PDA

View Full Version : Въпрос за компютърната компетенция?



Sa3ana3a
01-23-2006, 13:23
Бре хора забелязвам че звука ми се ебава и е сигурно от саунд картата, бих я сменил обаче е вградена на дъното, въпроса ми е: ако си купа нова и я инсталирам и си сложа слушалките към жаковете на новата карта няма да имам проблеми със вградената, така ли е?

Благодаря!

Moderated by Tiffany
по точка 1 от правилника.

Sa3ana3a
01-23-2006, 13:29
Е защо да ми излизат сини екрани :? аз си мисля че работи тази карта през която са сложени устройствата за слушане :?

Fena
01-23-2006, 13:31
"The blue screen of the death" :twisted:
Едно е ти какво си мислиш, друго е бозата какво прави :P

п.с: Занеси го от където си го купил. Ако е в гаранция нямаш грижи. Ако не е ..може да те оръсят с някой друг лев :roll:

Sa3ana3a
01-23-2006, 13:55
Занеси го от където си го купил. Ако е в гаранция нямаш грижи. Ако не е ..може да те оръсят с някой друг лев :roll:

E той ако беше в гаранция щях да ги побъркам от скандал да ми сменът дъното :lol: ама компютърчето вече стана на 2 години и 3 месеца, ако бях забелязал този проблем преди година и половина щеше да е добре ама не съм, мислех си че това бръмчене идва от колонките щото ги бях взел на безценица ама вчера си купих едни мнооого хубави слушалки и на десната слушалка се чува пак тоз звук, пускам ги на ТВ-то и всичко си е идеално и от това се сетих че е саунд картата, но както и да е, те и безтуй не са много скъпи :wink:


значи имаш два варианта за действие...

1 слагаш новата карта и старата (вградената) я изключваш през BIOS-а- това е препоръчителния вариант, към който и аз прибягнах

2 можеш да ползваш и двете паралелно, като в настройките да зададеш новата да е primary, от което следва, че програмите по подразбиране ще ползват нея освен ако не им зададеш специално да използват старата...

препоръчвам ти първия вариант

Благодаря ти exploitedteen ти ми каза точно това което исках да чуя, благодаря ти :D

Това бе всичко, до нови писания и не бъдете от мъглата.

П.П.: Благодаря и на другите.

Sa3ana3a
01-23-2006, 14:13
а по темата като вземеш картата знаеш ли как става, ала бала??
с какво дъно си??
Ахам аз доста неща съм се научил и прилагал (Не само софтуерни но и хардуерни) та една саунд карта не може да ме затрудни :)
Ми не съм поглеждал, в Девайс Мениджър пише ли го някъде?