PDA

View Full Version : Немски или Английски



qka_gostenkaa
01-22-2006, 15:11
neznam kakuv ezik da si izbera-nemski ili angliiski?koi kakvo 6te me posuvetva???
Заглавията на темите трябва да са задължително на кирилица!
By nejno.

Jessika_MG
01-22-2006, 15:18
Ako stava duma za kandidatstvane sled 7mi klas po-dobre nemski.Angliiskiq e po-lesen i moje6 da go nau4i6 po vsqko vreme stiga da iska6

Master_88
01-22-2006, 15:22
Английския е по-широко разпространен и по-добре избери него.

RoyTheReaper
01-22-2006, 15:24
zavisi za kakvo ti trqbva. ako iska6 da hodi6 v 4ujbina nau4i nemski i otidi v germaniq. s angliiski moje6 da otide6 v USA s sat i toefl, ama e po-trudno ot purvoto. ako 6te si sedi6 v BG mislq 4e angliiski e po-dobre. ako tursi6 po-lesniq - english. nemskiq e polezen za injinerstvo i nauka, angliiskiq - za kompiutri.

dai pove4e info za planovete si :wink:

qka_gostenka
01-22-2006, 15:29
ami..
da sled 7 klas stava na vupros.Mersi za suvet4etata,sigurno 6te da e deutsch...:) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hamilcar
01-22-2006, 16:19
Мисля,че по-добре английски.

12345
01-22-2006, 16:29
Английския има по-голямо влияие! Ако обаче искаш да научиш и двата езика си избери училище с интензивно изучаване на английски с втори език немски!
Успех! :P

01-22-2006, 16:41
OO, q stiga gluposti, zapi6i nemski mn qsno, 6toto posle 6te moje6 da nau4i6 angliiski tolkova dobre, za6toto e mn razprostranen i ve4e nqma 4ovek, koito da ne razbira ot angliiski, ako naprai6 gre6kata da pi6e6 1-vi angliiski i vtori nemski-zabrai 4e 6te uspee6, slu6ai me!!!

sidney
01-22-2006, 16:47
И аз си мисля, че английският е по добре. Все пак немски се говори в много по - малко страни, отколкото английския. Е, хуаво е ще и двата езика да се знаят, но ако трябва да се избира, аз избирам английският. реди 2 години пак него избрах

12345
01-22-2006, 16:58
В крайна сметка решаващия глас ще е на родителите й! Аз мисля, че е по-добре да научи перфектно ъглийски, а втория й език да е немски! :P

RoyTheReaper
01-22-2006, 17:08
ako zapi6e 2ri nemski prosto nqma da go nau4i. po dobre da e purvi, za6toto iziskva dosta po zadalbo4ena podgotovka. angliiskiq moje da go nau4i mnogo po-lesno, za6toto toi e navsqkade okolo nas - TV, internet, etc.

v pove4eto u4ili6ta vtoriq ezik se izu4ava dosta posredstveno. az sam v ezikova gimnaziq s 1vi angliiski i 2ri nemski. purviq go znam perfektno, vtoriq - 2 prikazki ne moga da vurja. verno 4e az ne sam motiviran da go u4a, ama razlikata e OGROMNA. v 8mi klas imahme okolo 40 4asa english na sedmica. nemski po4nahme ot 9ti po 4-5 4asa. tai 4e nemskiq kato vtori e causa perduta

12345
01-22-2006, 17:10
Може и да е така... Е, все пак тя ще избере... НО ако аз можех да избирам за себе си бих научил английски перфектно и някой рядък език... :wink:

Dizi
01-22-2006, 17:19
уча и двата немски от 3 години англииски от 5 е немски грам не вдявам отвратителен ми с такава досада уча и думи и всичко че просто....
аз те съветвам английски в днешно време ако не говориш английски и не работиш на комп все едно си с две леви ръце

HopeLesss
01-22-2006, 18:22
уча и двата немски от 3 години англииски от 5 е немски грам не вдявам отвратителен ми с такава досада уча и думи и всичко че просто....
аз те съветвам английски в днешно време ако не говориш английски и не работиш на комп все едно си с две леви ръце

И аз уча двата. Английски от 7 години а немски от 3... Немския е просто отвратителен!!! Що си мислите че английския е толкова лесен??? Лесен може да ви се стори разговорния но бас хващам че поне едно 70% от всички не могат да пишат качествено. Аз те съветвам да пишеш английски!!!

vra4ka
01-22-2006, 19:24
Немски избери!
Английския все някак ще го научиш,докато немския по-трудно :wink:

qka_gostenka
01-22-2006, 21:17
mi..az angliiskiq imam predstava ot nego,znam go ot u4ili6te..3 godini sum go u4ila,no ne intenzivno.nemskiqt puk go znam malko razgovorno,6toto bqh lqtoto v germaniq pri sestra mi i taka..mnogo se radvam,4e vsi4ki vie oburnahte vnimanie na moite"terzaniq"(hihi) i mersi na vsi4ki za suvet4etata,no mislq da izbera nemskiq,nz za sega sum po-navita na nego,puk kakto kazvat nqkoi 6te go nau4a i angliiskiq,6toto nqkolko hora ve4e mi kazvat,4e nemskiq ako ne e intenzivno,ne se u4i kato horata i taka..sega se se6tam na gurba na edno u4ili6te pi6e6e: "deutsch macht spass.."(germancite 6te go razberut),makar i da ne e osobeno vqrno nai-veroqtno mislq da se probvam i da si "srechame" posle..hehhe..uspeh i na vas!! :) :) :) :)

12345
01-22-2006, 21:19
Изправена си пред важна стъпка в твоя живот! Трябва да прецениш сама от какво има нужда! Немисля, че има с какво повече да те посъветваме! Това, че си учила английски не означава, че го знаеш напълно! Напротив, има още много да учиш! Засега това е! Успех! :wink:

Bolid1
01-23-2006, 00:03
Ами аз честно казано си предпочитам Английския пред всичко... Ама догодина ще ми се наложи да уча немски а пък до колкото знам е по лесно първо немски а после английски.. Така че... Абе все пак ти си решаваш :}

Death^Forever
01-23-2006, 06:53
Аз учих английски три год...сега уча немски и май ще е така до края...със сигурност предпочитам англ. - той си ми е и любим език...немския повечето хора го мразят, доста груб език наистина...но то първо го мразиш, после свикваш и накрая почва да те радва...нямаш избор или поне аз нямам :roll:

sidney
01-23-2006, 17:43
Не взимай решението за немския само защото си била в Германия при сестра си

Li4iCe
01-23-2006, 19:09
Моят съвет е първо да се замислиш над 2 неща:
1.Къде имаш желание(и възможност) да се реализираш по-късно
2.До колко ще те мързи да учиш съвестно и втория си език

Първото е, защото, както вече някой спомена, с немския можеш да отидеш да учиш в Германия или Австрия, а с английския - в САЩ и Великобритания.
И второто е, защото ако си учиш съвестно и двата езика, можеш спокойно да се запишеш с немски и като втори да учиш английски(той е по-лесен). Немският като втори език е малък шансът да го научиш.Така че първият вариант е по-печеливш - научаваш 2 езика.

lainagovna
01-23-2006, 20:23
англииският и много по разпространен.

korn___
01-23-2006, 21:11
UK si e nai dobre da si u4i6 :) nemskiq e gaden ezik i e grub i e po-neispolzvaem

|SkateGirL|
01-24-2006, 07:48
по добре english :wink:

AnnG
01-27-2006, 09:03
Bih te posuvetvala da kandidatstva6 s angl,toi e po razprostranen i e po lesen.Dokato nemskiq e ujasno truden,ima mnogo gadna gramatika i ponedvesta padeja.Az ot 7 godini go u4a i ni6to ne moga da shvana,truden e.Tova e moeto mnenie po vuprosa. :wink:

rosskata
01-28-2006, 09:01
Единствения начин да научиш немски е като първи език. В началото е гадно, но си струва. Аз бях в
твоята ситуация и избрах немски, сега знам много добре и двата езика. Други които избраха английски
знаят само него...

Английския е по- лесен, казвам го със сигурност, учи се по-лесно, може да го научиш на курсове или като
втори език и пак да го знаеш добре.
При немския това не е така- трябва здравата да се изпотиш да го научиш. МОже да стане само в езикова
или в Германия- така поне мисля аз.

zElEnA^mAsLiNkA
01-28-2006, 09:17
Amii 1vi Nemski i 2ri Angliiski ... Ne zalagai sam0 na Angliiski ,za6t0t0 ve4e 0sven Angliiski trqbva da se u4i i 2ri 4ujd!
A p0-d0bre e da u4i6 Frenski ,za6t0t0 e mn0g0 p0-razpr0stranen v Evr0pa 0t Nemskiq, k0it0 se g0v0ri p04ti sam0 v Germaniq kydet0 e Sucksss i mrazqt Bylgariq!
A za6t0 vsi4ki g0v0rqt za zaminavane v Gerrmaniq ili Amerika ... ? Angliiski se g0v0ri i v Angliq i tam e mn p0-d0bre ... Sy6t0 i H0landiq kydet0 e perfektn0 ;)

sherry
01-28-2006, 09:36
Iskam da ti kaja,4e izob6to ne haresvam nemskiq,ne haresvam na4ina,po koito zvu4i...no pak te savetvam da go izbere6 za parvi 4ujd ezik.
Az sam v angliiska paralelka,nemskiq mi e 2ri 4ujd ezik i izob6to ne go znam,samo angliiskiq nau4ih.Ako iska6 da znae6 i dvata,izberi nemskiqt za parvi 4ujd

teenkopele
01-28-2006, 10:21
Ако можеш- избери и 2та.
:lol: То английския вече стана едва ли не задължителен език да знаеш, така че избери него ако не можеш и 2та. :wink:

midnight...
01-28-2006, 10:46
според мен немският е по-добре да избереш,защото английския все ще го научиш-лесен е , а немския освен в гимназия няма как да го научиш :wink:

sidney
01-28-2006, 13:35
^^^ Да бе да! Не можело да се научи немски освен в гимназия... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: То за тая работа си има и езикови школи само да кажа.

`hot_kiss_f`
01-28-2006, 17:19
Angliiski spored men po-lesen i razprostranem e :wink:

CrazY^^MousE^^F
01-28-2006, 19:18
Английския е по-широко разпространен и по-добре избери него.
:wink:

honey91
01-29-2006, 09:29
Men li4no angliiskiq po me kefi,a i na nemskiq gramatikata mu e po-trudna

rosskata
01-29-2006, 21:52
^^^ Да бе да! Не можело да се научи немски освен в гимназия... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: То за тая работа си има и езикови школи само да кажа.


:mrgreen: Даааа... Чудесна идея е да изтръшкаш сумати пари и време да учиш в някаква езикова школа, и после да
има6 езиково ниво, по-ниско от някой, който е учил немски между другото в гимназията... Просто 100%
добра идея...

01-30-2006, 09:12
аз вече 7години уча немски и нищо не научих :-D :lol: А пък за английския,знам повече от г-жата от компютъра :-#

Ogiiiii
01-31-2006, 22:58
NeMsKiq e du doluuuuu ama mnogo qko izbirai angl bez da se plashish tova e istinata !

Just_One_Girl
01-31-2006, 23:23
Учила съм 6 години английски и сега смея да твърдя, че го знам. Наистина е по-лесен. От 3 години уча и немски, като тази започнах от нулата и по цял ден това уча. Еми... свиква се и щеш, не щеш, щр го научиш.
ima mnogo gadna gramatika i ponedvesta padeja
:arrow: Хич не му е тругна граматиката и падежите са 4 [-X 8)
Така че моя съвет е пиши немски, английския лесно се учи O:)

nqmalisvobodennik
01-31-2006, 23:33
Виж сега, ако въпроса ти е за първи език - дай немски, втория така или иначе е задължителен. Много по-лесно е да превключиш от немски на английски отколкото обратното.

Това важи само ако имаш намерение да учиш и двата езика. Ако не искаш да си седнеш на з*****а, по-лесно ще ти е да научиш английски - не изисква толкова последователно учене колкото немския.
Нямам идея, защо всички твърдят, че немският език е труден - напротив по-лесно се учи защото е логичен. Просто за да се научи трябва да се учи системно. За една година учиш граматиката и после само лексика :wink:

Kianna
01-31-2006, 23:50
wuobshte ne se chudi ami pishi angliiski ezik-AE e nawsiakude,nemskia ne ti triabwa tolkowa,da ne goworim dori,che se gowori w mnogo malko strani,a tam kudeto se gowori nemski 100% se gowori i angliiski.Edin priatel zawurshi angliiska gimnazia i sega si uchi w Germania,taka che i za tam da imash ambicii problemi niama da imash!

mariella_17
02-01-2006, 07:46
ami az u4a i angliiski, i nemski.Angliiskiq go u4a ot mnogo godini i mi hresva i ve4e go znam dosta dobre, ama toq nemski hi4 ne mi haresva ,kak se navih da go u4a vaob6te neznam

sidney
02-01-2006, 08:29
E не бе душа, ама твърдиш, че единствения начин да се научи немски е в гимназия - ок! тогава щях и повече да пиша но просто нямах никакво време. Нищо, сега ще пиша. Стига да искаш винаги може да науиш немски или английски. Може и двете, разбира се. Но да се твърди, че единствения начин да се научи език е в гимназия е смешно. Така де - не всички учители разбират за какво са в училище. Колко хора с перфектен език ще стоят за по 300 лева на месец вместо в някоя фирма да взимат двойно повече. И ако искаш нещо друго да ми кажеш - порови се в другите теми и виж кои са любимите предмети на хората тук и защо ги харесват - госпожата е някаква луда, цял час лаф....Да какво говорим? Стига да иска момичето може и в домашни условия да научи езика - всичко си зависи от нея. Аз уча френски като втори език и руски като трети- английския ми е първи. Та аз ако не седна сама да си уча никога няма да науча езиците - просто часовете са малко. А пък за школите - малки групички и те карат да плащаш. За съжаление си мисля, че това е по- добрия начин да се научи език, защото плащаш, за да учиш. Някои хора, не казвам всички, защото има свестни и отговорни ученици, ще учат езика само, за да не се минат там със 100 лева на месец или колкото е курса. Ето затова си мисля, че е по - добре се учи език в школа с 12 човека в група, а не в училище с по 30 в клас

uhu
03-28-2008, 17:46
немски много ясно! вече 2ра година го уча и не съжалявам!Смятам че немски е по трудно за научаване затова го запиши като чви език! англииски винаги можеш да научиш!

DisciplineAndOrder
03-28-2008, 18:16
английски,разбира се.

psihqsala
03-28-2008, 18:19
английски,разбира се.
Темата е от 2006та. :lol: Момичето вече се е записало,където се е записало и 2 години учи английски или немски,а вие още й давате съвети, :lol:

VerryBerry
03-28-2008, 18:22
аз бих те посъветвала да учиш познат език,т.е-ако си учила малко поне немски-карай на немски,ако си с английски-с него,но изборът е главно твой,и двата езика имат бъдеще и реализация :)

snowgirl
03-28-2008, 18:39
Слушай ме какво ти казвам- Немски! Англисйкия е много труден! Добре де, ако искаш ме слушай :D Ама ... немският е лесничък :-D

gorska
03-28-2008, 18:45
Темата е стара. :) Иначе на мен английския ми е по-лесен, но познавам хора, които предпочитат немския. Мисля, че едно ключе няма да е излишно.

DisciplineAndOrder
03-28-2008, 18:47
psihqsala,не съм изровила аз темата.

kuklichka_bg
03-28-2008, 18:53
ANGLIISKI mn po lesen e nemskiq e prosto uajsen az tei si blaskam glvata s nego 4e sq izpit imam pak n6 neznam angliiskii po dobre nemksi po rodove predlozi kakvo li ne pak nemskiq sega po4ti si4ko e na angliiski {} no ako si u4nolubiva i taka natatak nemskiq xahxhxah sha ima ko da praqsh da si biesh glavata v stenata xahxhaxhahxa {}

tItEufFf
03-29-2008, 10:52
Немски! Английския така ли иначе ще го научиш. Той е лесен, а и се учи навсякъде. Немския напоследък стана много важен, а и по-добре да е първи език. На мен ми е трети и нищо не знам, за което наистина много съжалявам :-o

EJI4eTy
03-29-2008, 11:33
АНГЛИЙСКИИИИИИИИИИ

slavito007
03-29-2008, 13:00
Английски. Първи език ми е и ми е много по-лесен от немския. ПРосто ми трябват огромни усилия да запомня тия der,die,das и формите на глаголите. Да не говорим за акузатив, датив ...

psihqsala
03-29-2008, 13:18
psihqsala,не съм изровила аз темата.
Дам,знам,аз просто цитирах последното мнение. :}

SexYLipS
03-29-2008, 15:35
English forever 8)

Bubbly
03-29-2008, 15:59
English forever 8)

Deutsch

durotar12
03-30-2008, 08:37
Mi spored men Angliiskia trqbva da izbere6 za6toto se govori ot pove4e hora a ina4e ako ima6 nqkvi specialni potrebnosti svurzani s nego si izberi nemskia,a i da zapi6e6 nemski kato vtori pak moje6 da go nau4i6 stiga u4itelq da e dobar i da si u4i6 postoianno 6toto ezik trqbva da se u4i sitemno za6toto i nai malki propusk ti se otraziava zle.A i tva 4e angliiskia e lesen ne e vqrno za6toto ima i dosta trudni niva a i horata koito go znaiat dobre ne sa tolko mnogo 6toto tia koito izlizat ot ezikovi gimnazii sa s Angliiski na nivo C1/C2.A otnosno vtoria ezik as nau4ih ispanskia mn dobre za6toto imame mn dobra prepodavatelka,a ina4e i toi se govori mnogo i protivno na ob6toto mnenie ne e tolkova lesen daje ima mn gadni raboti

vasito06
03-30-2008, 18:33
както казват някои от форума по добре е немски защото английския е лесен и може да се научи и на часни уроци :)

m3ch3ncee
03-31-2008, 08:16
Az sam v ezikova i ucha angliiski.I si predpochitam angliiski-nemskiq e gaden ezik spored men.A za vtori ezik shte ucha ispanski :grin:

RaI4etO
03-31-2008, 21:59
по добре английски ама ако имаш възможност научи и двата

PinkFloydSound
04-01-2008, 14:05
ANGLIISKI mn po lesen e nemskiq e prosto uajsen az tei si blaskam glvata s nego 4e sq izpit imam pak n6 neznam angliiskii po dobre nemksi po rodove predlozi kakvo li ne pak nemskiq sega po4ti si4ko e na angliiski {} no ako si u4nolubiva i taka natatak nemskiq xahxhxah sha ima ko da praqsh da si biesh glavata v stenata xahxhaxhahxa {}
Абе ти по-добре вземи научи българския, пък после чуждите езици, че като гледам... :lol: 8-)
Иначе знам, че темата е стара, но на мен тепърва ми предстои да кандидатствам, и аз естествено ще избера английски :)
Но искам да ви кажа, че не е само да изберете немски или английски, трябва и да прецените възможностите си за представянето на изпита... За английски трябва да изкарате висока оценка на тестовете и на трансформиращия преразказ :)

ThunderGoddess
04-01-2008, 14:19
АЕ - немския е голям гъз - първото което е. Второ тези, които ти казват, че АЕ-то е лесен език, много те лъжат. Като граматика е по-лек като изключим деветте глаголни времена, но транскрипцията е ужасна. Ако искаш да говориш английски както един шоп говори български, давай - запиши се немски и остави английския за втори. Но това е по-разпространения и по-приложимия език и ще ти бъде много по-лесно с него. Немския със закон трябва да се забрани - лично мнение :?

ThunderGoddess
04-01-2008, 14:22
Английски. Първи език ми е и ми е много по-лесен от немския. ПРосто ми трябват огромни усилия да запомня тия der,die,das и формите на глаголите. Да не говорим за акузатив, датив ...
Мани ги тия - то туй лесното - ама като изпраскат думите, дфето се пишат с по 60 букви - демек едно изречение не знам направо. Акузатива, дартива ги оправям - все пак съм учила и малко латински, където има 6 склонения и две са сравнително лесна работа.

PinkFloydSound
04-01-2008, 14:26
АЕ - немския е голям гъз - първото което е. Второ тези, които ти казват, че АЕ-то е лесен език, много те лъжат. Като граматика е по-лек като изключим деветте глаголни времена, но транскрипцията е ужасна. Ако искаш да говориш английски както един шоп говори български, давай - запиши се немски и остави английския за втори. Но това е по-разпространения и по-приложимия език и ще ти бъде много по-лесно с него. Немския със закон трябва да се забрани - лично мнение :?
Мила, времената в английския език са точно 16 на брой. Нито по-малко, нито повече :)

ThunderGoddess
04-01-2008, 14:29
АЕ - немския е голям гъз - първото което е. Второ тези, които ти казват, че АЕ-то е лесен език, много те лъжат. Като граматика е по-лек като изключим деветте глаголни времена, но транскрипцията е ужасна. Ако искаш да говориш английски както един шоп говори български, давай - запиши се немски и остави английския за втори. Но това е по-разпространения и по-приложимия език и ще ти бъде много по-лесно с него. Немския със закон трябва да се забрани - лично мнение :?
Мила, времената в английския език са точно 16 на брой. Нито по-малко, нито повече :)
Още по-зле :-D . Аз щото ползвам само девет :D

PinkFloydSound
04-01-2008, 14:30
АЕ - немския е голям гъз - първото което е. Второ тези, които ти казват, че АЕ-то е лесен език, много те лъжат. Като граматика е по-лек като изключим деветте глаголни времена, но транскрипцията е ужасна. Ако искаш да говориш английски както един шоп говори български, давай - запиши се немски и остави английския за втори. Но това е по-разпространения и по-приложимия език и ще ти бъде много по-лесно с него. Немския със закон трябва да се забрани - лично мнение :?
Мила, времената в английския език са точно 16 на брой. Нито по-малко, нито повече :)
Още по-зле :-D . Аз щото ползвам само девет :D
Ооо 8-) И кои по-точно? 8-)

mickelangelo
04-01-2008, 14:37
Английски

ThunderGoddess
04-01-2008, 14:38
Е, ся, искаш пак ли да се изцепя? 8-)
1. Минало просто
2. Сегашно просто
3. Бъдеще просто
4. Сегашно перфектно
5. Минало перфектно
6. Минало перфектно продължително
7. Сегашно перфектно продължително
8. Минало продължително
9. Сегашно продължително
Most recently used, дет се вика :D

PinkFloydSound
04-02-2008, 10:55
Е, ся, искаш пак ли да се изцепя? 8-)
1. Минало просто
2. Сегашно просто
3. Бъдеще просто
4. Сегашно перфектно
5. Минало перфектно
6. Минало перфектно продължително
7. Сегашно перфектно продължително
8. Минало продължително
9. Сегашно продължително
Most recently used, дет се вика :D
Аххахаа 8-) Те тея верно са по-използвани от останалите 8-) ти в кой клас си?! И от колко години учиш англ. 8-)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
04-03-2008, 13:51
Английски много ясно! За разлика от Немския, Английски се говори в цял свят !!!

MartyParty
04-03-2008, 14:07
ANGLIISKI mn po lesen e nemskiq e prosto uajsen az tei si blaskam glvata s nego 4e sq izpit imam pak n6 neznam angliiskii po dobre nemksi po rodove predlozi kakvo li ne pak nemskiq sega po4ti si4ko e na angliiski {} no ako si u4nolubiva i taka natatak nemskiq xahxhxah sha ima ko da praqsh da si biesh glavata v stenata xahxhaxhahxa {}
Абе ти по-добре вземи научи българския, пък после чуждите езици, че като гледам... :lol: 8-)
Иначе знам, че темата е стара, но на мен тепърва ми предстои да кандидатствам, и аз естествено ще избера английски :)
Но искам да ви кажа, че не е само да изберете немски или английски, трябва и да прецените възможностите си за представянето на изпита... За английски трябва да изкарате висока оценка на тестовете и на трансформиращия преразказ :)
Така е.Първо си мисли как да изкараш изпита,а после с писането и подредбата е лесно.Само като се сетя,миналата година с шибяния тест по математика как ни забиха....лошо ми истава...голям шит беше,ама много се надявам тази година да не ви прецакат така яко.

5StaR
04-03-2008, 16:33
Английския е много по-лесен и се знае горе-долу навсякъде по света в моемента. След това в 10 клас сигурно ще имате и 2ри език, поне аз имам и избрах немски, защото исках да го науча и него

•._.•No_NaMe•._.•
04-03-2008, 16:52
Английски много ясно! За разлика от Немския, Английски се говори в цял свят !!!
+1...i e po-lesen :D

MaCa
04-03-2008, 17:41
OPREDELENO ANGLIISKI

durotar12
04-08-2008, 20:54
Е, ся, искаш пак ли да се изцепя? 8-)
1. Минало просто
2. Сегашно просто
3. Бъдеще просто
4. Сегашно перфектно
5. Минало перфектно
6. Минало перфектно продължително
7. Сегашно перфектно продължително
8. Минало продължително
9. Сегашно продължително
Most recently used, дет се вика :D a a FUture Continuous i Future Perfect kude gi prousna.Tva 4e ti ne gi znae6 i ne gi izpolzva6 ne zna4i 4e i drugite ne gi upotrebqvat.

durotar12
04-08-2008, 20:58
АЕ - немския е голям гъз - първото което е. Второ тези, които ти казват, че АЕ-то е лесен език, много те лъжат. Като граматика е по-лек като изключим деветте глаголни времена, но транскрипцията е ужасна. Ако искаш да говориш английски както един шоп говори български, давай - запиши се немски и остави английския за втори. Но това е по-разпространения и по-приложимия език и ще ти бъде много по-лесно с него. Немския със закон трябва да се забрани - лично мнение :? 9 glagolni vremena obarkal si se mnogo pove4e sa 17 sa,makar 4e tva ne e bolka za umirane u4at se a i suglasuvaneto ne e tolkova strogo kato v ispanski naprimer,v koito ima okolo 9 samo minali vremena

elsy
04-09-2008, 07:35
Ооо, определено английски...

mumiikataa
04-09-2008, 07:53
Английски с 4 крака и 6 ръце....

hrisiiiiii
04-09-2008, 11:14
И двата езика са полезни, но и двата са трудни. Както казват повечето хора - английския може да го научиш по-лесно, докато немския е по-труден. В крайна сметка решението остава в твоите ръце и никой не може да ти каже "Ти ще избереш това". Ако си знаеш кой език искаш - хващай го за ушите и продължавай напред ;)

ThE_DaRk_BaD_AnGeL
04-10-2008, 18:45
Английският Рулзззззз :grin:

st1ka
04-10-2008, 20:59
Ами аз ти препоръчвам да избереш немския, защото 100% като втори език ще учиш английски...Немския е по-труден, съответно ще изисква повече часове и учене, докато английски се учи лесно, поне според мен...Но все пак избора е твой!

nin4ity
06-01-2008, 19:06
az saM 8mi klas i minalata godina kandidatstvah v paralelka"s4etovodna ot4etnost s nemski" v nemska paralelka za6toto logikata mi e slednata:spored mene sega vsi4ki se hvarql na angliiskiqt i po malko hora v bade6te 6te znaqt nemski i kato tarsqt nqkade za rabota nqkoi s nemski vsi4ki 6te znaqt angliiski...angliskiqt ne e lo6 ezik i men me kefi ama toi mi e 2ri ezik :P ,na men mi e po lesen nemskiq :-P :-P

darking
06-01-2008, 19:25
Сорка ма видях тва мнение и не можах да се сдържа:


уча и двата немски от 3 години англииски от 5 е немски грам не вдявам отвратителен ми с такава досада уча и думи и всичко че просто....
аз те съветвам английски в днешно време ако не говориш английски и не работиш на комп все едно си с две леви ръце

И аз уча двата. Английски от 7 години а немски от 3... Немския е просто отвратителен!!! Що си мислите че английския е толкова лесен??? Лесен може да ви се стори разговорния но бас хващам че поне едно 70% от всички не могат да пишат качествено. Аз те съветвам да пишеш английски!!!
Еми аз съм 7 клас. Уча Английски от 1-ви като до 3-ти знаех само двайсетина думи(вкл. и elephant :D ). В 4-ти почнахме да учиме граматика отгоре-отгоре. В 5-ти учихме най-много. В 6-ти - абсолютно нищо ново, а сега в 7-ми въобще не учихме. В смисъл - на госпожата не й пука, всеки си прави каквото си иска в часа, а уроците я сме ги прочели по един път сами - я не. И въпреки това имам към 6 шестици :P Та сега пиша във няколко английски форума, от които в един имам 500 и нещо мнения. Всички ми казват, че пиша напълно разбираемо ;) Та тва за писането, а относно говоренето - ми не съм пробвал да си говоря с 'професионалисти'. Сигурно ще успея ама нещо говоренето на мен ми се струва в ПЪТИ по-сложно от писането.
А сега вече пряко относно темата - еми сега ще кандидатствам или в СМГ(то и сега съм си там :D ), или във 1-ва Английска със английски профил. К! То в английската няма друг избор, а в СМГ са 6 паралелки с английски и 1 с немски. Понеже баща ми като малък е завършил немската(и е живял бая в германия) сега знае езика почти перфектно. Та ме напъва от догодина да ходя на курсуве, защото можел да ми помага. После пък в даскало като втори език ако научим 10 думи........хах, то и сега си знам - шайсе, курве,.... :D
Иначе след няколко седмици почвам японски на самоподготве. Езика си ме кефи, а и явно ми трябва..... Като учиш нещо с желание е МНОГО по-лесно :)

Blo0dyBitch
06-02-2008, 07:37
от към леснота-английски
ако преди си учил/а английски-запиши немски,може малко да се измъчиш 1вата година,но е добре човек да знае повечко езици

Remini
06-02-2008, 10:19
Уча вече 9 години немски и не съм го овладял толкова добре...
а като става въпрс за английския....научих го за 3-4 години със сертификати със всичко....така че ти избираш....не е зле да знаеш и двете ;)

marilyn
06-02-2008, 11:06
Аз ти препоръчвам английски защото е по- разпространен и по лесен. Когато аз трябваше да избирам родителите ми ме караха да уча немски, но аз категорично казах не. Избрах испански, зашото англ нях учила доста време. Та съветът ми е за англ, но ако си учила преди и знаеш доста неща, по- добре го запиши като втори език.

little_elf
06-02-2008, 15:43
Бих те посъветвала да избереш немски,защото сега всеки малко или много знае английски,а са ми казвали дори,че на интервюта за работа те питат КАКЪВ ДРУГ ЕЗИК ОСВЕН АНГЛИЙСКИ ВЛАДЕЕШ.Аз от първи клас уча английски и за това като кандидатствах след седми бях твърдо решена,че ще избера др език за първи.И предпочетох немски ,макар че 3 години бях учила френски и не знаех и думичка на немски :lol: .И сега вече трета година го уча и не съжалявам за избора,който направих .

hermes
06-02-2008, 21:06
Абе хора, в Европа немски се говори от 100 милиона души като майчин език.Къде изцепихте, че английският е най - разпространен в континента? :D И да ви кажа,българският е в пъти по-груб от немския, 8-) с нашето "ц","ч",ш","щ" и т.н .
Deutsch und Finnisch

countes
06-06-2008, 08:49
английски!

MidnightCreep
06-06-2008, 11:19
Английски.Най-разпространения език в света,сравни в колко страни се използва английски и в колко немски.

Na7a6a
06-06-2008, 15:45
Ами да ти кажа-по-добре избери немски. Английския ще го учиш като втори език и пак ще си добре (предполагам че и досега си го учила). Не казвам, че той е лесен език, но можеш ,дето се вика, от въздуха да го научиш, днес всеки говори английски, докато немския само в езикова гимназия ще го усвоиш. Аз сега съм 8клас в 91НЕГ (време за лична реклама :D ) и съм записала втори език английски от догодина. С него не знам как ще е, но мога да ти гарантирам, че немския си се учи много здраво. Все пак помисли добре, изборът е твой. :)

psychopath
06-06-2008, 23:48
Английския е доста по-лесен...и ако не го знаеш е хубаво да го научиш
защото голяма част от информацията в интернет пространството е именно на английски...

LovePoisoned
06-07-2008, 07:24
И аз уча двата. Английски от 7 години а немски от 3... Немския е просто отвратителен!!! Що си мислите че английския е толкова лесен??? Лесен може да ви се стори разговорния но бас хващам че поне едно 70% от всички не могат да пишат качествено. Аз те съветвам да пишеш английски!!!
Дам, езиковата е единственото място, където се учи АЕ толкова задълбочено... Аз лично много обичам английския и не мога да си представя да го уча като втори език. :D

С darking съм съгласна, че имаш ли желание, е винаги по-леко.

alexandarchy
06-07-2008, 09:37
:shock: Естествено че Английски :shock:

superb
06-07-2008, 09:41
Английски :grin:

amazonkata90
06-07-2008, 10:26
Английски, много ясно. Пиша ви като човек, който знае и двата езика много добре. Английският само изглежда елементарен, но в граматиката му има много тънкости, на които трябва да се обърне специално внимание. И в наши дни не е достатъчно да знаеш английски просто добре; трябва да го знаеш перфектно. А ако искаш да учиш и немски - запиши го като втори чужд и тръгни на някакви курсчета.

music_pirate
06-07-2008, 16:30
Английски

Loshotia
06-07-2008, 16:37
Английски- по- разпространен е най- вече. А и е по- лесен. И престанете вече с това " винаги можеш да научиш английски". Така може да говори само един човек, който не е запознат с езика. Уча вече 4 години задълбочено английски и мога да ви кажа, че далеч не е "Hello, how are you?" примерно. Вярно е, че ако има желание ще го научи, но така е с всичко. И да се набута в някоя немска гимназия, ако няма желание, няма да се получат нещата.

LovePoisoned
06-07-2008, 16:50
Английски- по- разпространен е най- вече. А и е по- лесен. И престанете вече с това " винаги можеш да научиш английски". Така може да говори само един човек, който не е запознат с езика. Уча вече 4 години задълбочено английски и мога да ви кажа, че далеч не е "Hello, how are you?" примерно. Вярно е, че ако има желание ще го научи, но така е с всичко. И да се набута в някоя немска гимназия, ако няма желание, няма да се получат нещата.
Евала за мнението... :) Аз, която уча английски от 7 години, направо пощурявам с всичките английски фразеологизми, които срещам из форуми, а и обучаващи сайтчета (на английски език). Когато правихме обобщителните упражнения миналата седмица (следната ситуация: целият клас си играйка на телефони и си говорят, а аз седя и ги правя тези упражнения XD), трябваше в едно от тях да давам примери с 2 изречение за всяко време. Third Conditional - ако ми дадете схемата, ще ви го направя, но трябваше да разлистя учебника, за да разбера, че именно изречения от еди си кой тип са в Third Conditional... затова бих избрала АЕГ пред НЕГ. Просто адски ме влече да науча езика! (Перфектно никога не бих, все пак не съм англичанка, но поне да хвана всичките му тънкости - граматика, фразеологизми и какво ли още не...)

А, и искам да ми обясните още нещо. :smt003 Не разбрах защо "като си учил немски, с английски ще ти бъде по-лесно"!

hermes
06-07-2008, 17:11
Английски.Най-разпространения език в света,сравни в колко страни се използва английски и в колко немски.

Китайският и индийският се говорят повече.Факт. :D

LovePoisoned
06-07-2008, 17:13
Английски.Най-разпространения език в света,сравни в колко страни се използва английски и в колко немски.

Китайският и индийският се говорят повече.Факт. :D
Какъвто и език да се говори в дадена държава, голяма част от нея владее разговорен или в по-голяма степен английски език. :) Не се води по населението на дадена държава. Ако нещата, които каза, бяха от значение, щяхме да учим китайски, индийски и т.н. ;P

hermes
06-07-2008, 17:17
Английски.Най-разпространения език в света,сравни в колко страни се използва английски и в колко немски.

Китайският и индийският се говорят повече.Факт. :D
Какъвто и език да се говори в дадена държава, голяма част от нея владее разговорен или в по-голяма степен английски език. :) Не се води по населението на дадена държава. Ако нещата, които каза, бяха от значение, щяхме да учим китайски, индийски и т.н. ;P
Казвам го само като статистика.Иначе най - великите поети са немци- Гьоте,Хайне,Шилер, а най -великите писатели- руснаци- Достоевски,Толстой.

LovePoisoned
06-07-2008, 17:26
^ Че са велики, велики са, няма спор, но... това не прави немският по-хубав от френския да кажем (по звучност) или по-лек от английския. :D Всеки език е богатство. Може да ми се наложи утре да ида като туристка в Русия, все някак ще ми помогнат 2-те години, през които учих езика. Френският език също е хубав! Френски се говори в Швейцария, Белгия... Алжир дори.
Който и от тези 3 езика да избереш, няма да ти е излишен! Но без английски човек е загубен... :(

Loshotia
06-07-2008, 17:28
За мен пък не са те най- великите, а и това нищо не определя. Живеем в 21век и колкото и да е популярен немския сред българските седмокласници, а руският толкова красив, реалността е друга- в Австрия и Германия само се говори немски,а в Люксембург е официален заедно с франския. Много по- практично е да се учи английски.

hermes
06-07-2008, 17:52
ммм...литературата,музиката (композитори), спортната инициатива оперделя колко добра е нацията.А англичаните в спорта и класическата музика хич ги няма, а и в литературата също.Това че едните са били по-големи колонизатори и ламтели за пари,богатство, е друг въпрос.А и немската метъл школа е най-добрата.Важното е, че немския ми харесва.
Немски се говори като официален език в Германия,Австрия,Лихтещайн ,Люксембург,Швейцария,Белг я- най-богатите страни в света.Това говори също нещо(че са капиталисти :D )
А'е да гледаме европейското. :)
:-P

Loshotia
06-07-2008, 18:10
^и все пак говорим за прагматизъм. Ако на теб ти е симпатичен Гьоте, то на мен са ми симпатични Шели, Шекспир, Фауст, Дефо, Суифт, Блейк, Купър, Байрон, Марлоу, Бейкън. Не съм съгласна, че изброените от теб страни са най- богати, защото историята и реалността друго говорят. За метъла го приемам като шега. А това, че са били колонизатори в момента няма никакво значение- факт е единствено реалността

LovePoisoned
06-07-2008, 18:22
Исландците също са едни от най-богатите хора в света.

hermes
06-07-2008, 19:21
^и все пак говорим за прагматизъм. Ако на теб ти е симпатичен Гьоте, то на мен са ми симпатични Шели, Шекспир, Фауст, Дефо, Суифт, Блейк, Купър, Байрон, Марлоу, Бейкън. Не съм съгласна, че изброените от теб страни са най- богати, защото историята и реалността друго говорят. За метъла го приемам като шега. А това, че са били колонизатори в момента няма никакво значение- факт е единствено реалносттаОт всички, които си изброила, съм чел по нещо.А пък и имам Фауст(Гьоте) в оригинал.Все пак е трудно да се сравняват например Мол Фландърс и Война и мир, различни жанрове.
Не случайно наричат Швейцария- "страната на часовниците" , защото са изключително предантични, точни ; "сигурно като швейцарска банка".Да не споменаваме световните войни, защото това е отделна тема.Говорим за годишен доход на човек.
За метъла не беше шега, а самата истина,банди като Helloween,Blind Guardian,Holy Moses,Tankard,Assassin,Gamma Ray,Kreator,Sodom,Destruction нямат равни.
"Различни хора,различни идеали"...... :)
@LovePoisoned Ама и датчаните,финландците,швед ите също са богати.С две думи: България е на ръба на "втория " и "третия" свят по доходи.Даже клоним към Африка. :x

mimenceto666
06-07-2008, 19:27
Английския е по-широко разпространен и по-добре избери него.

Loshotia
06-07-2008, 19:29
Нека не говорим за световните войни, защото знаем какво Австрия е дала на света. Част от Швейцария говори немски, но друга френски. Наистина е тъжно, че България се намира в сегашното си положение, но нека се опитаме да гледаме оптимистично и да вярваме в собствените си сили.

hermes
06-07-2008, 19:40
Нека не говорим за световните войни, защото знаем какво Австрия е дала на света. Част от Швейцария говори немски, но друга френски. Наистина е тъжно, че България се намира в сегашното си положение, но нека се опитаме да гледаме оптимистично и да вярваме в собствените си сили.
Колкото по - рядко говорим е езикът, толкова повече преводачи се търсят и заплащането е по-добро.85% от Швайц говори немски.Другите 15% се разпределят между италиански,френски и реторомански.
Австрия е дала на света град като Виена- истински световен музей на културата, докато небостъргачите не се считат за културни забележителности (всичко свързано с пари не може да се нарича култура).Доларът е в девалвация, еврото става световна валута.
Защо Чехия се оправиха толкова бързо след прехода?Защото нямат манталитета на балканците. :-x

Loshotia
06-07-2008, 19:56
Лондон?
Ти остави Чехия, мен по ме е яд като гледам как румънците дръпнаха пред нас, а по едно време бяха по зле от нас. Сега идват с румънските си коли в Русе да пазаруват, там ще учат румънски....а големите фирми, включително и някои български си правят заводите там....това по ме вбесява отколкото вечните спорове от това кой език е по- подходящ за учене.

hermes
06-07-2008, 20:04
Лондон?
Ти остави Чехия, мен по ме е яд като гледам как румънците дръпнаха пред нас, а по едно време бяха по зле от нас. Сега идват с румънските си коли в Русе да пазаруват, там ще учат румънски....а големите фирми, включително и някои български си правят заводите там....това по ме вбесява отколкото вечните спорове от това кой език е по- подходящ за учене.Мен ми е все тая за румънците, ако искат и да скочат от Дунав мост. :razz: :razz:
Бил съм във Виена бтв и знам как е.Петата по височина църква в света стои там.И като влизахме в нея, познай какво беше- цигани просяци от България с малките си "деца" и пращаха малките да грабят хората.Ама аз бях нащрек за тях.Иначе щях да спретна едно меленце извън църквата :lol: , ако ме пипнат, защото вътре е кощунство. :)

Loshotia
06-07-2008, 20:10
Като бях във Виена бях с българи- там живеят- общността около българската църква там. Иначе беше много готино в Париж- качвам се по стълбите на метрото и някой ме бута(по не внимание) и вместо да каже Sorry или Pardon казва Опааа! - умрях от смях!

По темата: немският звучи гадно 8)

hermes
06-07-2008, 20:15
Като бях във Виена бях с българи- там живеят- общността около българската църква там. Иначе беше много готино в Париж- качвам се по стълбите на метрото и някой ме бута(по не внимание) и вместо да каже Sorry или Pardon казва Опааа! - умрях от смях!

По темата: немският звучи гадно 8)
Ама и немците така викат за българския. :lol: :razz:
Кьолнската катедрала е най- посещаваният турситически обект в света.(над 10 милиона души годишно).Преди месец бях там.Нямам думи просто- като застанах долу на свода и погледнах нагоре към лявата кула,гръклянът ми едвам не изскочи, това са 156 метра все пак. За да не флуудим непрестанно във форума, по-добре дай скайп. :)

nicolepcd
06-24-2008, 06:55
Ясно, че темата е стара, ама много се издразних като писахте, че английският можел да се научи по всяко време... е, НЕ Е ТАКА! От 1-7 клас учих английски и си мислих, че го зацепвам... пишех на английски и сега както забелязвам е било супер неправилно! В 8ми клас отидох с английски-немски и за тия 7-8 месеца разбрах, че не съм си имала и представа от тоя език :shock: Има не толкова лесна граматика, пълно е с различни изрази, които не се превеждат директно от българският... И за първите 2 седмици бях изучила всичко, което знаех за тия 7 години! :? Та... немски език съм учила 5-7 клас... Вярно е, че за 3 години не съм го научила кой знае колко с 4 часа седмично, но пък всичко зависи от учителя... 5 и 6 клас имахме ужасна госпожа и учих като ненормална, а в 7 ми се появи един господин... и всичките ми знания отидоха на вятъра... Не знам дали ми е труден, но пък сега да говорите, че английският можел да се научи по всяко време.. а стига, бе! Човек не може да каже, че знае перфектно и български, нищо че му е роден... защото ако се разровим из форума... ще видим мнооооого грешки... Дори и аз не го знам добре, но поне не тичам наляво-надясно да говоря, че английският можел да се научи ей така! Мисълта ми е, че всеки език си има своите тънкости и за да кажеш, че знаеш някой език, трябва да ги знаеш!
Ок, пишете го 2ри... и да видим дали човек, учил го като първи и човек, учил го като втори език ще са на едно ниво... аа... те ще са... нали английският можел ей така просто да се научи :razz: Сам си влизал в главата 8-) 8-) 8-) :shock: 8-) 8-) 8-)

MonSitY
06-24-2008, 11:26
уча английски от 9 години почти 10 вече
а немски от 4 почти 5
английският е по лесен и по често срещан почти задължително е да имаш някакви познания там
немският е труден много труден но пък ако го владееш изглеждаш по интилигентна понеже всеки 2 владее английски.
Успех :)

Forest_girl
06-24-2008, 11:37
Което на теб повече ти харесва, това избери. :-D

In4iTu_
06-24-2008, 12:12
Според мен, когато влизаш в езикова гимназия, научаваш перфектно езика.Следователно много по-добре е да научиш един не толкова лесен език, отколкото такъв, който можеш да научиш навсякъде. Според мен трябва да избереш немски, а английския можеш да го научиш и на курсове... :)

Forest_girl
06-24-2008, 12:28
По твойта логика и немския може да го научи на курсове, а да избере английски.

Ice_ki§§
06-24-2008, 13:37
Не знам за теб, но аз ще избера английски.Една от госпожите, които ми преподаваха, ми каза да избера немски, защото ако тръгна за чужбина по лесно ще отида в Германия, отколкото в Америка :) .Но пък английския е по-разпространен от немския :D

Bubbly
06-24-2008, 17:21
Уча английски от 9 години без 8 клас,немски т 2 от английския не помня почти нищо.Все пак едно са 5 часа седмично,друго са 21 в осми и немска история и литература в оригинал в девети.Определено за мен английскияте по-труден,оже би защото не го упражнявам достатъчно или пък по други причини.Ако става дума за мен отново бих избрала немския,защото супер много ми харесва,но ако нямаш желание да учиш или работиш в Германия/Франция Испания,не виждам какъв смисъл има да учиш,немски,френски,испанс и.Разбира се,всеки нов език е нов прозорец към света,дава ти част от културата на даден народ и разширява мирогледа ти.Но в момента откъдето и да го погледнеш богатата душевност и широкиятмироглед не са много на модал.ака че,ако ходите на училище за да се виждате с френчетата :D, да пушите на ъгъла и да тормозите различните и български да научите пак е добре.

slavito007
06-24-2008, 17:52
0о предпоръчвам ти английския :-o Аз влязох с english и съм доволен ! Немския толкова ... не го харесвам :lol: - граматика, слворед, der die das падежи ужасТ. Пък и английският е по-лесен.

Axel_f
06-24-2008, 19:13
Еххх а колко е лесно като знаеш вече езика :D Някой беше казал, че немския първо го мразиш, после свикваш с него и после почваш да му се кефиш. Напълно вярно! Темата е доста стара, но е актуална, тъй че моето мнение съвпада с това на повечето тук, че немският е по-труден и е хубаво да се избере като основен език след 7 клас например. Английският е по-важен, спор няма, но курсове под път и над път, пък и филми, телевизия и тн...демек по-лесен е за научаване :)