PDA

View Full Version : МНого интересен въпрос...



rosskata
01-19-2006, 13:06
Сетих се за това докато гледах темите за филми...
Много интересно ми стана как хора, които се обявяват за антикомерсиални и мразят пошлостта и безмислеността на чалгата например, се кефят на филми като White Chicks, Underworld,Да си купиш крава, Van Helsing,Ali G in da House или пък Американски пай...
За мен това са филми, много по- безмислени ,тъпи,безстойностни или пошли от коя да е чалгапесен...
Романтични комедии, ужаси, плиткоумни "комедии" изпълнени със сексуални намеци или черен хумор, зрелищни фантасмагории без никакъв сюжет...
Къде е смисъла? Къде е некомерсиалното? Къде е изкуството?
И каква е разликата между това Азис да пее "Напипай го" и това Али Джи да наблюдава танца на Х*я си??? Или между "Обичам теее" и някоя сладникава романтична комедия??

МНого ми е интересно колко некомерсиални филми сте гледали...Нали сте против комерса??? :shock:
Защо никой не написа някой български филм, който да му е любим- нашите филми са отличен пример за некомерсиално кино... Много евопейски филми- също...

И друг въпрос имам - Комерсиални(стремящи се към печалба) филми са Гладиатор, Армагедон, Титаник, Изкуплението Шоушенк,Е.Т. , Форест Гъмп, Списъкът на Шиндлер - прави ли ги това нестойностни?

Просто се чудех... Какво ще кажете по въпроса...

За тези дето ще ме нападат като "Мамати чалгарска, кво разбираш ти" ще кажа, че аъм 100% съгласна с това, че чалгата е боклук, но въпреки това не ми пречи да я понасям на купони и да си избухвам на нея... По принцип слушам рок.А фими гледам всякакви,но правя разлика между стойностни и нестойностни...

Надявам се някой да го прочете, ако не-здраве да е...

`Death`Whore`
01-19-2006, 13:10
"Фантомът от операта" - не че е ъндърграунд филм, но е невероятно красив.

HereTodayGoneToHell
01-19-2006, 13:43
Еми аз комедии не гледам! Гледам ужаси и исторически. Може да ви се стори странно, но намирам филми като "Хенри 6ти" и т.н. като изключително интересни. Принципно те са доста ниско-бюджетни, но пък ги намирам за много по-готини от тъпите комедии. Гледам и драми много, като любимия ми е "Малки Жени" (по едноименния роман). Може би имам лош вкус, но какво да се прави...

`Death`Whore`
01-19-2006, 13:46
От доста време не съм гледала филм, но пък си падам по комедиите. Гледали ли сте "Ван Уайлдър"? Не харесвам драми, много са натоварващи психически. Може би съм повърхностна, не знам. Кефя се и на първите две части на "Блейд", на "Гарванът" (първата част)...

rosskata
01-19-2006, 13:51
От доста време не съм гледала филм, но пък си падам по комедиите.

Преди време ме попита как мога да си избухвам на пошла музика като чалгата(сори ако не си била ти)... Въпроса важи и за комерсиалните холивудски комедии- тъпи са, безсмислени са, но пък се смеем на тях, нали? (е, не на всички,но...)

XePouH
01-19-2006, 14:27
Блейд и Гарванът(първата версия)

rosskata
01-19-2006, 14:53
:evil: :evil: :evil: Май никой не е разбрал смисълът на темата ми... Не съм питала кой какви филми иска да гледа...
Питах ви какво толкова по- лошо има в комерсиалната музика отколкото в комерсиалните филми...
И защо да слушаш комерс те прави тъп и некултурен, а да гледаш комерс е ок...
:shock:

rosskata
01-19-2006, 15:11
взимаш си филм гледаш го... и забравяш за него

мдааа... но огледай се във форума и ще видиш хора, на които SAW , The Ring , Да си купиш крава или американски пай са им ЛЮБИМИТЕ филми - а това не предполага да го гледаш и забравиш...
Плюс това според мен филмите влияят повече от песните...
А при положение е можеш да се забавляваш, гледайки тъпи филми, защо да не можеш да се забавляваш, слушайки тъпи песни(принципно говоря, не лично за теб) :?:

Vampire_Lady
01-19-2006, 16:50
hm... interesna tema, 4esno kazano ne sym se zamislqla... ina4e i az na kuponi slu6am 4alga, sa normalno si e (koito kfoto 6te da kazva), no ina4e da sedna v nas da si pusna tfa e 1 na 10000000000000000000000000000000000000000000000000 000 pyti, no za filmite..hm...interesno,interesno mislq i ni6to ne izmislqm :roll: moje bi 6e se nameri nqkoi koito osven teb da svetne i men, 6toto krushkata mi dosta usyrdno otkazva da ba4ka... :roll: :?: :arrow: :idea:

egrgergetge
01-19-2006, 17:01
аз съм съгласна с exploitedteen...едно е да гледаш филм ей така за разпускането..друго е да хвърляш гюбеци :shock: така де..по-добре когато искам да се разтоваря вместо да гледам някой сериозен истински стойностен филм,некомерсиален и т.н. да гледам някой ненатоварващ..за разпускането..пък било то и тъпа американска комедия...а когато ми се догледа нещо по-стойностно няма проблеми да го направя.... 8)

`Death`Whore`
01-19-2006, 17:09
филма е нещо преходно... гледаш го за час и половина да се посмееш малко или нещо подобно, но обикновено си е точно убиване на времето...
Както има разлика между това да слушаш музика и музиката да е фон, има разлика между това да гледаш някой стойностен филм и да гледаш някоя простотия, за да разпуснеш.

И защо филмът да влияе повече от песента? Песента влияе психически, не е задължително да има поука...тя няма визуализация и въображението ти може да полети...

Roxy
01-19-2006, 17:20
няма нищо лошо в тва да ти харесват комерсиални филми.имам чувството че вие направо сте се вманиачили на тема некомерсиално което е глупаво.

експлойтид хаха ти да не си Фен на Тим Бъртън...мен чесно казано тея филми нещо много не ме впечатлиха бяха доста странни и не можах да ги разбера.Punk&disorderly не се ли разправяше за едни дето живееха в една гадна колиба и само им се караха съседите и искаха да ги гонат и после не помна кво става.или се бъркам.имаше някъв дето 2ма пича някви наркомани бяха в някъв порутен апартамент живееха и си правиха партита и там нещо бяха ходили в друг щат и купуваха някъв алкохол и накрая единия умираше:)

i'm so excited!
01-19-2006, 17:30
ъ. музиката и филмите просто не могат да се сравняват...
не мисля, че има много хора, на които любимия им филм да е 'американски пай' например. тези които го твърдят просто не са гледали достатъчно и качествени филми.
аз наистина не харесвам такива еднодневни американски филмчета. и то не знащото са комериални, а просто защото са еднакви и не особено смислени.
но всеки човек си има моменти, в които трябва да позяпа нещо тъпо. не мога когато съм супер разлигавена да седна и да зяпам тежък филм, просто ми е невъзможно.
много се радвам за теб, че не слушаш постоянно чалга. много се възхищавам на хора, които могат да си правят купона на всякаква музика, за съжаление аз не съм сред тях...

`Death`Whore`
01-19-2006, 17:33
Както не само тежката музика е стойностна, така и не само драмите са стойностни! Аз се кефя много на анимация. "Файнъл фентъзи" е адската анимация!

rosskata
01-19-2006, 19:26
:shock: Експлоитед, как може да твърдиш, че ВСЕКИ който слуша рап е смъкнат гангстер, че ВСЕКИ който слуша ънк е отрепка с кубинки... Тва си е чиста проба стереотип... :?
Хората отъждествяващи себе си със даден стил музика според мен са лако...хм... Човек е много повече от музикални предпочитания...

Плюс, музиката и танца са много повече предназначени за разпускане, отколкото филмите... Така де, като танцувам, не значи че заемам определена социална или културна позиция...
В разстояние на една и съща вечер съм танцувала пого, гюбек и хоро- това променя коефициента ми на интелигентност за всяка минута или какво... :?




еми ще се посмея малко...
обаче след филма нито ще почна да се обличам като жена, нито ще си намеря вибратор с който да бия хората по улиците...
Ами какво ще кажеш за детето което се преби, опитвайки се да прилича на Хари Потър като скочило от балкона с метла??? Не съм знаела за подобен ефект от музиката... :lol: Пък и не съм забелязала масова вълна от гримирани мъже :roll:


по-добре когато искам да се разтоваря вместо да гледам някой сериозен истински стойностен филм,некомерсиален и т.н. да гледам някой ненатоварващ..за разпускането..пък било то и тъпа американска комедия...а когато ми се догледа нещо по-стойностно няма проблеми да го направя....

Ами това се опитвам да кажа и за музиката- в единия случай имаш нужда да се позабавляваш, посмееш или подрусаш на дадена музика без да я вземаш насериозно... В другия наистина я СЛУШАШ, и тогава търсиш нещо стойностно. :!:

хиксДОНКОРЛЕОНЕхикс
01-19-2006, 19:27
Аз комерсиално кино спрях да гледам вече преди около година, година и нещо и се чувствам направо прероден.
Старите италиански хоръри, бруталните японски якуза саги, спагети уестърните (КЛИНТ ИСТУУД Е СИЛА!) са просто филми, които за добро или за лошо не са възприети масово (според мен си е за добро, много малко хора биха разбрали филмите на Такаши Миике да речем...).
А от българскотоооо - ЛЮДМИЛ СТАЙКОВ е най-великия!!!
Да не говорим, че и руснаците винаги са имали силно кино, в момента изключвам неща като БРИГАДА и НОЩНА СТРАЖА и т.н. говорим за величия като Алексей Балабанов и великия Тарковски.

rosskata
01-19-2006, 19:38
Не споря коевлияе повече- филма или музиката.
Просто в тоя форум се отдава прекалено значение на музиката, на това дали е стойностна или не.
А възприемането на нещата е строго индивидуално.
Аз например съм била повлиявана много повече от филми, отколкото от песни.

А с темата целях да покажа на някои хора, че "Чалгата" не е само в музиката, тя е във филмите, и в ежедневието на ВСЕКИ човек... И няма някой , който да живее изцяло стойностно , изцяло духовно извисено- всеки ежедневно поема своята доза простотия. За мен това е гюбека на масата, за някой е танца на хуя на Али Джи или Майката на Стифлър... Нека не спорим кой в този случай е по-прост... Няма да стигнем до отговор така или иначе...

rosskata
01-19-2006, 19:42
Както казах в горния си пост- формирането на характера е строго индивидуално. На теб музиката ти е повлияла повече, на мен- филмите... Мисля, че с последния си пост приключих спора- просто няма смисъл да спорим от кое се изпростява повече- от филмовата или от музикалната чалга...
Плюс това любимата ми песен не е чалга... И в къщи такива неща не се слушат, освен евентуално на купон...

дon корлеоне
01-19-2006, 19:49
Лошото на новите уж различни хора, които твърдят че не слушат чалга, като се напият почват да въртят гьобеци. Кво ви става бе хора? Аз по-рано докато пиех, като се натряскам хващах брадвата и крещях SLAYEEEEEER!!!!!!!!!
GOD HATES US ALLL!!!!!!!!!!! И правех мошпит, в който участвах само аз :).

machoka
01-19-2006, 21:08
rosskata

Виж сега.. да речем, че има комерсиална и сериозна музика и комерсиални и сериозни филми.

:arrow: Американски пай = О, Азис, о, напипай го, о,колко ме боли.

Неангажиращо изкуство, служещо за отмора. Няма никакъв смисъл и във филма и в музиката, не претендира за никакво съдържание. Плоско е, задоволява вкуса само на човек, търсещ нещо, което да не го кара да се замисли.

:arrow: Форест Гъмп, Амадеус, Титаник до някъде и още няколко = Моцарт - Реквием; Бетовен - 9-а последна симфония и други.

Сериозно изкуство, проникновено, изискващо акъл, за да се разбере. Нещо, което човек, търсещ първите примери ще изгаси след 10-тата минута. Изкуство, създадено не да забавлява, а да те кара да се замислиш, да потърсиш смисъл, да преоткриеш себе си в това, което гледаш/слушаш.

Някои видове изкуство се създават точно за това - да те поотпусне след тежък ден, да се посмееш на някоя простотийка, но да те накара да се засмееш все пак. Да изгледаш един неангажиращ американски екшън, в който някой спасява света от движещи си роботи, дошли от бъдещето.

Няма смисъл да обиждаме хора, които търсят този вид забавление.

01-20-2006, 15:47
rosskata
Няма смисъл да обиждаме хора, които търсят този вид забавление.

:D Йееее... Най-сетнен някой го обобщи...
Това ми беше идеята от темата- много съм далеч от мисълта да обиждам когото и да е заради начините му за забавление- просто искам дас покажа на другите, че да играеш кючек не те прави автоматично тъп, същото е при гледането на простовати филми...
Мнението ми съвпада 100% с твоето...

rosskata
01-20-2006, 15:49
rosskata
Няма смисъл да обиждаме хора, които търсят този вид забавление.

:D Йееее... Най-сетнен някой го обобщи...
Това ми беше идеята от темата- много съм далеч от мисълта да обиждам когото и да е заради начините му за забавление- просто искам дас покажа на другите, че да играеш кючек не те прави автоматично тъп, същото е при гледането на простовати филми...
Мнението ми съвпада 100% с твоето...

Аз де :)

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 17:14
И друг въпрос имам - Комерсиални(стремящи се към печалба) филми са Гладиатор, Армагедон, Титаник, Изкуплението Шоушенк,Е.Т. , Форест Гъмп, Списъкът на Шиндлер - прави ли ги това нестойностни?

Всичките филми, които изброи са хубави. Особено "Форест Гъмп" и "Изкуплението Шоушенк" са велики филми.
Няма некомерсиални филми. Всеки филм се прави с цел да се изкарат пари от него. Истина е, че някои филми са лишени от всякакъв смисъл, но това не ги прави по-малко или по-много комерсиални от другите.
Под комерсиални изпълнители се имат предвид тези типове, които правят музиката си само заради парите, а не защото им е кеф. За пример ще ти дам The Rasmus. Това е сбирщина от музикални инвалиди, които на живо не могат да изпеят или изсвирят нищо (или поне не без подходящата техника). Просто студиините им албуми се продават добре, защото им правят добра реклама.

`Death`Whore`
01-20-2006, 17:19
...и защото вокалът е гримиран лигльо с коса като сврака...

xandria
01-20-2006, 17:33
Vij sa,moga da kaja 4e ima i ka4estveni i neka4estveni komersialni filmi... samo 4e 1te se sre6tat rqdko.. Az haresvam filmi spored nastroenieto mi no moga da tvurdq 4e pravq razlika mejdy tqh... Kogato mi e ne na kef gledam tupi komediiki,kato mi se gleda seriozen film gledam seriozen... Taka e i s muzikata.Ne sly6am opredelen tip muzika i samo neq... Kakto mi doide na nastroenieto.No si imam i granitzi dori i v tezi ne6ta.Moje da sum super dobre nastroena,da se kefq na 4alga,no na nqkoi dolnoproben kiu4ek.... prosto ima ne6ta koito ne bih sly6ala i gledala po nikakavi obstoqtelstva

machoka
01-20-2006, 17:56
Роска,

Да слушаш чалга и да денсиш на нея по купони не те прави чалгар. Аз също го правя, особено на някои кючеци, обграден със знойни мадами, разголили се до немай къде.. та заедно разкършваме телата си вплетени еротично едно в друго под звуците на бесния цигански кларинет.

На другия ден свиря Бетовен, 3 концерт за пиано и оркестър, на 2 рояла, заедно с преподавателката си, която изпълнява оркестровата партия.

Не съм чалгар. Също както 90 % от тукашните герои слушат метъл, но НЕ СА метъли.. ама разликата между мен и тях е, че аз знам какъв съм а те дори и не подозират, че не са такива, за каквито се мислят 8)

01-20-2006, 18:38
Да слушаш чалга и да денсиш на нея по купони не те прави чалгар. Аз също го правя, особено на някои кючеци, обграден със знойни мадами, разголили се до немай къде.. та заедно разкършваме телата си вплетени еротично едно в друго под звуците на бесния цигански кларинет.
кхм...прав си, не те прави чалгар.
но пък издава до голяма степен манталитета ти.
не мога да приема, че човек, който си
тресе задника под звуците на Амет или
който и да е там още, и се кефи на
пияни полуголи момичета, смята себе си
за интелигентен.Не ми е по силите просто.


Не съм чалгар. Също както 90 % от тукашните герои слушат метъл, но НЕ СА метъли.. ама разликата между мен и тях е, че аз знам какъв съм а те дори и не подозират, че не са такива, за каквито се мислят
Защото да слушаш метъл и да си метъл са
две различни неща.Метълът не е просто музика,
той е...начин на живот ако щеш.
Докато чалгата е просто крадена в повечето
случаи музика без никаква стойност.

machoka
01-20-2006, 21:28
Докато чалгата е просто крадена в повечето
случаи музика без никаква стойност.

Правилно.


кхм...прав си, не те прави чалгар.
но пък издава до голяма степен манталитета ти.
не мога да приема, че човек, който си
тресе задника под звуците на Амет или
който и да е там още, и се кефи на
пияни полуголи момичета, смята себе си
за интелигентен.Не ми е по силите просто.
Ще се учудиш какъв голям диапазон от контрастни черти може да съдържа човешкия характер 8)

Да си чувала приказката, че 'човек трябва да опита от всичко'? Не съм посещавал 'чалгарски' заведения, няма и да го направя. Не ходя нарочно по дискотеки, в които се слуша това, няма и да го направя. Не гледам Планета, не слушам Сигнал +, няма и да го направя.
Но когато съм обграден от такива на купон и виждам, че всички си правят кефа, изразходват емоции и са се отдали изцяло в това, което правят /'тресат си задниците'/ -> не седя безучастен на дивана отстрани, хванал шишето водка и наливащ се като първия пияница. Ставам, раздавам се в това, което правя докат' се изпотя дето се вика, ставам и си заминавам.

Ако го пробваш и ти някой път, повярвай ми.. няма да ти изсъхнат краката, няма да станеш по-малко човек. Ако някой те помисли за такава - то той би бил най-ограничения и тесногръд човек на света, дори това да си ти самата. Отдай се на удоволствието, почуствай ритъма, музиката, забрави за миг за всичко останало.
Бих направил същото гореописано и под звуците на метъл. Важното е да си направя удоволствието, ей' тва е.

Много музики са начин на живот - чалгата също, джаза също, класиката също.. много са.

Roxy
01-20-2006, 22:17
кхм...прав си, не те прави чалгар.
но пък издава до голяма степен манталитета ти.
не мога да приема, че човек, който си
тресе задника под звуците на Амет или
който и да е там още, и се кефи на
пияни полуголи момичета, смята себе си
за интелигентен.Не ми е по силите просто.[/b]

тва показва само колко си ограничена.а уж хората които слушат некомерсиална музиката претендират да бъдат по-отворени към света,щом не се кефат на МТВ а на няква музика дето други хора не могат да си представят как може да я слушаш.
Супер глупаво е да съдите хората според тва на ква музика се забавляват и да им лепвате веднага етикета тъпи и умсвено ограничени.Верно има много мазни чалгари ама не всички са такива.Докато ти влагаш смисъл в метала,за други пък кючека е просто начин да си подрусат гъза.

xдон корлеонех
01-20-2006, 22:19
Аре бе поне, метълистите не са ни държали 500 години под робство, докато създателите на кючека са...И това някак си ме дразни.

01-20-2006, 22:57
vidqh samo na4alniq post v temata.van helsing e mnogo dobur film!

Mina_
01-21-2006, 03:45
Samata ideq na kinoto i muzikata e da te nakara da se zabavlqva6,za malko da se otarsi6 ot problemite si.Tova 4e nqkoi go kefi da slu6a 4alga ili da gleda bezmisleni amerikanski komedii ne za4i 4e e tapigios, prost taka razpuska. Vseki 4ovek s vkusa si.As obi4am stoinostno kino i stoinostna muzika, no tova ne zna4i 4e ot vreme na vreme ne se glezq s nqkoq amerikanska boza. Vajnoto e da oceni6 iskustvoto v tova koeto gleda6.

sherry
01-21-2006, 09:23
Гледали ли сте "Ван Уайлдър"? Da,gledah go i naistina mi haresa,zabaven e filma.
Sega po temata.Namiram sebe si za 6to-gode normalno i umno momi4e.Ne sam nqkakva glupa4ka ili selqnka zaradi fakta,4e slu6am 4alga ili gledam komersialni filmi.Ne me e strah da si priznaq kakvo haresvam,v kraina smetka tova sam si az,ne me interesyva kakvo biha si pomislili drugite za men,ne me e grija kolko pari sa prasnati za daden film,vajnoto e da otkriq ne6to v nego,koeto da me grabne.Tancuvala sam si veselo na Azis,slu6ala sam i Metallica.Gledala sam nai-komersialnite filmi,no sam gledala i balgarski filmi.Ne mislq,4e trqbva da se sadi po 4oveka ot tova kakvi filmi haresva.Kogato imam kofti nastroenie,kogato mi se pla4e,6to da ne sedna na stola pred kompa i da ne si pusna"Amerikanski pai"ili"Scary movie" primerno?Ne mi dreme ,4e ne sa ot tezi filmi s nai-dobar i smisle siujet,ne moga vinagi da gledam seriozno na jivota,v kraina smetka sam samo na 16 i imam nujda ot tova na momenti da se otpusna,gledajki nqkoi super bezsmislen,no pak zabaven film.Da se spukam ot smqh i da se radvam na jivota.Neznam dali sam glupava,kompleksarka ili nqmam vkus,gledala sam vsqkakvi filmi,slu6ala sam vsqkakva muzika i ne zakleimqvam razli4noto.Da,haresvam Titanik,no ne za6toto sa prasnati mnogo pari po nego,a za6toto bqh na 8 godini,kogato izleze po kinata,a az s pritaen dah go gledah.8 godi6noto lape predpo4ete da gleda filma za edna golqma tragediq i edna golqma lubov,vmesto da gleda animacionnite filmi.Togava ne gledah skapite pribori v koraba,ne gledah i bojutata,prosto filma mi vazdejstva i ne razbiram kakvo lo6o ima v tova.Neka obob6tq mislite si.Ne mislq,4e ima ne6to lo6o v komersialnoto,stiga da ti haresva po nqkakav na4in.Ne bih kazala,4e ne6to me kefi,samo za6toto e skapo ili moderno.Ako ne razbera ne6to vajno ot filma,ako ne se potopq v slu4va6toto se,ako ne mi vazdejstva,kolkoto i pari da sa dadeni za filma-ne mi dreme.No ako se kefq na ne6to ,nqma da skriq toq fakt samo za6toto nqkoi mi kazva,4e tova e komersialno.

Momchence
01-21-2006, 14:27
Ммм аз ше съм мног кратък...преди доста време усъзнах че хамериканското кино в комерсиалния си вид не струва нищо....сюжетите са толкова еднакви и тоя щастлив край просто ми бъркат в здравто....Том Круз спасява света от астероид и мъж и жена след много перипети и проблеми се женат (най-често някой избягва от сватбата за да се сабере с другия) е тфа са двата основни сюжета....любов и унижожението на света, комедиите няма да ги коментира ама и те са така общо взето...американския хумор безумно тъп...забиваш ябълков пай в лизето на някой и сички тряя се спукаме от смях.....преди време като си лафих с Инка(Lola_Bunny) и Криси(Abnormal_baby) в mIRC за филмите и почнах да им обяснявам как може да са толко зле да се кефат на някфи такива безумно тъпи филми и тогава ме изкараха някъф ненормален и пиян. Аз сериозно се замислям дали не се заражда в мене нещо антиглобалистичесо и проамериканско...почва сериозно да ми писва и да се дразна от всичко :?

rosskata
01-22-2006, 07:44
кхм...прав си, не те прави чалгар.
но пък издава до голяма степен манталитета ти.
не мога да приема, че човек, който си
тресе задника под звуците на Амет или
който и да е там още, и се кефи на
пияни полуголи момичета, смята себе си
за интелигентен.Не ми е по силите просто


Само едно ще ти кажа- от тези предразсъдъци губиш само ти...
А човек е много повече от това на какво си тресе задника.
Или от това кви филми гледа.
По същата логика аз мога да кажа "Никога не бих приела че човек който се кефи на Голямото
напушване или Американски пай може да счита себе си за интелигентен."
Но не го казвам и не го мисля, защото не е вярно. Нито филмите, нито музиката са толкова определящи...

macka123
01-23-2006, 13:42
spored men TITANIK e nai velikiq film na vsi4ki vremena
a i osven tova vseki znae 4e 4algata e adski povurhnostna
no puk kvo pre4i da si izkreizvame na neq
nqma lo6o
a osven tova ot kiu4ecite se izgarqt mnogo kalorii :D

HopeLesss
01-23-2006, 17:55
Защото да слушаш метъл и да си метъл са
две различни неща.Метълът не е просто музика,
той е...начин на живот ако щеш.


Кое е начин на живот? Че то и чалгата може да е начин на живот за някои хора. Да си метъл и толкова обидно, колкото и да си чалгар. Дори според мен е по-лошо да си метъл. Аз като ги видя по улицата направо ми се драйфа. Облечени в някви изрудски дрехи, с мазни коси, някви бодили по вратовете им и т.н... Просто ужас. Да си метъл е също толкова позьорско, колкото да си заклет чалгар! Аз съм на мнение че не трябва да се прекалява с нищо и че когато човек има малко уважение към всеки стил музика, ще открие, че както една песен на Металика може да е смислена, така и на Ивана, Слави или Орхан Мурад.
За филмите съм абсолютно съгласна с роската! И в крайна сметка не можах да разбера кое в този живот не е комерсиално???

Danielle
01-23-2006, 19:33
predpolagam takiva leki filmi horata gledat prosto za da se psosmeqt na nqkoq prostotiika da se raztovarqt
inache priznavam i az nqma da otkaja da gledma nqkoq komediq
az mn obicham kiomediite "loshi momicheta" "Home alone" 1 i 2 :)
no pak lubimite mi filmi.. filmite koito me karat ad se zamsilqm mn chesto and sebe si napr.. sa vse nqkvi s tejki siujeti
obojavam "ARMAGEDON"

Death_F
01-24-2006, 12:25
Олее баси злетета...няма нищо НЕкомерсиално просто защото даже хората са комерсиални комютрите чрез които всичи тука четем темата всичко е комерс ако някой музикан заяви че прави музика само и единствено заради музиката ...оле бих му се изсмяла в лицето всеки го прави за пари...и за да бъде популярен ако не беше така то това е равно да не искаш да имаш фенове и да се храниш с парите които изкарваш...аз лично никога не съм казва че се кефя на НЕкомерсиална музка по простата причина че няма такава това е същотоо за филмите всеки филм има бюджет с който е създаден и се очаква да има печалба от него... то тогава какъв е смисъла само да се харчат пари за направата ли?Незнам обаче аз така мисля...

machoka
01-24-2006, 12:36
ако някой музикан заяви че прави музика само и единствено заради музиката ...оле бих му се изсмяла в лицето всеки го прави за пари...

Аз правя музика заради самата музика. :idea:

Не съм само аз, мои колеги също. Не се изказвай чак толкова крайно :wink:

Death_F
01-24-2006, 16:04
Хаха ами то ако става на въпрос и аз пея само заради музиката и си имам НЕЩО КАТО банда само за музиката ама не казвам че сме МУЗИКАНТИ защото да си музикант според мен е много голяма отговорност едно е да можеш да свириш (да пееш) друго е да си истински музикант който да си има фенове и т.н.т. това искам да кажа... :wink:

Death_F
01-24-2006, 16:27
бъркаш понятия...
да си музикант означава да правиш музика, да свириш или пееш... независимо от фенове и т.н.



ако имаш фенове си звезда, а не музикант... :wink:Аз съм мисля че няма звезди има просто известни и успели хора :Р