PDA

View Full Version : Дискусия на тема Любов



HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 17:21
Така... Наскоро си спомних една своя случка и едно много странно чувство, за което реших, че е доста по-близко до любовта (ако въобще може да се говори, че дори малко знам кво е това), отколкото сичките сълзи, които съм пропиляла по някого. Просто беше чувство на пълна празнота и няква тиха мъка. Нито една сълза не отроних тогава, но сякаш всички те досега са били доста по-малко от това чувство. И стигнах до теорията, че любовта (ако я има), не би трябвало да е сълзи, а нещо много по-силно. Защото сълзите са просто израз на самосъжеление...
Като цяло, много съм се замислила за темата любов напоследък. За мен истината е просто - има омраза и винаги ще има. А любовта - аз не мога да кажа със сигурност дали съществува или не. И много малко хора са я изпитвали, ако някой въобще я е изпитвал. ЗАщото съм на мнението, че човек трябва да изживее всичко, да изживее целия си живот, за да може да говори за... чувство. Да, любовта е чувство, и при това толкова силно (или поне така го представят хората), че не мога да разбера как някой може да говори за него, да го описва и да е сигурен, че го е усетил... Камо ли момиченце на 13 години... Вярно е, ако я има лбовта, то за нея няма прегради, години и т.н. Вярно е, че можеш да "видиш" любовта на 10 години даже. Но не мога да приема, че тогава някой може да каже, че, въпреки че не е изживял живота си, е сигурен, че това е любовта! И какво е любов? Може ли някой сега да се изправи и да ми обясни, може ли някой да си изкриви душата и да каже, че я познава? Може ли някой да си признае честно, че използва думите "Обичам Те" непрекъсното, като клише? И защо? Защо, по дяволите, хората си изкривяват душите и говорят за нещо непознато, описват го, а никой от тях не може да го изрази? и какво е любов - да харесаш някой случаен миновач? Не мисля, че е така. Не мисля, че може да се говори за това! Не смятам, че трябва да има форум "Любов", след като дори създателите на сайта не могат да я опишат! Не смятам, че трябва на хората всяка втора дума да е "Любов"! Не смятам, че някакви хлапенца като нас могат да говорят за нея! Не смятам, че в програмата за кандидат-гимназист трябва да присъства произведението "Ангелинка"! Не смятам!

Е, какво мислите вие за любовта? Смятате ли, че греша? И защо?

Сори, че е толкова дълго мнението ми, но това е една наистина много дълга тема, която трябва да се обсъди точно от хората, които се заблуждават за нея (ние). Не местете темата - тя не е за "любов", тя е дискусия за едно понятие, което малко хора разбират!

Death^Forever
01-21-2006, 17:56
Да, вярно е, наистина няма смисъл да коментираме нещо, което дори не познаваме, но това е един вид подготовка за неизвестното, защото повечето хора се страхуват точно от това...но Любов срещаме навсякъде....дори и само от близките за нас хора - макар че тя не стига, за да е пълноценен един живот. Едва ли има определение за думата или чувството Любов, тъй като всеки я изживява по различен начин, съответно определя я според това, което е изпитал и видял. Любов със сигурност съществува, дали е истинска - това е друг въпрос. Никой не се замисля за тези неща когато е влюбен и за това накрая остава наранен, приравнява се със земята и се чувства безполезен, чувствата му са убити...а се оказва, че сам си е виновен. И след всичко това не може да не се чувстваш празна. Плаче ти се, а нямаш сълзи. Нормално. Тези две думи "Обичам те" са станали доста автоматични - сякаш всеки ги казва само по навик и не осъзнава колко много всъщност означават те. Поредната баналност в нашия скучен живот...и наистина възрастта няма значение и то не само в това отношение. Аз също съм самотна душа и се сдухвам заради това, преди не ми пречеше, сега направо умирам като се сетя за това. Всички тези чувства и мисли са убийствени и депресиращи и колкото и да разсъждаваме над тази тема...какво? Пак до никъде не се стига и трудно взимаш решения и преминаваш през всички трудности. Малко хора се спират в този забързан свят и обръщат внимание на това.....вече всеки гледа само себе си и рядко ще срещнеш човек, който наистина да го е грижа за теб......може би за това повечето неща ни се струват така безмислени и ненужни и само още повече си усложняваме живота, без дори да го осъзнаваме...

ProstoAz
01-21-2006, 18:12
Първо дефиницията на думата "любов", извадена от тълковен речник:
1. Чувство нa самоотвержена и силна привързаност към някого, основано на кръвно родство, приятелство, разбирателство.
2. Склонност, пристрастие, предпочитание, привързаност към нещо.
И ако се водиме по това (а аз обичам да се водя от фактите) следва, че любовта е навсякъде около нас. Аз винаги съм била привърженичка на това мнение. Всички ние изпитваме любов към майка ни, баща ни, брат ни, сестра ни, приятелите ни, дори към кучетата, котките, към футбола, бирата, секса и не на последно място към човек от срещуположния пол.
Много грешно е според мен разбирането за любовта като някакво прекалено възвишено чувство, което рядко може да се изпита и което задължително е насочено към човек от срещуположния пол.
Любовта е просто изброените по-горе склонност, пристрастие, предпочитание, привързаност...а това са чувства изпитвани от всеки винаги и по всяко време, не зависимо от вида на обекта (защото както знаем всяко чувство има обект, нали така?).
Може би в литературата любовта много се прехвалва и от там идват разни грешни разбирания. Може би пък хората имат нужда от нещо добро, в което да вярват, имат нужда от някакъв идеал, от стремеж към нещо, за което вярват, че ще подобри живота им, че ще внесе един светъл лъч в него...
На мен не ми харесва как някой твърди, че любовта не съществува, че не я е изпитвал и дори да твърди, че другите не са я изпитвали. Просто няма човек, който да не е изпитал тези чувства! Всеки обича нещо, няма толкова студен и толкова безразличен човек, че да не се появи някакъв нежен трепет в него. Това е мотивацията да се живее, това върти светът - любовта!!! Любовта към живота, любовта към хората, любовта към нещата, които ни харесват.
И не мисля, че любовта е нещо кой знае колко силно, това е просто едно нормално чувство, задължително за всеки човек. Тя не е нещо недостижимо и непознато.
Любовта просто се разбира от различните хора по различен начин. Ако за някои тя нещо възвишено, то за други е ежедневие. :wink:

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 18:33
не съм съгласен на 100% аз досега съм казвал само на 2 момичета, че ги обичам и... гарантирам, че е истина това, което съм изпитвал...
всичко си зависи до хората... има някой, които буквално злоупотребяват с това.. жалко за тях никога няма да го разберат...

И ти си от хората, които се заблуждават... Не можеш да разграничиш какво е любов... Няй-малкото на тая възраст :roll:


Първо дефиницията на думата "любов", извадена от тълковен речник:
1. Чувство нa самоотвержена и силна привързаност към някого, основано на кръвно родство, приятелство, разбирателство.
2. Склонност, пристрастие, предпочитание, привързаност към нещо.
И ако се водиме по това (а аз обичам да се водя от фактите) следва, че любовта е навсякъде около нас. Аз винаги съм била привърженичка на това мнение. Всички ние изпитваме любов към майка ни, баща ни, брат ни, сестра ни, приятелите ни, дори към кучетата, котките, към футбола, бирата, секса и не на последно място към човек от срещуположния пол.
Много грешно е според мен разбирането за любовта като някакво прекалено възвишено чувство, което рядко може да се изпита и което задължително е насочено към човек от срещуположния пол.
Любовта е просто изброените по-горе склонност, пристрастие, предпочитание, привързаност...а това са чувства изпитвани от всеки винаги и по всяко време, не зависимо от вида на обекта (защото както знаем всяко чувство има обект, нали така?).
Може би в литературата любовта много се прехвалва и от там идват разни грешни разбирания. Може би пък хората имат нужда от нещо добро, в което да вярват, имат нужда от някакъв идеал, от стремеж към нещо, за което вярват, че ще подобри живота им, че ще внесе един светъл лъч в него...
На мен не ми харесва как някой твърди, че любовта не съществува, че не я е изпитвал и дори да твърди, че другите не са я изпитвали. Просто няма човек, който да не е изпитал тези чувства! Всеки обича нещо, няма толкова студен и толкова безразличен човек, че да не се появи някакъв нежен трепет в него. Това е мотивацията да се живее, това върти светът - любовта!!! Любовта към живота, любовта към хората, любовта към нещата, които ни харесват.
И не мисля, че любовта е нещо кой знае колко силно, това е просто едно нормално чувство, задължително за всеки човек. Тя не е нещо недостижимо и непознато.
Любовта просто се разбира от различните хора по различен начин. Ако за някои тя нещо възвишено, то за други е ежедневие.

Да, съгласна съм с теб. Но не това е смисъла на думата "любов", която аз се опитах да изразя. Става въпрос за чувства към момче/момиче, което не е роднина. Става въпрос за увличане/привличане/чувства/трепет, както искаш го наречи, но 100% си се сетила за какво говоря. Естествено е човек да обича роднините си. А към приятелите - човек трябва да ги постави наравно с роднините си, за да може да ги обича или да твърди така...

machoka
01-21-2006, 19:34
Ех, девилче, отново черни мисли вълнуват главичката ти :)

За къде сме без любов бре, момиче? Та нали света ще загине! Това е горивото, което ни помага да не угаснем. Любовта към ближния, към живота, към природата наоколо, към нас самите.

Любов не е да кажеш 'обичам те, коте'. Тя не е думи. Това е просто чувство, а чувствата не могат да се опишат с думи, защото речта ни е твърде бедна за подобни понятия.

Любовта е навсякъде, тя е и в теб. На възрастта, на която си е глуповато да си създаваш заключения за липсата на тази движеща част в света. Та ти не си видяла нищо още, не си преживяла абсолютно нищо. Твоите чувства граничат с какво? Омраза - мразя пържените картофки в МкДоналдс; Любов -> към домашния ти любимец? Безразличие -> пука ми за двойката по математика.

Обяснението е елементарно -> избързваш с такива грандиозни заключения, каквито нито едно човешкo същество не може да си позволи да направи. Изчакай -> да се омъжиш, да родиш деца, да починат твои близки хора, родители / :cry: :cry: /.. тогава ще осъзнаеш какво представлява силно чувство, ще видим дали няма да обичаш детето си, съпруга си. Ще видим дали няма да оцениш истинската същност на живота, когато видиш колко е крехък, как близки хора си отиват. Тогава ще оцениш това, което имаш и ще се вкопчиш в него.

Изчакай, малка си и се заблуждаваш. И аз съм така и експлойтед е така. Някои хора никога не порастват, надявам се ти, аз, той и всички тук да не сме от тях.

Желая ти най-страстната любов да те сполети и да не можеш да се отървеш дори в сънищата си от любимия човек, но споделено, двустранно.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 19:35
по- скоро вие сте на годините, където си мислите, че няма любов...
и аз на вашите години си мислех така...
празноглав тинейджър с бръмбари в главата...

любовта е нужда, необходимост от другия човек...
любовта е чувството, което те кара да осъзнаеш, че си едно нищо сам... че трябва да си с някой, че той е продължението на теб...
любовта е наркотик.. опиянява и всеки ден искаш още и още..
любовта не е ежедневие... ако е ежедневия, става рутина и даденост...
аз всеки път като видя приятелката си се влюбвам в нея отново...
нямаме нужда да говорим понякога.. просто мислим еднакво..
любовта е и саможертва... да поставиш другия пред собственото си его...
да предпочетеш него/нея пред себе си...

Любовта е мит, измислен от хора като тебе - които мислят, че са видяли всичко от живота, а всъщност още не са опознали себе си.

П.П. Не се заяждам с теб. Останала съм с впечатлението, че си доста стабилен. Но, въпреки тва, ще те предупредя - ако ще спорим, да спорим като хората, а не да се заяждаме :wink:

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 19:53
Ех, девилче, отново черни мисли вълнуват главичката ти :)

За къде сме без любов бре, момиче? Та нали света ще загине! Това е горивото, което ни помага да не угаснем. Любовта към ближния, към живота, към природата наоколо, към нас самите.

Любов не е да кажеш 'обичам те, коте'. Тя не е думи. Това е просто чувство, а чувствата не могат да се опишат с думи, защото речта ни е твърде бедна за подобни понятия.

Любовта е навсякъде, тя е и в теб. На възрастта, на която си е глуповато да си създаваш заключения за липсата на тази движеща част в света. Та ти не си видяла нищо още, не си преживяла абсолютно нищо. Твоите чувства граничат с какво? Омраза - мразя пържените картофки в МкДоналдс; Любов -> към домашния ти любимец? Безразличие -> пука ми за двойката по математика.

Обяснението е елементарно -> избързваш с такива грандиозни заключения, каквито нито едно човешкo същество не може да си позволи да направи. Изчакай -> да се омъжиш, да родиш деца, да починат твои близки хора, родители / :cry: :cry: /.. тогава ще осъзнаеш какво представлява силно чувство, ще видим дали няма да обичаш детето си, съпруга си. Ще видим дали няма да оцениш истинската същност на живота, когато видиш колко е крехък, как близки хора си отиват. Тогава ще оцениш това, което имаш и ще се вкопчиш в него.

Изчакай, малка си и се заблуждаваш. И аз съм така и експлойтед е така. Някои хора никога не порастват, надявам се ти, аз, той и всички тук да не сме от тях.

Желая ти най-страстната любов да те сполети и да не можеш да се отървеш дори в сънищата си от любимия човек, но споделено, двустранно.

Въведение: Ако знаеш само къде се забъркваш :twisted:

Теза: МОЖЕ да няма любов (като привличане към срещуположния пол)

Доказателство: След като не можем да я опишем, значи тя би трябвало да е доста сложно и силно чувство. Но защо то би трябвало да бъде в устата на всеки втори човек? Все пак, нали никой не може да каже какво е - тогава защо се пеят толкова песни за любов, защо чувам по 4 пъти "обичам те" без то да има никакъв смисъл, защо? Не изразявам това свое мнение, заради "любовни разочарования", "пубертет" или пък "нведоразвит мозък". Все пак тва е нещо, което не ме депресира. Просто един глуповат сън ме наведе на такива мисли - не съм от онея безкрайно депресирани пубертети (момичета в частност), които са "изпитали голямата си любов и са изпили отровата й". Осъзнай се - аз съм момиче на 15 години, което просто й е интересно как може всеки да описва и да говори за... чувство!... Клишетата са много "Любовта е само чувство" (заглавие на книга), "Има любов" (заглавие на една чалга песен :гнус: ) и т.н. Защо, по дяволите, никой не може да ми ДОКАЖЕ, кое е вярното? Еми мога да си отговоря - защото никой не може да каже какво е това чувство. Малцина могат да различат привличането, трепета, харесването, детското привличане, съжелението, любовта... Тва са толкова много чувства. Но все пак ние трябва да вярваме. Трябва да вярваме, че все още има нещо добро, някакъв стимул за всички хора да вярват в нея. А тя самата, издигната в култ като най-красивата, най-хубавата, най-приятната, най-истинската, най-неустоимата, най-прекрасната... Къде е тя? Кажете ми, всички вие, които вярвате? Не го казвам от устата на момиче, болезнено вгледало се в собствените си чувства! Просто не вярвам в нещо, което не мога да видя, в нещо, което може и да не съществува, но аз би трябвало да продължа да вярвам. И всички онези приказки за сватби, за любов, за принцове, за принцеси, за неземни красавици и смели братя, за красиви синове и дъщери, за неземната любов... те само забъркват отмалки децата да вярват, че я има. А никой никога не е доказвал, че я има. Защо трябва да вярвам в нея тогава?

Извод: Любовта ще бъде мит доптогава, докато някой успее да я докаже. Да докаже, че я има. Да разкрие една всеотдайна любов между двама човека, която не се изчерпва, която не спира, която винаги им въздейства, която винаги е между тях, която ги кара цял живот да се интересуват само от другия и т.н.



П.П. Експойтед - евалата! Много хубаво мнение изказа, много те уважавам за него. А за въпросите ти - това дето го написах горе отговаря на всички тях :roll:

xandria
01-21-2006, 20:02
Dobre de,az sum ybedena 4e liubovta su6testvyva.Znam go.No imam dryg vupros! Tq gybi li se s vremeto.Ymira li ,prevru6ta li se prosto v privurzanost,prosto svikva6 s tozi 4ovek a vsu6tnost ve4e ne go obi4a6...

LunaTriCk
01-21-2006, 20:39
Любовта е чувство, усещане. Не е нещо материално за да го посочиш и да кажеш "ей това е любов". Разбираш, че съществува, чак когато я изпиташ. Трудното, обаче е да правиш разлика между любов и увлечение.

machoka
01-21-2006, 20:40
WoW, евил-девил, много грешно разсъждаваш :P


Просто не вярвам в нещо, което не мога да видя, в нещо, което може и да не съществува, но аз би трябвало да продължа да вярвам.

Това беше доста лекомислено. Бог, справедливост, доверие -> и в тези неща ли не вярваш? Те също не могат да се видят. Е хайде, за първото съм съгласен, но все пак то е реалност за милиарди хора, нима те грешат?

Какво значи 'да се докаже любов'? С математическа формула ли? Любов се доказва само с действия, които показват нейната наличност. Дори един поглед да е, достатъчно е.


Извод: Любовта ще бъде мит доптогава, докато някой успее да я докаже. Да докаже, че я има.
Това го доказват милиони хора всеки ден, всяка минута и секунда. Когато се вричат един в друг, когато създават поколения, когато се обичат



Да разкрие една всеотдайна любов между двама човека, която не се изчерпва, която не спира, която винаги им въздейства, която винаги е между тях, която ги кара цял живот да се интересуват само от другия и т.н.
Има ги бе, има ги.. защо не вярваш? :shock: Хиляди са тези хора - заедно от деца, до края на живота си. Американските кино продукции може да се малоумни, но взимат сюжетите си от реални случки и събития.


Осъзнай се - аз съм момиче на 15 години, което просто й е интересно как може всеки да описва и да говори за... чувство!...
Наблегни на цифрата :) И е грешно да си толкова сигурна за нещо, което не си преживяла :) А толкова хора живеят с любовта всеки ден :wink:

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 21:05
Dobre de,az sum ybedena 4e liubovta su6testvyva.

Защо? Какво те кара да си мислиш така? Нима си виждала тази необятна любов, за която се говори в приказките? Нима?


как да се докаже по формула ли??

Не, споменах, че искам някой да ми докаже, че това чувство съществува. Може да се докаже. Както аз мога да ти докажа, че има омраза!


Това беше доста лекомислено. Бог, справедливост, доверие -> и в тези неща ли не вярваш? Те също не могат да се видят. Е хайде, за първото съм съгласен, но все пак то е реалност за милиарди хора, нима те грешат?

Мога да твърдя обратното, че твоето мнение е лехкомислено. А, в действително, нито едно от двете не е. Защото не можем да докажем обратното. ЗАщото и двете са си вярни и правилни за човека, който ги е изказал. Да не превръщаме хубавия бой в кавга.
Не, не вярвам в справедливостта, поради простата причина, че тя е различна за всекиго, а такова нещо е прекалено трудно за определяне. Какво е справедливостта - правда, която обаче е различна, според начина, по който я приема всеки един.
Не вярвам и в доверието. Защото доверието кара хората да страдат и да се упрекват. Кара ги да се чувстват зле, да обвиняват себе си, а всъшност да няма кой да им каже, че грешат, че не те са виновни, а обекта...
Но, да, вярвам в господ. Това не мога да ти обясня защо е, не мога даси го обясня и на себе си. Просто съм родена религиозна.
И да, според мен хората, които твърдят, че обичат се заблуждават. Защото следват определени мечти в живота, защотъо някой им е втълпил от малки, че най-важното е любовта и те са я търсили цял живот. И накрая - независимо дали са я намерили или не, те започват да вярват, че са. Затова се заблуждават!


Това го доказват милиони хора всеки ден, всяка минута и секунда. Когато се вричат един в друг, когато създават поколения, когато се обичат

И сега, ако аз дойда до вас и ти кажа, че те обичам ти ще ми повярваш? Ще повярваш сляпо на думи? Не на мимики, не на движения, не на докосвания, а на думи??? Това ли е любовта?


Наблегни на цифрата И е грешно да си толкова сигурна за нещо, което не си преживяла

На нея и наблягам, изтъквам, че съм малка с нея, не нещо друго!
Еми да! Аз не съм сигурна! А логиката ми е проста - любовта не съществува, до доказване на обратното!

Fena
01-21-2006, 21:12
Не може без любовта. Тази любов, каквато ние си я представяме. В резултат oт нея сме създадени ти, аз и всички останали, не е ли така? :roll:

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 21:14
Не може без любовта. Тази любов, каквато ние си я представяме. В резултат oт нея сме създадени ти, аз и всички останали, не е ли така? :roll:

Чрез любовта или чрез секса? Има голяма разлика :twisted: Не бива да бъркаме понятията :twisted:

Fena
01-21-2006, 21:19
Когато двама човека(може и повече :shock: ) се обичат, идва и секса, идваме след това и ние. Така че едното е резултат от другото. Не броя онези отделни случеи на забременяване по купони и такива места. Майка ми и баща ми са се обичали(по начина, по който ние си представяме любовта!), и ето ме мене. :roll:

`Death`Whore`
01-21-2006, 21:25
За секса не е задължително да има любов. Това, че нашите родители са се обичали, не значи, че на еди кой си родителите не са се изчукали и майката не е забременяла ей така. Любовта и секса са свързани, обаче в една посока.

machoka
01-21-2006, 21:25
Не, не вярвам в справедливостта, поради простата причина, че тя е различна за всекиго, а такова нещо е прекалено трудно за определяне.

Добър ден.... замени думата спреведливост, с думата любов.


Не вярвам и в доверието. Защото доверието кара хората да страдат и да се упрекват.
Ако теб те кара да страдаш, мен ме подкрепя. Като дори не споменавам тук доверие към родители?! Говоря за приятелите, за най-добрите. Нима ти нямаш доверие на 'най-добрата ти приятелка' или там който ти е много близък и не ти е роднина?
Просто не може да нямаш довери на никой - прекалено самотна ще си, а със самота не се живее пълноценно, а се преживява /физически/.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 21:26
Когато двама човека(може и повече :shock: ) се обичат, идва и секса, идваме след това и ние. Така че едното е резултат от другото. Не броя онези отделни случеи на забременяване по купони и такива места. Майка ми и баща ми са се обичали(по начина, по който ние си представяме любовта!), и ето ме мене. :roll:

Лъжеш се - любовта и секса са прекалено различни. За любовта доста говорех. Сексът е най-животинското, най-първичното, най-истинското и най-простото. А любовта е обратното на секса...

Machoka, и какво се получава "не вярвам в любовта, защото тя е различна за всеки и това я прави превкалено трудна за определяне"? И това какво доказва? Единствено думите ми, че за мен тя е несъществуваща до доказване на противното!
А за доверието - прочети цялото изречение. И ако някога си разбирал какво е да не опровергаят доверието ти, ще разбереш за какво говоря. Защото и аз мога да цитирам отделни твои думи, които отделно звучат глупаво и нелепо!

`Death`Whore`
01-21-2006, 21:30
Любовта не е първична? Любовта не е истинска? Любовта не е обратното на секса, а сексът върви ръка за ръка с любовта и се допълват взаимно!

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 21:38
Любовта не е първична? Любовта не е истинска? Любовта не е обратното на секса, а сексът върви ръка за ръка с любовта и се допълват взаимно!

Не, не е първична. И ако ми прочетеш 3тото мнение ще разбереш защо мисля така. Тя е просто нещо, което са ни втълпили, че трябва да чувстваме. Затова не я смятам за първична.
Да, не е истинска! Ако беше истинска, нямаше да ги има тези войни, тази омраза. И са не ми излизайте с клишетата "Любовта ще спаси света", защото в действителност омразата ще го убие, просто тя е по-силна и тя скоро ще причини доста беди. А аз ще продължавам да си се усмихвам на всички вас, които вярвате в недоказуемото, в доброто, в красивото и ще ви гледам как събирате късчетата на "съвършения" си свят...

`Death`Whore`
01-21-2006, 21:42
Виж сега. Разбирам, че си нещастна в любовта в момента. Но за мен тя е истинска! Между любов и омраза има разлика, макар да са свързани! И защо сексът да е истински? Защото има едно ръгане, орагзъм и осеменяване? Точно това е сексът без любовта!

`Death`Whore`
01-21-2006, 21:43
А нужно ли е нещо да е доказано, за да го вярваме?

machoka
01-21-2006, 21:46
Machoka, и какво се получава "не вярвам в любовта, защото тя е различна за всеки и това я прави превкалено трудна за определяне"? И това какво доказва? Единствено думите ми, че за мен тя е несъществуваща до доказване на противното!
А за доверието - прочети цялото изречение. И ако някога си разбирал какво е да не опровергаят доверието ти, ще разбереш за какво говоря. Защото и аз мога да цитирам отделни твои думи, които отделно звучат глупаво и нелепо!

Фифи, как да ти обясня, че това се доказва всеки ден, всяка една секунда на хиляди места по света? Защо отричаш чуждата любов, не мога да разбера? О.К., ти не вярваш, но защо отричаш чуждата примерно? :shock:

Ето, казвам ти - момиче и момче, заедно от малки, растат, раждат си деца, умират заедно - цял живот, първо любов, после прераства в нещо по-силно :arrow: обич и накрая смъртта ги разделя.

Какво ти трябва повече за доказателство, не мога да разбера :roll:

Моля те, стига с това недоказуемо. Моят пример е в хиляди екземпляри.

За доверието - еми добре, възможно е да не оправдае някой доверието, което си вложила в него. И какво трябва да значи това, че вече няма да се доверяваш на никого? Ще се затвориш в себе си? Това, че веднъж си направил грешка, не значи че трябва да спираш до тук, така правят слабите хора.

А за третото - сексът е само инструмент на любовта. Един път направих аналогия с кулинарията, трябва да намеря примерно. Бях обяснил с едно изречение моето виждане.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 21:49
Виж сега. Разбирам, че си нещастна в любовта в момента. Но за мен тя е истинска! Между любов и омраза има разлика, макар да са свързани! И защо сексът да е истински? Защото има едно ръгане, орагзъм и осеменяване? Точно това е сексът без любовта!

Лъжеш се - аз в момента мога да постигна почти всичко в тоя план, защото много лесно прониквам под кожата на другите. Аз съм щастлива, щастлива с това, което съм била, с това, което съм, и с това, което ще бъда. Аз съм в пълна хармония със себе си. Просто не съм заслепен от понятието "любов", оптимист :wink:

А за секса - да, тжа ръгване е истинско, защото от него се ражда живот, а по-истинско от живота няма. Защото дете не се ражда от любов (и щъркели :lol: )!

`Death`Whore`
01-21-2006, 21:52
Имаш странна теза. Явно за теб е истинско само това, от което виждаш реален резултат. В този смисъл си права.

machoka
01-21-2006, 22:00
Просто не съм заслепен от понятието "любов", оптимист

Просто.. трябва да си отвориш очите малко по-широко, да ги измиеш с шепа слънчеви лъчи и да позволиш чрез тях в красивата ти главичка да проникнат няколко капки..вдъхновение, магия, вяра в красивото.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:05
Просто не съм заслепен от понятието "любов", оптимист

Просто.. трябва да си отвориш очите малко по-широко, да ги измиеш с шепа слънчеви лъчи и да позволиш чрез тях в красивата ти главичка да проникнат няколко капки..вдъхновение, магия, вяра в красивото.

И да *ба майката на поредния оптимист, който ми говори за любов и ми пъха мухи в главата? Аз съм песимист и го знам. Виждам злото и вярвам в него. Ако ме познавахте като характер по-отблизо, щяхте да знаете, че го почитам. Че се стремя към него. Тея неща мога да ти ги обясня, но са прекалено дълги.

machoka
01-21-2006, 22:16
Не бива така, захарче :lol:

Със зло няма да постигнеш нищо. Само ще потънеш в мрак, сама се обричаш на самота. Никой не желае хора, които издигат злото в култ.

Не се стреми към зло, то вреди, причинява болка на хората. Кой иска да му бъде причинявана болка? Болните хора го искат. И 2 злини винаги могат да бъдат победени от белия кон на доброто, просто защото като понятие доброто е по-силно от злото.

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:17
Ти нали слушаш рок, а не метъл. Къде този сатанизъм?

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:20
Не бива така, захарче :lol:

Със зло няма да постигнеш нищо. Само ще потънеш в мрак, сама се обричаш на самота. Никой не желае хора, които издигат злото в култ.

Не се стреми към зло, то вреди, причинява болка на хората. Кой иска да му бъде причинявана болка? Болните хора го искат. И 2 злини винаги могат да бъдат победени от белия кон на доброто, просто защото като понятие доброто е по-силно от злото.

Аз обичам омразата и ти нито можеш да го разбереш, нито да го промениш.


Ти нали слушаш рок, а не метъл. Къде този сатанизъм?

Границата е тънка :wink:

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:21
Обаче сатанистите слушат неща, доста по-различни от Гънс. Но да се върнем на въпроса. Аз попитах напълно сериозно.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:25
Обаче сатанистите слушат неща, доста по-различни от Гънс. Но да се върнем на въпроса. Аз попитах напълно сериозно.

Не съм сатанистка, а хейтърка и песимистка. Прекалено съм религиона, за да мога да съм сатанистка

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:27
Бог учи хората да не мразят! Не можеш да вярваш в омразата, да не вярваш в любовта и да си религиозна! Осъзнай се! Днес за втори път пиша думата "оксиморон" тук. Знаеш ли какво значи?

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:28
Бог учи хората да не мразят! Не можеш да вярваш в омразата, да не вярваш в любовта и да си религиозна! Осъзнай се! Днес за втори път пиша думата "оксиморон" тук. Знаеш ли какво значи?

Знам, но първичното се сблъска с вторичното :lol: А тая дума не я знам, ко значи :wink:

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:30
Ще ти дам пример - "дървено желязо". Ти се изкарваш троен оксиморон.

machoka
01-21-2006, 22:35
Ще ти дам пример - "дървено желязо". Ти се изкарваш троен оксиморон.

.. щото е всестранно развита. :lol:

Ся с теб си говорим за нещо - ето ти доказателство. На теория не е възможно да си това, което си! А на практика - всичко се изменя, всичко е различно.

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:37
Това ми хареса. НО! Все пак не можеш да казваш, че вярваш в дадено движение и да да отричаш основите му.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:40
Ще ти дам пример - "дървено желязо". Ти се изкарваш троен оксиморон.

Да, защото човека е нещо много повече от едно качество. А и аз съм много противоположна по характер.

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:43
ЧовекЪт, бих казала аз. Аз по принцип намирам Християнството като нещо, което е извършило ролята си някога...но светът се е променил адски много оттогава, а религията - не.

machoka
01-21-2006, 22:45
Често пъти хората с твърде противоположен /полюсен/ характер потъпкват принципите си постоянно, ако въобще имат такива. Ти от тях ли си?

Няма начин, динамичният характер е еластичен, гъвкав -> еластичен, гъвкав, без твърди основи -> твърда основа, принцип -> безпринципност.. а това е лошо понятие.

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 22:55
ЧовекЪт, бих казала аз. Аз по принцип намирам Християнството като нещо, което е извършило ролята си някога...но светът се е променил адски много оттогава, а религията - не.

Е, признавам правописната грешка. Просто съм адски уморена и изписах адски много неща днес, така че донякъде може и да съм оправдана.

machoka, не, не съм! Принципите са ми като 10те божии заповеди, само дето са повече и всички ги спазвам. Характерът го определям като по-скоро към лошата половина, защото натам се стрема умишлено. Единственото, което ме дърпа нагоре, е религията (донякъде) и отношенията ми към най-близките. Останалите са ми никви!

`Death`Whore`
01-21-2006, 22:58
Аз не мога да разбера как абсолютно винаги казваш истината. И аз съм на този принцип, понякога грам не ми пука какво плямпам, но не е абсолютно, абсолютно винаги. Ако някой от другите ти принципи е по-важен за теб, а предполагам, че не всичките са еднакво важни, не би ли пренебрегнала в съответния момент някой друг принцип?

HereTodayGoneToHell
01-21-2006, 23:02
Аз не мога да разбера как абсолютно винаги казваш истината. И аз съм на този принцип, понякога грам не ми пука какво плямпам, но не е абсолютно, абсолютно винаги. Ако някой от другите ти принципи е по-важен за теб, а предполагам, че не всичките са еднакво важни, не би ли пренебрегнала в съответния момент някой друг принцип?

А ти не виждаш ли разликата между сериозност (да кажеш истината в очите, дори тя да боли) и несериозност (ежедневното преувеличаване, иронизиране и т.н.)? Ясно е, че говоря за по-сериозни неща. И, да, тях ги казвам САМО в лицето.

П.П. Незнам защо непрекъсното се хващаш за някоя моя дума, но съм прекалено уморена и това почва да ме дразни. Така че, моля те, спри! Че са не ми се занимава с караници, щото ми падна кръвното и виждам петна!

`Death`Whore`
01-21-2006, 23:05
Просто размишлявам, мамка му! Спирам да пиша, щом толкова те дразня.