PDA

View Full Version : Помогнете ми,моля ви!!!



gostenka
01-18-2006, 06:41
Трябва ми по етика и право "Най-мъдро е времето,то открива всичко" или "Най-великото нещо е да принадлежиш на себе си!!!!!!!!!!
СПЕШНО Е <ПОМОЩ

gostenka
01-18-2006, 07:22
Моля кажете къде има материали по тези теми,някакви сайтове,плс помощ :( :( :( :( :(

vra4ka
01-18-2006, 07:25
Виж в http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=c&id=1

:wink:

gostenka
01-18-2006, 07:32
нищо не мога да намеря по моите теми
но все пак благодаря ти :(

Izabel
01-18-2006, 14:28
"Най-мъдро е времето,то открива всичко"
Времето - то се измерва в години,месеци,дни, часове,минутки,секунди,то е дори неизмеримо! Но знаем,че времето е това,което ни кара да се научим да се усмихваме повече,но и то ни е нужно,за да отворим очи широко и да видим,че има и други цветове освен розовото. Пътят е труден до това ...трънлив и труден, с много ями, с много змии и прекалено много шума, която ни заблуждава.Но поел ли си веднъж този път, връщане няма, а времето си летиии...
И както си лети времето и ти с него, изведнъж се струполясваш на земята и осъзнаваш и откриваш, че няма вече Дядо Коледа,че мама и тати не са вечни и че сам си господар на своите действия и постъпки. Тогава ти се иска да спреш и годините, и месеците,и дните,и часовете,и минутите,и секундите...
Но....
И тогава ти се струва, че започваш от нулата. Проблемите и рискувете започват, а времето поднася изненади. Но ти "рискувай живота си, ако не искаш той да бъде беден и непривлекателен" (З.Фройд,) защото "човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо" (Сократ. И) и не губи деня си,часовете си,минутите си,секундите си в колебание (Гьоте).
И давай напреддд, напредд с широко отворени очи, протегнати ръчички, за да грабиш от живота и да не пропиляваш времето си.
И ще дойде момент, в който ще сложиш отново розовите очила, а времето ще го измерваш не в години и дни, а в усмивки и щастливи моменти.

Izabel
01-18-2006, 14:32
Избрах си първото есе и ти написах малко...Ако смяташ, че не ти харесва и не пасва, не го преписвай.
Исках само,ако мога да ти помогна.
Предвид това, че вече не съм ученичка и не знам по каква програма учите малко сложих и "мъдри" хорица като Гьоте, Сократ и Фроид, защото не бива да забравяме, че учиш етика и право, а и учителят трябва да види, че ти си имаш понятие от тези хора.
Друго, което мисля, че трябваше да се спази е това ... че имаше подреденост...в смисал...започваш с едно и свършваш пак с него но в друг смисал. Не знам дали ще ме разбереш. Леко е, детско е, защото все пак на вас не ви искат някакав сух доклад, а есе...то може да е раздвижено, дори шеговито.

Надявам се да съм послезна.

Пиши моля те какво си решило и какво си направило !!!

ангелчето
01-19-2006, 07:27
Благодаря ти,адашке!Невероятно е !!!!Мъничко е,но пък компенсира с това,че е написано много смислено и много красиво!помолих да отложа за др.седмица!така,че вторник ще гопрочета и предполагам,че няма да имам под 6!!!злато си,мн.ти благодаря :lol:
ако може да ми дадеш един е-мейл,за да си пиша с теб(ако нямаш нищо против)забелязах,че си еродирана и предполагам интересна личност..... :P

ангелчето
01-19-2006, 07:46
Пак искам да ти благодаря,сега вече го преписах на лист(и въобще не е толкова малко,колкото изглежда)благодаря ти много,ако си го писала наистина ти,то значи си наистина един невероятен човек!страхотно есе.нямам думи......освен-Благодаря
но моля те да ми дадеш е-мейл,защото искам да те питам някои неща:)

Izabel
01-19-2006, 10:15
Хейййй, много се радвам, че успях да ти помогна !
Написах го кратко наистина, но стискаме палци сега учителят да го оцени. Кажи ми после каква оценка са ти писали (респектижно и на мен) :)
Можеш да ми пишеш лични съобщения,ако имаш конкретен въпрос към мен, а ако е към всички можеш отново да пуснеш темичка.
Нова съм тук, но ще се постарая на които мога и имам време да помогна.

НО ДА ЗНАЕТЕ,ЧЕ В ЖИВОТА НЯМА НИЩО НА ГОТОВО !

ангелчето
01-20-2006, 07:03
Хейййй, много се радвам, че успях да ти помогна !

НО ДА ЗНАЕТЕ,ЧЕ В ЖИВОТА НЯМА НИЩО НА ГОТОВО !
Благодаря ти,още веднъж!Права си,че няма нищо наготово....всеки сам трябва да се справя с всичко
М/удругото,ако ми потрябва пак някакво есе,би ли ми помогнала?

Coki
01-20-2006, 09:55
С отговорите дотук, считам темата за прикючена.
За бъдеща помощ, ползвайте лична кореспонденция или нова тема с конкретното ново запитване!

Izabel
01-20-2006, 09:55
Ако имам време и муза бих ... :)