PDA

View Full Version : Как да си възтановя косата?



01-19-2006, 20:13
Здравейте,момичета...Леле,к к съжелявам за нещото,с което изтормозих косата си-трайно къдрене септември месец и сега зимата изглежда без обем(сплескана отгоре една такава),сухи,сърчащи крайчета,които с нищо немога да ги пригладя и няма същата гъстота като преди.Опитвам се да я пусна дълга,вече настига рамото,обаче изглежа ужасно.Правя си почти всяка неделя маска с бадемово масло,използвам и Себорал Форте,обаче нещо не ми помага.Може ли да е причина,че все я сплитам на плитки за да и "подредя" косъмчетата или,че я суша с дифузер и пяна(и изобщо не става във формата,която искам-начупена,а по скоро рошава,суха и на клечки).Можете ли да ми дадете ефективни съвети как да я пооправя-шампоани,маски,стирилизира щи продукти,които няма да я тормозят и ще мога да ги ползвам всеки ден? :( Ще съм ви мнооооооооого благодарна :roll:

sweet-f
01-19-2006, 20:44
za6to e otide6 na frizior koito da ti dade savet kakvo da pravi6.nemislq 4e 6te ti otkaje.a ako pita6 men.moqta kosa poprincip e kadrava i kogato q izpravq se iztu6tava mn i az izpolzvam edni ampuli za kosa koito s 2 izmivaniq q vaztanovqvat napalno.

pipi`e`golqma
01-19-2006, 21:12
Ем няколко месеца ще ти е суха и с нацафтели краища, но ще се оправи... Поне мойта преди 2 год. беше така като я къдрих с кадрин. Но не дей да я сушиш постоянно със сешоара и да я мажеш с пяна щот се изсушава допълнително :?

e4o
01-20-2006, 10:41
samo frizior moje da te opravi nqma na4in, 6te mi mahne vsi4ki izsu6eni krai6ta 6te ti q pooformi, i posle po-burzo i 6te ti raste :wink:

Djessica_88
01-20-2006, 11:36
Аммммм след като си накъдрила косата, защо не си вземеш крем за оформяне на кърдици на SUNSILK и след това я решиш само веднъж в седмицата (тоест да я решиш само когато се къпеш) и тя постепенно ще ти се въстанови косата...недей да ползваш за известно време пяната,защото тя наистина изсушава косата...тва е общо взето

01-22-2006, 16:59
Аммммм след като си накъдрила косата, защо не си вземеш крем за оформяне на кърдици на SUNSILK и след това я решиш само веднъж в седмицата (тоест да я решиш само когато се къпеш) и тя постепенно ще ти се въстанови косата...недей да ползваш за известно време пяната,защото тя наистина изсушава косата...тва е общо взето
Проблема,е че къдравото така да се изразя падна,след разтежа на косата,само връхчетата се начупват и са супер гадни.Мислех накрая да си взема кристали и с тях да я поддържам.Как смятате,добре ли е? :roll:

lady_M
01-22-2006, 18:40
vzemi si kristali s tqh kosata stava mn hubava

stel4eto__
01-22-2006, 19:00
vzemi si kristali s tqh kosata stava mn hubava
:wink:

Taina()
01-23-2006, 16:08
samo kristalite 6te ti pomognat 6tom e suha-barzo 6te se opravi s tqh-trqbv samo postoqnstvo-sled izmivane hubavo gi nanasq6 na krai6ata-no ne i v korenite 6toto 6te sedi mazna!!! plitkata e problema-na4upva kosata i ne i dava da di6aa se6oqra i pqnata q izsu6avat dopalnitelno!!! spri da q su6i6 6te vidi6 efekta!

01-23-2006, 19:28
samo kristalite 6te ti pomognat 6tom e suha-barzo 6te se opravi s tqh-trqbv samo postoqnstvo-sled izmivane hubavo gi nanasq6 na krai6ata-no ne i v korenite 6toto 6te sedi mazna!!! plitkata e problema-na4upva kosata i ne i dava da di6aa se6oqra i pqnata q izsu6avat dopalnitelno!!! spri da q su6i6 6te vidi6 efekta!
Ще ме извините надявам се,че питам така,ама не съм ползвала досега кристали...Дали ще ми се разваля косата бързо от тях и ще има ли нужда да си ги слагам всеки ден....? :oops: :roll:

TSecret
01-24-2006, 21:29
ot tqh dori da iska6 nemoje da se razvali-moje samo da se opravi-vse edno da pie6 vitamini i ot tqh da se razbolee6!

01-24-2006, 22:19
първото което трябва да направиш е да се подстрижеш.малко поне,и мойта коса беше много зле,
ама след отмъщението на фризьрката е като нова :D

Taira
01-25-2006, 09:16
Наистина трябва да ограничиш максимално сешоара и пяната. И това с плитката май не е много добра идея. Потърси си в магазините за козметика ампули за коса, можеш и да си мажеш косата със зехтин(после обаче добре я измивай). Разните там масла - бадемово, рициново и от жожоба също страшно помагат. Аз бях ползвала преди време една маска - Miosotis се казваше май и беше с костен мозък, бях страшно доволна от нея. Продават я в голяма червена кутия, 7-8 лв струва. Продължавай да си правиш маски редовно, но си прави различни. Иди и при фризиор за компетентен съвет. И да знаеш, че пяната и дифузера в комбинация "причиняват" страхотен ефект, но ако го правиш редовно унищожават косата. Успех,дано да ти се оправи косата :D :wink:

Roxy
01-25-2006, 21:21
едно подстригване ще ти дойде много добре.никъв сешоар и пяна