PDA

View Full Version : възможно ли е наркоман да се излекува напълно или не



въпрос
01-17-2006, 07:14
възможно ли е наркоман да се излекува напълно или това е невъэможно-ако знаете нещо по въпроса споделете

Moderated by Tiffany
по точка 1 от правилника.

lina15
01-17-2006, 07:20
moje...To zatova ima komuni(koito sa mnogo skupi-po 4ujbina)
a ako nee 4ak takuv narkoman-ako ne e na herca moje.
6toto ako e samo na bonboni,prah4eta i joit ni6to nqma da mu ima(i lesno se spirat) :lol:

mnogomili4kata-sf
01-17-2006, 07:27
Възможно...но сигурно е ужасно трудно,дори не искам да си представям ада,в който попадат тези хора

anonymous464110
01-17-2006, 07:42
estestveno 4e e vuzmojno.vsqkakuv drug otgovor ne vurvi za6toto poznavam takiva hora i znam 4e e napulno postijimo.bez izkazvaniq ot sorta na "narkomana vinagi si ostava narkoman" ot razni hora koito ne sa se sbluskvali s takuv problem molq.

tech_noir
01-17-2006, 07:51
Зависи какво рабираш под "напълно"
Имах един такъв бивш съквартирант. Бил е на "шприц на времето". Отдавна не ползва наркотици но, нещата вече никога не са същите. Казва че самия вкус на живота и усещанията никога няма да са същите :(

01-17-2006, 07:56
"наркоман" е остарял, нето4ен и отхвърлен от съвременната наука термин.
за манийност на проблемната употреба може да става дума превди вси4ко при алкохола(:!) хероина, метаамфетамина и коката, но при коката това се полу4ава след дългогодишна употреба.
За физи4еска зависимост може да става въпрос само при алкохола и херца, при другите проблемни дроги стававъпрос за психи4еска зависимост, а при метаамфетамините се наблюдават тежки параноидни психози при спирането им.
Аз ли4но не познавам нито един, дето да е спрял алкохола и само 3-ма дето са спряли хероина,
при това не 4рез някакви скъпи ле4ения а 4рез помощта на приятелите си, дале4е в планината, където няма дилъри на отрова.

seksi_kote_f
01-17-2006, 08:27
Vuzmojnoe za6to puk da ne e vuzmojno :lol:

tech_noir
01-17-2006, 09:52
Vuzmojnoe za6to puk da ne e vuzmojno :lol:

Абе труднико е, зашото наркотиците (имам в предвид истинските такива разбира се, включително никотина) ти влизат в обмяната на вещшествата и после е малко както да откажеш да храната или въздуха ;(

white_chik
01-17-2006, 11:11
vuzmojno e no se iska ogromna volq i podkrepa.Imah poznat koito umrq ot golqma doza i sled tva mnoo se otkazaha

gorskata_feja
01-17-2006, 17:31
v toq oburkan svqt vsi4ko e vuzmojno !!!

LETHAL
01-17-2006, 22:38
ми както се казва "Няма невъзможни неща"

He3HauKa
01-18-2006, 08:46
Mislq che moje no samo ako ima silna volq i nasitina iska da si opravi jivota... Apak v ramkite na choveshkite vazmojnosti vsi4ko e vazmojno :wink:

Britney`laDy
01-23-2006, 22:29
естествено че може...за к'во са комуните-за купон ли.. :? Имам ена приятелка която беше наркоманка..и се върна от ена комуна в чужбина..и ся е съвсем нормално момиче..въобще не мисли за т'ва и не иска да си връща спомените!

korn___
01-24-2006, 06:11
vsi4ko moje stiga da ima dostatu4no golqma psihi4eska nastroika

AnnG
01-25-2006, 19:38
Predpolagam,4e e ujasno trudno.Ne iskam da si i pomislqm kakvo mu4enie e tova i za samiq 4ovek koito vzima narkotizi i nai ve4e za semeistvoto.Tova e golqma tragediq i dano na po malko hora im se slu4vat takiva ne6ta.No vseki sam si re6ava.Ako puk v narkotizite vijda6 re6enieto na problemite si naprimer, togava vzimai.Samo da ne osuznae6 tvurde kusno,4e tova e nai-golqmata gre6ka koqto si napravil.A,sega se se6tam za edna pesen na Ivana,tq glasi taka:
Jivota e edin hotel,a kolko zvezden sam re6ava6
usloviqta si priel,
jivee6,pla6ta6 zaminava6...... :!: :!: :!:

Party_Maker
01-25-2006, 21:56
ot lichen opit znam che ne moje ot mnooo vreme sam na gabi amfeti i ekstazita i treva tuk tam koka i v komuna bqh ama ne stava ko da se prai

TakTak
01-26-2006, 08:07
ot lichen opit znam che ne moje ot mnooo vreme sam na gabi amfeti i ekstazita i treva tuk tam koka i v komuna bqh ama ne stava ko da se prai
Луд ли си спират се ама треа малко да се напънеш :| пък и за "gabi amfeti i ekstazita i treva tuk tam koka" няма смисъл от комуна просто воля ти треа !

S8K
01-26-2006, 13:43
ZAwisi na kwo e do nqkade...pone spored men,no mislq 4e ako ima volq wsi4ko moje... :)

atlas
01-28-2006, 16:45
Както казаха преди мен, възможно е да се откаже и от такава зависимост, но зависи до каква степен си на "ти" с веществата, с които и да е вещества и до къде стигат пределите ти и желанията ти да опитваш и опитваш по-напред и по-напред. Преди известно време характера на заниманията ми ме сблъска с един случай. Работих за малко с едно лице от мъжки пол, който по настоящем се намира в клиника, чието име няма да спомена. Първото му докосване до най-сериозното изкушение - хероина е станало, когато е бил на 13 годишна възраст. И естествено случайността е просто извинение, защото той е опитал едно обождане чисто от любопитство. Наистина не подходящ начин да започнеш да се "забавляваш". Точните му думи са: "В момента в който приемеш дозата, попадаш в този омагьосан кръг, за който дори не си предполагал, че може да бъде вечно горящ". В момента той е на 26 годишна възраст. Последствията от физиологичен профил са увреждания в сърдечно-съдовата, дихателната, отделителната и нервна система. Черният му дроб е с 3 килограма по-тежък от този на нормално развит индивид на същата възраст. Причината - мастни наслоения от "невероятните" изживявания. Последствията от личностен характер - загубил е семейството си още преди да навърши пълнолетие, извършил е почти всички нарушения на закона свързани с кражба, грабеж и побой. Без дом и без финансова осигуреност. Разбира се не говорим за средностатистическо дете(по времето на отричането на родителите) - семейството от което произлиза е семейство с висока интелектуална култура, висок стандарт на живот и т.н. Той е ходил в две комуни за няколко месеца. Първият път за 3, а вториат за около 2. Сега е под постоянно лекарско наблюдение и въпреки това успява да си набави някои наркотични "благинки", по време на полагащите му се дни за почивка.
Не написах всичко това за да ви покажа колко грозен може да бъде светът през очите на този човек, а за да разберете че пределите на човешкият разум понякога изгарят и единственото, което той може да направи, даже не да направи, а да приеме, е да остане жив.
Това е просто един от стотиците официално познати случаи. А за не официалните такива? Задайте си въпроса могат ли неща като случайност, воля и късмет да имат нещо общо с темата по която пишем. Съветът е най-хубав, когато си го дадем сами. Помислете просто.

anonimen
01-28-2006, 18:09
Няма "бивши" наркомани!

CRaZy_IKTe
01-30-2006, 14:22
abe vie ste mnogo zle pochnete li da govorite za narkotici ste ega si smeshnata kartinka...hilq vi se s chasove

DeSiTo0o
01-30-2006, 16:27
Ami az mislq 4e e vuzmojno da se izlekuva "napulno".Slojih go v kavi4ki,za6toto mislq 4e dori kogato edin narkoman se 4uvstva nezavisim (da kajem predi tova e bil narkoman mnogo dulgo vreme)i ve4e znae 4e se e izlekuval...ako toi vidi 4e nqkoi negovi priqteli upotrebqvat narkotici,naprimer,nqma li da se izku6i spored vas,pone malko? :smt017 Vsi4ko si zavisi ot volqta na 4oveka.... :-k

GoHardeR
01-31-2006, 14:25
zavisi za kuf narkoman govorish...akoe na heroin kopele moje i da ne se izlekuva shoto toi v edin moment spira da iska da se lekuva...hm
a ina4e da shto da ne moje ako ima cash za komuna ama e shit be po-dobre sam da si kaje stop e taka... ma ako e na amfet naprimer niaa da e nikak trudno...spored men

01-31-2006, 18:57
Еми аз съм се сблъсквал с този проблем т.е. имам роднина който е БИВШ наркоман, вярно беше на транквиланти (диазепам, ксанакс, акинетон). Трудно много трудно но се излекува. И покрай него познавам доста хора и излекували се и неуспяли такива. Та по темата лично се познавам с човек много голяма личност във верига комуни "Рето" който е бил 11 години на хероин чист е от 6 години а е влязъл в комуната преди 9. Сега се занимава с лекуване на наркомании но не като някои пиклив доктор дето знай кво е тва само от учебниците... Та с голяма воля и най-вече желание е възможно да се излекува човек...

01-31-2006, 19:02
Няма "бивши" наркомани!
Млъкни ве книгоман! Аре кат не знаеш поне недей си отваря устата...
Мане как само ви се дразня на такива необразовани хора живеещи в саксии... :smt013 :smt013 :twisted: :twisted: :smt013 :smt013

Li4iCe
01-31-2006, 20:26
Не е невъзможно. Но в България е с пъти по-трудно отколкото в европейските страни. Просто липсват специализирани клиники на високо ниво, където да се лекуват наркоманите. [-(

GoHardeR
02-01-2006, 12:23
kopele ako e na herca e po4ti nevuzmojno...v edin moment tfa stava na4in na jivot,mislene i ... abe si4ko e taka...za edin narkoman na heroin heroina e jivota taka 4e ot kfo da se lekuva ebasi :-D