PDA

View Full Version : Противозачатъчни



Chiana
01-19-2006, 12:45
С приятеля ми ходим от доста време. Досегашната ни контрацепциия беше презерватив, но презервативите страшно много се късат, някой са тесни, от други нз може да имам някаква алергия, но страшно ме боли от тях, не ми е хубаво.Та както и да е, реших да пия противозачатъчни. Майка ми се консултира с една позната, която е гинеколожка и тя каза да пия Логест, понеже са с ниско съдържание на хормони. Той се започва от 1-вия ден на менструалното кървене. Там пише, че ефектът бил веднага и нямало нужда да използвам презерватив. Но се притеснявам все пак да не стане някой гаф. А и друго: естествено въпросът за наднорменото тегло :)Момичета, пили ли сте досега противозачатъчни и по-специално Логест? Как се отразяват те на теглото ви и т.н.? А и другото, което исках да попитам: през седемдневната пауза, която се прави между опаковките съществува ли риск да забременея?

`Death`Whore`
01-19-2006, 12:49
Четох някъде, че са с най-ниска дозировка на българския пазар. Не се надебелява от тях. При мен не се появиха странични ефекти. Наистина пише това. Аз отначало мислех, че действат след първия месец.

DrSmurph
01-19-2006, 23:33
Аз бих ти препоръчал Novinette или Tri - Regol - Сигурен ефект и отлична поносимост.
В момента по света най-изпозвани са ниско и свръхниско дозирани монофазни и трифазни орални контрацептиви. Естествено и Логест е добър препарат. Така или иначе отдавна не стои проблема с промяна на телесното тегло в следствие приема на противозачатъчни защото от поне 10 години много нови открития промениха състава на препаратите. Един основен проблем, който често се появява при Логест е така нареченият спотинг или ... зацапващото кървене, което може да продължи вкл. и третият месец. Но това не е задължителен страничен ефект.

01-20-2006, 08:42
една приятелка пие диане-35
(или нещо такова)
за тях какво ще кажете?

>@>>>@<
01-20-2006, 11:35
Не, че искам да поставям под съмнение компетентността на д-р Смърф, обаче това дали от противозачатъчните се пълнее или не е строго индивидуално..в смисъл и аз и сестра ми пием едни и същи хапчета, при нея няма промяна в телесното тегло, доката на мен един такъв апетит ми се отвори, че си ям като за световно и резултатът малко или много е на лице. Разбира се, никой не може да бъде сигурен, че точно те са причината, ама някак странно ми изглежда, че това се появи точно след като започнах употребата им. Дано ти да си от късметлииките, които не пълнеят. Второто, което е, че при правилна употреба(редовно пиене) те предпазват дори през седемдневната пауза.

Метълката_HIM 4 EVER
01-20-2006, 11:55
Аз никога не съм ползвала противозачатъчни... :oops:

DrSmurph
01-20-2006, 16:18
и аз и сестра ми пием едни и същи хапчета, при нея няма промяна в телесното тегло, доката на мен един такъв апетит ми се отвори, че си ям като за световно и резултатът малко или много е на лице.

:D
Както сама каза връзка между приема на конрацептиви и апетита няма. По-старите препарати действаха на друг принцип, като там се залагаше на количеството за да се постигне желаният ефект. Това както сами разбирате си е закон на диалектиката който ако не ме лъже паметта гласи нещо от сорта... количествените натрупвания водят до качествени изменения. В нашият случай обаче многото хормони, които се приемаха орално влияеха върху цялостния хормонален баланс на организма и предизвикваха както нежелано окосмяване така и проблеми с обмяната на въглехидратите. Това последното водеше и до увеличаване на телесното тегло.
С новите нискодозирани препарати подобни странични ефекти са изключително ограничени!

Майка ти
01-21-2006, 06:37
14-годишна пита гинеколога:
- Може ли да ми препоръчате сигурно средство против забременяване?
- Лимонада на прах - отговаря след кратък размисъл лекарят.
- Преди или след? - последвал нов въпрос.
- Вместо! - отсякъл старият лекар.

_iliqna_
01-21-2006, 10:26
Аз бих ти препоръчал Novinette или Tri - Regol - Сигурен ефект и отлична поносимост.
.
Мисля, че това с ефекта и поносимостта е строго индивидуално и само гинекологът може да каже, кое е най-подходящо. Ако тя има някакви инфекции или алергии това трябва да се вземе предвид
Права ли съм? :)

Korupciqta_f
01-26-2006, 00:16
една приятелка пие диане-35
(или нещо такова)
за тях какво ще кажете?


Az piq Diane 35 i kakvo da ti kaja vsichko e ok no otnachalo dokato se prisposobq beshe dosta zle mnogo mi se gadeshe dori i povrashtah,no ot lichen opit znam che sa strahotno sredstvo protiv zabremenqvane pone taka beshe pri men,no pri vseki si deistvat razlichno.

DarkSanctuary
01-26-2006, 01:29
Аз пиех такива противозачатъчни! Това с наднорменото тегло са глупости. В продължение на година ги пиех и нямах никаква промяна в теглото! А колкото до това, че се страхуваш да не стане гаф, все пак предполагам, че приятелят ти няма да свършва вътре в теб така че няма проблем. Според мен това е най-добрият вариант за предпазване от нежелана бременност. Много мразя презервативите, нек'во ми е супер куцо с тях, а и чувствителността значително се намалява, също така се късат често. Пий си противозачатъчни и не се притеснявай! :wink:

gost4e
01-27-2006, 16:34
Ami kolko struvat protivoza4atu4nite .. i kolko sa v kutiika .. v zavisimost ot koe proizvodstvo sa ?? skupi li sa ?
koi sa nai-eftinite i ima li razlika vuv deistvieto im v sravnenie sus po-skupite ?

iskrennno
01-31-2006, 18:27
Ami da vi kaja protivoza4atu4nite ne sa tolkova prekrasno ne6to kolkoto zvu4i,za6toto az imah sledniq problem.V produljenie na godina pieh Logest i kogato re6ih da si napravq profilakti4en pregled pri ginekolojka se okaza 4e imam gubi4ki.A dumite na lekarkata bqha "Koito ti gi e izpisal ne ti li e kazal 4e ot tqh se razvivat gubi4ki?"Taka 4e si pomisli vse pak.A Logesta struva 12lv za edin mesec.

LadyDi
02-01-2006, 09:57
http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=617

Ето тук мисля, че съм го написала най-подробно :arrow: начин на действие, съдържание, странични ефекти. И най-важното :arrow: в никакъв случай не приемай каквито и да е хапчета без изричната препоръка от лекар. Това не е аналгин или аспирин. Това са хормонални таблетки. Можеш окончателно да изпообъркаш целия си организъм

02-03-2006, 11:28
Ami da vi kaja protivoza4atu4nite ne sa tolkova prekrasno ne6to kolkoto zvu4i,za6toto az imah sledniq problem.V produljenie na godina pieh Logest i kogato re6ih da si napravq profilakti4en pregled pri ginekolojka se okaza 4e imam gubi4ki.A dumite na lekarkata bqha "Koito ti gi e izpisal ne ti li e kazal 4e ot tqh se razvivat gubi4ki?"Taka 4e si pomisli vse pak.A Logesta struva 12lv za edin mesec.

И с мен стана същото - първите 3 месеца имах проблеми (болки в гърдите преди цикъл, световъртежи дори и т.н.) обаче цикълът ми спря да бъде болезнен и тъкмо всичко си беше ок, когато и аз разбрха, че съм хванала гъбички, защото логест явно ги предизвиква, защото и гинеколожката, при която аз ходих ми каза същото, относно гъбичките и логеста, отделно качих 5 кг, първоначално си мислех, че не е от логеста, но след като спрях да ги пия престахан и да пълнея. А междудругото отидох именно заради килограмире, които качих при гинеколожката и се оказаа, че "си имам гъбички от няколко месеца"
Уви от тогава до сега ходих още три пъти, изписваха ми различни лекарства. но проблема с гъбичките си остава, а най - трагичното е, че почнах да ги пия за да водя по - приятен полов живот, а сега вече повече от половин година съм "на сухо" :(
Относно Диане 35 - една приятелка ги пиеше, и и предизвикаха на 2 пъти ужасни кръвоизливи, заради които беше в много тежко състояние, отделно приятеля ми им е правил опаковките и тогава доктора, който ги е "пътентовал" му е споделил, че има поне още 10 нежелани реакции, които разбирасе не са вписани в описанието на лекарството ...
Така или иначе е факт, че всеки организъм е различен и различните противозачатъчни (както и другите медикаменти разбирасе) му се отразяват по различен начин.

Междудругото знам, че не е тук мястото, но искам някой да ми препоръча гинеколог, който наистина да си разбира от работата, защото както вече сподеих ходих доста пъти, но безрезултатно, та моля ви препоръчайте ми, че се отчаях вече :(

`Death`Whore`
02-03-2006, 21:27
А аз съм си пак 46 килограма, макар да пия Логест от около 4 месеца. Не ме е боляла глава от тях, нито гърдите. Но започнахте да ме плашите...лошото е, че не ми ги е предписал гинеколог...

DarkSanctuary
02-04-2006, 14:42
А аз съм си пак 46 килограма, макар да пия Логест от около 4 месеца. Не ме е боляла глава от тях, нито гърдите. Но започнахте да ме плашите...лошото е, че не ми ги е предписал гинеколог...
Уф, то и на мен не ми ги предписа гинеколког, но ги пих в продължение на много дълго време и нямах никакви проблемации! Сега мисля пак да ги почвам и се чудя дали да не отида да се консултирам с гинеколог.... :-k

LadyDi
02-04-2006, 19:35
Момичета, казвала съм го и преди, пак ще го кажа :arrow: това са хормонални таблетки. Дори да ви се струва, че сега няма странични ефекти, не знаете каква хормонална буря може да забъркате в организма си. Отидете на лекар, консултирайте се. Нека той ви каже кой тип таблетки са най-подходящи за вас. Това зависи от тялото, менструацията, хранителните навици ако щете.
Никога, никога не приемайте противозачатъчни на своя глава :!: Изключително опасно е :!:
Казвам ви го от опит. Когато аз пиех такива, ми ги предписа лекар. И аз като вас не исках да ходя и бях готова да започна сама да пия едни хапчета, за които бях слушала от приятелки. Когато го попитах за тях, той ми каза, че не са подходящи за мен и вероятно ще кача много килограми от тях. И ми обясни, че не трябва да се приемат без да са предписани от специалист.