PDA

View Full Version : MOLQ VI POMOGNETE MI !!!



sad_f
01-24-2006, 18:58
vijte znam 4e 6te prozvu4i...of nz i az abe nakratko: dolnite mi sramni usni o6te ot po malko sa golemi oba4e zabelqzah 4e sa na nqkakvi to4ici sqka6 v tqh ima nqkakvi bob4eta...umiram ot strah dali tova moje da e rak molq vi 6te se samoubiq ot strah trqbva da mi pomognete...:~{

e_l_i_z_a
01-24-2006, 18:59
Какво значи долни?Малките или големите? :roll:

incheto
01-24-2006, 19:00
milichka spokoino...ne e rak,no nai dobre idi na ginekolog!!! :roll:

sad_f
01-24-2006, 19:01
iskah da kaja 4e o6te ot po-malka sa mi po golemi sea sym na 15 a sramnite mi usni sa taka moje bi ot 4-5 godini

incheto
01-24-2006, 19:02
ma ti samo na 15 li si?Lele spokoino be..nqma nikav rak i nikvi takiva gluposti?!!!prosto idi na ginekolog..i nedei da se pritesnqvash!

sad_f
01-24-2006, 19:04
da oba4e naistina mn me e strah 1- ne 6ty na6te da razbirat za tva i ako hoda na ginekolog pak ne iskam da razbirat pyk i nz kyde da otida kvo da kaja na doktora i nai golqm ujas izpitvam ot tva kvo 6a mi kaje toi :(

the_green_man
01-24-2006, 19:06
tva "dolnite mi sramni ustni" bi trqbvalo da zna4i golemite (predpolagam). Ta po vuprosa-ima nqkolko obqsneniq za problema ti. vuzmojno e da ima6 infekciq mn veroqtno e i da e nqkakva predavana po polov put bolestako mqstoto e razdrazneno i surbi moje da e mle4nica a ako e samo ot ednata strana-kista. Struva mi se 4e 6te e nai-dobre da se pregleda6 pri li4niq si lekar ili pri ginekolog.

incheto
01-24-2006, 19:10
nedei da se priotesnqvash a idi,zashtoot ina4e e mnogo po opasno!otide be momiche spokoino toi nqma da te izqde toq ginekolog!!!A roditelite ti nqma kak da razberat!

the_green_man
01-24-2006, 19:16
a za goleminata ne se pritesnqvai ama vuob6te!!! Vse o6te si edva na 15 godini tva ne e problem, a i e mn veroqtno ednata da e po-golqma ot drugata,tva e suvsem normalno pri mom4etata ediniq testis vinagi e po golqm :wink: ne se pritesnqvai no pak ti kazvam za vseki slu4ai otidi na ginekolog. A ot ginekologa nqma smisul da se pritesnqva6-toi e dlujen da zapazi v taina vsi4ko koeto si mu kazala.

sad_f
01-24-2006, 19:32
na4i ne golemite usni tiq malkite dolnite za tqh govora i dvete sa takiva edni uvisnali oba4e samo po ednata ima takiva top4enca a po drugata pak ima oba4e sa mn mn po-malko... a za ginekologa me e strah 4e moje da e bolest ot koqto se umira ili da se naloji operaciq..umiram ot strah

California
01-24-2006, 19:35
Допускаш ли вариянта, че тея "топченца" може да са например подкожно израстнали косъмчета?Обезкосмяваш ли се и ако да как?

the_green_man
01-24-2006, 19:40
napulno e vuzmojno da sa kosum4eta no spored MEN ne e "nqkakva bolest ot koqto da se umira" prosto otidi ZADULJITELNO na ginekolog ne ostavqi taka ne6tata, ako te e strax da govori6 s roditelite ti probvai da pogovori6 s nqkoi (vuzrasten) na koito ima6 doverie. I pak ti kazvam OTIDI na ginekolog. Nqma ni6to stra6no(ne 4e sum xodil de :lol: :lol: :lol: ,kazvali sa mi priqtelki)

HopeLesss
01-24-2006, 19:44
Какви косми по срамните устни бе??? :shock: :shock: :shock:

sad_f
01-24-2006, 19:45
mai ne ste me razbrali - govora za tiq vytre6nite sramni usni myni4kite to4no pod klitora - a pyk tam nqma okosmqvane i tva hi4 ne prili4a na kosym4eta ne6to a sa top4enca podkojni kato karfiol4eta...of ba ami ako e smyrtonosna bolest ili za operaciq?

the_green_man
01-24-2006, 19:48
AAAAAA ti 6e me poburka6 we momi4eeeeeee!!! otidi na ginekolooooooooooogne se pritesnqvai ot ni6to ve4e ti kazax 4e toi/tq nqma da te izdade na NIKOI. xipokratova kletva mu se vika.[/b]

01-24-2006, 19:48
хмм може да са генитални брадавици...
По-добре отиди на лекар,няма да умреш,спокойно.

Sashka_Kaleina
01-24-2006, 19:50
Допускаш ли вариянта, че тея "топченца" може да са например подкожно израстнали косъмчета?Обезкосмяваш ли се и ако да как?
Ti ima6 li jesnki polovi organi da znae6 kade ima kosmi ? :D bazikam se ei ne go primai li4no.
A devoiko prekrasna ako sa prosto po golemi nqma ot kakvo da se pritesnqva6 ima gi v mnogo razmeri :D :D :D oba4e za top4encata proveri navqrno e nqkoq infekciq....

California
01-24-2006, 19:53
Мда, грешката е моя! Не видях поста, в който уточнява за кои срамни устни говори!Извинявам се!

Sashka_Kaleina
01-24-2006, 19:54
Мда, грешката е моя! Не видях поста, в който уточнява за кои срамни устни говори!Извинявам се!
Nema ni6to prosteno ti e

anichkaaa
01-24-2006, 19:55
Zna4i v tova da kaje6 na va6te nqma ni6to lo6o,za6toto ti ne si vinovna 4e go ima6 tova o6te pove4e 4e ne e ot v4era ili dneska.No za predpo4itane e da kaje6 na maika si tai kato tova sa jenski raboti.A 6to se otnasq go genekologa nqma ni6to sramno.I men me be6e mnogo sram i mnogo se pritesnqvah,no po-dobre da ide6 sega otkolkoto po-kusno,za6toto tova edva li e ne6to tolkova seriozno sled kato nqma6 nikakvi 4ak tolkova seriozni opakvaniq.Taka 4e govori s maika si i otidi-nqma da te izqde.Uspeh! :roll:

sad_f
01-24-2006, 20:06
ne az re6ih da ne kazvam na na6te sea ostava problema 4e nz kyde da otida na ginekolog i dali tova se lekuva ako e infekciq ili bradavici 6ot az ni6to ne razbiram ot takia raboti

suuny
01-24-2006, 21:33
spox niama ni6to stra6no!i az se biah napla6ila-no tova ne e nikakav problem,prosto pri niakoi momi4eta ima takiva mnogo sitni ne6ta kato pap4ici!a za goleminata na sramnite ustni ne se pritesniavai -pri vseki sa razli4ni-naprimer i moite sa malko po golemi!uspokoi se i uspeh

gego
01-24-2006, 22:33
abe tva e smartonosen rak mri mamka ti

sad_f
01-25-2006, 20:07
mersi dge...spoko nai lesno e da umre6 :((((( nai ve4e v moq slu4ai :*(((

kanar4o
01-25-2006, 20:21
ti may chakash nqkoy da ti kaje che e smurtonosno a? mi OK as she ti kaja! Smurtonosno e i do 2 dena she umresh ako ne otidesh na ginekolog! bati shmatkata.zemi idi na lekar ma si zeme i nqkoy s tebe che doktora kato potvurdi moyta diagnoza moesh da pripadnesh!

sad_f
01-25-2006, 21:13
a pribiite ma, ba az iskam syvet i umiram ot strah samo 4akam nqkoi da napi6e ne6to...nema zna4enie ba 4ovek da ne poiska pomo6t ot nqkoi

01-30-2006, 19:31
vij nqma ni6to stra6no da se hodi na genekolog az minalata sedmica bqh(pri jena).
prosto vzemi nqkoq priqtelka i hodi ako ne moje6 da kaje6 na maikati po razli4ni pri4ini.
no parvo mai trqbva da si vzeme6 napravlenie ot li4niq lekar i sled tova da otide6.
no spored men e po dobre da kaje6 na maikasi za6toto vse pak i tq e jena kato tebe i 6te te razbere,no vse pak ako te e mnogo sram da i kaje6 otidi na genekolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
a tova da sedi6 vav vas i da se pritesnqva6 ne e nikag pravilno [-X
za6toto naistina moje da ne e ni6to osobeno,no ako e nqkoq uinfekciq moje da se razrasne i da se poqvat pove4e i po drugata,taka4e lekarqt 6te ti dade nai veroqtno ne6to s koeto da s emaje6 i to 6te mine do edna sedmica taka4e az li4no te savetvam otidi na lekar O:)

deidiy
01-30-2006, 19:35
vij nqma ni6to stra6no da se hodi na genekolog az minalata sedmica bqh(pri jena).
prosto vzemi nqkoq priqtelka i hodi ako ne moje6 da kaje6 na maikati po razli4ni pri4ini.
no parvo mai trqbva da si vzeme6 napravlenie ot li4niq lekar i sled tova da otide6.
no spored men e po dobre da kaje6 na maikasi za6toto vse pak i tq e jena kato tebe i 6te te razbere,no vse pak ako te e mnogo sram da i kaje6 otidi na genekolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
a tova da sedi6 vav vas i da se pritesnqva6 ne e nikag pravilno [-X
za6toto naistina moje da ne e ni6to osobeno,no ako e nqkoq uinfekciq moje da se razrasne i da se poqvat pove4e i po drugata,taka4e lekarqt 6te ti dade nai veroqtno ne6to s koeto da s emaje6 i to 6te mine do edna sedmica taka4e az li4no te savetvam otidi na lekar vsa6tnost tova az go napisah ama ne si bqh vleznala vav imeto ako iska6 nomera na genekologa ili adres mi pi6i

i molqte naistina e vajno da otide6 [-o<

bloody_angel
01-30-2006, 20:00
Кондиломи
(генитални брадавици)
Какво е това?
Човешкият папилома вирус е общо понятие за около 100 вирусни типа,някои от които причиняват брадавици, наричани още кондиломи.Обикновено те не се развиват веднага и ти не се чувстваш болна.След няколко месеца или максимум година-две, имунната ти система се самоизлекува.Работата е там, че два от тези типа наистина водят до появата на брадавици.Няколко седмици след инфекцията по срамните устни,вагината,шийката на матката или аналния отвор излизат подутини-бели или розовки.Може да имаш само една или две, но често са на купчинки-както изглежда,да речем,карфиолът.
Как се чувствам?
Брадавиците са меки и сухи, не болят и не сърбят.
Какви са шансовете да се зарязя?
Големи.
Заразно ли е винаги?
Да,те са много заразни.Можеш да се заразиш,или да предадеш на някого кондиломи,дори когато няма брадавици
Може ли да ме предпазят презервативите?
Невинаги,защото те не покривът изцялонеговите интимни части.
Ако се заразя какво да правя?
Първо-отиваш на лекар.Понякога може да ти предпише кремче,което ги унищожава за около два месеца,но по често генеколозите ги изгарят,или замразяват,още докато си в кабинета.Възможно е да се появят и нови брадавици,докато се бориш с вируса.
Какви проблеми причинява?
Двата вируса, които реално предизвикват появата на брадавици, са безобидни.Но другите типове крият доста проблеми,поради които е важно да си правиш веднъж годишно цитонамазка.
Кога да отида на преглед и какви изследвания да си правя?
Освен ежегодната цитонамазка, причина да посетиш генеколога са подозрителните израстъчета!!!
:wink:

03-04-2006, 19:30
vyv nikakyv sluchai ne se pritesnqvai da govorish za tova s maika ti! kaji i otidete zaedno tq e choveka koito nai dobre shte ti pomogne,i az imah sushtiq problem i mi beshe mnogo trudno i neudobno da kaja na maika mi no se prestrashih tq me zavede na ginekolog toi me pregleda pogovori si s men uspokoi me i tova beshe kaza che nqma nishto strashno,no v sluchaq ne trqbva da ima pritesnenie zahstoto ako e neshto po opasno trqbva da se lekuva zatova zadyljitelno kaji na maika ti,sama nqma da mojesh da se opravish.uspeh i zabravi pritesnenieto:)

Бонбон
03-05-2006, 17:43
Мила,и при мен е така.Незнам дали си отишла на гинеколог и какво ти е казал той,но когато аз ходих преди половин година ми каза,че е от бръсненето и е станала някаква инфекция.Казаха ми да се мажа с реванол,и ехтиол и стана много лошо.Стана цирей :(( Болеше ме много и много бавно заздравя.Сега пак имам бобчета, но ме е страх да ги пипам.И си седят така.Не знам ти какво си напеавила по въпроса,но ако си пиши 4е ми е любопитно.Ади и успех.

{kukla}
03-05-2006, 18:50
spored men e nai dobre da otide6 na ginekolog !!!no predi tova si zemi napravlenie ot li4niq lekar ili ako iska6 maika ti da ne razbira sabirai si tam 15maximum 20 leva i otivai !!!na vseki 4ovek e razli4no i za tova toi trqbva da te pogledne ! ne se boi toi ne hape !!! O:)