PDA

View Full Version : помощ по немски :((



Lindsey
01-16-2006, 22:09
хора, имам класна по немски и знам какво ще е едното упражнение - съчинение на тема "Meine Bude". Моля ви ако някой може да помогне.. трябва ми максимум една страничка малък формат, а може и по - малко даже.. нищо не разбирам по немски.. и тая класна ми е надеждата.. :cry: :oops: :roll:

edna_sladka
01-16-2006, 22:42
Meine Bude
Meine Bude ist eigentlich meine Wohnzimmer,wo ich sehr gern meine Freizeit verbringe.Sie besteht aus vier Zimmern-Wohnzimmer,Kueche,Schlafzimmer und Kinderzimmer.
Mein Kinderzimmer ist eigentlich mein eigenes Zimmer,wo alle meine Buecher und Kleider,meine Fotos und meine Lieblingsposters sind.Die Waende sind in meinem Zimmer blau gefaerbt,wie die Schraenke und den Tisch.Es ist sehr gemuetlich!!!
Das Schlafzimmer ist das Zimmer von Mutti und Vati,wo ich nicht so viele Zeit verbringe.Das Wohzimmer ist das schoenste Zimmer der Wohnung,das in schwarz und rot gefaerbt ist.Die Kueche ist ein kleines,aber sehr gemuetliches Zimmer,wo sich die ganza Familie am Abend sammelt und jeder etwas Interessantes von seinem Tag erzaehlt.Es ist sehr lustig!!!

edna_sladka
01-16-2006, 22:48
takam..kudeto ima "ae","ue","oe"-tova ozna4ava,4e nad glasnata ima dve to4ki,obqsnqvam poneje kaza,4e ne si mnogo dobra po nemski..Tva go izmislih naburzo imai vpredvid,6toto ve4e mnogo mi se nanka i 2 ne vidq..Za zaklu4enie ne mi stigna mqsto,no moje da napi6e6 ne6to ot sorta:"Meine Wohnung ist meine kleine Bude-die wunderbarste Bude der Welt,wo ich so viele schoene Momente gehabt hat!!!"

edna_sladka
01-16-2006, 22:50
i ne e "die ganza Familie" ami e "die ganze Familie"-imam gre6ka...aide leka i meka,4e lqgam

Lindsey
01-17-2006, 09:28
много ти благодаря :) определено ще ми помогне :wink: :lol:

ProstoAz
01-18-2006, 12:38
много ти благодаря :) определено ще ми помогне :wink: :lol:

С този отговор считам темата за приключена!
Благодаря!