ги среши и изчисти от пудра,ако тя е полепнала по тях.
6.С молив за вежди ако искаш можеш да си ги дооформиш.
7.Ред на черния молив.Вече ти обясниха как се слага.
8.Ред на сенки.Обясниха ти как се слагат.Аз ще ти кажа една тънкост-за блясък в очите,си слагай бели сенки в началото на окото-до носа точно.
9.Спирала.
10.Тук вече идва реда на молив,червило и гланц.
Лично аз ползвам съвсем светли и едва забележими розови оттенъци и задължително гланц.Моливът въобще не е задължителен.
Надявам се ти помогнах поне малко :roll:

BuBzMisSy
12-19-2008, 22:26
[/quote]
Тц...много и помогна :lol:
Такаа...Добре де,нямаш ли приятелки?Питай ги,те ще ти кажат.Иначе черния молив как си го слагам аз...ми дърпам си окото,и нали има едно розово тоно под окото?И тва розовото с молива го правя черно(или там къвто е молива де)...по-лесно не мога да го обясня :)Мен аболютно никой не ме е учил,просто гледам прекалено много телевизия и от там се научават разни неща.Ааа искаш ли едно мааалко съветче от едно 12 годишно лапе :D -Ти питаш за фон дьо тени,руж...ако питаш мен,това е по-тежък грим,знам ли как да се изразя...при положение,че не си се гримирала досега и изведнъж да си пльокнеш един фон дьо тен с руж(особено пък ако не е сложен добре)ще изглеждаш малко...наплескана :? Като за начало една спирала и един черен молив...да речем и някакъв гланц или съвсееем нежно червило(все пак не си малка)ще са ти достатъчни,поне като за начало.
И пак ти казвам-от форуми няма да се научиш кой знае колко.Всичко става с практика.Викаш някоя приятелка и почвате да се гримирате :D .А за майка ти...ми пак ти повтарям-не си толкова малка(е поне от моя гледна точка де)Ако майка ти не е супре консервативна,ще те разбере.Виж,с баща ми и аз и до днес си имам проблеми.Рядко си слагам молив,и все пак ми е свикнал.Но винаги когато си слагам ме гледа някак...накриво.
Ааа сенките...е от тва няма по-лесно.Взимаш с апликатора(тая малката четчца се казва така,до колкото помня)И слагаш на клепача си...
Ъъъ фон дьо тен-За кво пък ти е тва?!Се тая...тука вече съм почти безсилна,но ще кажа това,което знам-Може да се нанесе с пръсти или със памук/тампонче за грим.Ама самите начини на слагане не мога да ти ги обясня,просто защото не ги знам,не за друго. :roll:
Ъъъ,мисля,че това,за което мога да дам адекватно(горе-долу)обяснение го описах.Ако се сетя нещо ще едит-вам.Изписах спер много гупости,но се надявам поне нещо да ти е от полза.[/quote]


а представи си да не си уцели цвета на кожата :lol: :lol: ( с ФДТ де :D )

zwezdichkaTa
12-20-2008, 08:32
омгг ;дд ами как да кажеш на майка си?няма да казваш,тя ще те види с грим и ще свикне..инаме как няма да знаеш как се слага черен молив о.О lol

PepElqShKaAa
12-20-2008, 09:19
и аз като бях по малка не можех да си слагам черен молив и спирала но с времето се научаваш а фон дьо тен не ползвам много, не е задължително да се мацаш толкова ако нямаш нужда :)

Sensuality
12-20-2008, 09:25
темата е от 2 години :razz:

kapinka
12-20-2008, 09:38
Само да вметна - АДСКИ ГРОЗНО СЕДИ ЧЕРЕН МОЛИВ ВЪТРЕ В ОКОТО ..... и не само аз мисля така, но и повечето гримьори ! За да се придаде дълбочина на окото ако си слагала 2 цвята сенки тъмните се слагат във най-външната част на окото (където свършва веждата) , а светлата в най-вътрешната при улейьето на окото(откъдето текът сълзите като плаче човек) най-отгоре на окото до веждата дето е се слага попринцип най-НАЙ-най - светлата сенка за да придаде светлина в клепача. Черен молив отдолу не се слага !! Слага се както са нанесени сенките тънка линийка от по-тъмния цвят сенка и се свързва към улейчето с по-свелата сенка .. След това черна спирала и всичко е ЧУК :)

Carmen_Kass
12-20-2008, 12:57
Виж в youtube.com там е пълно с уроци!!!!!!!!!!!!!

mm...
12-20-2008, 16:27
takam 4eta mneniq :D da wsi4ki sa werni i ti pomagat kak se prawi oba4e...1 problem ti ne mojesh da se macash kak to si iskash :?
1wo grimirai se w cwetowe podobni na drehite ti (trqbwa da si w ton)
2ro cwetowe koito ti utiwat
3to ne prekalqwai
4to NAI - DOBRE si kupi 1 spisanie za moda/grimowe i t.n. i se u4i ot tam...ne mojesh da se nau4ish tuk :lol:

И кои са списанията, в които най-често пише как да сложиш грим. как да поддържаш косата си и т.н., нямам предвид списанията, в които пише КОЙ ПАРЦАЛКИ СА НА МОДА ТОЗИ МЕСЕЦ! :P

deni15
12-21-2008, 13:05
леле ти си на 15 и имаш такива проблеми :?

Infinity
12-21-2008, 13:56
леле ти си на 15 и имаш такива проблеми :?
е че какво странно има искаш да кажеш че е на 15 и все още не може да се гримира или обратното че е твърде малка :-o

Sa6iTyYy
12-22-2008, 16:09
OMG kak taka sha pitash maika si da ne msilish che drygite pitat maikite si xa, az pochnah da se grimiram ot 2ri klas i veche znam absolutno sichko,no karai sha se opravish nadqvam se ama nedei mnogo da msilish kfo sha kaje maika ti ..! :)

deni15
05-30-2009, 16:13
леле ти си на 15 и имаш такива проблеми :?
е че какво странно има искаш да кажеш че е на 15 и все още не може да се гримира или обратното че е твърде малка :-o
Очуди ме мн че още не може да се гримира след като днес всяка втора хлапачка е с по 2 тона грим :?