PDA

View Full Version : nerven tik



RoyTheReaper
01-21-2006, 09:04
имам един много досаден навик - да си пльокам кокалите, най вече на пръстите на ръцете. ще ви бъда много благодарен, ако ми споделите някакъв метод да се откажа, шото наистина не мога да се спра. даже взех да си пльокам и други кокали като на китките и гръбнака. правя го от 3-4 години и знам че е супер вредно и усещам че вече започват да ме болят пръстите :cry:

бих могъл да си намеря инфо сам, ама нямам идея как е на английски нервен тик.

abv1
01-21-2006, 09:50
Nqma lek! + Tova vseki go pravi! Az ot 6 godi6en go pravq i mi nema ni6to! Tova e predimno na nervna po4va, a prustite v interes na istinata ne te bolqt ot tova, a ot studenoto vreme, za6toto ili hodi6 bez rakavici ili dr.

RoyTheReaper
01-21-2006, 10:02
ami az obiknoveno hodq s rakavici. puk i naistina e vredno, kazvala mi go e li4nata lekarka, vodelo do artrit, ama ne mi predloji nqkakav na4in, prosto mi vika spri. naistina vseki go pravi, no az go pravq NEPRESTANNO :(

Kypa©
01-21-2006, 10:05
Ами открий нов навик! Знаеш колко по-безобидни навици може да имаш: Да си дъвчеш устните, да си 4e6e6 езика със зъби, да се 6типеш, да да си дъвчеш ноктите... Успех! 8)

HopeLesss
01-21-2006, 10:25
Ами открий нов навик! Знаеш колко по-безобидни навици може да имаш: Да си дъвчеш устните, да си 4e6e6 езика със зъби, да се 6типеш, да да си дъвчеш ноктите... Успех! 8)

Да си дъвчеш устните и ноктите ми било безобиден навик??? :shock: За ноктите хич не е безобидно, а устните не само, че е грозно ами и отвратително.
По темата - и аз много време имах този кофти навик, но по едно време много почнаха да ме болят пръстите и от само себе си спрях да го правя... Иначе редовно си пукам врата но от това пък почна да ме боли главата и се мъча да не го правя... Опитай се да игнорираш нуждата да го правиш и с времето ще отвикнеш! Успех!
П.П. Наистина тва води до редица заболявания... най-малкото като одъртеем ще ни треперят ръцете повече отколкото е нормално :roll:

CuST0M1z3
01-21-2006, 10:29
tikove i navici kolko shtesh mene se mi vikat 4e iam nekvi tikove ma sled kato sa tikove az ne si gi useshtam i si mislq 4e ne prava nishto neredno :)

egrgergetge
01-21-2006, 10:41
офф ужас...приятелките ми около мен като почнат да пукат пръсти направо откачам :shock: защо го правите бе хора?толкова е отвратително...направо ме удря в мозъка като чуя звук от пукане на пръсти.... :x

GreenLadyM
01-21-2006, 12:26
Mnogo moi poznati go pravqt tova..i ne sum 4uvala da ima otkazvane!Spored men trqbva da se opitash da mislish za tova...i kato trugnesh da go pravish da se spirash!Edva li shte stane ot purviq put,no spored men ako imash jelanie she stane!Sam trqbva da se spresh ina4e nqma kak da se otkajesh!

RoyTheReaper
01-21-2006, 12:55
blagodarq za vsi4ki mneniq do tuk... qsno mi e 4e trqbva da proqvq i malko volq, i obiknovenno se se6tam predi da go napravq, ama prosto ne moga...po silno e ot men i mi stava krivo :(

whatever, tai ili ina4e trqbva da se stegna :roll: oba4e iskam da namerq malko pove4e info po tozi vapros. nqkoi moje li da mi kaje kakvo da pi6a po tarsa4kite na engl?

kanar4o
01-21-2006, 14:32
haha toq problem go imam i as ot adski mnoo vreme:) pukam si prustite,glezenite,kolenata,krusta grubnaka,vratu :) te kolenata i glezenite ot drugo sa mi taka de :) ama ako ne gi ispukam pochvat da me bolqt :)otkazvane nqma :) i baba mi det e na 90 godini go pravi tva ot malka taka che ot tva ne se umira :)