PDA

View Full Version : До anonymous464110 + дискусия на музикална тема



machoka
01-20-2006, 18:18
Забелязвам, че си изкарваш парите с пеене. Не знам в какъв стил го правиш, но ми хрумна една тема за дискусия.

Важно ли е един музикант да 'знае' какво пее. Ето какво имам предвид - всяка музика, освен атоналната си има тоналност, размер и други съставни елементи. Нужно ли е един изпълнител да познава всичко това? Или е необходимо само да знае криво ляво 'нотичките', да наизусти някакъв текст и да изпее парчето.
Може ли да се нарече музикант човек, непознаващ теорията на музиката и нейните особеност, а просто пеещ някакви фразички. Не говорим за сериозни науки като хармония, полифония и подобни, ами за съвсем елементарни неща - да знаят какво пеят всъщност.

И понеже не знам за друг човек във форума, занимаващ се с тези неща, ще попитам теб няколко неща, които са елементарни за професионални музиканти.

1. С колко знака е си бемол мажор?
2. Коя е тоналността с 4 диеза?
3. Какво е crescendo?
4. Какво е сфорцато?
5. Кои са мъжките певчески гласове и какво е фалцет?

Та, моето мнение е, че човек изкарващ хляба си с музика и имащ себе си за музикант трябва да ги знае тези съвсем елемнтарни неща, които дори освен първите 2 трябва да се знаят и като обща култура от един интелигентен човек.

Това си е мое мнение, ако не ги знаеш и считаш, че не трябва да се знаят - обоснови се :wink:

Въпроса е и към всички останали, разбира се. Нужно ли е човек да познава 'музиката', за да се нарече музикант или просто трява да може да си отваря членоразделно устата.

Fena
01-20-2006, 18:24
Нужно ли е човек да познава 'музиката', за да се нарече музикант или просто трява да може да си отваря членоразделно устата.

За теб явно музикантите са само певците, така ли? Явно си в голяма грешка :roll:

01-20-2006, 18:25
не си прав според мен.може и да е
важно за музиката, с която ти се
занимаваш...но според мен нищо няма
да се случи, ако мога примерно да свиря
на китара/бас/барабани/или да пея
(да бе точно пък аз ли :oops: )
и без да знам колко знака е си
мажор или каквото там беше.

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:26
Но трябва да знаеш основните неща! Те ти помагат.

machoka
01-20-2006, 18:29
Нужно ли е човек да познава 'музиката', за да се нарече музикант или просто трява да може да си отваря членоразделно устата.

За теб явно музикантите са само певците, така ли? Явно си в голяма грешка :roll:

Давам пример с певци, защото случайно, докато четох пост на justinsfhc, се сетих че той се занимава с това.

Lola Bunny
Добре, но ти няма да имаш самочувствието на музикант, а на аматьорско изпълнение /странно защо в думата 'аматьор', някои хора виждат обида :shock: /. Докато хора като Камелия, ДесиСлава, Азис и подобни се мислят и наричат себе си музиканти и певици, а съм сигурен, че нямат понятие от най-елементарни неща. Кофти самочувствие.

И докато ти ще се опитваш да наподобиш дадена мелодия на Гънс, някои хора изпълняват музиката със завидно самочувствие, а всъщност сами не знаят какво свирят, защо го свирят/пеят и т.н.

01-20-2006, 18:30
е, да, логично е, че ако знаеш
нотите ще ти е по-лесно да свириш.
:D
аз пък като ходех на барабани...
тая дето ме учеше, ме караше да
и свиря някфи македонски песни...
С НОТИ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
тогава се и отказах..

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:33
Заговорихме за Гънс. Доколкото знам, Слаш няма представа от ноти и теория на музиката. А дали не може да има самочувствие на китарист?

Fena
01-20-2006, 18:37
machoka
Музикантите се делят на две категории: Тези които САМО свирят и правят музика и тези които пеят готова, или собствена музика. И идеята ми е че за един музикант, който САМО свири, без дори и да е излязла от устата му и една нота, дали ще му притрябват някога тези неща? :roll: Той че ги знае, знае ги, но не е там въпроса. Та това исках да разбера, какво точно разбираш под музикант. http://forum.4at.info/Smileys/default/gen4-wink.gif

machoka
01-20-2006, 18:40
Заговорихме за Гънс. Доколкото знам, Слаш няма представа от ноти и теория на музиката. А дали не може да има самочувствие на китарист?

Виж сега.. нямам представа кой е Слаш, но зачекваш една мнооооого обширна тема, по която спорят музикални критици и до ден днешен няма решение.

Има много известни, страхотни джазмени, които правят невероятни джемсешъни, импровизации /то е едно и също де/, и всякакви магии в джаза, а нямат представа от теория.

И въпреки всичко, въпроса си остава, дали подобни хора могат да се нарекат 'музиканти' и до каква степен. Дали теорията е неразделна част от професията. Дали е важно да знаеш КАКВО правиш и ЗАЩО го правиш, а не просто да правиш НЕЩО.

И аз съм раздвоен, мисля по въпроса. Може би много неща зависят от стила.

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:40
Това не го разбрах...когато свириш, няма ли ноти???? Но всъщност при пеенето е различно.

01-20-2006, 18:42
Дали е важно да знаеш КАКВО правиш и ЗАЩО го правиш, а не просто да правиш НЕЩО.
А не може ли просто да правиш нещо,
което ти харесва на теб, и което харесват
и други хора/в случая с гънс-милиони такива/.
и да, със сигурност зависи до стила, както вече
май казах
и все пак още джъстинсфхк не е писал...

machoka
01-20-2006, 18:42
Fena

Каталогизирането ти на музикантите е крайно неточно :wink:

За останалата част, не те разбрах много много :roll:

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:44
Според мен важното е да се прави качествена музика. Тя се прави с чувство. Аз например, когато изпея нещо с много чувство, то би имало много повече стойност, отколкото нещо, изпято от перфектно обучена певица, но...заради задължението, заради парите и т.н.

Fena
01-20-2006, 18:45
machoka
Това са двете главни категории според мен. Щом смяташ че е неточно, явно ти имаш нещо в предвид по този въпрос. Сподели го http://forum.4at.info/Smileys/default/gen4-wink.gif

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:46
да правиш нещо,
което ти харесва на теб

anonymous464110
01-20-2006, 18:50
da,poprincip si prav.malko se stresnah kato si vidqh nika v nqkakuv topic :lol: az muzikalno obrazovanie nqmam,a i tova deto si go napisal 4e si izkarvam hlqba s muzika...de da be6e taka.v taq muzika (govorq za hardcore) v rodinata ni pari nqma,vsi4ko e D.I.Y,samofinansirane.Razbiram provokaciqta ti,za horata svire6ti na instrument opredeleno e tvurde su6testveno da sa svetnati s konstrukciqta i muzikalnite termini.Pri vokalite ne6tata ne stoqt to4no taka.Az moga da te po4na s razni vuprosi ot sorta na "znae6 li kakvo sa sukra6teniqta DMS,FSU,LBU " i t.n. no osuznavam 4e veroqtno ne si naqsno prosto 6toto ne slu6a6 ne6tata,koito az slu6am i tova e napulno normalno.Interesno mi e samo ako pita6 da re4em Azis,dali i ako da,za kolko vreme 6te ti dade otgovori na 4etirite vuprosa :)

kakto i da e,po temata.
za sforcato ne sum osobeno ubeden,no dokolkoto sum 4uval taka moje da bude nare4en opredelen ton,koito e izsviren s akcent nad nego.toest ton,na koito se nablqga vnezapno v nqkakuv moment.abe akcentirane...ne6to takova.samata dumi4ka kato muzikalen termin zna4i "da izsviri6 po-silno sledva6tiq ton"
otnosno "kakvo e krescendo",mmm nai-prosto kazano kogato sledva6tiqt ton se izsvirva po-silno,sledva6tiq o6te po-silno i taka.ob6to vzeto plavno zasilvane na zvuka.ako moga da si pozvolq malko nelepo,no spored men logi4no razsujdenie ot ne6tata koito spomenah do tuk krescendoto ob6to vzeto si e sustaveno ot nqkolko sforcato.
mujkite pev4eski glasove za koito se se6tam sus sigurnost sa bas,bariton,mmmmmm tretiq kolkoto i da se napuvam ne moga da se setq kak se kazva,mamka mu.falcet,heh,falcetut si e visok glas,vodi se jenski ama ako me pita6 men i ako poslu6a6 King Diamond ili Danny Filth na nqkoi mesta vokalite im sa si napravo v kategoriq falcet... :lol:
na purvite dva vuprosa ne moga da ti dam otgovor,neuk sum,dobre 4e drugite hora v grupata imat muzikalna kultura :mrgreen:
interesno mi e na men dali znae6 termini ot "sveta na kiratata" (ama 4e tupo go izmislih tva :D) kato naprimer tremor,triol,svirene sus "Slap" udar,kakva e razlikata m/u "normalno" i "slabo vreme",na kolko instrumenta moje da se postigne tremor efekt pri izsvirvane,kak se kazvat razli4nite 4asti na edin set barabani i mnogo mnogo drugi ne6ta 4ove4e... :mrgreen: razbiram 4e iska6 da me provokira6 i opredeleno uspqva6.ima dori mnogo golqma veroqtnost otgovorite mi na ne6tata koito spomenah da ne sa suvsem ili dori izob6to to4ni :D vajnoto e 4e go use6tam otvutre i 4e jiveq za taq muzika.budete jivi i zdravi :mrgreen:

anonymous464110
01-20-2006, 18:52
Нужно ли е човек да познава 'музиката', за да се нарече музикант или просто трява да може да си отваря членоразделно устата.

За теб явно музикантите са само певците, така ли? Явно си в голяма грешка :roll:

Давам пример с певци, защото случайно, докато четох пост на justinsfhc, се сетих че той се занимава с това.

Lola Bunny
Добре, но ти няма да имаш самочувствието на музикант, а на аматьорско изпълнение /странно защо в думата 'аматьор', някои хора виждат обида :shock: /. Докато хора като Камелия, ДесиСлава, Азис и подобни се мислят и наричат себе си музиканти и певици, а съм сигурен, че нямат понятие от най-елементарни неща. Кофти самочувствие.

И докато ти ще се опитваш да наподобиш дадена мелодия на Гънс, някои хора изпълняват музиката със завидно самочувствие, а всъщност сами не знаят какво свирят, защо го свирят/пеят и т.н.
imenno radvam se 4e spomena tiq izpulniteli 6toto kato po4nah da si pi6a otgovora temata be6e nerazpe4atana a kato go postnah ve4e ima6e vtora stranica :D ta i az te bqh popital dali primerno ako pita6 azis tiq ne6ta toi 6e moje da ti otgovori.ta,razdvam se 4e i ti si na tova mnenie.

machoka
01-20-2006, 18:53
Fena,

Не могат да правят разделения на музикантите. Толкова общо понятие е, че няма начин да бъде разделено в графи.


А не може ли просто да правиш нещо,
което ти харесва на теб
Ама, разбира се, че може.. Идеята на темата беше, хора, занимаващи се с музика, но 'професионално', изкаравщи хляба си с това, но не познаващи теорията и това, което правят, могат ли да се нарекат музиканти или са просто хора на аматьорско ниво, занимаващи се с музика.


Според мен важното е да се прави качествена музика.
Качествена музика, без да познаваш закономерностите, по които се прави тя, за да звучи добре -> не е възможно да направиш :wink: И ето, тук отново има голяма зависимост в стила -> в класицизма, има строго определени правила, оркестрациите изискват специални закономерности, за да звучат добре, да бъдат 'правилно написани'.
В една съвременна музика - да си издрънкаш на китара нещо в тоалетната, може да стане хит за милиони долари, просто защото го е изсвирил някой известен.

`Death`Whore`
01-20-2006, 18:54
Мога да ви кажа за пеенето, макар че не разбирам особено. Гласът е доста сложен инструмент. Зависи от адски много неща. Но колкото и да е добър, трябва някой да го насочи и "извади". На мен това ми е проблем. И че не пея много напоследък. Трябват уроци...макар че и необработеният глас не е лош.

anonymous464110
01-20-2006, 18:58
a otnosno drugite 4lenove na grupata v koqto se podvizavam.kitarista i barabanista ni(nai-ve4e toi,mamka mu) sa absoliutni ma6ini,horata sa ot semeistva na muzikanti i svirqt ta pu6ek se vdiga.4ove4eca s kitarata misli mnogo qki rifove,obru6ta tempa,ritmiki,sviri...sviri...
a za barabanista ni (EVALA SA6OOOOO :mrgreen:) nqma smisul da govorq kopeleto e nenormalno a kardanut mu e liubimata igra4ka.basista ni si sviri gotino 4oveka,vku6ti si gi praska s metronom ne6tata (koi znae kakvo e metronom :wink: ),takiva ne6ta. :D

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:01
Аз даже съм виждала. Отмерва темпото. Аз познавам една мацка, която от 10 години учи класическа китара. И си свири разни парчета по слух..импровизация...направ И се възхищавам!

anonymous464110
01-20-2006, 19:03
i durja pak da pod4ertaq.nikoi ot nas ne si izkarva prehranata s muzikata koqto pravim.hardcore e na4in na jivot,atmosfera,otdadenost,vutre6no 4uvstvo,ne e 4ast ot ma6inata na muzikalnata indistriq.hardcore is my life...
nie ot svirene v o!6ipka vzimame po deset kinta na 4ovek i to ako doidat pove4ko hora...

vij ako si "profesionalen" muzikant po na4ina po koito ti go razbira6 - s kup producenti i neznam si kvi ne6ta zad teb i ti se pla6ta za da pee6,demek - da si ne4ii naemnik,togava e nelepo da nqma6 muzikalno obrazovanie,taka e.vsi4ki na6enski sme6nici deto gi vurtqt po mm i se mislqt za muzikanti i nai-nelepoto - za nqkakvi zvezdi - da go l*pat.

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:05
Бритни професионална певица ли е? Тц!

anonymous464110
01-20-2006, 19:06
emi za takava se pi6e,madona su6to,ama ako i kaje6 "izpei mi edna,samo edni4ka oktava bez da fal6ivee6" 6e q zabie6 v zemqta.

machoka
01-20-2006, 19:10
anonymous464110

За пръв път прочетох подобен дълъг пост на латиница :shock: :D

Сега, относно въпросите -> 'позна' за сфорцатото и креш(ч)ендото. Третия основен мъжки глас е тенор, като има и други по-специфични. Фалцетът е начин на изпяване на тона. Не е женски, ами .. ся и аз няма да го обясня много точно, щото не съм певец, но знаеш, че до едно ниво изпяваш тоновете през гърло, с 'пълен глас', а по-високите тонове вече ги изпяваш полу-гласно, без гърло. Те са фалцетните тонове. Не са женски, защото на на някои баси и още по-ниски гласове фалцетните тонове са в такава теситура, която и най-ниските женски гласове не достигат. Просто това е начин на взимане на тона, който е и при жени и при мъже :D

Пък що си мислиш, че те 'провокирам'? :D Тази тема се развиваше преди много време в един музикален форум, та там спорехме на по-високо ниво с колеги музиканти, но беше преди много време, а ми е интересно да поставя темата и тук.

Не съм китарист и барабинст, не мога да ти отговоря на поставените въпроси, но пък и някои от тях не са характерни за класическите твори, писани за китара, а все пак аз не се занимавам професионално със 'съвременен стил' музика.

Та... така


Гласът е доста сложен инструмент.
Най-сложният. Всички музикални инструменти се опитват да наподобят именно него. Всяка музикална фраза се извайва така, с такава цел, както би я изпял човешкия глас. Останалото, което го каза също е много вярно. Гласът е природна даденост - но само с това си нищо. Трябва тренировки и упражнения.. години.. примерно за да превърнеш някои от ниските си фалцетни тонове в 'твои'. Да разшириш теситурата си нагоре до толкова, че да ги изпееш с тембър, с гласа си, 'а не на фалцет' :D

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:10
Все пак говорим за музика, не за известност посредством имидж и запомнящи се песнички.

anonymous464110
01-20-2006, 19:13
justinsfhc

За пръв път прочетох подобен дълъг пост на латиница :shock: :D

Сега, относно въпросите -> 'позна' за сфорцатото и креш(ч)ендото. Третия основен мъжки глас е тенор, като има и други по-специфични. Фалцетът е начин на изпяване на тона. Не е женски, ами .. ся и аз няма да го обясня много точно, щото не съм певец, но знаеш, че до едно ниво изпяваш тоновете през гърло, с 'пълен глас', а по-високите тонове вече ги изпяваш полу-гласно, без гърло. Те са фалцетните тонове. Не са женски, защото на на някои баси и още по-ниски гласове фалцетните тонове са в такава теситура, която и най-ниските женски гласове не достигат. Просто това е начин на взимане на тона, който е и при жени и при мъже :D

Пък що си мислиш, че те 'провокирам'? :D Тази тема се развиваше преди много време в един музикален форум, та там спорехме на по-високо ниво с колеги музиканти, но беше преди много време, а ми е интересно да поставя темата и тук.

Не съм китарист и барабинст, не мога да ти отговоря на поставените въпроси, но пък и някои от тях не са характерни за класическите твори, писани за китара, а все пак аз не се занимавам професионално със 'съвременен стил' музика.

Та... така


Гласът е доста сложен инструмент.
Най-сложният. Всички музикални инструменти се опитват да наподобят именно него. Всяка музикална фраза се извайва така, с такава цел, както би я изпял човешкия глас. Останалото, което го каза също е много вярно. Гласът е природна даденост - но само с това си нищо. Трябва тренировки и упражнения.. години.. примерно за да превърнеш някои от ниските си фалцетни тонове в 'твои'. Да разшириш теситурата си нагоре до толкова, че да ги изпееш с тембър, с гласа си, 'а не на фалцет' :D

aaa da be mnogo qsno hahahah moje li da ne se setq za tenor :D mda i za falceta e taka,suglasen sum.hubava tema,poprisetih se za tva onova :)

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:14
Аз щях да започвам солфеж, обаче все не става...пфу! И от 4 месеца съм постоянно болна...което е мор за гласа...като се сетя как пеех "Дийп сайлът къмплийт" и как сега не мога да го изпея, се чувствам зле...много ми харесва оперното пеене, бтв, но не бих се задължочила в него и не мисля, че искам да стана оперна певица...много се отнесох...не че някой ме пита, споделям си.... :) :) :)

anonymous464110
01-20-2006, 19:17
i se nadqvam 4e si pro4el i drugite mi postove a ne tozi dulgiq da te e omalomo6til.za glasa e taka,prosto v stila v koito se zanimavam "peeneto" e suvsem drugo.na men blendata mi e,bih kazal,dobra za taq muzika.nikak ne e lesno da gruhti6 po toq na4in 40 minuti na scena + tova 4e ne sedi6 na edno mqsto a neprekusnato se dviji6 i okolo teb se slu4vat sumati ne6ta,hvur4at krainici,stage diving-i,da ne govorim 4e ponqkoga tolkova brutalno mi vliza daden rif ili 4ast ot pesen 4e prosto mi pisva,hvurlqm mikrofona i se nabivam direktno v mosh pit-a :P
ta ideqta mi e 4e i tozi tip peene,koeto mnogo ot vas otri4at i tvurdqt 4e e vsi4ko drugo,no ne i "peene",iziskva dosta uprajneniq i redovni setove besen rev vku6ti pred uredbata :mrgreen:

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:21
Не е пеене и наистина не е лесно. Както аз мога да изпея няколко секунди нещо оперно и звучи добре, но по-нататък не мога, така и всеки може да грухне, но не може да го прави повече от няколко секунди. Много яко, че се вживяваш в музиката. Това е най-важното.

machoka
01-20-2006, 19:23
justinsfhc

Да де, ти повдигаш добър въпрос - това 'пеене', всъщност трудно може да се нарече такова :roll: В смисъл - не се съобразяваш с нотен текст, нали така? Не гледаш да си в тоналност, не следиш всеки звук, който излиза от устата ти да е в съответствие с написана нотичка.
Това важи и за всички болни мозъци, в стил Мерлин Менсън :D

`Death`Whore`
Дори не споменавай думата солфеж пред мен, че като си спомня че ще държа матура тая година по солфеж и елементарна теория на музиката /само така му е името, всъщност е мамата си джаса :? / тая година, лошо ми става :x

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:25
Не се оплаквай, аз имам изпит по "Теория на възпитанието". :)

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:26
Има адски много поп песни, които не са в тон. Изобщо! За чалгата да не говорим...тяхното не е пеене!

anonymous464110
01-20-2006, 19:28
ami v moq slu4ai nai-vajnoto e samoto zvu4ene na tova,koeto izkarva6,kakto i ritmikata.poprincip kogato gurloto mi se "otvori" nqkude v sredata na purvata pesen po vreme na repeticiq taka nare4enoto gruhtene si stava lesno i ne e problem da go pravq ne nqkolko sekundi a tolkova,kolkoto e neobhodimo.

machoka ti s kakvo po-konkretno se zanimava6.i na kakvo sviri6?kude u4i6?

anonymous464110
01-20-2006, 19:29
abe az v4era pisah kursova rabota "strukturirane na partiinata sistema v BG sled 1989g. ; aktualni i potencialni klividji" ...6e se oplakvame li... :wink:

machoka
01-20-2006, 19:33
Има адски много поп песни, които не са в тон. Изобщо! За чалгата да не говорим...тяхното не е пеене!

Туй не е точно така.. поп-а се съобразява с дадени принципи.. поне що се отнася до един обособен тонален център, ритъм /в смисъл на размер/ и т.н. Добрият поп изпълнител вкарва разбира се и елементи, извън написаните с нотното писмо - по това се познава, че е добър :D

'Чалгата'.. дъга тема е. Там са професионалисти всички други, но не и 'фронтмените', т.е. изпълнителите.. е, тук-таме се среща и нещо качествено де :)

justinsfhc
Пианист съм, както и пиша музика, но главно симфонична - за оркестър/хор и други подобни - но в класически стил и се занимавам с .. класическа музика - практически и теоритично.

Пп.. офф, защо спомена курсови работи.. мен пък ме чака дипломна работа на тема "Музикално-естетически особености и интерпретационни похвати при изпълнението на Бетовен - сонати" :twisted:

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:36
Тъпото е, че никой не им казва на силиконовите девойки, че не може във всичките си песни да пеят в 2-3 тона, които са им най-удобни...

anonymous464110
01-20-2006, 19:38
krasota!
aide pozdrav s The Hoods - I Own You 4e tva slu6am v momenta i zapo4vam da besneq iz staqta :mrgreen:

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:40
Малко ви осирам темата...но поздрав с нещо на Морбид Ейнджъл. :)

anonymous464110
01-20-2006, 19:45
the lion's den :P

abe lo6oto na tova da razbira6 mnogo ot muzika e 4e zapo4va6 da q slu6a6 ne sprqmo tova kak ti vuzdeistva,a sprqmo tova kak e izsvirena.ubiva se onova purvi4no neobqsnimo toplo ne6to v korema koeto vpruskva adrenalin v muskulite ti i te kara da se 4uvstva6 bezsmurten dokato slu6a6 liubima pesen/grupa/rif

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:47
..и има неща, които ти харесват като изпълнение..и не съвсем като музика. На мен ми харесва Кристина Агилера, например. Лигава блондинка, обаче какъв глас вади!

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 19:51
Естествено, че можеш да се наречеш музикант, дори и да не знаеш нотите и теорията. Тия, които не мислят така да погледнат тоя тип, който е на подписа и аватара ми. Джими Хендрикс - най-добрият електрически китарист. Не е знаел нито една нота и въпреки това е признат за неоспорим музикален авторитет, един от най-великите музиканти на ХХ век. Явно не е важно какво знаеш, а как свириш.
machoka, ти каза нещо от рода на това, че е важно да знаеш какво правиш, като свириш. Е, Джими не е знаел - то му е идвало отвътре. Бил си е слухар и това е. Сам виждаш, че липсата на музикална грамотност не му е попречила да стане велик музикант. Явно теорията не е задължителна.

anonymous464110
01-20-2006, 19:52
predpo4itam dadena pesen da ne e izsvirena perfektno no da me smazva dokato q slu6am,otkolkoto da e tehni4eski suvur6ena,no da ne me dokosva po nikakuv na4in.edna ot nai-liubimite mi London Hardcore grupi - 50 Caliber,e absoliutniqt primer v tova otno6enie.Rifovete im sa misleni brutalno,no na mesta barabanista im gre6i v zapisite im kakto na purvoto im demo,taka i na albuma im i na splita s Die...my demon (purviq baner v podpisa mi).I vupreki 4e pesnite im ne sa izsvireni mnogo dobre kato gi slu6am napravo otvurtam...mazalo :!: :!: :!: :twisted:

LunaTriCk
01-20-2006, 19:53
Защо никой не спомена електронната музика ? Това не е ли пак музика ? Нищо, че няма много пеене. Изобщо пеенето ли е важно в една песен или как тя ти въздейства ?

П.П. Това за Мадона, че пеела фалшиво, направо ще се направя, че не съм го видял...

anonymous464110
01-20-2006, 19:54
abe taq rabota s nai-velikiq kitarist e malko sporna...ne 4e podlagam jimi na sumnenie ama smqtam 4e ima o6te hora koito biha se naredili raro do ramo s nego.a i negovata "genialnost" mi idva malko v pove4e...

`Death`Whore`
01-20-2006, 19:55
Прекалено голямата музикалност леко дразни в тежките стилове...аз се кефя на сола, особено на бързи такива и не по-дълги от 30 секунди. Хеви солата ме изнервят.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 19:57
justinsfhc

Да де, ти повдигаш добър въпрос - това 'пеене', всъщност трудно може да се нарече такова :roll: В смисъл - не се съобразяваш с нотен текст, нали така? Не гледаш да си в тоналност, не следиш всеки звук, който излиза от устата ти да е в съответствие с написана нотичка.
Това важи и за всички болни мозъци, в стил Мерлин Менсън :D

В хардкора не може да се говори за тоналности и тем подобни работи. Там трябва да можеш да се дереш като психопат - нищо повече.

П.П. Между другото, има типове "в стил Мерилин Менсън", които спазват тоналностите.

anonymous464110
01-20-2006, 19:57
Защо никой не спомена електронната музика ? Това не е ли пак музика ? Нищо, че няма много пеене. Изобщо пеенето ли е важно в една песен или как тя ти въздейства ?

П.П. Това за Мадона, че пеела фалшиво, направо ще се направя, че не съм го видял...

po-dobre vzemi da ne se pravi6 4e ne si go vidql.madona e absoliutno bezdarna psevdo izpulnitelka.tq NE MOJE da izpee EDNA oktava.vseki koito e izvesten li e dobur pevec za teb?Mik Jagur i toi li moje da pee?hahahah.I Deivid Baui i toi?I o6te desetki produkti na muzikalnata industriq.
Elektronnata muzika.....tam sintetikata e vajna.Dreme mi na men.

anonymous464110
01-20-2006, 20:00
justinsfhc

Да де, ти повдигаш добър въпрос - това 'пеене', всъщност трудно може да се нарече такова :roll: В смисъл - не се съобразяваш с нотен текст, нали така? Не гледаш да си в тоналност, не следиш всеки звук, който излиза от устата ти да е в съответствие с написана нотичка.
Това важи и за всички болни мозъци, в стил Мерлин Менсън :D

В хардкора не може да се говори за тоналности и тем подобни работи. Там трябва да можеш да се дереш като психопат - нищо повече.

П.П. Между другото, има типове "в стил Мерилин Менсън", които спазват тоналностите.

mdaaa,poredniq kompetenten kapacitet.nedei da mi obqsnqva6 pri polojenie 4e ne si se zanimaval s tova.da znae6 4e samo tova e nujno... + razni ne6ta kato uset za ritmika i da moje6 da sviri6 na instrument.ni6to rabota a?

a za hip-hop stilut togava kvo moje da se kaje?tam dori ne e nujno da moje6 da sviri6.daje i "samo da se dere6 kato lud" ne e nujno.edva li ne trqbva edinstveno da moje6 da "govori6" i da ima koi da ti redi biita,koito se sustoi ot pet povtarq6ti se tona v shoden ritum.evala.ako taka q razglejdahme muzikata samo virtuozi ot barokovata epoha 6tqha da se vodqt muzikanti i v dne6no vreme.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:01
Мик Джагър и Дейвид Бауи не могат да пеят?! :shock: Хахаха! :lol: Сигурно след малко ще кажеш и че Стивън Тайлър и Пол Стенли (певецът на KISS) или Аксел Роуз не могат да пеят! :lol:

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:02
Мамка му! Темата не е за обиди!

anonymous464110
01-20-2006, 20:02
Мик Джагър и Дейвид Бауи не могат да пеят?! :shock: Хахаха! :lol: Сигурно след малко ще кажеш и че Стивън Тайлър и Пол Стенли (певецът на KISS) или Аксел Роуз не могат да пеят! :lol:

absoliutno nelepo sravnenie.stivun teilur pee ta se kusa.mik jagur e bezdarnikza deivid baui ne mi se govori.nqmam namerenie da sporq s ograni4en kapacitet ot tvoq rang,ot tri tvoi posta mi stana qsno kakva ti e muzikalnata kultura.da jiveqt madona i deivid baui!nai-velikite pevci!hahahahhahah....

МИСФИТС ОУНЗ Ю!
01-20-2006, 20:03
DANZIG Е НАЙ-ГОЛЕЕМИЯЯЯЯя!!!!!!!!!!!!1

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:03
Аксел пее високо и същевременно гърлено. Интересен глас има, но дразни ухото.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:06
justinsfhc

Да де, ти повдигаш добър въпрос - това 'пеене', всъщност трудно може да се нарече такова :roll: В смисъл - не се съобразяваш с нотен текст, нали така? Не гледаш да си в тоналност, не следиш всеки звук, който излиза от устата ти да е в съответствие с написана нотичка.
Това важи и за всички болни мозъци, в стил Мерлин Менсън :D

В хардкора не може да се говори за тоналности и тем подобни работи. Там трябва да можеш да се дереш като психопат - нищо повече.

П.П. Между другото, има типове "в стил Мерилин Менсън", които спазват тоналностите.

mdaaa,poredniq kompetenten kapacitet.nedei da mi obqsnqva6 pri polojenie 4e ne si se zanimaval s tova.da znae6 4e samo tova e nujno... + razni ne6ta kato uset za ritmika i da moje6 da sviri6 na instrument.ni6to rabota a?

a za hip-hop stilut togava kvo moje da se kaje?tam dori ne e nujno da moje6 da sviri6.daje i "samo da se dere6 kato lud" ne e nujno.edva li ne trqbva edinstveno da moje6 da "govori6" i da ima koi da ti redi biita,koito se sustoi ot pet povtarq6ti se tona v shoden ritum.evala.ako taka q razglejdahme muzikata samo virtuozi ot barokovata epoha 6tqha da se vodqt muzikanti i v dne6no vreme.
Тоналност и ритмика не едно и също. То е ясно, че един барабанист трябва да може да свири. За хард-китаристите не ми говори. Държат само най-тежките акорди и това е.
За хип-хопа - нямам какво да добавя, освен че там може да се пробва всеки музикален инвалид и пак да постигне нещо.

anonymous464110
01-20-2006, 20:07
tujno e,4e ima hora,koito vuzpriemat mnenieto na masata tolkova lesno.zna4i 6tom mik jagur i madona sa izvestni te 100% sa golemi pevci.a kato gi sloji6 na edin tehni4eski test dali mogat ili ne mogat da peqt vsi4ko svur6va.tva 4e madona e v muzikalnite klasacii deset petnaiset i pove4e godini ne zna4i 4e moje da pee,a 4e horata q haresvat.horata haresvat mnogo i kondio,i azis,specialno v Bulgariq nali.i?...

i temata naistina ne e za nadcakvane sprqmo li4nite ni vkusove,po-skoro e s obrazovatelna cel.draznq se kogato nqkoi vzima otno6enie po vuprosi s koito ne e osobeno zapoznat.tva e vse edno az da po4na da obqsnqvam na machoka 4e za da pravi6 klasi4eska muzika ti trqbva samo edno piqno ili 4e tq e super zle 6toto v neq dori ne se pee za mercedesi i cici i nqma edno svqstno solo izmisleno ot nadrusano hipi.

01-20-2006, 20:08
Абе да пееш в хардкор или метъл група, особено от по-тежките хич не е лесно. Глас, като тоя на Converge, могат да го изкарат в целия свят сигурно 20 човека най-много!

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:08
Мик Джагър и Дейвид Бауи не могат да пеят?! :shock: Хахаха! :lol: Сигурно след малко ще кажеш и че Стивън Тайлър и Пол Стенли (певецът на KISS) или Аксел Роуз не могат да пеят! :lol:

absoliutno nelepo sravnenie.stivun teilur pee ta se kusa.mik jagur e bezdarnikza deivid baui ne mi se govori.nqmam namerenie da sporq s ograni4en kapacitet ot tvoq rang,ot tri tvoi posta mi stana qsno kakva ti e muzikalnata kultura.da jiveqt madona i deivid baui!nai-velikite pevci!hahahahhahah....
Май не аз съм този, на когото му липсва култура.

anonymous464110
01-20-2006, 20:09
@За хард-китаристите не ми говори. Държат само най-тежките акорди и това е.

pulni gluposti i go kazvam za6toto naistina NE E taka.znam go ot li4en opit.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:09
Мик Джагър и Дейвид Бауи не могат да пеят?! :shock: Хахаха! :lol: Сигурно след малко ще кажеш и че Стивън Тайлър и Пол Стенли (певецът на KISS) или Аксел Роуз не могат да пеят! :lol:

absoliutno nelepo sravnenie.stivun teilur pee ta se kusa.mik jagur e bezdarnikza deivid baui ne mi se govori.nqmam namerenie da sporq s ograni4en kapacitet ot tvoq rang,ot tri tvoi posta mi stana qsno kakva ti e muzikalnata kultura.da jiveqt madona i deivid baui!nai-velikite pevci!hahahahhahah....
Май не аз съм този, на когото му липсва култура.

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:11
***За хард-китаристите не ми говори. Държат само най-тежките акорди и това е.***

Чуй Каркас. Дет група. Не държи само тежки акорди.

01-20-2006, 20:12
АААА ДЕЙВИД БОУИ е велииик!!!!! Въобще не може да се сравянва с мадона!

anonymous464110
01-20-2006, 20:12
dobre de razbrah,kolko puti 6te go pi6e6 tva :mrgreen:

prosto ne si naqsno priqteliu,govori6 na izust,a tova e tupooo...no problemut si e tvoi,koito iska slu6a i razbira,koito e golqm razbira4 i prikazva na izust si ostava prosto edin praznodumec.moje da vurvi6 pred nqkoi koito ne slu6a takava muzika,no vs lu4aq stupva6 na krivo :mrgreen:

gostut deto spomena Converge pe4eli uvajenieto mi
redaktirano - tva se otnasq za fena na hendriks :mrgreen:

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:12
БАуи.

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:13
Не мисля, че темата е за псуване на стилове.

ХдонкорлеонеХ
01-20-2006, 20:15
добре де! Срещал съм го и Бауи и Боуи. По-често Боуи за туй го знам кат такъв!

ПС. Converge са едни от най-великитеееееееееее!!!!!!!!!
Разнообразни, емоционални, брутални, хаотични, мелодични - ГРУПА КОЯТО РАЗБИВА ВСИЧКИ СТЕРЕОТИПИ СВЪРЗАНИ С ТЕЖКАТА МУЗИКА.

anonymous464110
01-20-2006, 20:15
emi da i az ne mislq taka :mrgreen: 6e prozvu4i kato v detskata gradina ama "ne zapo4nah az" hahahah :mrgreen: abe muzika mu e maikata.

machoka
01-20-2006, 20:16
***За хард-китаристите не ми говори. Държат само най-тежките акорди и това е.***

Всъщност, ще ми е много интересно да погледна партитура на аранжимент на някое хардкор парче.. интересно дали са им трудни партиите на отделните инструмени.. някой ако има подобно неща, да свирка.

Мадона не се отличава по нищо от останалите певици, пеещи в нейния стил. Няма никакви по-специални дадености, нито гласови, нито други :roll:

ххХдонкорлеонеХхх
01-20-2006, 20:18
***За хард-китаристите не ми говори. Държат само най-тежките акорди и това е.***

Всъщност, ще ми е много интересно да погледна партитура на аранжимент на някое хардкор парче.. интересно дали са им трудни партиите на отделните инструмени.. някой ако има подобно неща, да свирка.
Ами зависи. В момента хардкор е едно адски широко понятие и просто може да се намерят групи, които да са "хардкор" ама да нямат грам общо по между си. Стил с адски много подстилове. Има някои супер елементарни неща, като ранният олдскуул, но има и някои нечовешки изродщни като да речем mathcore-a.

anonymous464110
01-20-2006, 20:19
moga da osigurq edinstveno tabulacii na kitarata

STAMPIN' GROUND - Officer Down
Taken from the album 'Carved From Empty Words'
On Century Media Records.


Listen to the C.D. for the correct rhythm.
This is compiled from various submissions to the band - its been checked by Scott,
and it's pretty close - but he's no master of Tab.


Tuning = Half a step down (Eb Ab Db Gb Bb Eb)

INTRO - GUITAR 1:

E-------------------------------|
B-------------------------------|
G-------------------------------|
D--22222-22222-12/13-13-12\10-10|
A--22222-22222-10/11-11-11\-8--8|
E--00000-00000------------------|
PM ----- -----

INTRO - GUITAR 2:

E-------------------------------|
B-------------------------------|
G-------------------------------|
D--22222-22222------------------|
A--22222-22222------------------|
E--00000-00000------------------|
PM ----- -----

VERSE - GUITAR 1:

E-----------------------|
B-----------------------|
G-----------------------|
D---2---2---5/6-6-6\3-3-|
A---2---2---5/6-6-6\3-3-|
E--00-000-0-3/4-4-4\1-1-|
PM - -- -

VERSE - GUITAR 2:

E----------------------------|
B----------------------------|
G----------------------------|
D---2---2---12/13-13-12\10-10|
A---2---2---10/11-11-11\-8--8|
E--00-000-0-10/11-11-11\-8--8|
PM - -- -

BRIDGE:

e---------------------------|
B---------------------------|
G---------------------------|
D---------------------------|
A-7h8p7------10--11--8------|
E------000000--00--00-0-----|
PM ------ -- -- -



CHORUS - Guitar 1:

B----------------------|
G----------------------|
D--3-2-(2)-5-6-3-3-2---|
A--3-2-(2)-5-6-3-3-2---|
E--1-0-(0)-3-4-1-1-0---|

CHORUS - Guitar 2:

e-------------------------------------|
B-------------------------------------|
G-------------------------------------|
D--9-10-(10)-12-13-9-9-10-12-13-9-9-10|
A--8--7--(7)-10-11-8-8--7-10-11-8-8--7|
E--8--7--(7)-10-11-8-8--7-10-11-8-8--7|

MIDDLE 'MOSH' SECTION:

e---------------------------------|
B---------------------------------|
G---------------------------------|
D--32-323653-323632-323653-10965--|
A--32-323653-323632-323653-10965--|
E--10-101431-101410-101431--8743--|
PM -- ------ ------ ------ ----

anonymous464110
01-20-2006, 20:20
korleone e prav.otnovo.tva mom4e nqma slab post naposleduk.respect.

STAMPIN' GROUND - The Symmetry of Hatred
Taken from the album 'Carved From Empty Words'
On Century Media Records.


Listen to the C.D. for the correct rhythm.
This is compiled from various submissions to the band - its been checked by Scott,
and it's pretty close - but he's no master of Tab.


Tuning = Half a step down (Eb Ab Db Gb Bb Eb)


Intro Part I:

Eb]-------------------------------------------------------------[
Bb]-------------------------------------------------------------[
Gb]------------9/10---------------------------9/10--------7---5-[
Db]------------9/10---------------------------9/10--3/2---7---5-[
Ab]----2-2222--7/8---22--2------8-----2-2222--7/8---3/2---5---3-[
Eb]----0-0000--------00--0--0-7-------0-0000--------1/0-0-------[


Intro Part II:

Eb]-------------------------------------[
Bb]-------------------------------------[
Gb]-------------------------------------[ Repeat 4 times
Db]-------------------------------------[
Ab]---------8-------7-------8---------7-[
Eb]----00-7----00-8----00-7----0-0-10---[

Bridge:

Eb]----------------------------------
Bb]----------------------------------
Gb]----------------------------------
Db]------------------------------9--/pick slide
Ab]----22222-----22222-----22222-7-/
Eb]----00000-----00000-----00000-----
"Lest We Forget"


Verse:

Eb]--------------------------------------------------------------
Bb]--------------------------------------------------------------
Gb]--------------------------------------------------------------
Db]--------------------------------------------------------------
Ab]----22222-----8---22222-----7---222222----8-----22222------7--
Eb]----00000-0-7-----00000-0-8-----00000-0-7-------00000-0-10----

Chorus:

Eb]--------------------------------------------------------------
Bb]--------------------------------------------------------------
Gb]--------------------------------------------------------------
Db]--------------------------------------------------------------
Ab]-------8--------7--3-p-----8--------7---6-3
Eb]---7-00-00-10-00-00-54-7-00-00-10-00-00-4-1

Middle Section:

Eb]--------------------------------------------------------------
Bb]--------------------------------------------------------------
Gb]--------------------------------------------------------------
Db]---------6/3----2-2-3-56------6/3-----------------------------
Ab]----2----6/3----2-2-3-56-2----6/3----2--------4-3-------------
Eb]----0-00-4/1-00-00001034-0-00-4/1-00-0-1-0-3-2----------------

anonymous464110
01-20-2006, 20:20
STAMPIN' GROUND - Outside Lookin In
Taken from the album 'Carved From Empty Words'
On Century Media Records.


Listen to the C.D. for the correct rhythm,


Tuning = Half a step down (Eb Ab Db Gb Bb Eb)


Transcribed by Mark Kerry
e-mail: markkerry_uk@yahoo.co.uk

key

pm palm mute
h hammer on
() let ring


intro
guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------3-2-3-6--5--3-|
|------------------------------------------------1-0-1-4--3--1-|
pm - - - - - -

guitar 1
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------3-2-3-6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1-0-1-4--3--1-|
|pm - - - - - - - - - - - - - - - - - - - |
| guitar 2 |
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------3-2-3-6--5--3-|
|------------------------------------------------1-0-1-4--3--1-|
pm - - - - - -

guitar 1
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------3-2-3-6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1-0-1-4--3--1-|
|pm - - - - - - - - - - - - - - - - - - - |
| guitar 2 |
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-3-2-------------3-2------------3-2-----(2)-----3-2-3-6--5--3-|
|-1-0-------------1-0------------1-0-----(0)-----1-0-1-4--3--1-|
pm - - - - - -

pause

verse 1
guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------6-6-6-6-3-3-3-|
|-----------------------6--5--3------------------4-4-4-4-1-1-1-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-4-4-4-4-1-1-1-|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------2-------------|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-0-------------|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------6-6-6-6-3-3-3-|
|-----------------------6--5--3------------------4-4-4-4-1-1-1-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-4-4-4-4-1-1-1-|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -


chorus
guitar 1 x2
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
|pm - - - - - - - - - |
| guitar 2 |
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------3---6-|
|---------------------------------1-0-4-|
pm -


guitar 1&2 x2
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
pm - - - - - - - - -

pause

guitar 1&2 x8
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
pm - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------3-2-3-6--5--3-|
|------------------------------------------------1-0-1-4--3--1-|
pm - - - - - -

verse 2
guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------6-6-6-6-3-3-3-|
|-----------------------6--5--3------------------4-4-4-4-1-1-1-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-4-4-4-4-1-1-1-|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------2-------------|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-0-------------|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|------------------------------------------------6-6-6-6-3-3-3-|
|-----------------------6--5--3------------------4-4-4-4-1-1-1-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-4-4-4-4-1-1-1-|
pm - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

guitar 1&2
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|--------------------------------------------------------------|
|-----------------------6--5--3------------------------6--5--3-|
|-1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1--1p0-0-0-0-0-0-0-1p0-0-4--3--1-|
pm - - - - - - - - - - - - - -

chorus 2
guitar 1 x2
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
|pm - - - - - - - - - |
| guitar 2 |
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------3---6-|
|---------------------------------1-0-4-|
pm -

guitar 1&2
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
pm - - - - - - - - -

pause

guitar 1&2 x8
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|---------------------------------------|
|-5--5-5--6--6-6--3--3-3--2--2-2--3---6-|
|-3--3-3--4--4-4--1--1-1--0--0-0--1-0-4-|
pm - - - - - - - - -


bridge
guitar 1
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-11111110-11111110-0-1110-11111110-11111110-0-1110--|
|pm------- -------- - ---- -------- -------- - ---- |
| |
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-11111110-11111110-0-1110-11111110-11111110-0-1110--|
|pm------- -------- - ---- -------- -------- - ---- |
| guitar 2 |
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-6-----------------5----------------3---------------|
|-4-----------------3----------------1---------------|

guitar 1&2 x2
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-11111110-11111110-0-1110-11111110-11111110-0-1110--|
pm------- -------- - ---- -------- -------- - ----

guitar 1 x4
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-11111110-11111110-0-1110-11111110-11111110-0-1110--|
|pm------- -------- - ---- -------- -------- - ---- |
| guitar 2 |
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-7-----------6---------9-----------7----------------|
|-5-----------4---------7-----------5----------------|
|----------------------------------------------------|

outro
guitar 1&2 x4
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|----------------------------------------------------|
|-11111110-------0-11111110-11111110------0-11111110-|
-------- - -------- -------- - --------

machoka
01-20-2006, 20:21
Хехе, нотният им еквивалент би ми свършил работа. :D

хкурлеонех
01-20-2006, 20:22
аре justinsfhc поздрав Hoods - The King Is Dead!

anonymous464110
01-20-2006, 20:23
ako mi zadade6 na angliiski kak se vodi tva ne6to (notniq ekvivalent) 6e ti namerq.ako ne,predpolagam 4e ako gi dade6 na nqkoi kiratist (moje6t da sviri,ne na4inae6t) 6te moje da izbi4i nqkoe ot par4etata i da pridobiq6 predstava.Tazi grupa vliza v aktualnata kategoriq metalcore.

http://stampin-ground.com/Images/mainimage1.jpg

anonymous464110
01-20-2006, 20:24
аре justinsfhc поздрав Hoods - The King Is Dead!

da ti se vru6ta s ne6to na Enemy Ground po tvoi izbor.

LunaTriCk
01-20-2006, 20:27
Мадона си е музикална легенда и това, че ти не можеш да го оцениш не променя този факт. Колко днешни изпълнителя могат да се похвалят с това, че са издържали теста на времето като песни от първите им албуми се слушат и в днешно време. Колко днешни музиканти могат да се похвалят с милионите си die hard фенове ? Това, че са известни не ги прави добри ли ? Я помисли пак. Щом имат много фенове, какво означава това ? Че музиката им е докоснала нещо в тях. Те са я харесали и продължават да си я слушат. Дори и след сумбурнайсет хиляди години. Я ми кажи, не е ли точно това смисъла на музиката ? Една песен за да е хубава, не й трябват 12526 ноти в музикалния лист, не й трябва сума ти термини за да докаже гениалноста си. Има песни създадени в някой гараж или маза и въпреки това карат хората да си ги тананикат на спирката, докато чакат автобуса. Отговори ми на един въпрос. Защо според теб песните "I feel good" и "Don't worry be happy" въпреки, че не влизат във ваща категория на "гениални" и не притежават тези качества които, сте изредили, почти няма човек на земята който да не ги познай още от първите два тона ?

anonymous464110
01-20-2006, 20:29
zna4i pak da go kaja ako machoka ne go e vidql tva 6toto se zamaza nqkude v predniq post.
ako zna6 kak se kazva partiturata na angliiski 6e namerq i 6te postna.
za exploitedteen sre6ta na po bira dve tri pet dvanaiset golqma vodka sedem tekili ne otkazvam,za razvivaneto na glasa ti ne moga da pomogna 6toto sum muzikalno negramoten,az se "razpqvam" s mnogo drane nad nqkoq liubima pesen v nas,prosto puskam muzikata dovolno silno i si izpqvam ne6tata.no sum polaskan 4e se obru6ta6 kum men s takova pitane.a i po-vajnoto.iskam da vi 4uq nqkakvi zapisi :D s koi sviri6 i kude repetirate sigurno poznavam pone 4ast ot horata

XEARTHXCRISISX
01-20-2006, 20:29
Колко днешни изпълнителя могат да се похвалят с това, че са издържали теста на времето като песни от първите им албуми се слушат и в днешно време. Колко днешни музиканти могат да се похвалят с милионите си die hard фенове ?
Maле, ако почна да ти изброявам имена на групи ще ми окапят пръстите.

anonymous464110
01-20-2006, 20:30
Мадона си е музикална легенда и това, че ти не можеш да го оцениш не променя този факт. Колко днешни изпълнителя могат да се похвалят с това, че са издържали теста на времето като песни от първите им албуми се слушат и в днешно време. Колко днешни музиканти могат да се похвалят с милионите си die hard фенове ? Това, че са известни не ги прави добри ли ? Я помисли пак. Щом имат много фенове, какво означава това ? Че музиката им е докоснала нещо в тях. Те са я харесали и продължават да си я слушат. Дори и след сумбурнайсет хиляди години. Я ми кажи, не е ли точно това смисъла на музиката ? Една песен за да е хубава, не й трябват 12526 ноти в музикалния лист, не й трябва сума ти термини за да докаже гениалноста си. Има песни създадени в някой гараж или маза и въпреки това карат хората да си ги тананикат на спирката, докато чакат автобуса. Отговори ми на един въпрос. Защо според теб песните "I feel good" и "Don't worry be happy" въпреки, че не влизат във ваща категория на "гениални" и не притежават тези качества които, сте изредили, почти няма човек на земята който да не ги познай още от първите два тона ?

bla bla blaaaaaaa abe ti si KON S KAPACI be pi4 nali tva ti kazvam izdurjala e testa na vremeto i ima mnogo fenove.tva ne zna4i 4e moje da izpee edna oktava.ti izob6to 4ete6 li kvo pi6a ili si burka6 v nosa?
muzikata im ni6to ne e dokosnala.tva e pop.toi e MASOV.toi e FON.sekretarkata v ofisa slu6a pesni4ki po radioto da ubiva vremeto.

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:31
А човекът, който пише цветно - ти защо не се понаучиш поне на членуване? И няма понятие "ваще".

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:33
Дали хард групите нямат фенове? Дали не издържат по 15 години и хората не куфеят на концертите им? Това, че те не са в твоето полезрение, не значи, че ги няма и че хората не ги смятат за гениални!

LunaTriCk
01-20-2006, 20:34
Май ти не можеш да разбереш, че това дори и да приемем, че не може да изпее една октава правилно не я прави бездарна. Целта е да се направи връзката между изпълнител и слушател/публика.

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:35
Която връзка невинаги е известност!

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:36
prosto ne si naqsno priqteliu,govori6 na izust,a tova e tupooo...no problemut si e tvoi,koito iska slu6a i razbira,koito e golqm razbira4 i prikazva na izust si ostava prosto edin praznodumec.moje da vurvi6 pred nqkoi koito ne slu6a takava muzika,no vs lu4aq stupva6 na krivo :mrgreen:

"В случая стъпваш накриво" - същото важи и за тебе. Недей да спориш с мене, че вокалът на Ролинг Стоунс не струва, защото не е така и това не е само мое мнение.
Не можеш също така да ме убедиш, че оная таблатура на китарата, която е постна е много сложна за свирене.
Понеже нямам намерения да споря повече с тебе, ти предлагам да си слушаш хардкора и да си пееш, а аз ще си слушам рока и ще си свиря. Ай със здраве!

anonymous464110
01-20-2006, 20:36
auuuuuuu ruslan.......drugite ina4e sa gotini tipove vsi4kite.toq ekzemplqr ruslan oba4e ne moga da go di6am. :mrgreen:
za preebavaneto na glasa,ami vij,rev mnogo mu e maikata.vseki den.i vse po-dobre 6e stava.predi godina gubeh glas za 4as repeticiq posle na drugiq den ne mojeh da govorq.sega se slu4va da svirim po 4etiri 4asa kogato zapisvame i nqma problemi.prosto s vremeto se svikva.i piq mnogo bira za glasnite struni i tva e :D

anonymous464110
01-20-2006, 20:39
prosto ne si naqsno priqteliu,govori6 na izust,a tova e tupooo...no problemut si e tvoi,koito iska slu6a i razbira,koito e golqm razbira4 i prikazva na izust si ostava prosto edin praznodumec.moje da vurvi6 pred nqkoi koito ne slu6a takava muzika,no vs lu4aq stupva6 na krivo :mrgreen:

"В случая стъпваш накриво" - същото важи и за тебе. Недей да спориш с мене, че вокалът на Ролинг Стоунс не струва, защото не е така и това не е само мое мнение.
Не можеш също така да ме убедиш, че оная таблатура на китарата, която е постна е много сложна за свирене.
Понеже нямам намерения да споря повече с тебе, ти предлагам да си слушаш хардкора и да си пееш, а аз ще си слушам рока и ще си свиря. Ай със здраве!

priemam predlojenieto :mrgreen: tablaturata ne e slojna,daje si e prosti4ka otvsqkude,dai q na nqkoe kitarist4e da q probva v originalnoto tempo i se naslajdavai na izmu4enata mu fizionomiq i lekata rumenina koqto izbiva ot pritesnenie sled petata minuta neuspeh.pusni Officer Down na Stampin Ground na nqkoi barabanist deto se ima za mnogo velik da 4ue kasata i za kakva skorost i kvi kardani si govorim i se zabavlqvai.tva e.jivi i zdravi.

01-20-2006, 20:40
prosto ne si naqsno priqteliu,govori6 na izust,a tova e tupooo...no problemut si e tvoi,koito iska slu6a i razbira,koito e golqm razbira4 i prikazva na izust si ostava prosto edin praznodumec.moje da vurvi6 pred nqkoi koito ne slu6a takava muzika,no vs lu4aq stupva6 na krivo :mrgreen:

"В случая стъпваш накриво" - същото важи и за тебе. Недей да спориш с мене, че вокалът на Ролинг Стоунс не струва, защото не е така и това не е само мое мнение.
Не можеш също така да ме убедиш, че оная таблатура на китарата, която е постна е много сложна за свирене.
Понеже нямам намерения да споря повече с тебе, ти предлагам да си слушаш хардкора и да си пееш, а аз ще си слушам рока и ще си свиря. Ай със здраве!

priemam predlojenieto :mrgreen: tablaturata ne e slojna,daje si e prosti4ka otvsqkude,dai q na nqkoe kitarist4e da q probva v originalnoto tempo i se naslajdavai na izmu4enata mu fizionomiq i lekata rumenina koqto izbiva ot pritesnenie sled petata minuta neuspeh.pusni Officer Down na Stampin Ground na nqkoi barabanist deto se ima za mnogo velik da 4ue kasata i za kakva skorost i kvi kardani si govorim i se zabavlqvai.tva e.jivi i zdravi.
Само за сведение барабаниста на Stampin Ground е и барабанист на Benedection. Това говори доста и за двете групи.

machoka
01-20-2006, 20:45
Май ти не можеш да разбереш, че това дори и да приемем, че не може да изпее една октава правилно не я прави бездарна. Целта е да се направи връзката между изпълнител и слушател/публика.

Но не я прави и с нищо по-различна от всички останали. Това, че е известна и богата -> това ли я прави според теб много добра певица? Че то и Азис е много популярен и в България и в околните балкански страни.


Това, че са известни не ги прави добри ли ?
В момента най-известните БГ изпълнители са от компания Пайнер. Това, че даден продукт се харесва на масата хора, не го прави качествен.


Колко днешни изпълнителя могат да се похвалят с това, че са издържали теста на времето
Хах, какво време бре, 10 години? Когато аз стана на 70 никой няма да си спомня коя е била Мадона, вЕрвай ми.


zna4i pak da go kaja ako machoka ne go e vidql tva 6toto se zamaza nqkude v predniq post.
ako zna6 kak se kazva partiturata na angliiski 6e namerq i 6te postna.
Прочетох го, ама нямам представа.. Ако се сетя нещо, ще постна тук. Иначе се спирам на идеята да го дам на някое китаристче да ми обясни това-онова и да го посвири :)

Експлойтед,

Карай от по-малко като времетраене, към повече 'рептеции' на въпросното 'ревене'. Гласните струни се изразходват много лесно и рискуваш да останеш трайно без глас след месец, ако всеки ден ревеш с часове. Остави гласа ти да свикне в началото с пресилването, с по-кратки 'сеанси' :)

anonymous464110
01-20-2006, 20:45
toq podleji na prevuzpitanie samo s b[Oi] :mrgreen:

LunaTriCk
01-20-2006, 20:46
факта е, че Мадона наистина е велика, защото винаги успява да е на гребена на вълната... повече от 20 години...
но за жалост в поп музиката всичко е PR...
аз като малко по- стар си спомням преди Мадона колко скандали и т.н. забърка и общо взето тя си става известна не точно заради певческите си способности :wink:
както и песните, които пее... един пише музиката, друг текста.. тя не влага нищо.. тя не е създател и артист.. а просто лицето, което представя продукта на широката публика...

Е, това да се държиш на върха повече от 20 години не е ли достойно за уважение поне малко ? Не всеки го може. А, това че има скандали около нея е само резултат от популярноста.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 20:48
prosto ne si naqsno priqteliu,govori6 na izust,a tova e tupooo...no problemut si e tvoi,koito iska slu6a i razbira,koito e golqm razbira4 i prikazva na izust si ostava prosto edin praznodumec.moje da vurvi6 pred nqkoi koito ne slu6a takava muzika,no vs lu4aq stupva6 na krivo :mrgreen:

"В случая стъпваш накриво" - същото важи и за тебе. Недей да спориш с мене, че вокалът на Ролинг Стоунс не струва, защото не е така и това не е само мое мнение.
Не можеш също така да ме убедиш, че оная таблатура на китарата, която е постна е много сложна за свирене.
Понеже нямам намерения да споря повече с тебе, ти предлагам да си слушаш хардкора и да си пееш, а аз ще си слушам рока и ще си свиря. Ай със здраве!

priemam predlojenieto :mrgreen: tablaturata ne e slojna,daje si e prosti4ka otvsqkude,dai q na nqkoe kitarist4e da q probva v originalnoto tempo i se naslajdavai na izmu4enata mu fizionomiq i lekata rumenina koqto izbiva ot pritesnenie sled petata minuta neuspeh.pusni Officer Down na Stampin Ground na nqkoi barabanist deto se ima za mnogo velik da 4ue kasata i za kakva skorost i kvi kardani si govorim i se zabavlqvai.tva e.jivi i zdravi.
То е ясно, че за да можеш да биеш като картечница по тъпаните трябва да си добър барабанист.
"След петата минута неуспех" - какво да ти кажа, всичко си иска много практика, за да станеш добър в него, тоест не става за 5 минути. Виж, за една седмица сигурно ще се научи да свири песента (китаристчето).

П.П. Бирата не ти ли прецаква гласа?

`Death`Whore`
01-20-2006, 20:58
Илийката (селбсморт)
Ххахаххаа! И този малоумник се появи! Мразя го!

LunaTriCk
01-20-2006, 21:00
Но не я прави и с нищо по-различна от всички останали. Това, че е известна и богата -> това ли я прави според теб много добра певица? Че то и Азис е много популярен и в България и в околните балкански страни.

То, добре в момента е известен, но дали и след 20 години ще е известен ? И дали след 20 години ще се слуша "Напипай го" ? ... То дори сега, докато е още известен са забравени първите му песни. Докато примерно Justify My Love, незнам точно от кога е, но е от доста време, все още се слуша и не омръзва.


Това, че са известни не ги прави добри ли ?
В момента най-известните БГ изпълнители са от компания Пайнер. Това, че даден продукт се харесва на масата хора, не го прави качествен.

Аха, значи един продукт е качествен, когато го харесат и одобрят само даден брой хора "разбирачи"?



Хах, какво време бре, 10 години? Когато аз стана на 70 никой няма да си спомня коя е била Мадона, вЕрвай ми.
О, вЕрвай ме ще се !

xcorleonex
01-20-2006, 21:01
Асен (доберман- би трябвало да го знаеш де) и т.н. :lol:
Чакай бе, той не беше ли в Канада?

anonymous464110
01-20-2006, 21:02
Илийката (селбсморт)
Ххахаххаа! И този малоумник се появи! Мразя го!
az ne go mrazq,tova koeto izpitvam kum taq gnida ne moje da se subere v dumi :) ina4e exploitedteen...nqma variant da subere6 asen i 4ikiqta v edna grupa...

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:02
Ходила съм с един негов приятел.

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:03
Аз с него винаги съм се държала добре, а той е решил, че съм грозна и не ме понася.

machoka
01-20-2006, 21:06
Аха, значи един продукт е качествен, когато го харесат и одобрят само даден брой хора "разбирачи"?

Ако 'разбирачите' са музикалната критика, както и професионалисти в областта -> да, този продукт е качествен. От там нататък - дали ще се хареса на 100 или на милиони хора - тук вече играе стайлинг, реклама, ПР-и и подобни.

Казвам само, че 'масовото' одобрение на даден продукт не значи абсолютно нищо.

Нямаш си на представа колко талантливи БГ групи има, които нямат финансите да си направят професионално записано СД, нямат мениджър, който да им урежда участия.. умни, кадърни момчета.. остават безизвестни. Песните им не са по-глупави от тези на Мадона.

За Мадона подркепям мнението на екслпойтед:

всъщност ние говорим за певчески талант, за техника и т.н.
че е звезда.. звезда е...
а за популярноста... обикновено тя е резултат от скандалите...

факта е, че Мадона наистина е велика, защото винаги успява да е на гребена на вълната... повече от 20 години...
но за жалост в поп музиката всичко е PR...
аз като малко по- стар си спомням преди Мадона колко скандали и т.н. забърка и общо взето тя си става известна не точно заради певческите си способности
както и песните, които пее... един пише музиката, друг текста.. тя не влага нищо.. тя не е създател и артист.. а просто лицето, което представя продукта на широката публика...

anonymous464110
01-20-2006, 21:10
4ove4e ne 4e ne6to ama otno6enieto na asen kum tozi muzikalen stil e tvurde negativno imenno poradi spomenatite hora - 4ikiqta i ruslan.ne vqrvam da se navie...ina4e negovite vokali me s4upvat men.kopeleto dere "navutre" a tova si e bezobrazno trudno...

01-20-2006, 21:20
дам... за това дране...
ебало си е майката още не мога да си представя как точно става...


а относно стила..
и аз съм му казвал, че те двамата не са лицето...
просто.. всеки знае само да плямпа... ще ги видим в акция
абе в автора защо мразя да пиша..

там не си пънк, ако не си ял кюфтета от пода на гарата, а кораджиите ако не нарекат другите позьори поне 200 пъти им спира интернета...

както и да е...
автора се е осмърдел от всякъде.

anonymous464110
01-20-2006, 21:22
mi te v akciq sa si leketa ei sa primerno 4ikiqta be6e v plovdiv na posledniq koncert na koko6a glava i tam navlezli 4etirima nazita i smazali ot boi polovinata hora na koncerta i nikoi ni6to ne napravil.
a za peeneto navutre.i tva se u4i,ama trqbva da ima6 qki drobove.prosto mnogo silno i burzo vsmukva6 vuzduh navutre i ednovremenno s tova pee6 suotvetnoto ne6to tam koeto trqbva da izpee6.abe to4no "navutre".mnogo e trudno v na4aloto no se u4i.preslu6ai purviq album na lamb of god - a new american gospell tam ima takiva vokali zdravo.

anonymous464110
01-20-2006, 21:25
offtopic - predi 20 minuti se zarekoh 4e pove4e nqma da pi6a vuv forumite na avtora.com kudeto nqkakvo leke pusna tema vuv forum hardcore za "coalition against hardcore dancing".bezobrazno drazne6to e kak vse se namirat nqkakvi tupanari koito ne slu6at hc oba4e serat v temite i vbesqvat horata koito se interesuvat ot taq muzika i iskat da polu4at nqkakvo info.

LunaTriCk
01-20-2006, 21:26
стайлинга, рекламата, ПР-а и подобни не правят една песен по-хубава, а по-достъпна. :wink:
Аз не казвам, че Мадона е най-добрата и няма по-добра от нея, ами просто факта че трябва да се уважава това, което е постигнала и продължава да жъне успех. А тази музикална критика и професионалисти, въобще не могат да ме убедят, коя песен е качествена и коя не, самo защото има повече ноти и извивки. Това се опитвам да ви обясня, че музката не се определя с нотното поле, а с чувствата, които ви предава.

donxcorleone
01-20-2006, 21:29
offtopic - predi 20 minuti se zarekoh 4e pove4e nqma da pi6a vuv forumite na avtora.com kudeto nqkakvo leke pusna tema vuv forum hardcore za "coalition against hardcore dancing".bezobrazno drazne6to e kak vse se namirat nqkakvi tupanari koito ne slu6at hc oba4e serat v temite i vbesqvat horata koito se interesuvat ot taq muzika i iskat da polu4at nqkakvo info.
Не, просто аз в автора съм се начел на такива неща, че просто понякога се събуждам потен нощем...

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:31
а по-достъпна
А дали е задължително музиката да е достъпна? Достъпната музика е за хора, за които музиката е просто фон и не искат да се затормозяват.

air_J
01-20-2006, 21:31
Предлагам на мачока (ако все още държи да запази реномето си на съвестен и навременно намесващ се модератор) да изтрие постове, в които става въпрос кой с кого е ходил, докато е бил в Канада, мъчейки се да се дере малко по-сполучливо, правейки хардкор-ой (бой) музика за отбран кръг от обществото, наричащ себе си суб-култура (леле, как го измислих това :shock: ). Все пак това трябва да прилича на тема (с предимно музикална насоченост). Ако питате мен най-важния въпрос, на който трябва да отговорите е - кои са тия, които рапират за карантия? Това малко хумористично и иронично казано. Колкото до Мадона - вие сте Господин НИКОЙ точно, предполагам, че се усещате какви сте, и че е повече от смешно точно вие да я обсъждате, нали? Не се смятам за разбирач, но доколкото съм чувал критиката за нея се изказва доста ласкаво (Грами, Мрами, Драми, това-онова, макар че, така като ви гледам говорите явно за критика от доста по-висока класа). Защитавам Мадона не защото съм и фен, а защото се слушаше още когато бях на 3-4 години (тотални хитове на един лагер, на който бях бяха едни нейни песни, които и досега търся, но безуспешно), слуша се и сега. Дали може, или не може да пее - ами честно казано ме боли хуя, нали се сещате? За да говорите за Мадона трябва да станете поне едни прашинки в нейните крака, а засега все още сте лайната, които тя сере (вероятно всекидневно). Израза за лайната в предното изречение да се счита за метафора, а не за обида, или нещо подобно, ако се счита за обида бих могъл да го заменя с по-подходящ, но би се загубила силата на израза (по лично мое мнение).
П.С.> А каква точно беше темата? :shock:

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:33
Е, майната ти! Каква е тази мания да се трие?

xstraighter than youx
01-20-2006, 21:36
Аз лично много не съм запознат с танците и терминологиите. Харесвам hc дансинга, правя го за кеф когато мога, не за да се изтъквам (кво изтъкване, то на места си изглежда супер смешно, ама ме кефи). Та странна ми беше тая тема в автора и се пуснаха някви постове от сорта, че ако си hc как може да слушаш рап и т.н. Шит голем.

machoka
01-20-2006, 21:39
Предлагам на мачока (ако все още държи да запази реномето си на съвестен и навременно намесващ се модератор) да изтрие постове, в които става въпрос кой с кого е ходил, докато е бил в Канада, мъчейки се да се дере малко по-сполучливо, правейки хардкор-ой (бой) музика за отбран кръг от обществото, наричащ себе си суб-култура (леле, как го измислих това :shock: ). Все пак това трябва да прилича на тема (с предимно музикална насоченост). Ако питате мен най-важния въпрос, на който трябва да отговорите е - кои са тия, които рапират за карантия? Това малко хумористично и иронично казано. Колкото до Мадона - вие сте Господин НИКОЙ точно, предполагам, че се усещате какви дришльовци сте, и че е повече от смешно точно вие да я обсъждате, нали? Не се смятам за разбирач, но доколкото съм чувал критиката за нея се изказва доста ласкаво (Грами, Мрами, Драми, това-онова, макар че, така като ви гледам говорите явно за критика от доста по-висока класа). Защитавам Мадона не защото съм и фен, а защото се слушаше още когато бях на 3-4 години (тотални хитове на един лагер, на който бях бяха едни нейни песни, които и досега търся, но безуспешно), слуша се и сега. Дали може, или не може да пее - ами честно казано ме боли хуя, нали се сещате? За да говорите за Мадона трябва да станете поне едни прашинки в нейните крака, а засега все още сте лайната, които тя сере (вероятно всекидневно). Израза за лайната в предното изречение да се счита за метафора, а не за обида, или нещо подобно, ако се счита за обида бих могъл да го заменя с по-подходящ, но би се загубила силата на израза (по лично мое мнение).
П.С.> А каква точно беше темата? :shock:

Пфф, 'батенце, оди се скрий некъде' както казваше едно приятелче :P

Ще коментирам този, в музикалния бизнес, който желая, тъй като имам поне минималните познания да го направя и да си извадя заключение кой пее и кой грачи. Що пък да не я коментирам? Да не е Господ? Най-обикновена певица, хайде, вие пък ще я идеализирате още малко.
Пак казвам, нищо против Мадона нямам.. даже се чудя защо я зачекнахме.. пее си жената, добре го прави.. абе верно, от какъв зор я 'започнахме', че вече забравих :shock:

`Death`Whore`
Какво триене бре? :roll:

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:41
Някакъв си разправяше да се изтрие офтопика и даде за пример това кой с кой е ходил. Аз ли само се кефя на оф топици? Все пак истинският разговор не е само по една тема. И мразя да ми трият мнения!

air_J
01-20-2006, 21:42
Е, майната ти! Каква е тази мания да се трие?
Ами, нали се сещаш, че ако темата беше твоя щеше да ти е неприятно да ти се обяснява кой с кого е ходил и т.н. Не че темата е моя, но определено я следя с интерес (странно и за мен защо, след като точно тая тема ме вълнуваше доста отдавна, а сега ме вълнува горе-долу колкото ме вълнува колко косми имам на гъза, например) и ми е неприятно да чета 2-3 що-годе добри мнения и по темата и 1049894823 флууд. Може да си сигурна, че ако продължава така темата да се пълни с флууд от страна на (абе, ти си знаеш от чия страна), то темата ще се заключи, или изтрие. От 8 (а докато пиша мнението може да е станала 9, или 10) страници би трябвало да останат максимум половината. Останалото ли? Под ножа! :twisted:

`Death`Whore`
01-20-2006, 21:43
"Твоя" и "моя"...интересно разделение на темите. Точно по темата е сигурно страница и половина.

machoka
01-20-2006, 21:45
"Твоя" и "моя"...интересно разделение на темите. Точно по темата е сигурно страница и половина.

Което не пречи след този пост да продължим по нея :wink:

:arrow:

air_J
01-20-2006, 21:46
Предлагам на мачока (ако все още държи да запази реномето си на съвестен и навременно намесващ се модератор) да изтрие постове, в които става въпрос кой с кого е ходил, докато е бил в Канада, мъчейки се да се дере малко по-сполучливо, правейки хардкор-ой (бой) музика за отбран кръг от обществото, наричащ себе си суб-култура (леле, как го измислих това :shock: ). Все пак това трябва да прилича на тема (с предимно музикална насоченост). Ако питате мен най-важния въпрос, на който трябва да отговорите е - кои са тия, които рапират за карантия? Това малко хумористично и иронично казано. Колкото до Мадона - вие сте Господин НИКОЙ точно, предполагам, че се усещате какви дришльовци сте, и че е повече от смешно точно вие да я обсъждате, нали? Не се смятам за разбирач, но доколкото съм чувал критиката за нея се изказва доста ласкаво (Грами, Мрами, Драми, това-онова, макар че, така като ви гледам говорите явно за критика от доста по-висока класа). Защитавам Мадона не защото съм и фен, а защото се слушаше още когато бях на 3-4 години (тотални хитове на един лагер, на който бях бяха едни нейни песни, които и досега търся, но безуспешно), слуша се и сега. Дали може, или не може да пее - ами честно казано ме боли хуя, нали се сещате? За да говорите за Мадона трябва да станете поне едни прашинки в нейните крака, а засега все още сте лайната, които тя сере (вероятно всекидневно). Израза за лайната в предното изречение да се счита за метафора, а не за обида, или нещо подобно, ако се счита за обида бих могъл да го заменя с по-подходящ, но би се загубила силата на израза (по лично мое мнение).
П.С.> А каква точно беше темата? :shock:

Пфф, 'батенце, оди се скрий некъде' както казваше едно приятелче :P

Ще коментирам този, в музикалния бизнес, който желая, тъй като имам поне минималните познания да го направя и да си извадя заключение кой пее и кой грачи. Що пък да не я коментирам? Да не е Господ? Най-обикновена певица, хайде, вие пък ще я идеализирате още малко.
Пак казвам, нищо против Мадона нямам.. даже се чудя защо я зачекнахме.. пее си жената, добре го прави.. абе верно, от какъв зор я 'започнахме', че вече забравих :shock:

`Death`Whore`
Какво триене бре? :roll:
Абе, според мен всеки във форума е господин НИКОЙ, за да обсъжда Мадона, но както и да е. Щом толкова желаете - обсъждайте я. По един, или друг начин е оставила някаква следа във времето и се е доказала. Нещо, което пожелавам и нейните критици да направи (дали чрез ПиАр, дали чрез скандал, дали чрез уникални гласови данни, дали чрез измислянето на уникална по рода си симфония). Засега ще наблюдавам темата само като зрител, но при нужда може отново да се включа. :twisted:

LunaTriCk
01-20-2006, 21:47
напротив... повечето песни, които стават "летни" хитове разчитат точно на медиино присъствие...
на тен ти пускат поне 20 пъти песента по радио, въртят клиповете, пишат за изпълнителя по вестници и списания...
докато най- накрая дотолкова не свикнеш с това парче и изпълнител, че става... хит..


именно, става по-достъпна. Ти какво правиш, като не ти хареса някой песен или изпълнител ? Не се интересуваш от него.Сменяш станцията, канала...Щом те затрупват по медиите за даден изпълнител, който не ти е любимец си преместаваш погледа. Ако ти хареса се заинтересуваш. Това, че някои имат повече пари и могат да си го позволят, трябва да ги мразим ли ? Наличието на средства е удобство, не фактор за качество.

хi ate your babyх
01-20-2006, 21:54
[b]именно, става по-достъпна.
По-достъпна ли? Глупсоти! Това е насилствено набиване на даден музикален продукт в главата на хората. Аз лично се стремя да избягвам такива неща, но е невъзможно. Когато една песен стане хит, тя звучи навсякъде. Дори и аз по едно време съвсем несъзнателно си пеех тъпата песничка на О-ЗОУН. Повярвай ми, определно не ми харесват.

Oyama
01-20-2006, 21:57
Безспорно ако не знаеш къде е роден моцарт и какво е фалцет, кресчендо и фелацио не ставащ за певец 8) ! Това е пълен абсурд да пееш без да познаваш отръки цялата музикална наука.

Dr. Kazimbutt
01-20-2006, 22:08
Когато си наистина музикален (като народните творци, които exploitedteen даде за пример) не ти трябва образование. Пак казвам - идва си ти отвътре.

air_J
01-20-2006, 22:11
Безспорно ако не знаеш къде е роден моцарт и какво е фалцет, кресчендо и фелацио не ставащ за певец 8) ! Това е пълен абсурд да пееш без да познаваш отръки цялата музикална наука.


така си е...
просто ще дам за пример народната музика...
едно време са пяли и творяли едни невероятни песни без да познават музикалната теория...
и преполагам, че тези уникални неравноделни тактове нямаше да бъдат създадени, ако творците им бяха с музикално образование...
Не е само това. Брат, виж колко от "звездите" в световен мащаб и в България (колкото и да е перверзно да говорим за "звезди" в България) имат каквото и да е музикално образование. Ще се съгласиш предполагам, че прочулите се по-далеч от квартала, или в най-добрия случай града (ако града е под 100 хиляди жители), които същевременно са излезли от музикални училища, консерватории, и разни подобни се броят на пръстите (и то май-май само на едната ръка). Как са станали прочути, това е друг въпрос, но фактите са си факти. Една позната мечтае да стане певица и смята да го направи, кандидатствайки в консерватория. Изложих и по-горе споменатите аргументи и я питах колко изпълнители, завършили консерватория познава и тя с извинение буквално се "насра", защото не се сети за подобен. Както и да е, разни хора, разни идеали. :wink:

Oyama
01-20-2006, 22:12
Как бе, всичките хайдушки оркестри и възрожденски културни деятели са завършили народната музикална акаемия Панайот Пипков със специялност ре мажор.

Oyama
01-20-2006, 22:16
Безспорно ако не знаеш къде е роден моцарт и какво е фалцет, кресчендо и фелацио не ставащ за певец 8) ! Това е пълен абсурд да пееш без да познаваш отръки цялата музикална наука.


така си е...
просто ще дам за пример народната музика...
едно време са пяли и творяли едни невероятни песни без да познават музикалната теория...
и преполагам, че тези уникални неравноделни тактове нямаше да бъдат създадени, ако творците им бяха с музикално образование...
Не е само това. Брат, виж колко от "звездите" в световен мащаб и в България (колкото и да е перверзно да говорим за "звезди" в България) имат каквото и да е музикално образование. Ще се съгласиш предполагам, че прочулите се по-далеч от квартала, или в най-добрия случай града (ако града е под 100 хиляди жители), които същевременно са излезли от музикални училища, консерватории, и разни подобни се броят на пръстите (и то май-май само на едната ръка). Как са станали прочути, това е друг въпрос, но фактите са си факти. Една позната мечтае да стане певица и смята да го направи, кандидатствайки в консерватория. Изложих и по-горе споменатите аргументи и я питах колко изпълнители, завършили консерватория познава и тя с извинение буквално се "насра", защото не се сети за подобен. Както и да е, разни хора, разни идеали. :wink:
Ако наистина иска да стане певица са и нужни едни цици, устни, нов гъз и бедра, малко потене в залата и няколко седмици във фризиора и солариума и гаранция ще бъде известна поне едно два три месеца, а ако наистина има талант защо не повече, но от консерваторията най много да се научи да отваря консерви русенско варено.

air_J
01-20-2006, 22:25
Както и да е, оставям ви да спорите и лягам да спя (все пак и аз утре трябва да уча за изпити). За днес прекратявам участието си по темата, а както е тръгнало май и вовек и веков. :twisted:

anonymous464110
01-20-2006, 22:34
temata si e extra i ne vijdam pri4ina ni6to v neq da se trie.Samo obru6tenieto dri6liovci koeto merhan ne6to nikak ne mi dopada 6toto gledame da spazvame dobriq ton,a tozi epitet ne popada v nego.

`Death`Whore`
01-21-2006, 10:03
Не съм съгласна, че съм никой. Мадона не е нищо повече от мен, само дето е богата. Не съм никой, когато пея в стаята си.

LunaTriCk
01-21-2006, 10:54
ае, бая повече е постигнала в личностен план и реализация отколкото теб.

`Death`Whore`
01-21-2006, 10:58
Обаче тя дали има образование? Майка ми и баща ми са вишисти и са доста интелигентни хора. Те никои ли са в сравнение с Мадона?

`Death`Whore`
01-21-2006, 11:09
И на всичкото отгоре като като *Лунатрик* решават, че си певица...и че простосмъртните не са достойни дори да те обсъждат.

LunaTriCk
01-21-2006, 13:08
eeee, достигнахме реалноста и истината :)

Dr. Kazimbutt
01-21-2006, 14:43
Мадона може да я обсъжда който и както си иска. Това че не е кой знае каква певица си е истина. Натрупала е известност и пари покрай скандалите, свързани с нея.

LunaTriCk
01-21-2006, 15:08
Ае, добре. Обсъждайте си я и си мислете, че сте големи пичове така като я нареждате. Дайте сега да се върнем на темата за музиката и факта, че никойникой не спомена елетронната музика. Да не би да мислите, че само защото се прави на компютър това не е стойностна музика ?

01-21-2006, 16:17
elektronnata muzika smurdi.horata koito q slu6at sa skapani metaman4eta i ne mogat da se zabavlqvat slu6aiki liubimata si muzika bez da sa nafukani s kup [met]amfeti.get the fuck outta here

LunaTriCk
01-21-2006, 17:12
ооо, явно не си бил на истинско парти :roll:
заряда определено е там особенно, когато има известен гост DJ :!:

`Death`Whore`
01-21-2006, 17:15
...там, особено когато...

Dr. Kazimbutt
01-21-2006, 17:15
редене на бийтове и семпли...
бързо омръзва...
няма го заряда на живата музика...

Най-точното обяснение защо електронната музика не е стойностна.

anonymous464110
01-21-2006, 21:17
lunatrick ti kvo hapva6 predi da otide6 da poslu6a6 muzika na nqkoe parti?4ere6i?supermen4eta?karton?parket?ili si 4e6e6 nosleto?ili psilocibinki?ili vsi4ko?a?

anonymous464110
01-21-2006, 21:21
eto vi informaciq otnosno edno ISTINSKI pozitivno dvijenie plod na hc kulturata i na hc muzikata,pulno otricanie na tvurdenieto na hilqdi bokluci,4e ne mogat da po4uvstvat muzikat akoqto predpo4itat ako ne sa natupkani s petstotin vida opiqti ili stimulanti.az NE sum straightedge,no podkrepqm ogromna 4ast ot elementite na tozi lifestyle.x Drug Fuckin' Free x!

The short answer is that it is a subculture centered around hardcore music. People who are straight edge do not smoke, do drugs or consume alcohol. There are no dietary or religious beliefs tied to straight edge contrary to media coverage. The long answer requires a bit of a history lesson

In the late 1970s and early 1980s a group of bands and kids began something that grew into a movement. It would become a movement that would outlive many of their involvement in the music and the scene. They didn't know what they were doing. They knew they didn't like what was going on around them, the self destruction, the self hatred, the pain and suffering caused by the punk mentality. The fuck you and fuck the world attitude didn't make sense to them. They took a symbol that was originally used to identify them as being too young to drink so that the bartenders would know not to serve them and they made it their own. So they started setting themselves apart by wearing X's on their hands and by singing angry songs proclaiming:

"I'm a person just like you
But I've got better things to do
Than sit around and fuck my head
Hang out with the living dead
Snort white shit up my nose
Pass out at the shows
I don't even think about speed
That's something I just don't need

I've got the straight edge"

Minor Threat wrote this song in 1980 and a name was given to what would become a movement. The basic beliefs that drugs and alcohol were not needed and should be rejected. That one should live against the grain of popular society and live by rules and standards from themselves and not the ones dictated by society.

Influenced by Minor Threat and other Washington DC bands like the Teen Idles and SOA, the Boston bands SS Decontrol and DYS took the words to heart and expanded on them and expanding Straight Edge's presence within the growing hardcore music genre.


SS Decontrol, Forced Down Your Throat from the GET IT AWAY LP

What's there to do weekends here
Go to a party drink some beer
Everybody's drinking why shouldn't you
Be a part of the drinking crew

CHORUS:
That's real cool you're a man
Forced down forced can
Forced down your throat
Forced down your throat

Conditions set conditioned to drink
Too much pressure just won't think
Look what's next smoking a J
Think for yourself break away

[CHORUS]

Do the hard stuff its real fast
Do it straight the buzz will last
Fuck off you I ain't no waste
Why drink that when I just can't stand the taste


The East Coast was not the only place where Straight Edge was starting to take hold. West Coast bands Unity, Uniform Choice and 7 Seconds were each adding their voice to the growing chorus.

Uniform Choice, Straight and Alert from the Screaming for Change LP

Who drinks the barley?
Who drinks the grain?
Who shoots that shit into their veins?
Is there really the need for the use of dope?
Does it solve ones problems
Can it help one cope?

All the above bands were active between 1981 and 1984. Things stalled at this point. It wasn't until 1985 that a band would come along and change straight edge forever and turn it into the movement that everyone involved today knows and loves. This band was Youth of Today. The record that would change it all was Can't Close my Eyes. During its existence youth of Today featured pretty much a who's who of New York Hardcore. Youth of Today shared members with bands that would define the youth crew and straight edge sound for years to come. Bands like Bold, Side By Side, Gorilla Biscuits, Judge, and Project X. These bands together would form the backbone that all modern straight edge bands benefit from. These are best represented by the lyrics of the song that named the era.

Youth of Today, Youth Crew from the Can't Close my Eyes 7"

Me you youth crew!
If the world was flat I'd grind the edge
To the positive youth my heart I pledge
X on my hand now take the oath
To positive youth to positive growth
To positive minds, to pure clean souls
These will be all my goals
Walk with me and my crew
There is so much shit we can do
And we won't stop until we're through

The Youth Crew era lasted through the late 80s and straight edge would never be the same. It was now a movement. It was more than just a set of personal beliefs. It was something more. It was more than words it was a force of change in the world.

The late 1980s and early 1990s found many straight edge bands becoming more and more political and more geographically dispersed. California saw bands like Inside Out, Insted, Chain of Strength, Outspoken, No for an Answer, Carry Nation, Chorus of disapproval and Unbroken. Seattle saw bands like Brotherhood and Undertow. The east coast had Turning Point, Mouthpiece, Flagmen, Crud, Battery, and Lifetime.

Brotherhood, No Tolerance (For Ignorance) from Fuck Racism, No Tolerance EP

So proud of your country, nationalistic pride
So proud of your race, prejudiced mind
If you so love your country why can't you see
It's made up of all people, no racial boundaries

We're dedicated to stop your ignorance
Band together to bring you to your knees
For your actions we have no tolerance
Your blind hate, prejudice, a disease

Beating up kids who don't share your views
Pull that shit with us and you'll lose
We may lose some battles
But we'll win this war
We may have sat complacent once, no more


The mid 1990s saw explosive growth due in large part to the pro animal rights, pro straight edge band Earth Crisis. The more metallic Bands of this era were One King Down, Brother’s Keeper and Strife. Many of these bands and people involved embraced a militant animal rights stance. It was at this time that Straight Edge gained notoriety, incorrectly, for advocating violence and a gang like mentality in places like Salt Lake City Utah. While misconceptions continue to this day, there is no truth or foundation in accusations like these. These stories were isolated and were blown out of proportion and ended many many years ago. During this time a large portion of people involved in Straight Edge were vegan however they were and still are viewed as completely seperate beliefs. Now however veganism is not as popular as it once was nor are any of the prominent bands now militant animal rights supporters.

Firestorm by Earth Crisis was often misinterpreted and pointed to as an example of advocating violence in the name of straight edge. However as with most hardcore the song wasn't literal, but the mainstream press doesn't understand subtext.

Firestorm from the Firestorm EP/ The Oath that keeps me Free
Street by street.
Block by block.
Taking it all back.
The youth's immersed in poison
Turn the tide counterattack.
Violence against violence,
Let the roundups begin.
A firestorm to purify the bane that society drowns in.


During this same time period saw a Youth Crew revival spearheaded by Ten Yard Fight and included bands like In My Eyes, Hands Tied, Atari, Rancor, 97a, and Better than a Thousand.
Far less militant than the "vegan warriors" of the time, these bands were positive and brought crucial and edgemen back into the lexicon.

Courage to Care by In My Eyes from The Difference between

Growing up not slowing down
Time got your best just look around
But I've found something that keeps me aware
A whole scene of people with the courage to care
Your youth is behind you
As if you were dead
Those times were good man
My best lies ahead
When I deal with you now
All I get is upset
You keep pushing me away
Something you'll regret
I know only a few have the will to stay sincere
Seeing different faces every fucking year!


The first half of the 2000's have seen a lot of ups and downs in both the number of straight edge kids as well as the number of bands. There currently aren't an overwhelming number of straight edge bands as there once were, but the ones that are around are doing it with all their heart. Recently ending bands A.18 and Over My Dead Body were straight edge super groups made up largely by members from earlier bands and all involving men in their 30s a rarity in hardcore and especially straight edge. Some bands that keeping things alive and spreading the message, With Honor, Casey Jones, Champion, The Answer, and Blue Monday

The Mirror by With Honor from their Self Titled EP

I've let tomorrow be a good excuse for
Not changing today
Looking over our lists of to-do's routines have gotten in the way
Day in, day out it becomes the same
I'm tired of standing for nothing and sleepwalking our time away

Leaving our questions unanswered
Or never asking at all

Could we be something more?
Than we are right now?
Eyes closed, shut tight,
Apathy has us by the throat,
Loosen the ropes and let our dreams take flight!

So often we let our dreams fall away but not this time... let's go

I feel like I've never wanted something so bad as this
Stand up and be something more!

We’ll make a change
STAND UP
No time to waste
RIGHT NOW
STRAIGHT EDGE



I would also like to take the time and oppurtunity to thank The Promise for their years of dedication and great music. Thanks guys and good luck with whatever you decide to do next

LunaTriCk
01-21-2006, 21:25
май ще те разочаровам като ти кажа, че нищо от изброените не съм вземал. Мои познати да, но аз лично не.


exploitedteen написа:
редене на бийтове и семпли...
бързо омръзва...
няма го заряда на живата музика...

Най-точното обяснение защо електронната музика не е стойностна.

Най-точното доказателство, колко си ограничен и гледаш повърхостно на този вид музика.

Oyama
01-21-2006, 21:27
Похвално.

Dr. Kazimbutt
01-21-2006, 21:50
май ще те разочаровам като ти кажа, че нищо от изброените не съм вземал. Мои познати да, но аз лично не.


exploitedteen написа:
редене на бийтове и семпли...
бързо омръзва...
няма го заряда на живата музика...

Най-точното обяснение защо електронната музика не е стойностна.

Най-точното доказателство, колко си ограничен и гледаш повърхостно на този вид музика.
Аз мога да си мисля същото за тебе, защото не слушаш рок, знаеш ли?

anonymous464110
01-21-2006, 22:01
Doktora e pe4eno kopele kefi me kak razsujdava i zatapva :mrgreen: respect :mrgreen:

http://justin02.hit.bg/za_avtoracom/beer.gif

LunaTriCk
01-22-2006, 07:12
Хех, ако ми посочих къде съм казал, че не слушам рок и не е стойностна музика, мооооже и да се замисля, че си се опитал да ме затапиш :roll:

Dr. Kazimbutt
01-22-2006, 08:02
Останах с впечатление, че признаваш само техното, защото като казах, че за мене тази музика няма стойност, ти веднага започна да обиждаш и т.н. Това е моето мнение. Ако те кефи - добре. Ако не те кефи - не ме интересува.

LunaTriCk
01-22-2006, 10:15
Не признавам само електронната музика. Просто нея предпочитам пред всички други. От много стилове съм слушал по 5-6 песнички и съм си направил сметка, че електронното е за мен :roll: Просто се издразних, че за вас едно техно парче е само "редене на бийтове и семпли", което далеч не е така.

LunaTriCk
01-22-2006, 10:45
Разликата между едно техно парче и друго рок (примерно ай) е в инструментите. Еднакви емоции ще породи в този, който го слуша. Дали ще се дрънка китара или баса ще те удря в бъбреците, аз не виждам разлика. Защо се използват допълнителни химически неща ли ? За да се усили ефекта. Както и ти увеличаваш литрите алкохол за да се тресеш по-силно на пънк, така и те увеличават химията в себе си за да ги погълне изцяло музиката.

П.П. докато пишех това мнение звучеше един трак от сет на Deep Dish с точните думи за в момента:
Not everyone understands house music
it's a spiritual thing, a body thing, a soul thing...

Dr. Kazimbutt
01-22-2006, 10:57
Защо ли аз мога да постигна желания ефект, слушайки музика ненадрусан?

The PoNy-GoTh
02-26-2006, 04:10
Защо ли аз мога да постигна желания ефект, слушайки музика ненадрусан?
Mai stanahme 2-ma ...
do kolkoto slushah na "mati zemlya" i "samsarah beach" sa se razmazali dostoino ... ](*,) samo ne razbiram s kakvo im "pomaga"...

WILD__BOY
02-26-2006, 11:11
Не е нужно да си музикант за да си рапър. Това са моите наблюдения. За да си рапър дрябва да чувстваши, да виждаш и да си отоворен за всета. Да го пречупваш през призмата на бедността, мечтите и амбициите. За пример ще дам DMX. Той е истински гето лирик. Същото се отнася и за 2Pac!

anonymous464110
02-26-2006, 22:04
abe pak li q izvadihte nagore taq tema...topica trqbva6e da svu6ri v momenta v koito otgovorih na machoka na zada4kite koito mi postavi,na koito se spravih ob6to vzedo "sredno" dobre.pone troika vurzah mislq... :mrgreen: